moje w³osy!help! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2008-07-25, 17:21   #1
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594

moje w³osy!help!


Jaki mam kolor w³osów? Jasny br±z czy ciemny blond? grzywka i boki ja¶niejsze ni¿ ty³.
Co by mi pasowa³o, ze wzglêdu na wysokie czo³o? Czy w grzywce by³oby mi ok?
Dodam, ¿e prostujê w³osy, gdy¿ siê faluj± (szczególnie grzywka i boki, które równie¿ siê pusz±).
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.JPG (75,7 KB, 98 za³adowañ)
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 17:28   #2
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 2 544
Dot.: moje w³osy!help!

wg.mnie to jest ¶redni blond.
Nie widaæ Ci twarzy a to troszkê utrudnia,spróbuj prost± krzywkê ale nie za ciê¿k±.
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

W³osomaniaczka - 15.05.2012
Listujê
vendettka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 17:31   #3
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: moje w³osy!help!

na drugi raz proponuje inny tytul watku.

mysle ze to jasny braz. idz do sklepu i porownaj twoj kolor z paleta odcieni farb do wlosow i zobaczysz
__________________

czoornoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 17:55   #4
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomo¶ci: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moje w³osy!help!

Ciemny blond

Natomiast w sprawie fryzury faktycznie ciê¿ko doradziæ nie widz±c twarzy.
__________________
Zapuszczam w³osy
Najd³u¿szy punkt: 72 cm.
Bêdzie: ...e, nie bêdzie
Eyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 18:05   #5
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ¦l±sk :)
Wiadomo¶ci: 1 787
Dot.: moje w³osy!help!

¶redni blond
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-25, 18:54   #6
magalska
Zadomowienie
 
Avatar magalska
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 1 548
GG do magalska Send a message via Skype™ to magalska
Dot.: moje w³osy!help!

zgadzam sie sredni - ciemny blond , moim zdaniem grzywka + bob, albo rowne ciecie do ramion
__________________
Zarêczyny 04.12.2010
¦lub 25.08.2012

<3 SzCzʶLiWa ¯oNkA <3

MÓj nowy WYMARZONY zawód: FOTOGRAFka! Odda³am temu ca³e serce: www.mn-foto.pl

Bruno 13.10.2013 g 21:20 3720 g szczê¶cia
Leon 31.03.2015 g 12:10 3920 g szczê¶cia
magalska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-26, 23:36   #7
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: moje w³osy!help!

to jasny naturalnie ch³odny blond. ¦redni i ciemny blond jest o wiele wiele ciemniejszy. A jasny blond naturalny tak naprawde nie jest kolorkiem tak jasnym jak wskazuje jego nazwa. Spójrz na próbniki farb profesjonalnych, to zobaczysz, ¿e jest to jasny blond. A i pamiêtaj, ¿e ka¿dy kolor ma wiele tonacji dlatego np. jasny blond mo¿e wydawaæ siê ja¶niejszy lub ciemniejszy to wszystko zale¿y od tonacji (oczywi¶cie mam na my¶li w³osy naturalne).
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 10:17   #8
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomo¶ci: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moje w³osy!help!

No prawd± jest, ¿e czasem i mój ciemny br±z by siê do ciemnych blondów zalicza³ wg Palette

Uwa¿am jednak, ¿e zdjêcie zosta³o robione w s³oñcu, a oluskaaa922 napisa³a, ¿e przód jest ja¶niejszy, wiêc pozosta³abym na ciemnym-¶rednim blondzie.
__________________
Zapuszczam w³osy
Najd³u¿szy punkt: 72 cm.
Bêdzie: ...e, nie bêdzie
Eyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 11:47   #9
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
to jasny naturalnie ch³odny blond. ¦redni i ciemny blond jest o wiele wiele ciemniejszy. A jasny blond naturalny tak naprawde nie jest kolorkiem tak jasnym jak wskazuje jego nazwa. Spójrz na próbniki farb profesjonalnych, to zobaczysz, ¿e jest to jasny blond. A i pamiêtaj, ¿e ka¿dy kolor ma wiele tonacji dlatego np. jasny blond mo¿e wydawaæ siê ja¶niejszy lub ciemniejszy to wszystko zale¿y od tonacji (oczywi¶cie mam na my¶li w³osy naturalne).
Kompletnie siê z Tob± nie zgadzam. To nie jest w ¿adnym wypadku jasny blond. Jest to ciemny blond b±d¼ w ostateczno¶ci ¶redni.
Akurat to, jak wygl±da jasny naturalny blond, to ja wiem najlepiej, bo sama posiadam takie w³osy.

I jeszcze pytanie: Je¿eli wg Ciebie ciemny i ¶redni blond jest o wiele ciemniejszy, to w takim razie jaki kolor w³osów maj± szatynki i brunetki?
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 12:38   #10
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomo¶ci: 1 241
Dot.: moje w³osy!help!

A mo¿e za³o¿ymy w±tek w którym bêdziemy identyfikowaæ swoje naturalne kolory w³osów? Sama jestem ciekawa swojego
__________________

Noc(nik) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 12:47   #11
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e za³o¿ymy w±tek w którym bêdziemy identyfikowaæ swoje naturalne kolory w³osów? Sama jestem ciekawa swojego
Ja my¶lê, ¿e jest to dobry pomys³
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 14:03   #12
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594
Dot.: moje w³osy!help!

podpinajcie siê pod ten w±tek!)
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 14:08   #13
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez oluskaaa922 Poka¿ wiadomo¶æ
podpinajcie siê pod ten w±tek!)
Nie s±dzê, ¿eby by³ to dobry pomys³. Nikt nie bêdzie wiedzia³ o co chodzi, widz±c tytu³ w±tku "moje w³osy!help!"... Dlatego lepiej stworzyæ nowy z konkretnym tytu³em.
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 14:13   #14
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez zapa³eczka Poka¿ wiadomo¶æ
Nie s±dzê, ¿eby by³ to dobry pomys³. Nikt nie bêdzie wiedzia³ o co chodzi, widz±c tytu³ w±tku "moje w³osy!help!"... Dlatego lepiej stworzyæ nowy z konkretnym tytu³em.
ok.) w sumie racja;D
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 14:17   #15
pani-jesieñ
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesieñ
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8 429
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez zapa³eczka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja my¶lê, ¿e jest to dobry pomys³
A ja uwa¿am, ¿e to ¶redni pomys³ Aparat przecie¿ czêsto przek³amuje kolory, nie oddaje rzeczywisto¶ci, ogromne znaczenie ma te¿ ¶wiat³o, ja np. na wczorajszych zdjêciach przy zachodz±cym s³oñcu wysz³am ruda, a w³osy mam w kolorze ¶redniego br±zu

Co do pytania autorki w±tku - masz w³osy w odcieniu ¶redniego/ciemnego blondu, dla mnie to taki standardowy polski kolor
__________________
Jeste¶!
pani-jesieñ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-27, 18:55   #16
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomo¶ci: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moje w³osy!help!

Chyba tego typu w±tek siê jeszcze nie pojawi³ - a jak tak proszê o link My¶lê, ¿e to nie jest z³y pomys³. Czêsto, swój kolor w³osów okre¶lamy nietrafnie, a zdjêæ mo¿na zamie¶ciæ kilka, w ró¿nym ¶wietle.
__________________
Zapuszczam w³osy
Najd³u¿szy punkt: 72 cm.
Bêdzie: ...e, nie bêdzie
Eyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 00:53   #17
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez zapa³eczka Poka¿ wiadomo¶æ
Kompletnie siê z Tob± nie zgadzam. To nie jest w ¿adnym wypadku jasny blond. Jest to ciemny blond b±d¼ w ostateczno¶ci ¶redni.
Akurat to, jak wygl±da jasny naturalny blond, to ja wiem najlepiej, bo sama posiadam takie w³osy.

I jeszcze pytanie: Je¿eli wg Ciebie ciemny i ¶redni blond jest o wiele ciemniejszy, to w takim razie jaki kolor w³osów maj± szatynki i brunetki?
To jest jasny naturalny ch³odny blond. Je¶li masz w³osy ja¶niejsze od tego na zdjêciu to widocznie masz bardzo jasny blond. Bo bardzo jasny blond to nie jest odcieñ platyny. Bardzo jasnemu blondowi brakuje do platyny jeszcze. Mnie uczy³ kolorystyki znany dobry fryzjer - Hirek. Wiêc wiem, co piszê. Rozmawia³am z nim, jak przychodzi³am na skrócenie w³osów. A jak wyt³umaczysz fakt, ¿e moje naturalne w³osy mam ciemniejsze od tych, które s± przedstawione przez autorkê w±tku ( o 2 tony). Mam ciemno-¶redni srebrzysty blond z pasemkami platyny (dos³ownie cieniutkie pasemka s± bia³e, niesiwe a mam je od dziecka) i jak ufarbujê farb± nierozja¶niaj±c± - bardzo jasny blond popielaty 9.1 Excellence Loreal, która jest na 6% wodzie i ³adny kolor wychodzi tylko na jasnych w³osach. To otrzymujê kolor z przodu opakowania. A zaznaczê, ¿e mam w³osy bardzo gêste, grube, niezniszczone.
A szatynka to jest kolor od jasnego br±zu do ¶redniego br±zu. Brunetki od ciemnego br±zu do czerni. Spójrz sobie na profesjonale próbniki lub rozmawiaj z fryzjerem, ale dobrym i znanym. Nie takim osiedlowym, tylko znanym i dobrym jak np. Hirek, Leszek Czajka itp.
W³osy mam ciemniejsze od tych, które przedstawi³a autorka w±tku a jestem naturaln± blondynk±. Jak opalam siê, to zawsze na czerwono, jest mi ciê¿ko siê opaliæ. Zawsze stosujê wysoki faktor. Moja opalenizna na pocz±tku przybiera odcieñ ko¶ci s³oniowej a po ca³ych wakacjach jestem opalona na kolor z³ota. Nie jest to br±z tylko typowa z³ota skóra(wszyscy mi o tym mówi± i ja sama, to widzê). Oczy mam koloru jasnego orzecha. Skóra nieopalona jest jasna a nawet bardo jasna z zaczerwieniami ró¿owymi, w³osy w kolorze srebrzystego blondu a opalam siê na z³oto! Mia³am ju¿ bardzo jasne z³ociste blondy(nie ¿ó³te, nie rude), mia³am popiele, mia³am te¿ platynê na g³owie. Najlepiej by³o mi w platynie i z³ocistym kolorze. Co powiesz o takim po³±czeniu wiosenno-letnim! Bo nietylko jest kolorystyka lato, wiosna, jesieñ, zima, ja jestem po³±czeniem zimnego i ciep³ego typu urody. Dobrze mi w pastelach, z³ocie, br±zie, pudrowym ró¿u, b³êkicie, zieleni, zieleni ch³odnej i zieleni z³ocistej, szaro¶ciach, szaro¶ciach b³êkitnych, bananowym, pistacjowym, wszelich brzoskwiniowych i morelowych kolorach i to zarówno jak jestem niepalona jak i opalona natomiast w odcieniach odblaskowych, bordowym, czerwonym, fuksji i ogólnie w kolorach mocnych, czerwonych jest mi badzo ¼le. W czerni tylko kiedy jestem opalona jest mi dobrze, bo jest ten kontrast miêdzy jasnymi w³osami a z³ot± skór± i czerni±. A jak jestem nieopalona to bardzo mi ¼le w czerni.
A i ostatnia kwestia, moje w³osy ciemniej± lub ja¶niej± zale¿nie od natê¿enia ¶wiat³a (chodzi mi o moje naturalne w³osy) Jak by³am u Hirka a by³o ju¿ ciemno (zima) to mówi³ mi, ¿e mam ciemny blond srebrzysty, jak zobaczy³ mnie w dzieñ (nies³oneczny) to mia³am ¶redni blond srebrzysty, jak ¶wieci s³oñce to moje w³osy s± koloru naprawde jasnego blondu, Hirek stwierdzi³, ¿e mia³am wtedy jasny a bardzo jasny blond srebrzysty wtedy s± o wiele ja¶niejsze ni¿ zdjêcie autorki umieszczone w tym w±tku, ale jeszcze nie tak jasne jak mam po ufarbowaniu ich na bardzo jasnym blondzie Loreala.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 01:36 Powód: posty pod postami
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 11:18   #18
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez johnw57 Poka¿ wiadomo¶æ
To jest jasny naturalny ch³odny blond. Je¶li masz w³osy ja¶niejsze od tego na zdjêciu to widocznie masz bardzo jasny blond. Bo bardzo jasny blond to nie jest odcieñ platyny. Bardzo jasnemu blondowi brakuje do platyny jeszcze. Mnie uczy³ kolorystyki znany dobry fryzjer - Hirek. Wiêc wiem, co piszê. Rozmawia³am z nim, jak przychodzi³am na skrócenie w³osów. A jak wyt³umaczysz fakt, ¿e moje naturalne w³osy mam ciemniejsze od tych, które s± przedstawione przez autorkê w±tku ( o 2 tony). Mam ciemno-¶redni srebrzysty blond z pasemkami platyny (dos³ownie cieniutkie pasemka s± bia³e, niesiwe a mam je od dziecka) i jak ufarbujê farb± nierozja¶niaj±c± - bardzo jasny blond popielaty 9.1 Excellence Loreal, która jest na 6% wodzie i ³adny kolor wychodzi tylko na jasnych w³osach. To otrzymujê kolor z przodu opakowania. A zaznaczê, ¿e mam w³osy bardzo gêste, grube, niezniszczone.
A szatynka to jest kolor od jasnego br±zu do ¶redniego br±zu. Brunetki od ciemnego br±zu do czerni. Spójrz sobie na profesjonale próbniki lub rozmawiaj z fryzjerem, ale dobrym i znanym. Nie takim osiedlowym, tylko znanym i dobrym jak np. Hirek, Leszek Czajka itp.
W³osy mam ciemniejsze od tych, które przedstawi³a autorka w±tku a jestem naturaln± blondynk±. Jak opalam siê, to zawsze na czerwono, jest mi ciê¿ko siê opaliæ. Zawsze stosujê wysoki faktor. Moja opalenizna na pocz±tku przybiera odcieñ ko¶ci s³oniowej a po ca³ych wakacjach jestem opalona na kolor z³ota. Nie jest to br±z tylko typowa z³ota skóra(wszyscy mi o tym mówi± i ja sama, to widzê). Oczy mam koloru jasnego orzecha. Skóra nieopalona jest jasna a nawet bardo jasna z zaczerwieniami ró¿owymi, w³osy w kolorze srebrzystego blondu a opalam siê na z³oto! Mia³am ju¿ bardzo jasne z³ociste blondy(nie ¿ó³te, nie rude), mia³am popiele, mia³am te¿ platynê na g³owie. Najlepiej by³o mi w platynie i z³ocistym kolorze. Co powiesz o takim po³±czeniu wiosenno-letnim! Bo nietylko jest kolorystyka lato, wiosna, jesieñ, zima, ja jestem po³±czeniem zimnego i ciep³ego typu urody. Dobrze mi w pastelach, z³ocie, br±zie, pudrowym ró¿u, b³êkicie, zieleni, zieleni ch³odnej i zieleni z³ocistej, szaro¶ciach, szaro¶ciach b³êkitnych, bananowym, pistacjowym, wszelich brzoskwiniowych i morelowych kolorach i to zarówno jak jestem niepalona jak i opalona natomiast w odcieniach odblaskowych, bordowym, czerwonym, fuksji i ogólnie w kolorach mocnych, czerwonych jest mi badzo ¼le. W czerni tylko kiedy jestem opalona jest mi dobrze, bo jest ten kontrast miêdzy jasnymi w³osami a z³ot± skór± i czerni±. A jak jestem nieopalona to bardzo mi ¼le w czerni.
A i ostatnia kwestia, moje w³osy ciemniej± lub ja¶niej± zale¿nie od natê¿enia ¶wiat³a (chodzi mi o moje naturalne w³osy) Jak by³am u Hirka a by³o ju¿ ciemno (zima) to mówi³ mi, ¿e mam ciemny blond srebrzysty, jak zobaczy³ mnie w dzieñ (nies³oneczny) to mia³am ¶redni blond srebrzysty, jak ¶wieci s³oñce to moje w³osy s± koloru naprawde jasnego blondu, Hirek stwierdzi³, ¿e mia³am wtedy jasny a bardzo jasny blond srebrzysty wtedy s± o wiele ja¶niejsze ni¿ zdjêcie autorki umieszczone w tym w±tku, ale jeszcze nie tak jasne jak mam po ufarbowaniu ich na bardzo jasnym blondzie Loreala.
Tak?... To ja mam w³osy chyba bardzo bardzo jasny blond...
Porównaj sobie te 2 jasne Twoim zdaniem blondy - autorki w±tku i mój i powiedz, czy nie widzisz ¿adnej ró¿nicy? Nie s±dzê, ¿eby od jasny blond od bardzo jasnego ró¿ni³ siê tak bardzo.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg nbraz 100wlosy.jpg (17,6 KB, 23 za³adowañ)
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 11:24   #19
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomo¶ci: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moje w³osy!help!

To kolor okre¶la siê w zale¿no¶ci od ¶wiat³a? W mroku wszyscy maj± czarne Moim zdaniem kolor powinno siê okre¶liæ jeden, w stosunku do tego jak w³osy wygl±daj± w cieniu i s³oñcu. Zdjêcie umieszczone w w±tku to nie jest jasny ani bardzo jasny blond - znam dziewczyny, które maj± naturalnie w³osy prawie bia³e, jaki to bêdzie? Super-hiper bardzo jasny blond?
__________________
Zapuszczam w³osy
Najd³u¿szy punkt: 72 cm.
Bêdzie: ...e, nie bêdzie
Eyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 11:49   #20
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

Cytat:
Napisane przez Eyna Poka¿ wiadomo¶æ
To kolor okre¶la siê w zale¿no¶ci od ¶wiat³a? W mroku wszyscy maj± czarne Moim zdaniem kolor powinno siê okre¶liæ jeden, w stosunku do tego jak w³osy wygl±daj± w cieniu i s³oñcu. Zdjêcie umieszczone w w±tku to nie jest jasny ani bardzo jasny blond - znam dziewczyny, które maj± naturalnie w³osy prawie bia³e, jaki to bêdzie? Super-hiper bardzo jasny blond?
Zgadzam siê.
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 12:11   #21
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594
Dot.: moje w³osy!help!

moze dodam jeszcze jakies foto jak sie da zeby ocena koloru byla dokladniejsza?



Fotki robione w ró¿nym o¶wietleniu.
1 foto w pe³nym s³oñcu
2 foto w domu.
3. Normalnym (?) ¶wietle?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.JPG (62,7 KB, 20 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg aaa1.JPG (31,0 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg aaa2.JPG (59,5 KB, 25 za³adowañ)
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 12:42   #22
baku_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 137
GG do baku_s
Dot.: moje w³osy!help!

Blond. Napewno nie br±z ;D £adne masz w³oski. Chêtnie bym zobaczy³a Ciê bez prostowania w³osów ;]
baku_s jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 15:32   #23
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594
Dot.: moje w³osy!help!

Ooo czyli jednak blond. Kolezanki mi powiedzialy, ze to nie blond, a mi sie zawsze wydawalo ze jestem blondynk±;P Dlatego postanowilam zapytac innych.

co do moich wlosów. Dajê fotkê bez prostowania. Ca³a ja. Naturalna.
Aaa i w³a¶nie. Dzisiaj posz³am do fryzjera. Mam grzywkê na bok, gdy¿ fryzjerka odradzi³a prost± ze wzglêdu na moje zakola.
Wcze¶niej mia³am bardzo cieniowane na ca³ej d³ugo¶ci w³osy, siêgaj±ce do ³opatek. Teraz mam za ramiona, równe.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg bb.JPG (15,6 KB, 16 za³adowañ)
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 20:34   #24
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: moje w³osy!help!

Oluskaaa922 masz jasny blond na 100% zreszt± ³adny kolorek
Zapa³eczka nie oburzaj siê. Przcie¿ my tylko radzimy autorce w±tku. Oczywi¶ci, ¿e masz o wiele ja¶niejszy blond od Oluski. Zapa³eczka masz w³a¶nie bardzo bardzo jasny blond.
Eyna, je¶li wyjdziesz na s³oñce to kolor bardzo ja¶nieje przynajmniej mi. Jak jest ciemno to naprawdê ciemnieje. Jak pisa³am wy¿ej fryzjer naprawdê dobry okre¶la kolor w³osów na podstawie jaki widzi w dzieñ nies³oneczny (mo¿e byæ cieñ) i to, co widzimy na s³oñcu. Dlatego u mnie okre¶li³ jako ¶rednio-ciemny. Chocia¿ na s³oñcu to mam tak jasny jak Oluskaaa przedstawi³a na pe³nym s³oñcu a w zimowy wieczór bardzo ciemnieje mi. Ja nawet jak ufarbujê w na bardzo jasny blond to w³osy równie¿ mi ciemniej± jak jest ju¿ wieczór/noc. Naturalne w³osy prawie bia³e to poziom jasno¶ci super jasny lub extra jasny. A jaki ma refleks czy ciep³y czy ch³odny (bo prawie bia³e w³osy te¿ maj± zimny lub ciep³y po³ysk) to trzeba zobaczyæ (mo¿e to byæ be¿owy, per³owy, per³owo-srebrzysty,platynowy, platynowo-srebrzysty, platynowo-per³owy, platynowo-be¿owy, platynowo-z³ocisty, platynowo-s³oneczny, platynowo-s³omkowy, platynowo-waniliowy, waniliwy, z³ocisty, s³oneczny, ch³odne bia³awe z³oto itp.-ale to przecie¿ nie muszê pisaæ, bo pewnie dobrze wiecie).
P.S. ¯eby nie by³o ju¿ sporów - moja Mama na siwe w³osy k³ad³a farbê Goldwella (profesjonalna) kolor jasny naturalny blond i wyszed³ ten kolor jak na próbniku i taki sam jak na w³osach Oluski. A siwych w³osów nie trzeba rozja¶niaæ i kolor zawsze wychodzi tak jak powinnien (zreszt± ja swoich te¿ nie rozja¶niam a koloryzujê i wychodzi )

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 20:40 Powód: Post pod postem
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 20:50   #25
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomo¶ci: 1 259
GG do Eyna
Dot.: moje w³osy!help!

Dla mnie to jest jeden i ten sam kolor. Przy wiêkszym natê¿eniu ¶wiat³a nie tylko w³osy staj± siê ja¶niejsze, ale i wszystko. Tak samo w³osy innych, stosunkowo to jest TEN SAM kolor.

Tak samo jakbym mia³a karnacjê ¶niad± w pomieszczeniu i jasn± na s³oñcu.
__________________
Zapuszczam w³osy
Najd³u¿szy punkt: 72 cm.
Bêdzie: ...e, nie bêdzie
Eyna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 21:05   #26
99GirlOoo99
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zach-pomorskie
Wiadomo¶ci: 812
Dot.: moje w³osy!help!

blond na 100% s³usznie mysla³as, jestes blodynk± ,kole¿anki wprowadzi³y Cie w b³±d
__________________
'' z ¿ycia du¿o ju¿ wynios³am wiêc przestañ mnie do¶wiadczaæ, nie chce tak do koñca walki z problemami staczaæ ''
99GirlOoo99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 21:23   #27
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: moje w³osy!help!

A i ostatnia kwestia, zapa³eczka - masz bardzo bardzo jasny blond, ale jest on tonacji ciep³ej. Tak widaæ na fotce. Gdyby¶ mia³a ch³odny refleks a t± sam± jasno¶æ twoje w³osy sprawia³aby wra¿enie ja¶niejszych. Bo gdy masz ciemny, ¶reni blond, ale ch³odny to w³osy sprawiaj± wra¿enie ciemniejsze ni¿ gdyby¶ mia³a ciep³y refleks. Bo ciep³y refleks na w³osach ciemny, ¶redni blond sprawia, ¿e s± one wizualnie ja¶niejsze. Znowu przy bardzo bardzo jasny blondach a¿ do ekstra ekstra jasnych w³osów jest tak, ¿e im ch³odniejszy refleks w³osów, tym wydaj± siê ja¶niesze a im cieplejszy refleks tym w³osy wydaj± siê ciemniejsze. Bierzemy pod uwagê jasno¶æ w³osów.


Eyna, ja opalam siê na z³oto i na s³oñcu jest to bardzo jasne z³oto, w pomieszczeniu jest to z³oto mocniejsze, ale absolutnie nie jest br±zem ani nie mam ¶niadej karnacji nawet w pomieszczeniu.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 21:47 Powód: Post pod postem
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 21:38   #28
zapa³eczka
Zadomowienie
 
Avatar zapa³eczka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 044
Dot.: moje w³osy!help!

To jest tak pomieszane, ¿e teraz i tak nic z tego nie rozumiem Zostaje przy wersji, ¿e mam w³osy koloru jasny blond i niech tak ju¿ bêdzie. Zwykli ¶miertelnicy raczej nie bêd± wiedzieli, ¿e jest jasny, bardzo jasny, bardzo bardzo jasny, super extra jasny itd itp blond
__________________
Natan
zapa³eczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 21:57   #29
johnw57
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 414
Dot.: moje w³osy!help!

Mo¿e postaram ja¶niej napisaæ. Jak ma siê ciemniejsze blondy to je¶li s± zimne wygl±daj± na ciemniejsze kolory (nie widzimy koloru z³otego na ciemniejszym blondzie a zimny wygl±da na ciemniejszy). Jak jest z³ocisty kolorek na ciemniejszym blondzie wydaje siê ja¶niejszy. A na bardzo jasnych blondach im ch³odniejszy tym wygl±da na ja¶niejszy a im cieplejszy tym wydaje siê ciemniejszy. Przyk³ad - osoba ma jasny blond lub ¶redni blond p³ucze sobie w³osy w p³ukance niebieskiej (wych³adza) to bêdzie sprawiaæ wra¿enie, ¿e ma kolor ciemniejszy a tak nie jest tylko zmieni³ siê refleks na ch³odny. Efekt wizualny(chyba, ¿e kto¶ przedobrzy i bêdzie mieæ ciemny fiolet na g³owie ,ale nie o tym). Przyk³ad 2 - osoba z bardzo bardzo jasnym z³ocistym blondem przep³ukuje w³osy w niebieskim szamponie i otrzymuje w efekcie-wizualnie ja¶niejszy blond, bo jest ch³odniejszy.

Zapa³eczka, czy to Twój naturalny kolor ??

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 21:59 Powód: Post pod postem
johnw57 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2008-07-28, 22:05   #30
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 3 594
Dot.: moje w³osy!help!

johnw57 a ja mam z naturalnym refleksem chlodnym czy cieplym?:P
oluskaaa922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.