Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-01, 16:53   #1
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Cool

Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !


Jasna cholera !!!!!!!!!!!! Ktory to dzien juz zawalilam ? 5 ? 10 ? 20??????
caly czas jest to samo !
Dzien wczesniej ukladam dokladny plan... co zjem jak gdzie kiedy itp. itd.
Ale nastepnego dnia wszystko sie wali ! doslownie ! jak domek z kart...
rano jest dobrze- jakas owsianeczka , zdrowo i kolorowo potem owoc.....no i zaczyna sie!!!!!!! wczoraj kupilam sobie loda bo stwierdzilam ze od 1 nie utyje ale potem bylam na siebie zla bo zlamalam zasady.... a jak bylo dzisiaj ?? rano - owsianeczka, potem jablko i brzoskwinia, troche arbuza, na lunch razowa buleczka z lososiem ,salata i ogorkiem .... i po 1 h na stole zauwazylam kawalek drozdzowki - odruchowo po niego siegneglam I.... MOGLAM GO SOBIE DAROWAC. Stwierdzilam ze aaa raz sie zyje to tylko maly kawaleczek (boze jak ja siebie oszukuje to nalog !!!) i co bylo dalej ??? princessa, orzechy, i dalej bula z maslem, smazona ryba w panierce ... nazarlam sie jak prosiak... i potem 2 xenny exta... po 2 h jak czesc tego strawilam to poszlam wyzerac salatke majonezowa z lodowki................
zamiast chudnac JA TYJE
TAK TYJE !
jak tak dalej pojdzie to nie bede miala do zrzucenia 4 kg ale 8... to sie ciagnie juz miesiac juz dawno w zdrowy sposob moglabym to osiagnac...
DLACZEGO JA JESTEM TAKA... GLUPIA? NO DLACZEGO???
musze isc do pracy bo wydaje mi sie ze podjadam z nudow i z nerwow i zlosci.. dlaczego? bo irytuje mnie obraz wlasnego ciala w lustrze.
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:03   #2
agnis2908
Zadomowienie
 
Avatar agnis2908
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 753
GG do agnis2908
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Też tak mam- tak, dokładnie z nudów, złości, nerwów itd....
I też mam już dość walki z tym....
Ale....cukiereczkQ, może więcej silnej woli? Może (o ile to jest możliwe) nie stwarzaj sobie sytuacji, żebyś mogła się skusić na coś... ? Jeśli mieszkasz sama, to nie kupuj tego po prostu, a jeśli nie, to hmm... jeśli domownicy wiedzą, że chcesz się odchudzać, to może im powiedz po prostu, że łatwiej by Ci było, gdyby nie zostawiali takich rzeczy na wierzchu...??
__________________





agnis2908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:21   #3
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Cytat:
Napisane przez cukiereczeQ Pokaż wiadomość
rano jest dobrze- jakas owsianeczka , zdrowo i kolorowo potem owoc.....no i zaczyna sie!!!!!!! wczoraj kupilam sobie loda bo stwierdzilam ze od 1 nie utyje ale potem bylam na siebie zla bo zlamalam zasady.... a jak bylo dzisiaj ?? rano - owsianeczka, potem jablko i brzoskwinia, troche arbuza, na lunch razowa buleczka z lososiem ,salata i ogorkiem .... i po 1 h na stole zauwazylam kawalek drozdzowki - odruchowo po niego siegneglam I.... MOGLAM GO SOBIE DAROWA
Może Ty po prostu za mało jesz? II śniadania nie ma, bo owoc/owoce to nie posiłek...Co dodajesz do owsianki? Uwględniasz białko w diecie? Przy odpowiednio zbilansowanym jadłospisie nie ma się chęci na podjadanie
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:40   #4
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Cytat:
Napisane przez agnis2908 Pokaż wiadomość
Też tak mam- tak, dokładnie z nudów, złości, nerwów itd....
I też mam już dość walki z tym....
Ale....cukiereczkQ, może więcej silnej woli? Może (o ile to jest możliwe) nie stwarzaj sobie sytuacji, żebyś mogła się skusić na coś... ? Jeśli mieszkasz sama, to nie kupuj tego po prostu, a jeśli nie, to hmm... jeśli domownicy wiedzą, że chcesz się odchudzać, to może im powiedz po prostu, że łatwiej by Ci było, gdyby nie zostawiali takich rzeczy na wierzchu...??
Ehh z ta moja silna wola to jest roznie...raz nic mnie nie zlamie nastepnym razem nic mnie nie powstrzyma Mieszkam z rodzinka ale oni wiedza o tym ze sie odchudzam (i ze musze trzymac wymiary - jestem modelką). Obecnie w domu jest moja ciotka ktora przyjechala z drugiego konca Polski i wiadomo lubi jesc duzo i moja mama piecze ciasta, kupuje slodycze bo ona bardzo lubi ale ciagle powtarza - "Ala nie jedz tego kupilam to specjalnie dla ciotki". Dzis np. kupila 3 princessy schowala je , no ale jak zaczelam grzebac po szafkach to raz dwa je znalazlam a rano mowilam jej :" Mamo ok one moga lezec nawet na stole, odchudzam sie i nie bede nawet na nie patrzec".
Moja mama po dzisiejszej akcji stwierdzila ze juz nie kupi wiecej nic slodkiego bo naprawde tylko sie mecze i ze tak dalej byc nie moze. Ma calkowita rację.
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:51   #5
agnis2908
Zadomowienie
 
Avatar agnis2908
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 753
GG do agnis2908
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

No, skoro mama już nie będzie kupować słodyczy, to problem chyba z głowy...hm?
Będzie dobrze Już teraz Cię nie będzie kusić. Głowa do góry.

P.S. Mam nadzieję, że zdrowo się odchudzasz...nie głodówkami? I że Twoja oczekiwana waga jest dobra dla wzrostu...? Wiesz...tak przestrzegam
__________________





agnis2908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 17:52   #6
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Zjedz większe śniadanie, potem drugie śniadanie też większe, bo jak napisała Kokaina owoc to za mało, z autopsji wiem, że wtedy po południu chce się mniej jeść.
Poza tym piszesz, że zwyczajnie trudno ci jest sobie odmówić. Wydaję mi się też, że za dużo myślisz o jedzeniu (np. te princesse). Zyjesz po to, żeby jeść, czy jesz po to żeby żyć? Mi to pomaga.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:05   #7
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
Zjedz większe śniadanie, potem drugie śniadanie też większe, bo jak napisała Kokaina owoc to za mało, z autopsji wiem, że wtedy po południu chce się mniej jeść.
Poza tym piszesz, że zwyczajnie trudno ci jest sobie odmówić. Wydaję mi się też, że za dużo myślisz o jedzeniu (np. te princesse). Zyjesz po to, żeby jeść, czy jesz po to żeby żyć? Mi to pomaga.
Tak, ciezko mi zrezygnowac ze slodyczy. To moj nalog number one. Mysle za duzo o jedzeniu wiem o tym, staram sie tego nie robic no ale roznie bywa. Tez czesto mysle i powtarzam sobie ze nie zyje po to aby jesc , ale nie zawsze to pomoga
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 23:22   #8
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

mam TO SAMOOO rozpacz no ;/
pierdziele morze itp nie jem slodyczy! ja jak juz nie jem to sie trzymam ale jeden batonik wystarczy by wszystko zepsuc ;(
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 23:43   #9
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Cytat:
Napisane przez Anarchia Pokaż wiadomość
mam TO SAMOOO rozpacz no ;/
pierdziele morze itp nie jem slodyczy! ja jak juz nie jem to sie trzymam ale jeden batonik wystarczy by wszystko zepsuc ;(
Pamiętam Cie jeszcze z IDŹ i pewnie umiesz ułożyć odpowiednio zbilansowany jadłospis...tak? A jeśli nie to wklejaj- może po prostu jesz za mało i stąd te napady i parcie na słodkie.
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 02:00   #10
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

no wlasnie o to chodzi ze umiem, ale cos mi nie wychodzi ostatnio trzymanie sie go przez wakacje i zmienny plan dnia i ogolnie cos mi silna wola szwankuje ;/
pelna mobilizacja
mowie to po od dwoch tygodni ponad ehh i nic!
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 07:25   #11
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

Wszystko sobie przemyslalam i juz jest lepiej ! Nie bede sie dluzej oszukiwac i tlumaczyc swojego lakomstwa. Nie jem slodyczy i koniec. Bo co mi po 1 cukierku czy ciastku jak zaraz moge zjesc cale opakowanie? Postanowilam 1 dzien w tygodniu (niedziela akurat w moim przypadku) zjesc sobie duza porcje czegos slodkiego- np. pol czekolady (250kcal), duzego batona (200) lub cokolwiek na co mam ochote i nie przekracza 250kcal. To jest najlepsze wyjscie, bo bede wiedziala ze 1 dzien w tygodniu bede mogla zjesc to na co mam ochote, a tak jak codziennie zjadlabym cos malego slodkiego to i tak wiecej kcal sie uzbiera niz te 250 a w odchudzaniu mi raczej nie pomoze
pzdr
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 09:34   #12
jetix0301
Przyczajenie
 
Avatar jetix0301
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: Codziennie od nowa...i od nowa... i od nowa.... MAM DOŚĆ !

ostatnie dwa dni TYLKO i wylacznie JADLAM i to doslownie wszystko co mi w rece wpadlo, porazka na calej lini;] ( i tu zaznaczam, ze wcale nie jestem na jakiejs drastycznej diecie;]) Rano wstalam, mysle sobie koniec ide cos zjesc.. no i nawet sobie usmazylam racuchy (masakra) Ale wstala moja siostra i sie chwali ze w koncu sie wbila w upragnione spodnie;] No to ja sobie pomyslalam, ze dosc tego ! wzielam cieplutko dluuga kapiel a pozniej zimny prysznic (na krazenie a co za tym idzie odchudzanie ;D) naszykowalam wode do wypicie w ciagu dnia i jestem 100 razy bardziej tym obzarstwem zmotywowana niz zdolowana. To nawet jest czasem potrzebne ;D taka chwila zapomnienia.. ^^ Teraz znowu mam cel ;]
jetix0301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.