Czuję, że nie zdam matury.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 21:41   #1
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443

Czuję, że nie zdam matury....


Cześć! Jestem tegoroczną maturzystką, ale czuję że niepodołam.. Już nie wiem co mam robić, doczłapałam jakoś do 4 klasy technikum bez większych problemów, ale w tym roku, materiał mnie przerasta, oceny kiepskie, nie wiem, czuję się jakaś głupia
I wręcz jestem pewna że nie zdam.. Uczę się, staram, ale po prostu nie daję rady tego wszystkiego ogarnąć. Już sama nie wiem co robić?
Miała któraś z Was, drogie Wizażanki, taką sytuację ?
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:44   #2
blue houdini
Raczkowanie
 
Avatar blue houdini
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 201
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Wcześniej nie miałaś takich problemów z nauką?
Czy po prostu "nauka" polegała na czymś innym, na ściągach np.?
__________________
2/52
Ostatnio przeczytana:
G. Orwell - Folwark zwierzęcy

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
blue houdini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:47   #3
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez blue houdini Pokaż wiadomość
Wcześniej nie miałaś takich problemów z nauką?
Czy po prostu "nauka" polegała na czymś innym, na ściągach np.?
wcześniej dawałam radę, nie byłam orłem, nie leciałam na samych 4 i 5 ale nie miałam takich problemów z nauką ..
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:50   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

To się ucz, innej magicznej rady nie dostaniesz. Jeśli masz problemy z konkretnym przedmiotem, idź na korki. Maturę zdają praktycznie wszyscy, nie trzeba być orłem, by jej podołać. Ostatecznie od czegoś są sierpniowe poprawki. Także zamiast siedzieć i się nakręcać, to do nauki.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:51   #5
kleineKrokodil
Zadomowienie
 
Avatar kleineKrokodil
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 609
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Po pierwsze: nie panikuj, jest jeszcze sporo czasu, nie nastawiaj się na porażkę, bo to Cię tak przytłoczy, że nie będziesz w stanie się nauczyć.
Po drugie: na pewno w klasie masz osoby, które chętnie Ci pomogą np. z matmy a Ty odwdzięczyłabyś się pomocą w czymś, w czym jesteś lepsza, choćby w prezentacji na polski.
Dasz radę! Rozłóż sobie materiał, codziennie ucz się pod kątem matury godzinę, w weekendy przedłuż ten czas i nie będzie źle. Uszy do góry
kleineKrokodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:53   #6
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
To się ucz, innej magicznej rady nie dostaniesz. Jeśli masz problemy z konkretnym przedmiotem, idź na korki. Maturę zdają praktycznie wszyscy, nie trzeba być orłem, by jej podołać. Ostatecznie od czegoś są sierpniowe poprawki. Także zamiast siedzieć i się nakręcać, to do nauki.
siedzę nad książkami sporo więcej niż chociażby w poprzednim roku, ale nie ogarniam, nic mi nie wchodzi do głowy.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kleineKrokodil Pokaż wiadomość
Po pierwsze: nie panikuj, jest jeszcze sporo czasu, nie nastawiaj się na porażkę, bo to Cię tak przytłoczy, że nie będziesz w stanie się nauczyć.
Po drugie: na pewno w klasie masz osoby, które chętnie Ci pomogą np. z matmy a Ty odwdzięczyłabyś się pomocą w czymś, w czym jesteś lepsza, choćby w prezentacji na polski.
Dasz radę! Rozłóż sobie materiał, codziennie ucz się pod kątem matury godzinę, w weekendy przedłuż ten czas i nie będzie źle. Uszy do góry
chyba będę musiałą tak zrobić, dziękuję za wsparcie!
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:56   #7
kleineKrokodil
Zadomowienie
 
Avatar kleineKrokodil
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 609
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Nie nastawiaj się negatywnie a będzie dobrze. Ja miałam podobnie z matmą na studiach, stwierdziłam że całki są be i że się po prostu do tego nie nadaję. Tak sobie to wbiłam, że naprawdę nie mogłam tego pojąć. Usiadłam pewnego dnia i ogarnęłam, nie było to trudne, po prostu nastawienie to 90% sukcesu.
Zdasz na pewno!
kleineKrokodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 21:57   #8
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez merszja Pokaż wiadomość
siedzę nad książkami sporo więcej niż chociażby w poprzednim roku, ale nie ogarniam, nic mi nie wchodzi do głowy.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------


chyba będę musiałą tak zrobić, dziękuję za wsparcie!
Wierz mi, jak się nakręcasz, że nie zdasz, nad każdym zadaniem ,,jakie trudne, nie umiem, nie zdam" - to nic dziwnego, że Ci nic nie wchodzi do głowy. Jak masz taką blokadę z matmy, to siądź wtedy do angielskiego, albo do polskiego. Często jest tak, że jakiś problem musi nam się ,,ułożyć" w mózgu. Ja tak miałam na maturze, w pierwszym momencie nie umiałam zrobić żadnego zadania otwartego (a byłam bardzo dobra z matmy), zrobiłam zamknięte i potem z marszu zrobiłam wszystkie otwarte, z dowodem włącznie (pierwszy raz w życiu zrobiłam wtedy zupełnie dobrze dowód z geometrii). Teraz dalej tak mam, gdy czegoś nie rozumiem (chociażby rozwoju budowy zęba), to kończę to czytać, czytam co innego, potem wracam i volia! Od razu jaśniej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:59   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:04   #10
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Teraz nie da się nie zdać matury, poziom jest tak niski że zdaje każdy co jest trochę smutne.
Obecnie matura i tak nic nie daję więc nawet jeśli nie zdasz to nie zrobi ci żadnej różnicy.
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:04   #11
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Eh, chyba macie rację że to przez moje negatywne myślenie, bo od kiedy tak się nastawiłam - to od wtedy nic mi nie idzie. Od grudnia zaczynam projekt w soboty po 3 godziny matmy, i po 3 polskiego. Aczkolwiek najgorzej u mnie z angielskim, więc tutaj muszę pomyśleć o kursie /korkach, bo z angielskiego nie znam większej nogi niż ja

Nie wiem czy chcę iść na studia(jeśli już, to jakieś zaoczne), i na jakie.. maturę chce zdać żeby w razie czego nie zamykać sobie drzwi do dalszej edukacji..
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 22:11   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:11   #13
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dziękuję !
podbudowaliscie mnie trochę
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:26   #14
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Nie myśl o tym na razie i tyle. Ja całe LO na ściągach i gotowcach a matura z palcem w tyłku. To naprawdę nic strasznego i trudnego

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Z resztą matura to raczej test na inteligencję a nie wiedzę (ta podstawowa) więc jak jesteś inteligentna albo wszystkie klasy uczyłaś się na 4-5 jak pisałaś to będzie spoko na 200%
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:26   #15
kleineKrokodil
Zadomowienie
 
Avatar kleineKrokodil
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 609
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Hejt na chwasta za ściąganie za 3...2...1...
kleineKrokodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:29   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez kleineKrokodil Pokaż wiadomość
Hejt na chwasta za ściąganie za 3...2...1...
no trudno (lubiłam się uczyć biologii i fizyki, może to pomoże)
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:30   #17
kleineKrokodil
Zadomowienie
 
Avatar kleineKrokodil
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 609
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
no trudno (lubiłam się uczyć biologii i fizyki, może to pomoże)
No no teraz się tłumacz
kleineKrokodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:30   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:32   #19
kleineKrokodil
Zadomowienie
 
Avatar kleineKrokodil
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 609
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W brudnej pościeli i brakiem papieru toaletowego.
kleineKrokodil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 22:33   #20
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Korki, fakultety (nawet jeśli nie są obowiązkowe, możesz też chodzić do innej klasy dodatkowo - tylko dogadaj się z nauczycielem), poproś kogoś o pomoc, ucz się razem z koleżankami/kolegami. I wyluzuj. Matura nie jest aż taka straszna, naprawdę. Jeśli nie miałaś nigdy problemów z nauką, to nie będziesz mieć problemów ze zdaniem matury. Przede wszystkim liczy się logiczne myślenie i opanowanie. Po trochu schematyczność.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:47   #21
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Absolutnie nie sugeruj się ocenami. Rób materiał na bieżąco i rozwiązuj sobie w domu przykładowe arkusze, ale nie myśl na zasadzie "dostałam 1 z matmy, nie zdam matury". Ja miałam w liceum kiepskie oceny, do tego problemy zdrowotne sprawiły że nie było mnie w szkole niemal pół roku. A maturę zdałam bez problemu To jest egzamin z naprawdę podstawowej wiedzy, do tego wymagana ilość punktów jest niska. Nietrudno jest nie dostać się na medycynę, ale nie zdać w ogóle - trudno.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 22:51   #22
falling_rain
Raczkowanie
 
Avatar falling_rain
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 178
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

spokojnie, masz jeszcze dużo czasu na luzie zdążysz wszystko ogarnąć.
ja zaczęłąm uczyc sie w kwietniu i bez problemu wszystko zdałam; nawet lepiej niz się spodziewalam.
co konkretnie zdajesz? piszesz jakieś rozszerzenia?
jesli jestes bardzo niepewna, to tak jak dziewczyny pisały, może jakieś korki, dodatkowe zajęcia? doczytałam ze jestes z wroclawia przy polibudzie działają (chyba jeszcze działają ;p w każdym bądz razie w zeszlym roku tak było) kluby, w których studenci udzielają korepetycji ze ścisłych przedmiotów. do tego szkoły, np. cosinus, prowadzą specjalne kursy maturalne z różnych przedmiotów.
ale poza tym naprawde uważam, że z maturą jest wiecej krzyku niż to wszystko warte

Edytowane przez falling_rain
Czas edycji: 2013-10-13 o 22:54
falling_rain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 07:29   #23
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez merszja Pokaż wiadomość
[...]Od grudnia zaczynam projekt w soboty po 3 godziny matmy, i po 3 polskiego. [...]
Dlaczego od grudnia? Żeby się do tego czasu stresować, że nie ogarniasz? Masz złą technikę uczenia się. Zacznij już teraz - nie 6h w sobotę, bo to nierealne Ucz się codziennie - powtarzaj wieczorem materiał z lekcji. Codziennie. W weekend już teraz poświęć na naukę max 2-4h w sumie, chyba że masz trudny sprawdzian, ale jeśli będziesz się przygotowywać na bieżąco, to te 4h wystarczą. Wyrobisz sobie nawyk nauki, poćwiczysz pamięć i zmotywujesz tym, że rozumiesz na lekcji.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 09:16   #24
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Za bardzo panikujesz. Ciężko jest nie zdać matury osobie, która faktycznie się uczy.
Daruj sobie projekt sobotni, bo i tak raczej nie dasz rady - ucz się codziennie, za to mniej godzin. W weekend też się poucz, ale nie w bloku 6-godzinnym bo po 1-2 godzinach właśnie przestaniesz ogarniać, zmęczony mózg gorzej przyswaja. Rób przerwy.
Masz jeszcze dużo czasu, więc jak zaczniesz teraz to możesz wszystko poogarniać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 12:17   #25
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

ja Ci polecam zajrzenie do starych arkuszów egzaminacyjnych i wałkowanie ich regularnie. Dzięki temu poznasz ich schemat i w taki sposób możesz bez problemu zdać maturę. Nie ma co się martwić, masz jeszcze sporo czasu na naukę
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 14:41   #26
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
ja Ci polecam zajrzenie do starych arkuszów egzaminacyjnych i wałkowanie ich regularnie. Dzięki temu poznasz ich schemat i w taki sposób możesz bez problemu zdać maturę. Nie ma co się martwić, masz jeszcze sporo czasu na naukę
Właśnie o to chodzi,żeby poznać schemat,poznać przykłady zadań jakie mogą być.Zagadnienia często (choćby z matematyki) się powtarzają.Nie ucz się z przypadku,tylko tego co faktycznie może być.
Kup sobie zestaw zadań maturalnych i rozwiązuj ile wlezie
I nie stresuj się tak bardzo-zdasz,ja Ci to mówię tak jak i reszta Wizażanek.Tyle osób nie może się mylić Za dużo stresu to tez nie dobrze.
Aha no i chodż na fakultety,pytaj nauczycieli,na co zwrócić uwagę
Powodzenia!
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:43   #27
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Absolutnie nie sugeruj się ocenami. Rób materiał na bieżąco i rozwiązuj sobie w domu przykładowe arkusze, ale nie myśl na zasadzie "dostałam 1 z matmy, nie zdam matury". Ja miałam w liceum kiepskie oceny, do tego problemy zdrowotne sprawiły że nie było mnie w szkole niemal pół roku. A maturę zdałam bez problemu To jest egzamin z naprawdę podstawowej wiedzy, do tego wymagana ilość punktów jest niska. Nietrudno jest nie dostać się na medycynę, ale nie zdać w ogóle - trudno.
Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi,żeby poznać schemat,poznać przykłady zadań jakie mogą być.Zagadnienia często (choćby z matematyki) się powtarzają.Nie ucz się z przypadku,tylko tego co faktycznie może być.
Kup sobie zestaw zadań maturalnych i rozwiązuj ile wlezie
I nie stresuj się tak bardzo-zdasz,ja Ci to mówię tak jak i reszta Wizażanek.Tyle osób nie może się mylić Za dużo stresu to tez nie dobrze.
Aha no i chodż na fakultety,pytaj nauczycieli,na co zwrócić uwagę
Powodzenia!
Właśnie, właśnie!
Z matmy: arkusze do znudzenia. Polecam Operonu i Kasztan.
Z polskiego: czytaj porządne streszczenia lektur zamiast całych i z nich rób notatki (obkuj), a w arkuszach zwróć uwagę przede wszystkim na klucze oceniania, aby dostać jak najwięcej pkt za analizę wiersza i wypracowanie - o schematy (co jest oceniane) wypytaj polonistkę.
Z angielskiego: słówka, słówka, słówka systematycznie, codziennie, możesz ściągnąć sobie program typu Profesor Henry, by nie musieć robić fiszek do powtarzania samodzielnie (jak moja siostra). Do tego dobre repetytorium z gramatyki przerób od deski do deski. Najlepiej by było, gdyby była to jakaś starsza książka pisana wg dawnej szkoły - krótko, treściwie, na temat, bez zbędnych obrazków, za to z klarownym podziałem na to, co elementarne, i to, co dodatkowe.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 22:11   #28
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Dlaczego od grudnia? Żeby się do tego czasu stresować, że nie ogarniasz? Masz złą technikę uczenia się. Zacznij już teraz - nie 6h w sobotę, bo to nierealne Ucz się codziennie - powtarzaj wieczorem materiał z lekcji. Codziennie. W weekend już teraz poświęć na naukę max 2-4h w sumie, chyba że masz trudny sprawdzian, ale jeśli będziesz się przygotowywać na bieżąco, to te 4h wystarczą. Wyrobisz sobie nawyk nauki, poćwiczysz pamięć i zmotywujesz tym, że rozumiesz na lekcji.
ten projekt to są sobotnie fakultety w szkole, w ramach przygotowania do matury właśnie - nie obowiązkowe, ale myślę że lepiej jak pójdę....

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Właśnie, właśnie!
Z matmy: arkusze do znudzenia. Polecam Operonu i Kasztan.
Z polskiego: czytaj porządne streszczenia lektur zamiast całych i z nich rób notatki (obkuj), a w arkuszach zwróć uwagę przede wszystkim na klucze oceniania, aby dostać jak najwięcej pkt za analizę wiersza i wypracowanie - o schematy (co jest oceniane) wypytaj polonistkę.
Z angielskiego: słówka, słówka, słówka systematycznie, codziennie, możesz ściągnąć sobie program typu Profesor Henry, by nie musieć robić fiszek do powtarzania samodzielnie (jak moja siostra). Do tego dobre repetytorium z gramatyki przerób od deski do deski. Najlepiej by było, gdyby była to jakaś starsza książka pisana wg dawnej szkoły - krótko, treściwie, na temat, bez zbędnych obrazków, za to z klarownym podziałem na to, co elementarne, i to, co dodatkowe.
repetytorium zamówione, program do nauki słówek - dostęp wykupiony.




dzięki dziewczynyyyy!
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:52   #29
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Cytat:
Napisane przez merszja Pokaż wiadomość
ten projekt to są sobotnie fakultety w szkole, w ramach przygotowania do matury właśnie - nie obowiązkowe, ale myślę że lepiej jak pójdę....
[...]
O ludu, jaki pomysł mieli w tej szkole. Jak za darmo, to idź, ale męczarnia pewnie będzie okrutna. 6h w sobotę, pewnie jakieś przerwy i zejdzie w sumie 7.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 19:45   #30
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czuję, że nie zdam matury....

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.