Czerwieniaca sie twarz :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-26, 19:21   #1
goska-t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2

Czerwieniaca sie twarz :(


Witam
Od dluzszego czasu mam problem z czerwieniaca sie skora twarzy nie jest to przyjeme... 'czerwienie' sie np gdy bardzo sie staram cos robiac, w rozmowach z wazna osoba, podczas egzaminu itp. Moze moglybyscie mi podopowiedziec w jaki sposob sobie z tym radzic ? z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam,
Gosia
goska-t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 21:26   #2
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Czerwieniaca sie twarz :(

moze jakiś krem na naczynka?
krem mocno nawilżający?
podkład kryjacy?
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 19:49   #3
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Czerwieniaca sie twarz :(

Ja też sie czasem czerwienie strasznie np. gdy ktoś mi zwróci uwage albo w innych podobnych sytuacjach... to jest wkurzające... chce tego sie pozbyć ale nie wiem jak
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 20:46   #4
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: Czerwieniaca sie twarz :(

Ech, też tak mam... I zupełnie tego nie kontroluje ;/
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 09:59   #5
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Czerwieniaca sie twarz :(

Doraźnie pomoże na pewno kryjący podkład, lub korektor o zielonkawym zabarwieniu(na naczynka).

Jeżeli czerwienienie wynika z płytko unaczynionej skóry, to nalezy zadbać o naczynka - witamina C plus rutyna(np. rutinoscorbin, cerutin itp), kremy z witaminą K lub inne apteczne kremy wzmacniające naczynia krwionośne(np, Avene, Antirougeurs Emulsion Legere albo Diroseal Avene).
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 16:55   #6
Mailiorei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Unhappy Czerwony problem

Cześć!
Mam wielki problem.Moje policzki są zawsze czerwone. Po prostu 24h na dobę. Nawet kiedy się obudzę są lekko różowe, a chwilę później czerwone. ( A już nie wspomnę co jest po w-f'ie) Mam 15 lat, a czerwone policzki towarzyszą mi odkąd pamiętam Co robić? Myślałam o jakichś kosmetykach ,ale nie do końca wiem jakie są dla mnie przeznaczone... mam dość tłusta cerę, skłonną do wyprysków. Czytałam coś o kremach do cery naczynkowej. Zastanawiam się nad kupnem kremu Kolastyna Bio terapia, krem ochronny na dzień SPF8. Co o tym sądzicie??

Mailiorei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:49   #7
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Czerwony problem

Wygląda na to że rzeczywiście masz cerę naczyńkową (a na pewno płytko unaczynioną), pewnie jeszcze nakładają się zmiany hormonalne i dlatego rumień. Warto o taką cerę zadbać już teraz, bo za kilka lat może być gorzej. Ważna jest kompleksowa pielęgnacja, czyli wszystkie kosmetyki których używasz a nie tylko krem. Co teraz stosujesz?
Naprawdę warto przeczytać ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047 Wiem, że jest bardzo długi, ale są tam wypowiedzi dziewczyn z takimi samymi problemami. I jak będziesz miała pytania to pisz tam pewnie uzyskasz więcej odpowiedzi.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 00:39   #8
kamikatzeona
Raczkowanie
 
Avatar kamikatzeona
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 30
Dot.: Czerwony problem

idź na solarke, nie będzie przynajmniej widać jak się zaczerwienisz !!!!!ja też miałam ten problema ale jak chodzę i się opalam na czekoladke to nic nie widać, a na w-fie wszyscy mi zazdroszczą opalenizny
kamikatzeona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 01:44   #9
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Czerwony problem

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
idź na solarke, nie będzie przynajmniej widać jak się zaczerwienisz !!!!!ja też miałam ten problema ale jak chodzę i się opalam na czekoladke to nic nie widać, a na w-fie wszyscy mi zazdroszczą opalenizny


Niezbyt madra rada...
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 06:30   #10
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Czerwony problem

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
idź na solarke, nie będzie przynajmniej widać jak się zaczerwienisz !!!!!ja też miałam ten problema ale jak chodzę i się opalam na czekoladke to nic nie widać, a na w-fie wszyscy mi zazdroszczą opalenizny
Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Niezbyt madra rada...
popieram...
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 07:05   #11
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Czerwony problem

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
idź na solarke, nie będzie przynajmniej widać jak się zaczerwienisz !!!!!ja też miałam ten problema ale jak chodzę i się opalam na czekoladke to nic nie widać, a na w-fie wszyscy mi zazdroszczą opalenizny
Kochanie, poczekaj 3 latka. I wtedy napisz nam posta o swoich rozległych teleangiektazjach. Nie zapomnij wspomnieć, ze chciałas to zakryć opalenizną z solarium... ;|
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 13:30   #12
Mailiorei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czerwony problem

Hanneke, dziękuje Rzeczywiście można tam się duuużo o tym naczytać.

A ja jeszcze nie stosowałam żadnych kosmetyków do cery naczynkowej, bo jeszcze niedawno starałam się po prostu tolerować te policzki, ale teraz nie daje mi to już spokoju i postanowiłam poszukać jakiegoś fajnego zestawu i dopiero kupić




A wracając do solarium... ja również uważam, że to nie jest najlepszym pomysłem(przynajmniej dla mnie, bo też opalam się... na czerwono)
Mailiorei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 13:48   #13
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czerwony problem

Prawdopodobnie masz cerę naczynkową, choć może też być to spowodowane dojrzewaniem. Ciężko powiedzieć, bo jesteś jeszcze młoda, ale myślę, że kosmetyki do cery naczynkowej nie zaszkodziłyby.
A to link do podobnego wątku, bo jest ich na ten temat naprawdę dużo:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=100683


przy cerze naczynkowej nie wolno chodzić na solarium!!! Wiem, bo sama ją mam i unikam słońca jak ognia, a co dopiero solarium
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 14:19   #14
cherryPrincess69
Raczkowanie
 
Avatar cherryPrincess69
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraina czarów :)
Wiadomości: 326
Dot.: Czerwony problem

taak - cera naczynkowa
radze juz teraz zainwestowac w kremy przeznaczone dla takiej cery, najlepiej byloby kupic serum z wit C bo ona dziala dobroczynnie na naczynka
napewno nie zaszkodzilo by łykac rutinoskorbin, rutyna uszczelnia sciany naczyn krwionosnych
I przede wszystkim ochrona szczegolnie teraz w zimie, ale nie kremy nawilzające na wyjście na dwor bo kiedys czytalam, ze to jeszcze gorszy efekt, najlepiej poprostu kremy ochronne a w wakacje (chociaz powinno sie caly rok ) filtry
__________________
cherryPrincess69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:50   #15
Mailiorei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czerwony problem

Hah niedawno byłam w sklepie po krem i tam mnie babka wyśmiała, że nie mam cery naczynkowej bo jest to niemożliwe w moim wieku i kremu mi nie sprzedała
Mailiorei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:20   #16
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czerwony problem

Ja stosuję hydrolat z kocanki, do kupienia w sklepie internetowym oraz krem na naczynka dermacos, do kupienia w drogerii. Zauważyłam radykalną poprawę. Jeszcze łykam rutinoscorbin na uszczelnienie naczynek. Nie wiem, czy on coś pomaga,ale raczej 1 tabletka dziennie nie zaszkodzi.
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 21:46   #17
madlovelife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 12
Dot.: Czerwony problem

Też mam podobny problem. Używałam już kilku kremów i nie widzę różnicy. Największe efekty były widoczne, jak nastawiłam się psychicznie, żeby nie myśleć o tym obsesyjnie i nie przejmować się tym. To bardzo dobry wspomagacz Tak jak poprzedniczki wspominały, wit C uszczelnia naczynka. Ja rozgniatam ją i dodaję do zwykłego kremu nawilżającego. Gdy tylko jestem w domu, nakładam grubą warstwę tego kremu na twarz i chodzę w takiej masce. Efekt doraźny super Teraz używam rosaliac ( drogi, około 75 zł, dermatolog mi przepisała) i szczerze mówiąc ta moja papka z witaminą C daje lepszy efekt. Ale wiem, że trzeba czasu, by zauważyć efekty, więc czekam.
madlovelife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 07:17   #18
kasia2086
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2
Czerwienieni policzków

Moja córka ma 24 lata i jak tylko jest jej gorąco robi się na policzkach czerwona. Co można zrobić aby temu zapobiec? Czy są jakieś kosmetyki, które pomogą?
kasia2086 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 07:33   #19
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Czerwienieni policzków

ja mam 20 lat i ten sam problem, co Twoja córka.

uzywam od jakis +/- 3 tyg ziaji med, kuracja naczynkowa https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en-na-noc.html koszt niewielki, ot 12 zł, do nabycia w aptekach.
musze powiedziec, ze mnie pomaga oczywiscie przy codziennym stosowaniu, a takze dziala na takie czerwone wypryski, skora faktycznie jest jasniejsza ale nie calkiem takiego normalnego koloru jak np na czole. ja zamierzam tez za niedlugo isc do apteki i poprosic o jakis suplement diety, na wzmocnienie naczynek (czytalam gdzies, ze ktos lykaj w tym celu rutinoscorbin -no ale ja sie wole przejsc do apteki i popytac zaprzyjaznionej farmaceutki)
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 20:42   #20
Mailiorei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czerwony problem

Chyba też spróbuję ten rutinoscorbin z kremem
Mailiorei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 10:58   #21
kasssiac90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 27
Dot.: Czerwienieni policzków

Mam 18 lat i mam dokładnie to samo. Przy większym wysiłku fizycznym, albo chociaż większej temperaturze moja twarz robi się czerwona. Tzn prawie cała twarz, bo okolice ust są białe ! Wygląda to conajmniej dziwnie.

Kiedy w lato są upały nie wychodzę z domu przed 21.. Uwielbiam jesień, bo jest to pora roku, kiedy wyglądam korzystnie i nie grożą mi czerwone placki na policzkach..
kasssiac90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 20:02   #22
malowanka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 53
Dot.: Czerwienieni policzków

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
(czytalam gdzies, ze ktos lykaj w tym celu rutinoscorbin -no ale ja sie wole przejsc do apteki i popytac zaprzyjaznionej farmaceutki)
PEWNIE DLATEGO ŻE JEST W NIM DUŻO WITAMINY C...ALE TO NIE JEST CHYBA DOBRY POMYSŁ...NA TELEANGIEKTAZJE NAJLEPSZE WITAMINKI TO C I K USZCZELNIAJĄ I WZMACNIAJĄ NACZYNIA KRWIONOŚNE...MOŻE DLA ZATUSZOWANIA WARTO ZASTOSOWAĆ ZIELONĄ BAZĘ POD PODKŁAD... UNIKAMY W TAKICH PRZYPADKACH OSTRYCH PRZYPRAW GORĄCYCH POSIŁKÓW...I KREMIKI MOŻE JAKIEŚ SERUM MASECZKA Z RÓŻOWĄ GLINKĄ
__________________

Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę
malowanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 07:02   #23
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Czerwienieni policzków

Cytat:
Napisane przez malowanka22 Pokaż wiadomość
PEWNIE DLATEGO ŻE JEST W NIM DUŻO WITAMINY C...ALE TO NIE JEST CHYBA DOBRY POMYSŁ...NA TELEANGIEKTAZJE NAJLEPSZE WITAMINKI TO C I K USZCZELNIAJĄ I WZMACNIAJĄ NACZYNIA KRWIONOŚNE...MOŻE DLA ZATUSZOWANIA WARTO ZASTOSOWAĆ ZIELONĄ BAZĘ POD PODKŁAD... UNIKAMY W TAKICH PRZYPADKACH OSTRYCH PRZYPRAW GORĄCYCH POSIŁKÓW...I KREMIKI MOŻE JAKIEŚ SERUM MASECZKA Z RÓŻOWĄ GLINKĄ
ja wlasnie nie mam takich poszerzonych naczyn krwionosnych, tylko takie jakby hmmm czerwone placki na policzkach- no nie wiem jak to inaczej opisac, typowa teleangiektazje -tzn objawy- to mam na nosie (na grzbiecie, pare takich sinawo-czerwonych zylek) i w (na?) oczach. Mnie wlasnie nie straszne sa gorace czy ostre potrawy (ale umiarkowanie) nic mi sie ze skora nie dzieje, ale za to szybka zmiana temperatury pomieszczenia to koszmar. od razu robie sie czerwona na nosie i policzkach i to nie w taki zdrowy sposob, ale w bardziej taki pijacki xD
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.