Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 08:37   #421
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też używam tego filtra i jestem zadowolona. Zwłaszcza, że wchłania się do matu Muszę teraz zakupić krem pod filtr. A stosowała może któraś nowy krem z Avonu Anew Vitale? Na wątek analizy kosmetyków wstawilam jego skład i zastanawiam czy będzie odpowiedni.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 16:59   #422
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Też używam tego filtra i jestem zadowolona. Zwłaszcza, że wchłania się do matu Muszę teraz zakupić krem pod filtr. A stosowała może któraś nowy krem z Avonu Anew Vitale? Na wątek analizy kosmetyków wstawilam jego skład i zastanawiam czy będzie odpowiedni.
A mogłabyś podać linka do tego wątku o analizach, bo jakoś mam problem z jego znalezieniem. To chyba nie jest ten sam co analiza produktów do włosów? Chciałam sprawdzić składy żelu antybakteryjnego Ziaji Med, żelu oliwkowego z Ziaji i żelu nawilżającego AA Ultra nawilżanie. Muszę koniecznie kupić coś taniego do mycia co by mnie nie wysuszyło, a na umyło. mam mydło Alepia z czerwoną glinką, ale jest dość mocne i używam raz na kilka dni w celu lepszego oczyszczenia.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 18:37   #423
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać linka do tego wątku o analizach, bo jakoś mam problem z jego znalezieniem. To chyba nie jest ten sam co analiza produktów do włosów? Chciałam sprawdzić składy żelu antybakteryjnego Ziaji Med, żelu oliwkowego z Ziaji i żelu nawilżającego AA Ultra nawilżanie. Muszę koniecznie kupić coś taniego do mycia co by mnie nie wysuszyło, a na umyło. mam mydło Alepia z czerwoną glinką, ale jest dość mocne i używam raz na kilka dni w celu lepszego oczyszczenia.
Widzę, że sama już znalazłaś ten wątek
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 21:13   #424
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Widzę, że sama już znalazłaś ten wątek
To prawda Niestety mam problem ze znalezieniem składu żelu nawilżającego z AA, nigdzie go nie ma.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 16:25   #425
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie juz mija miesiac lykania wierzbownicy. Powiem wam, ze dawno cera mi sie tak nie tluscila! Masakra normalnie. Wysyp jest...mimo stosowania izotziaji i aknemycinu plus. Cera chyba sie oczyszcza od srodka. Ale ilez mozna? Juz sie zastanawiam nad drastycznymi krokami. Niestety moje oczyszczanie miksturka zaczelam dopiero od kilku dni. Wczesniej z powodu przeprowadzki nie mialam chwili na takie zabawy co oczywiscie jest tylko wymowka bo nie zabiera to duzo czasu. Ale juz nadrabiam zaleglosci...jak tylko skoncze z antybiotykiem (nabawilam sie zapalenia gardla).wiem, ze to glupie ale mam ochote odstawic antybiotyk bo od 3 dni nie ma poprawy a samopoczucie spada.
Wracajac do wierzbownicy oprocz wysypu niedoskonalosci i tlustosci zauwazylam zmniejszenie ilosci zaskornikow. Moja pielegnacja uznaje za udana , szukam tylko jakiegos niezapycjajacego podkladu z wysokim filtrem. Zastanawiam sie nad tym z shiseido w niebieskim opakowaniu. Musze tylko sklad obczaic i moze uda mi soe probke dorwac. Wyprobowam pare bb kremow i szczerze mowiac nie sa zle. Jakos je zuzyje ...chyba. ale wiekszosc po uzywaniu przez kilka dni pod rzad powoduje wysyp malych krosteczek , ktore przypominaja potowki z jakims nadkazeniem.
Poki co dalej lykam ziolka, co najmniej 3 miesiace jeszcze. Pije miksturke oxzyszczajaca. Planuje jeszcze jakies probiotyki na moje biedne jelita.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-23, 17:24   #426
izza_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć,
chciałam się odnieść do tematu nawilżenia. Mam 30 lat i jeszcze rok temu miałam przeogromne problemy z trądzikiem, ale też przede wszystkim z przetłuszczaniem się cery- 30 min po umyciu twarzy (żelem Babydream) i nakremowaniu (najróżniejsze delikatne apteczne i nieapteczne kremy) tłuszcz kapał mi z twarzy (dosłownie-kropelki łoju na nosie i policzkach). Nie mogłam używać absolutnie żadnych podkładów- wszystkie ze mnie spływały po tych 30 minutach... W akcie desperacji zmieniłam kompletnie swoją pielęgnację- twarz zaczęłam myć żelami przeciwtrądzikowymi, bardzo często używam peelingu. Na codzień nie używam kremów-po umyciu spryskuję cerę wodą termalną i hydrolatem oczarowym,a po chwili osuszam ręcznikiem papierowym. Używam też dosyć wysuszającego pudru clinique Almost Powder Makeup. Czasem wieczorem tonik AHA BHA 10%. Piję dużo zielonej herbaty i łykam preparaty (podobno) nawilżające od wewnątrz. Dbam jedynie o porządne nawilżenie skóry wokół oczu.Taka pielęgnacja trwa u mnie już od roku. Moja cera niesamowicie się wyciszyła. Nie pamiętam już co to tłusta skóra twarzy. Trądzik niemal się skończył. Owszem, skórę mam trochę przesuszoną,ale w kilka godzin po myciu nawilża (czy raczej natłuszcza) się sama,ale już nie w takim stopniu jak rok temu. Raz na jkiś czas (max.2 razy w tygodniu) smaruję twarz leciutko Humektanem-ale tylko policzki i brodę,a omijam nos i czoło. Efekt? Świeża, ,swietlista,gładka i matowa cera bez trądziku i ze zwężonymi porami. Nie muszę matowić jej husteczkami przez cały dzień. Każdy musi znaleźć swoją drogę pielęgnacji, bo nie każdemu służy nawilżanie. Moja skóra tego nie potrzebuje-radzi sobie sama. Nawilżam ją tylko wtedy, gdy drastycznie już tego wymaga. Ale wystarczy,że przedobrzę,a robi się znowu tłusta, ziemista a pory się rozszerzają.
Pozdrawiam i życzę umiaru, we wszystkim.
izza_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 12:53   #427
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez izza_21 Pokaż wiadomość
Cześć,
chciałam się odnieść do tematu nawilżenia. Mam 30 lat i jeszcze rok temu miałam przeogromne problemy z trądzikiem, ale też przede wszystkim z przetłuszczaniem się cery- 30 min po umyciu twarzy (żelem Babydream) i nakremowaniu (najróżniejsze delikatne apteczne i nieapteczne kremy) tłuszcz kapał mi z twarzy (dosłownie-kropelki łoju na nosie i policzkach). Nie mogłam używać absolutnie żadnych podkładów- wszystkie ze mnie spływały po tych 30 minutach... W akcie desperacji zmieniłam kompletnie swoją pielęgnację- twarz zaczęłam myć żelami przeciwtrądzikowymi, bardzo często używam peelingu. Na codzień nie używam kremów-po umyciu spryskuję cerę wodą termalną i hydrolatem oczarowym,a po chwili osuszam ręcznikiem papierowym. Używam też dosyć wysuszającego pudru clinique Almost Powder Makeup. Czasem wieczorem tonik AHA BHA 10%. Piję dużo zielonej herbaty i łykam preparaty (podobno) nawilżające od wewnątrz. Dbam jedynie o porządne nawilżenie skóry wokół oczu.Taka pielęgnacja trwa u mnie już od roku. Moja cera niesamowicie się wyciszyła. Nie pamiętam już co to tłusta skóra twarzy. Trądzik niemal się skończył. Owszem, skórę mam trochę przesuszoną,ale w kilka godzin po myciu nawilża (czy raczej natłuszcza) się sama,ale już nie w takim stopniu jak rok temu. Raz na jkiś czas (max.2 razy w tygodniu) smaruję twarz leciutko Humektanem-ale tylko policzki i brodę,a omijam nos i czoło. Efekt? Świeża, ,swietlista,gładka i matowa cera bez trądziku i ze zwężonymi porami. Nie muszę matowić jej husteczkami przez cały dzień. Każdy musi znaleźć swoją drogę pielęgnacji, bo nie każdemu służy nawilżanie. Moja skóra tego nie potrzebuje-radzi sobie sama. Nawilżam ją tylko wtedy, gdy drastycznie już tego wymaga. Ale wystarczy,że przedobrzę,a robi się znowu tłusta, ziemista a pory się rozszerzają.
Pozdrawiam i życzę umiaru, we wszystkim.
Może i coś w tym jest. Ja kiedyś jak używałam silnych żeli i peelingów z Garniera i wysuszających maści od dermatologa to miałam lepszą cerę. Teraz jednak jest ona wrażliwa i przesuszona i mimo wszystko wole już do tych produktów nie wracać. U mnie problem tkwi w środku, bo plecy i dekolt też mam obsypane.

Poza tym zastanawiam się, czy płyn Facelle jest dobry do mycia twarzy. On jedyny ostatnio nie wysuszył mi twarzy, ale nie wiem jak działa na skórę na dłuższą metę, czy ma przyjazne skórze twarzy składniki. Orientujecie się może?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 14:28   #428
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 14:40   #429
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja tez mam prawie 30sci i walcze jakies 15lat.
Chyba troche przywykłam.
Pomaga mi jedynie svr lysalpha active i benzacne na wieksze zmiany.
Buzie tez myje svr na przemian z physiogel.
czasem bywa ze czegos nie widac ale pod palcami wyczuwam normalnie powierzchnię marsa
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 16:32   #430
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do osób używających rybek Demogal czy mogą one oczyszczać? Mam wrażenie, że odkąd zaczęłam je stosować na mojej twarzy pojawia się coraz więcej małych krostek tak jakby zaskórniki wychodziły na wierzch.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-24, 21:35   #431
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób używających rybek Demogal czy mogą one oczyszczać? Mam wrażenie, że odkąd zaczęłam je stosować na mojej twarzy pojawia się coraz więcej małych krostek tak jakby zaskórniki wychodziły na wierzch.
ja uzywam, ale u mnie tak nie ma
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 15:24   #432
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja mam do was pytanie - stoję przed wyborem i sama się nie mogę zdecydować ! Acne derm czy No-scar, który lepszy na blizny i mniejsze ślady po trądziku ?
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 16:21   #433
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

nie miałam no-scaru (gdzieś w internecie natknęłam się kiedyś na porównanie tych dwóch specyfików ale teraz to nie wiem, gdzie) ale acne derm mi ładnie wypłaszczył bliznę miałam kilkumiesięczną bliznę na czole, taką wklęsłą, po głębokim rozcięciu skóry - po jakiś 3 miesiącach stosowania Acne Dermu ta blizna jest płaska, po prostu biała, ledwo widoczna kreska. Szkoda, że na trądzik nie zadziałał tak elegancko jak na tę blizne

Powiem wam, że się przestraszyłam ostatnio, bo zauważyłam u siebie na policzkach pojedyncze, małe przebarwienia. Wcześniej nie miałam nic takiego na twarzy, tylko dwa na ciele. No ale zimą jakoś nie widzi mi się filtrowanie, zwłaszcza że zwykle nie spędzam na zewnątrz więcej niż 20 minut - rano i późnym popołudniem. Teraz jak to dostrzegłam to przeprosiłam sie z filtrem, wiadomo, ale jest to niemiły szok, że mam przebarwienia którymi trzeba się zająć... Wcześniej miałam po pryszczach tylko ciemniejsze, sinawe plamki które schodziły czasem 2 tygodnie, czasem 2 miesiące, ale jednak znikały ostatecznie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 16:51   #434
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Na KWC natknęłam się też na Evolet, tańsza wersja No-scaru. Sama nie wiem, boję się, że będę miała po tym nawrót trądziku bo te wymienione zatykają pory ... ja potrzebuję czegoś co po prostu wybieli te ślady - bo nie są to jakieś wypukłe, ogromne blizny. Może jest jakiś inny kosmetyk/lek, który działa w ten sposób ?
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 17:27   #435
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Na KWC natknęłam się też na Evolet, tańsza wersja No-scaru. Sama nie wiem, boję się, że będę miała po tym nawrót trądziku bo te wymienione zatykają pory ... ja potrzebuję czegoś co po prostu wybieli te ślady - bo nie są to jakieś wypukłe, ogromne blizny. Może jest jakiś inny kosmetyk/lek, który działa w ten sposób ?
może kwasy? są różne kwasy (migdałowy, mlekowy, glikolowy), dostępne na stronach z półproduktami kosmetycznymi. bezpieczniejsza i łatwiejsza wersja - zabiegi z kwasami u kosmetyczki
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 18:53   #436
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może kwasy? są różne kwasy (migdałowy, mlekowy, glikolowy), dostępne na stronach z półproduktami kosmetycznymi. bezpieczniejsza i łatwiejsza wersja - zabiegi z kwasami u kosmetyczki
Kwasy, no tak Jakby zupełnie mi z głowy wyleciały. Wersja 'samodzielna' nie wydaje się taka straszna, może spróbuję kwas mlekowy. Chociaż mama mnie strasznie męczy, że od tego jest apteka i drogeria, i ledwo co ją namówiłam, żeby pozwoliła mi przetestować domowe sposoby typu drożdże. Na wiadomość o kwasach to chyba zawał dostanie, nie wspominając o kosmetyczce :/
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 20:38   #437
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
A ja mam do was pytanie - stoję przed wyborem i sama się nie mogę zdecydować ! Acne derm czy No-scar, który lepszy na blizny i mniejsze ślady po trądziku ?
Nie używałam nigdy no-scar ale acne derm jak najbardziej polecam. Na blizny zawsze go stosuję i jestem zadowolona.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:13   #438
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja stosowalam acne derm bardzo dawno temu jeszcze jako nastolatka i dzialal wtedy fajnie na tradzik, zdecydowanie leczyl. Ale...oczywiscie nie stosowalam wtedy zadnego kremu nawilzajacego a tym bardziej z filtrami i wyszly mi po nim straszne palckowate plamy na buzi. Pamietam, ze mama (ktora chyba do konca nie widziala o istnieniu filtrow na twarz, podobnie jak owczesna ja ) zabronila mi stosowanie tej masci. Wiec dziewczynypamietajcie o filtrach.
Ja z kolei maziam sie kozieradka. Wlasnie zmylam maseczke. Ciekawe coz to cudo zdziala na mojej buzi, jak na razie cera ladnie oczyszczona, miekka i nawet nawilzona. Duzo lepiej niz po glince do ktorej juz na bank nie wroce. (Wydaje mi sie, ze glinkisa troche przereklamowane, bardziej najdaja sie do mycis niz na maseczki i kosztuja stanowczo za duzo.)
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 21:32   #439
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja stosowalam acne derm bardzo dawno temu jeszcze jako nastolatka i dzialal wtedy fajnie na tradzik, zdecydowanie leczyl. Ale...oczywiscie nie stosowalam wtedy zadnego kremu nawilzajacego a tym bardziej z filtrami i wyszly mi po nim straszne palckowate plamy na buzi. Pamietam, ze mama (ktora chyba do konca nie widziala o istnieniu filtrow na twarz, podobnie jak owczesna ja ) zabronila mi stosowanie tej masci. Wiec dziewczynypamietajcie o filtrach.
Ja z kolei maziam sie kozieradka. Wlasnie zmylam maseczke. Ciekawe coz to cudo zdziala na mojej buzi, jak na razie cera ladnie oczyszczona, miekka i nawet nawilzona. Duzo lepiej niz po glince do ktorej juz na bank nie wroce. (Wydaje mi sie, ze glinkisa troche przereklamowane, bardziej najdaja sie do mycis niz na maseczki i kosztuja stanowczo za duzo.)
A w jaki sposób robisz tą maseczkę? Chyba, że już się chwaliłaś na wątku.
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 21:43   #440
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Słyszałam, że kozieradka jest super.
Teraz rozważam kwas mlekowy do walki z bliznami no i trądzikiem, ogólnie. Zauważyłam, że dużo moich kosmetyków zawiera kwas migdałowy, ale zapewne w takiej ilości że efekty są zerowe. :/

WAŻNE: Jaki filtr przy acne dermie ?
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-25, 22:19   #441
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Maseczke robie najprosciej jak sie da. Mniej wiecej 2 lyzeczki kozieradki zalewam wrzatkiem, niewielka ilosc na tyle by maseczka nie byla zbyt wodnista ale pamietajac, ze kozieradka tak jakby robi kisiel z wody i zageszcza maseczke. Jesli jest za gesta dolewam wody i czekam chwilke, z 10 minut. Nakladam papke na twarz i trzymam ile sie da. Mi proporcje udaly sie na tyle, ze nic mi ni splywalo ani sie nie kruszylo. Mozna trzymac nawet godzine poniewaz kozieradka nie wysusza cery.
Ja w temecie filtrow disteonych w pl jestem zielona. Mam jeden jakis koreanski, pare kremiw bb. Czasem nakladam tylko mineraly na buzie gdy nie wychodze. Kiedys uzywalam filtra lpr dla cery tlustej, byl niezly w niszeniu ale nie moglam go rozszyfrowac czy zapycha czy nie zapycha.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Zaponialam dodac, ze kozieradke mam w formie sproszkowanej/ zmiekonej. I przepraszam za bledy, pisze z komorki i ciezko mi je poprawiac.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 09:39   #442
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rinneko Pokaż wiadomość
Teraz rozważam kwas mlekowy do walki z bliznami no i trądzikiem, ogólnie. Zauważyłam, że dużo moich kosmetyków zawiera kwas migdałowy, ale zapewne w takiej ilości że efekty są zerowe. :/

WAŻNE: Jaki filtr przy acne dermie ?
Mlekowego nie próbowałam, ale jako weteranka walki z syfami i bliznami mogę Ci polecić migdała. Warto zrobić to nawet w tajemnicy przed mamą, bo jest duża szansa, że Ci pomoże. Kup kwas migdałowy, zrób tonik o niskim stężeniu (przepis na stronie Mazideł), smaruj się raz albo dwa razy dziennie i obserwuj rezultaty! rodzicielka nic nie powinna zauważyć (no może oprócz tajemniczej buteleczki w lodówce), bo taki 5% tonik nie zedrze Ci twarzy, tylko powoli i dyskretnie spłyci blizny i zredukuje przebarwienia. No, chyba że masz baaaaaardzo wrażliwą skórę i troszkę Cię wyburaczy
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 10:06   #443
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Popieram, kwasy to jak dotąd najlepsze co miałam. Ślicznie złuszczają, skóra robi się świeższa i gładsza. Ja zaczynałam właśnie od migdała, na początku przez pierwsze kilka dni mnie wysypywało, za to po ok 6-7 dniach-poezja. Niestety, trzeba je używać systematycznie, bo jak sie zaprzestanie-skóra znów sie zanieczyszcza. Jednocześnie warto, żeby nie przesadzić i nie zapominać o nawilżaniu-zauważyłam, że im lepiej nawilżam skóę przy kwasach, tym szybciej i efektywniej się łuszczy.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 14:57   #444
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Właśnie mi się kończy differin i zastanawiam się czy sobie teraz nie zmienić na jakiś silniejszy retinoid. Podobno Isotrex działa dodatkowo przeciwłojotokowo. Słyszałyście coś o tym leku?

A moze polecacie jakieś inne retinoidy trochę mocniejsze niż differin?

Atrederm mam i stosuję na plecy. Na twarz jest za silny jak dla mnie.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 16:01   #445
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Lipss jak ja bym chciala moc stosowac differin a mam na niego tak mocne uczulenie, ze glowa mi cala puchnie...ostatnim razem myslalam, ze eksploduje ...nastepnego razu chyba nie bedzie bo boje sie , ze bym tego nie przezyla....
Izotziaja jakas taka slaba mi sie wydaje a isotrex jak dobrze pamietam ma ta sama substancje czynna tez jesli sie nie myle 0,5 mg isotretinoinum.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 16:43   #446
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

We wszystkich zestawieniach czy artykułach jakie czytałam na temat retinoidów jest napisane że najsiniejsza jest tretionina pózniej izo później jakieś tam inne i na samym końcu zawsze jest wymieniany adaptalen jako pochodna, która jest najbardziej łagodna zachowując jednocześnie działanie retinoidów.

Czytałam również że należy stosować te preparaty od słabszych do silniejszych. Differin nie powoduje u mnie ani złuszczanie ani podrażnienia. Nie widze już żadnych dowodów na to że ona na mojej skórze jeszcze działa. Pora więc przejść na coś silniejszego. Myślałam że isotrex to jeden z tych silniejszych retinoidów.
Atre jest za silne (stosuję go raz na 2 tygodnie bardziej jako peeling złuszczający). Potrzebuję czegoś co będę stosować co drugi dzien na wieczór.

W tym momencie używam:
- w jeden wieczór differin
- drugi wieczór Acne derm

Mimo naprzemiennego stosowania obu tych leków skóra jest nawilzona uspokojona, nic się nie łuszczy, nie ma podrażnień. Wiem, że to niby dobrze ale ja jednak wolałabym się pozłuszczać. Lubie widziec że cos działa.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 21:46   #447
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ostatnio usłyszałam od kosmetyczki, że cerę tłustą trzeba w nocy nawilżać a w dzień stosować kosmetyki matujące. Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z tym?

Mam straszny wysyp zaskórników. Już nie mam pojęcia czym może być to spowodowane i już nie daje sobie z nimi rady. Nie wiem co jest dla mnie dobre a które kosmetyki szkodzą. Męczy mnie ta buzia i ciągła walka żeby jakoś wyglądać.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 23:53   #448
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie 'dermatolog i ja'
Ogólnie jestem bardzo nieśmiała i boję się chodzić do lekarza - teraz mam wrażenie, że dermatolog wciśnie mi coś kompletnie nieskutecznego. Mogę podczas wizyty zapytać wprost o coś konkretnego na receptę, np. Tetralysal ?
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 00:03   #449
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Lipss a ja ze swojego doswiadczenia wiem, ze jak jest cacy i wtedy cos pokombinuje i znowu zaczyna sie psuc. Nie mozna przedobrzyc bo wtedy skora zaczyna sie czesto buntowac. Jesli nie masz widocznych oznak zluszczania nie oznacza, ze go nie ma. I dodatkowo jestes szczesciara, nie musisz stawac na glowie by ukryc skorki. Ja czasem juz rycze gdy mam wyjsc do ludzi...a ostatnio to zamknelam sie w chacie m.in przez chorobska moje i synka i teraz ciezej jest sie zmotywowac do 'pokazwania sie'.
Jesli atrederm zawiera tretinoine to chyba bylby dla mnie dobry bo aknemycin plus (tez tretinoina) na mnie dziala swietnie ale tez i zluszcza bardziej niz izotziaja. Ja zazwyczaj smaruje sie napierw izotziaja, drugi wieczor akne a nastepne dwa wieczory nawilzam, wiec podobnie jak u ciebie.
April mysle, ze nawizac tak ale rano, plus chronic przed promieniowaniem. A wieczorem stosowac produkty ze skladnikami aktywnymi, typu kwasy, retinoidy, czy inne ktore dzialaja regulujaco ale na te stricte matujace trzeba uwazac, bo maja czesto w skladzie alkohol ktory jak wiemy jest be.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 00:31   #450
Magnus123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 187
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ostatnio usłyszałam od kosmetyczki, że cerę tłustą trzeba w nocy nawilżać a w dzień stosować kosmetyki matujące. Co o tym sądzicie? Zgadzacie się z tym?

Mam straszny wysyp zaskórników. Już nie mam pojęcia czym może być to spowodowane i już nie daje sobie z nimi rady. Nie wiem co jest dla mnie dobre a które kosmetyki szkodzą. Męczy mnie ta buzia i ciągła walka żeby jakoś wyglądać.
Ja się nie zgadzam, ale nie wiem, jak to jest u innych osób. U mnie jest tak, że jeśli rano użyję kremu matującego, to niezależnie, jak nawilżona i natłuszczona po nocy byłaby skóra, będzie produkować ogromne ilości dziwnego łoju. Jeśli nawilże, na to dam tłusty BB krem i przypudruję, jest ok.

Ale od dawna nie używałam nic matującego. Ostatnio mam skórę wysuszoną na wiór

Jeśli chodzi o zaskórniki, to może przyjrzyj się diecie? Może jesz dużo węglowodanów? Poza tym na pewno peelingi enzymatyczne i maseczki np. z glinki powinny pomóc.
Ja ostatnio kupiłam mydło Aleppo 35%, używam od tygodnia i powiem szczerze, że przez ten czas trochę zmniejszyło ilość zaskórników Zastanawiam się, czy nie spróbować mocniejszego.
Magnus123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.