Nierówna skórka po paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-06, 04:25   #1
Mlody_chlopak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1

Nierówna skórka po paznokciem


Cześć,

borykam sie z pewnym faktem natury estetycznej, od którego nie mogę się uwolnić. Jeśli temat się powtórzył, to przepraszam, pewnie źle szukałem.

Otóż zdarzyło mi się pary razy, że pod paznokieć, ale u różnych palców, wbijały mi się różne ciała obce ;) (np. a to języczek od zamka błyskawicznego, a to twarda okładka etc.; nie no, no głupia sprawa). Niestety skutkiem mojej nieuwagi było naruszenie skórki pod paznokciem, co w rezultacie dało "nierówną skórkę". Czy mój opis jest w ogóle zrozumiały ?

Jeśli tak, to uwaga, bo odpowiedź na następujące pytanie mnie interesuje: czy tak już zostanie do śmierci czy jednak mam szansę na niebrzydkie paznokcie w trumnie? ;)
Czy jest na to jakaś rada? Jakiś babciny sposób? Albo taki kup-zalej- zamocz-odczekaj-5min.-sposób? ;)
Czy powinienem szukać pomocy u psychologa? ;)

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Edytowane przez Mlody_chlopak
Czas edycji: 2009-12-06 o 04:37 Powód: Cholerne literówki, a człowiek tak się stara za pierwszym razem.
Mlody_chlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:10   #2
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Nierówna skórka po paznokciem

Cześć, witamy na forum!
Opis jak najbardziej zrozumiały
Z tego, co mi wiadomo, jeśli nierówność pojawiła się na skutek działania ciał obcych ;-), to po jakimś czasie "skórka" sama z siebie powinna się wyrównać. Chyba, że regularnie udaje Ci się wpychać w te same miejsca ciała obce? Proponuję nie obcinać paznokci za krótko, żeby łożysko miało szansę na nabranie odpowiedniego kształtu.
Sama mam na jednym z kciuków pourazowo bardzo nierówną linię- zakończenie łożyska, i wiem, że im mniej grzebię, tym lepiej to wygląda.

Moim zdaniem, masz szanse w trumnie wyglądać zgrabnie ;-) No, co najwyżej martwić się trzeba będzie niezbyt twarzowym, sinobladym kolorem paznokci ;-)

PS. Dłonie to wizytówka człowieka (a więc i mężczyzny ) więc dobrze, że chcesz wyglądać schludnie!
PPS. Pewnie doświadczone stylistki wypowiedzą się bardziej fachowo Ja tylko skromny amator- lakieroholik jestem

Edytowane przez basiao84
Czas edycji: 2009-12-06 o 09:12
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 18:16   #3
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: Nierówna skórka po paznokciem

Przede wszystkim nie manipuluj pod paznokciem,jesli się tak już zdarzy,pozostaw paznokcie w spokoju i do odrośnięcia.W ciągu kilku dni hyponychium(bo tak się fachowo zwie ta "skórka") powinna się znów przykleić
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 11:40   #4
Magali
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 069
GG do Magali
Dot.: Nierówna skórka po paznokciem

Przede wszystkim nie obcinaj paznokci 'na zero' - pozostaw milimetr czy 1,5. Nie majstruj niczym twardym przy paznokciach - nie wpychaj pod nie suwaków okładek oraz innych nieprzeznaczonych do paznokci przedmiotów, nie czyśc paznokci pilniczkami, patyczkami itp - uzywaj do tego miękkiej szczoteczki (polecam szczoteczki do zębów dla dzieci jakkolwiek durnie by to nie brzmiało). Za jakiś czas pazurek przyrośnie.

Ewentualnie zrób tipsy Przyrośnie bardzo szybko
__________________
Moja galeria paznokci: KLIK

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.