O której się pobieracie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 20:28   #31
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez sable Pokaż wiadomość
my ślubujemy o 12:00, chociaż np. moja mama ślubowała o 10:00. Śląsk

wiele razy słyszałam, że na śląsku tak wcześnie są śluby. Ciekawi mnie dlaczego- taka tradycja? księża tak ustalili?
Czy w Polsce są jeszcze regiony gdzie tak wcześnie udziela się ślubu?
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:22   #32
brydziajones
Zadomowienie
 
Avatar brydziajones
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: birthplace of Aphrodite
Wiadomości: 1 635
Dot.: O której się pobieracie?

my slubujemy rowniez o 17:00
__________________
"Change your thoughts and you change your world"

Malzenstwo- 8.06.2013

27.12.13- IUI

2014- totalny spontan

Nie pale-http://www.suwaczek.pl/cache/e99fa1a9e5.png[/img][/url]

30.07.204 - dieta Montignac I faza
brydziajones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:51   #33
katii_1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 23
Dot.: O której się pobieracie?

a my ślubujemy o 16
katii_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:05   #34
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: O której się pobieracie?

to zależy po prostu od księdza i parafii
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:11   #35
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez missbennet Pokaż wiadomość
ja jestem ze Śląska i ślub biorę o 14, co i tak jest dość późną godziną, bo mnóstwo ludzi ślub bierze np. o 12.
U mnie też normą jest ślub przed południem, np. o 11.00 i chyba o wcześniejszym nie słyszałam.
Osobiście miałam ślub o 12.30, chociaż teraz śmiałobym na późniejszą godzinę przesunęła
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 22:31   #36
sable
Przyczajenie
 
Avatar sable
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 29
Dot.: O której się pobieracie?

Śluby na Śląsku w godz. 12-14 to norma.
W największej mierze wynika to z tradycji, nigdy nie słyszałam że to kwestia parafii, nie znam też nikogo, kto wyraziłby chęć zorganizowania ceremonii w późniejszej godzinie.

Nie wiem jak w pozostałych częściach Polski, ale tutaj wesele rozpoczyna się typowym obiadem, potem kawa i tort, a potem kolejno pierwsza, druga i trzecia kolacja, zimna płyta, ciepłe przekąski.

Kiedyś byłam na ślubie na w okolicach Nowego Targu i msza odbywała się o 12:30. Przy czym, co zaskakujące dużo więcej gości pojawiło się na weselu (ok. 220 osób), niż na ceremonii (niepełny drewniany kościółek). W tej kwestii jest na Śląsku wręcz odwrotnie
sable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:09   #37
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: O której się pobieracie?

tak szybko tort ?
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 13:10   #38
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: O której się pobieracie?

My ślubujemy na 16 u nas przeważnie śluby są udzielane między 15 a 17, Trójmiasto ....
Piszecie że w niektórych godzinach śluby zaczynają się w południe. To mam pytanie do której przeważnie trwają ?
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:40   #39
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
tak szybko tort ?
tort koło deseru gdzieś i wtedy chociaż każdy ma na niego ochotę i bo ja np. o północy bym na tort się nie skusiła

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kami_165 Pokaż wiadomość
My ślubujemy na 16 u nas przeważnie śluby są udzielane między 15 a 17, Trójmiasto ....
Piszecie że w niektórych godzinach śluby zaczynają się w południe. To mam pytanie do której przeważnie trwają ?
śluby? godzinę a wesela - do rana zależy oczywiście ale przynajmniej do 3-4
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 13:54   #40
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez paula1109 Pokaż wiadomość
tak szybko tort ?
Ja również jestem ze Śląska i my mieliśmy tort ok. 18 (wesele zaczęło się ok. 15)
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 17:50   #41
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
tort koło deseru gdzieś i wtedy chociaż każdy ma na niego ochotę i bo ja np. o północy bym na tort się nie skusiła
No widzicie, Drogie Ślązaczki, u nas tort jest tradycyjnie (niemal obowiązkowo) o północy i otwiera oczepinowe zabawy (:
U nas każde dziecko wie, że oczepiny są po torcie
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 18:23   #42
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No widzicie, Drogie Ślązaczki, u nas tort jest tradycyjnie (niemal obowiązkowo) o północy i otwiera oczepinowe zabawy (:
U nas każde dziecko wie, że oczepiny są po torcie
u nas tez
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 19:52   #43
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No widzicie, Drogie Ślązaczki, u nas tort jest tradycyjnie (niemal obowiązkowo) o północy i otwiera oczepinowe zabawy (:
U nas każde dziecko wie, że oczepiny są po torcie
co region to obyczaj u mnie np. nie ma czegoś takiego jak typowo zabawy oczepinowe - zabawy, konkursy są w trakcie wesela a oczepiny to... oczepiny - rzucamy welonem, bukietem, krawatem (czymkolwiek) i później jest taniec nowej i starej Młodej Pary, nie ma dodatkowych zabaw a wiem, że w niektórych regionach wszystkie są naraz właśnie podczas oczepin
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:02   #44
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Jestem z mazowieckiego i u mnie normą są wesela późnym popołudniem. Byłam w szoku, gdy tu wyczytałam, że niektórzy mają śluby o 12-ej albo 13-ej Nasz jest wyznaczony na g. 18:30. Z początku martwiłam się troszkę, że to późno i że lepiej byłoby pobrać się np. o 17-ej, ale przemyśleliśmy sprawę i jesteśmy zadowoleni: wychodzę za mąż na dobę przed najkrótszą nocą w roku, więc zachód słońca będzie dopiero po 21-ej. Z kościoła do hotelu mamy niecały kilometr Nie planujemy sesji zdjęciowej w dniu ślubu, jak niektóre pary młode, a zespół według umowy ma grać do 5-ej rano. No i moja data to piątek po Bożym Ciele - jeśli jacyś goście nie dostaną w pracy wolnego, to zdążą się wyszykować po pracy.

Jakie są Wasze ślubno-godzinowe historie?
Cywilny mieliśmy wcześnie, bo o 14.30 i takiej wczesnej pory w kościele i wesela sobie nie wyobrażam

Kościelny będziemy mieć o 19, a więc bardzo podobnie. Oczywiście w Łodzi.
Nie spotkałam się ze ślubami kościelnymi wcześniejszymi niż 16.30 ,a na weselu się wszystkim dłużyło (bo za wcześnie!).
Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
No widzicie, Drogie Ślązaczki, u nas tort jest tradycyjnie (niemal obowiązkowo) o północy i otwiera oczepinowe zabawy (:
U nas każde dziecko wie, że oczepiny są po torcie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:28   #45
sable
Przyczajenie
 
Avatar sable
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 29
Dot.: O której się pobieracie?

wow, tort około 24 to dla mnie niezła nowość

odpowiadając na poprzednie pytanie: wesele trwa do 3-4, a potem ktoś odwozi po kolei gości, albo jest wynajęty autobus i robi objazdówkę po okolicy
sable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 08:02   #46
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: O której się pobieracie?

Nie wyobrażam sobie ślubu na 12, czy 13 o której trzeba wstać aby się wyszykować a później jak tu wytrzymać do tej 4tej, 5 tej rano

My mieliśmy mieć ślub na 17, ale zapomnieliśmy obrączek i dowodów więc wskoczyliśmy dopiero na pierwszą możliwą- 18:30 ale też źle nie było chociaż wydawało się,że wesele takie krótkie (skończyło się o 5)
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 08:07   #47
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie ślubu na 12, czy 13 o której trzeba wstać aby się wyszykować a później jak tu wytrzymać do tej 4tej, 5 tej rano

My mieliśmy mieć ślub na 17, ale zapomnieliśmy obrączek i dowodów więc wskoczyliśmy dopiero na pierwszą możliwą- 18:30 ale też źle nie było chociaż wydawało się,że wesele takie krótkie (skończyło się o 5)
o 6:00 ja i tak spać dłużej nie mogłam a wytrzymać spokojnie się da na własnym weselu bez problemu a jako gość ja zawsze mam kryzys koło 1:00-2:00, proszę wtedy o ciepłą herbatę i mogę bawić się dalej

pamiętam Waszą przygodę
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:27   #48
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie ślubu na 12, czy 13 o której trzeba wstać aby się wyszykować a później jak tu wytrzymać do tej 4tej, 5 tej rano

My mieliśmy mieć ślub na 17, ale zapomnieliśmy obrączek i dowodów więc wskoczyliśmy dopiero na pierwszą możliwą- 18:30 ale też źle nie było chociaż wydawało się,że wesele takie krótkie (skończyło się o 5)
Spokojnie zdążysz, bez obaw i z zabawą do późna też nie ma problemu.
U nas co prawda koniec był o 2 w nocy. Ja miałam dość, rano spać nie mogłam, z wrażenia, a potem jeszcze w domu miałam ekscesy (dzwoniące budziki, makaron i ryż pod prześcieradłem, hałda balonów itd), zanim się położyłam, to koło 4 było.

Cytat:
Napisane przez sable Pokaż wiadomość
wow, tort około 24 to dla mnie niezła nowość
Słyszałam o tym, ale chyba bym umarła, gdybym o tej porze miała zjeść tort U mnie, gdy wesele jest w godzinach południowych, tort jest podawany koło 16-17.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:33   #49
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Spokojnie zdążysz, bez obaw i z zabawą do późna też nie ma problemu.
U nas co prawda koniec był o 2 w nocy. Ja miałam dość, rano spać nie mogłam, z wrażenia, a potem jeszcze w domu miałam ekscesy (dzwoniące budziki, makaron i ryż pod prześcieradłem, hałda balonów itd), zanim się położyłam, to koło 4 było.
u nas to samo!! wchodzimy do pokoju a tam pełno balonów, jakiś szampan, kieliszki kładziemy się a pod narzutą jakiś groch, wywaliliśmy to, pod prześcieradłem ryż byłam wściekła spać poszliśmy chyba o 7:00
a do tej pory małż się ze mnie śmieje jak sobie przypomni żałosny widok - ja w sukni, bez butów, zmęczona stoję w kuchni i jem kotleta na zimno taka głodna przyjechałam, że szok to był najsmaczniejszy kotlet w moim życiu
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 09:39   #50
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
u nas to samo!! wchodzimy do pokoju a tam pełno balonów, jakiś szampan, kieliszki kładziemy się a pod narzutą jakiś groch, wywaliliśmy to, pod prześcieradłem ryż byłam wściekła spać poszliśmy chyba o 7:00
a do tej pory małż się ze mnie śmieje jak sobie przypomni żałosny widok - ja w sukni, bez butów, zmęczona stoję w kuchni i jem kotleta na zimno taka głodna przyjechałam, że szok to był najsmaczniejszy kotlet w moim życiu
Teraz fajnie się to wspomina

Nam świadkowie wraz z drużkami pochowali nam budziki po pokoju i oba dzwoniły, ale każdy o innej godzinie. Ja byłam tak padnięta, że tylko kątem oka patrzyłam, czemu mój chłop szuka coś za szafą i w niej, ale nie miałam siły wstać. Rano się okazało, że on wstawał te budziki wyłączyć
Osobiście byłam przerażona, jak weszliśmy do mojego pokoju, a tam ledwo się wejść dało, bo cały pokój był zawalony balonami A resztę ryżu i makaronu znalazłam, jak już się przeprowadzałam, sporo tego było
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:48   #51
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Odp: O której się pobieracie?

U nas tort jest albo o 22 albo o 24. Zabawy przeważnie po oczepinach. W życiu bym nie wytrzymała na weselu gdyby ślub był o 12-13tej... U nas śluby są między 15 a 17.

A te akcje z grochem, ryżem, budzikami itd. to w ogóle nie ogarniam... Nie wiem co w tym jest fajnego.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:50   #52
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
kładziemy się a pod narzutą jakiś groch, wywaliliśmy to, pod prześcieradłem ryż

o ciekawe? a kto i po co kładzie to do łóżka Młodym? Nigdy o tym nie słyszałam
U nas tort też był ok 24, nie spotkałam się aby był wcześniej niż o 23- potem są oczepiny i zabawy oczepinowe
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 09:53   #53
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
o ciekawe? a kto i po co kładzie to do łóżka Młodym? Nigdy o tym nie słyszałam
U nas tort też był ok 24, nie spotkałam się aby był wcześniej niż o 23- potem są oczepiny i zabawy oczepinowe
też wcześniej o tym nie słyszałam, zaplanowała to moja mama ze swoją koleżanką chyba po to aby przeszkodzić Młodym w nocy poślubnej, nie mam pojęcia

a to wcześniej, przed oczepinami, w trakcie wesela nie ma żadnych zabaw??
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:00   #54
Margolcia4111991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 100
Dot.: O której się pobieracie?

My chcemy na 15, ale to dlatego, że salę mamy 30 km od kościoła i prawdopodobnie życzenia będą pod kościołem, chociaż bardzo oponuję. Licząc, że ślub skończy się o 16, pół h życzenia, później ok. 45 min na dojazd, powitanie, toast, to obiad wjedzie na stół o 17:30. Wodzirej gra do 4, sala też bez dopłaty jest do 4.

U nas tort krótko po obiedzie doradził manager i w sumie ma rację. Później po wódce już tak bardzo słodkiego się nie chce jeść. Poza tym ciasta będą na paterach na stołach, razem z owocami, więc jak ktoś będzie miał zachciewajkę, to sobie weźmie ciacho.
Margolcia4111991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:10   #55
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość

a to wcześniej, przed oczepinami, w trakcie wesela nie ma żadnych zabaw??
główne zabawy są po oczepinach- najpierw rzucanie welonem, muchą a potem "pakiet" zabaw dla gości.
W trakcie wesela nie ma typowych zabaw- sa takie w stylu pociąg i jakieś taneczne np. kółka wokół Młodych i jakieś tańce ale typowych konkursów nie ma.
U nas wesela są późno bo śluby są nie wcześniej niż 16 a najczęściej 17-19 więc wesele zaczyna się tak ok 18-20 a wiadomo najpierw kolacja, tańce itp i czas leci do 24 do tortu
U nas przed tortem były podziękowania dla rodziców a zaraz potem tort- dzięki temu goście byli zebrani na parkiecie i nie trzeba było dwa razy ich zbierać
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:04   #56
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
a to wcześniej, przed oczepinami, w trakcie wesela nie ma żadnych zabaw??
czasami na samym początku aby zintergrować gości, później oczepiny.

U nas ślub będzie o godz. 17:00. Najwcześniejszej u nas są o 14:00.
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:15   #57
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: O której się pobieracie?

no to u nas całkiem inaczej po oczepinach na naszym weselu była jeszcze jedna zabawa ale to później z tego co pamiętam a film z wesela kończy nam się właśnie oczepinami i ostatnim tańcem zabawy są wcześniej
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:08   #58
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
też wcześniej o tym nie słyszałam, zaplanowała to moja mama ze swoją koleżanką chyba po to aby przeszkodzić Młodym w nocy poślubnej, nie mam pojęcia
U mnie to normalne, ale skąd się to wzięło nie wiem, po prostu taki zwyczaj I chyba też obstawiałabym fakt, że to jest po to, aby przeszkodzić młodym
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 23:00   #59
missbennet
Zakorzenienie
 
Avatar missbennet
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 698
Odp: Dot.: O której się pobieracie?

Cytat:
Napisane przez kami_165 Pokaż wiadomość
My ślubujemy na 16 u nas przeważnie śluby są udzielane między 15 a 17, Trójmiasto ....
Piszecie że w niektórych godzinach śluby zaczynają się w południe. To mam pytanie do której przeważnie trwają ?
Wesela spokojnie i do rana





Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
co region to obyczaj u mnie np. nie ma czegoś takiego jak typowo zabawy oczepinowe - zabawy, konkursy są w trakcie wesela a oczepiny to... oczepiny - rzucamy welonem, bukietem, krawatem (czymkolwiek) i później jest taniec nowej i starej Młodej Pary, nie ma dodatkowych zabaw a wiem, że w niektórych regionach wszystkie są naraz właśnie podczas oczepin
Dokladnie dla mnie az dziwne bylo jak przeczytalam "zabawy oczepinowe"




Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie ślubu na 12, czy 13 o której trzeba wstać aby się wyszykować a później jak tu wytrzymać do tej 4tej, 5 tej rano
Ja mam o 14 slub i zamierzam powtorzyc plan dnia jaki miala siostra, czyli pobudka ok. 8, prysznic i potem na spokojnie sniadanie, kawa i szykowanie sie no, ale ja nie jade do fryzjera i na makijaz, to fryzjer i makijazysta przyjezdzaja do mnie do domu to tez oszczedza czas

wysłane z tapatalk
missbennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 00:14   #60
emi_2508
Raczkowanie
 
Avatar emi_2508
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 365
GG do emi_2508
Dot.: O której się pobieracie?

My slubujemy o 18.00 pod koniec wrzesnia na sale mamy okolo 13km ale za to wesele planowane do okolo 6 rano ale nie wiemy o ktorej goscie pojda. u braci bylo tak ze goscie wlasnie z naszej strony siedzieliby do jakiejs 8 gdyby dj gral. na szczescie rozjechali sie okolo6.30.
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-65661.png
Razem 19.08.2007
Zaręczeni 19.08.2008
emi_2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-20 00:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.