Kruche, osłabione, połamane, suche włosy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-23, 16:55   #1
Selllaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3

Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!


Od jakiegoś czasu zmagam się z włosami! Od zawsze miałam włosy suche,kruche,rozdwojone,b ez blasku,takie nijakie,wysokoporowate. Ostatnio zaczęłam trochę bardziej o nie dbać tzn. używam masek,odżywek gł. o emolientowym składzie oraz olei, zabezpieczam końcówki włosów serum silikonowym. One jednak dalej wyglądają beznadziejnie! Chcę dodać,że mam problem z przetłuszczającą się skórą głowy,dlatego myję je prawie codziennie.Są dosyć gęste oraz mam 100% naturalne/nie farbowałam,nie rozjaśniałam, suszarki nie używam, raz na jakiś czas może wezmę w rękę prostownicę i tyle/ Ona są bardzo osłabione,kruszę się strasznie,są splątane,łuski rozchodzą się na każde strony.Używałam masek z kallosów(cherry,omega,ban ana) nie spisały się za dobrze. Tak samo biovax pomarańczowy. Ogarnęłam,że takie mieszanki olejowe mi nie pasują+ olej migdałowy,arganowy,kokoso wy,makadamia,z pestek winogron,proteiny.Mam również taki przyklap często na głowie.Zioła mi bardzo wysuszają! Chcę podciąć końcówki, gdyż one są najgorsze. Zawsze gdy np. użyję miodu czy żelu z siemienia na włosy zamykam nawilżenie jakąś maską czy odżywka emolientową! Miałam również problem z wypadaniem,jednak teraz to się trochę unormowało. Niemniej jednak są bardzo osłabione,kruche,połamane i wyglądają jak siano,suche są takie dziwne w dotyku, nijakie! Odżywiam się w miarę zdrowo! Moje pytanie brzmi czego powinnam spróbować by móc jakoś je ujarzmić? One naprawdę nie wyglądają za ciekawie ;c Będę wdzięczna za każdą odpowiedz! ♥ ♥ ♥
Selllaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 15:33   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Kruche,osłabione,połamane ,suche włosy! ;c

Mozesz wstawic zdjecie wlosow ?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 18:30   #3
Selllaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!

[ATTACH][ATTACH]Obraz 023.jpg[/ATTACH][/ATTACH]
Przepraszam za tak długą odpowiedz,ale miałam małe problemy tutaj z tą stronką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 020.jpg (44,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 014.jpg (32,1 KB, 16 załadowań)
Selllaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-08, 17:22   #4
anirossa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!

Hmm może spróbuj masek z Organique? Też miałam problem z suchymi włosami i Organique mi je z tego wyprowadził. Ja używam tej do włosów suchych i farbowanych (choć mam naturalny kolor) i naprawdę sprawdza się świetnie. Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą głowy to stosuj maskę np od połowy długości włosów a tylko co jakiś czas kładź ją na całą długość.

Proponuję też suplementację w tabletkach typu Skrzypowita czy Biotebal itd. Wzmocnienie "od wewnątrz" na pewno nie wyjdzie na marne
anirossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 09:04   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!

Chyba masz włosy podobne do moich.
Musisz znaleźć równowagę między humektantami, emolientami i proteinami.

Takie włosy są trudne. Kiedyś wyczytałam coś o przeproteinowaniu, zastosowałam się do zasad i bum - włosy były piękne przez miesiąc.

Wyrzuciłam kosmetyki z proteinami, to teraz wyglądają jakby były niedoproteinowane. Mam pusz, susz i rozpacz. A dodam, że mam kręcone, więc wygląda to koszmarnie.

Polecam lekturę bloga Kokardka Mysi albo książkę Marty Klowan. Tam jest wszystko. Trzeba dopasować dane do swoich włosów i działać.
Ja właśnie próbuję przebrnąć przez tę biblię i znaleźć wyjście z impasu.

Powodzenia!
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 09:36   #6
Selllaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Chyba masz włosy podobne do moich.
Musisz znaleźć równowagę między humektantami, emolientami i proteinami.

Takie włosy są trudne. Kiedyś wyczytałam coś o przeproteinowaniu, zastosowałam się do zasad i bum - włosy były piękne przez miesiąc.

Wyrzuciłam kosmetyki z proteinami, to teraz wyglądają jakby były niedoproteinowane. Mam pusz, susz i rozpacz. A dodam, że mam kręcone, więc wygląda to koszmarnie.

Polecam lekturę bloga Kokardka Mysi albo książkę Marty Klowan. Tam jest wszystko. Trzeba dopasować dane do swoich włosów i działać.
Ja właśnie próbuję przebrnąć przez tę biblię i znaleźć wyjście z impasu.

Powodzenia!
Dziękuję bardzo! Używam tylko emolientów w połączeniu z humektantami,może jak dołączę do tego proteiny to coś mi się uda ogarnąć! Trochę się jednak obawiam,bo kiedyś stosowałam proteiny i moje włosy wyglądały jak jakaś totalna porażka,ale teraz jak "połączę" to wszystko razem to nie będzie tak zle!
a mogłabyś opisać mu tak mniej więcej co stosujesz do pielęgnacji włosów? Byłabym wdzięczna!

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez anirossa Pokaż wiadomość
Hmm może spróbuj masek z Organique? Też miałam problem z suchymi włosami i Organique mi je z tego wyprowadził. Ja używam tej do włosów suchych i farbowanych (choć mam naturalny kolor) i naprawdę sprawdza się świetnie. Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą głowy to stosuj maskę np od połowy długości włosów a tylko co jakiś czas kładź ją na całą długość.

Proponuję też suplementację w tabletkach typu Skrzypowita czy Biotebal itd. Wzmocnienie "od wewnątrz" na pewno nie wyjdzie na marne
Dziękuję bardzo! ♥
Selllaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 06:09   #7
kingullad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 23
Dot.: Kruche, osłabione, połamane, suche włosy!

Ja kiedys miałam świetna maskę z glinka i faktycznie jak jej używałam regularnie to pomagało... ale to trzeba systematycznie dbać o włosy
kingullad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 07:09:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.