Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 19:35   #1
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724

Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?


Doszłam do wniosku, że onlinowe nikt mi pomadki nie dobierze, dlatego pytanie - czy możecie polecić jakąś drogerię, w której mogłabym liczyć na dobór odpowiedniej dla mnie pomadki?

Gdyby jednak ktoś bardzo chciał mi pomóc onlinowo to: mam brązowe włosy, ciemną, wyraźną oprawę oczu, chociaż typ urody delikatny, cerę chyba jaśniejszą niż polski standard, raczej chłodny odcień, usta pełne, w naturalnym kolorze średniego różu, oczy szaro-niebieskie. Z lewnistwa mój makijaż ogranicza się do tuszu, czasem eyelinera (jak mam mniejszego lenia i więcej czasu), twarz w zależności od stanu (podkład, korektor, puder sypki, róż, bronzer).

Wydaje mi się, że w "nudach" wyglądam mdło. Nie lubię pomadek i błyszczków perłowych, brokatowe mogą być. Nie trafiłam do tej pory na żadną pomadkę w odcieniach brązu, w której bym się dobrze czuła. Klasyczne róże też ciężko. Ale nie mogę powiedzieć jednoznacznie: jasne czy ciemne, chłodne czy ciepłe, intensywne czy zgaszone - wszystko w zależności od konkretnego koloru. Dobrze się czułam zarówno w ciepłych pastelowych morelowych odcieniach po żywe makowe, jak i w chłodnych zgaszonych malinowych czy mocnych burgundowych.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:20   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Doszłam do wniosku, że onlinowe nikt mi pomadki nie dobierze, dlatego pytanie - czy możecie polecić jakąś drogerię, w której mogłabym liczyć na dobór odpowiedniej dla mnie pomadki?

Gdyby jednak ktoś bardzo chciał mi pomóc onlinowo to: mam brązowe włosy, ciemną, wyraźną oprawę oczu, chociaż typ urody delikatny, cerę chyba jaśniejszą niż polski standard, raczej chłodny odcień, usta pełne, w naturalnym kolorze średniego różu, oczy szaro-niebieskie. Z lewnistwa mój makijaż ogranicza się do tuszu, czasem eyelinera (jak mam mniejszego lenia i więcej czasu), twarz w zależności od stanu (podkład, korektor, puder sypki, róż, bronzer).

Wydaje mi się, że w "nudach" wyglądam mdło. Nie lubię pomadek i błyszczków perłowych, brokatowe mogą być. Nie trafiłam do tej pory na żadną pomadkę w odcieniach brązu, w której bym się dobrze czuła. Klasyczne róże też ciężko. Ale nie mogę powiedzieć jednoznacznie: jasne czy ciemne, chłodne czy ciepłe, intensywne czy zgaszone - wszystko w zależności od konkretnego koloru. Dobrze się czułam zarówno w ciepłych pastelowych morelowych odcieniach po żywe makowe, jak i w chłodnych zgaszonych malinowych czy mocnych burgundowych.
1. Bez zdjęć nie da rady.

2. Nic dziwnego, w brązach wyglądają dobrze raczej ciemnoskóre osoby. Na jasnoskórych wygląda bardzo nienaturalnie, chyba że jest mało kryjący i na czerwonych ustach wypada mniej brązowy.

3. Skoro znalazłaś kilka odcieni, które ci pasowały, to o co chodzi?
Nie ma jednego idealnego koloru pomadki, każdemu pasuje wiele różnych odcieni. Z tych, które ci pasują wybierasz taki, na który aktualnie masz ochotę, który jest modny, lub który pasuje ci do jakiegoś stroju. Albo odwrotnie - szukasz konkretnego efektu i wybierasz z możliwych odcieni taki, w którym ci ładnie. To wszystko. W dzisiejszych czasach pomadka nie jest obowiązkową częścią makijażu, więc nie ma problemu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:35   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

spróbuj w Sephora, Douglas, Inglot, MAC, ewentualnie drogerie natura.
Po prostu poproś konsultantki o pomoc w doborze koloru.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:14   #4
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

Mi się może wydawać, że mi te odcienie pasowały, ale jeśli pasuje mi prawie wszystko, to coś jest nie tak... Nie potrafię obiektywnie ocenić, czy mi pasuja czy nie.

Ok, są konsultantki w Sephorze czy Inglocie, są ekspedientki w Naturze, ale obawiam się, że wiedzę o kosmetykach mają niewielka, same suche reguły. Bardziej zastanawiam się, czy np. konsultantki w Sephorze, Douglasie, ale te konkretnej marki nie są lepsze.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 11:51   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
Mi się może wydawać, że mi te odcienie pasowały, ale jeśli pasuje mi prawie wszystko, to coś jest nie tak... Nie potrafię obiektywnie ocenić, czy mi pasuja czy nie.

Ok, są konsultantki w Sephorze czy Inglocie, są ekspedientki w Naturze, ale obawiam się, że wiedzę o kosmetykach mają niewielka, same suche reguły. Bardziej zastanawiam się, czy np. konsultantki w Sephorze, Douglasie, ale te konkretnej marki nie są lepsze.
A kto jest autroytetem? Jakaś przypadkowa obca osoba, ekspedientka, która chce ci sprzedać cokolwiek? Poza tym mylisz się, właśnie każdemu pasuje wiele odcieni, tylko ich efekt może być różny - naturalny, ekscentryczny, mocny, delikatny itd. Przydałoby się, żebyś najpierw wiedziała, czego chcesz. Wtedy możesz poprosić o dobranie pomadki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:26   #6
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A kto jest autroytetem? Jakaś przypadkowa obca osoba, ekspedientka, która chce ci sprzedać cokolwiek? Poza tym mylisz się, właśnie każdemu pasuje wiele odcieni, tylko ich efekt może być różny - naturalny, ekscentryczny, mocny, delikatny itd. Przydałoby się, żebyś najpierw wiedziała, czego chcesz. Wtedy możesz poprosić o dobranie pomadki.
Zgadzam się, szczególnie z dwoma ostatnimi zdaniami.

Pamiętaj autorko, że to przede wszystkim sobie masz się podobać w danym kolorze ust - nie pani ekspedientce/konsultantce.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 12:37   #7
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

No nic... chyba Bede musiala sobie potestowac. Na pewno odpadaja pomadki perlowe, moga byc matowe lub polyskujace jak blyszczyk. Na codzien cos stonowanego, z domieszka bezu, zblizonego do odcienia moich ust, na pew
no nic duzo ciemniejego. Wydaje mi sie, ze chyba lepiej czuje sie jednak w cieplych odcieniach.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 19:20   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Profesjonalny dobór pomadki - gdzie w Krakowie?

Cytat:
Napisane przez stellla Pokaż wiadomość
No nic... chyba Bede musiala sobie potestowac. Na pewno odpadaja pomadki perlowe, moga byc matowe lub polyskujace jak blyszczyk. Na codzien cos stonowanego, z domieszka bezu, zblizonego do odcienia moich ust, na pew
no nic duzo ciemniejego. Wydaje mi sie, ze chyba lepiej czuje sie jednak w cieplych odcieniach.
O, i z takimi kryteriami możesz iść i poprosić o dobór pomadki. Z konsultantkami i sprzedawczyniami jest loteria - nigy nie wiesz czy trafisz, na taką która naprawde ma talent, czy taką, która tylko udaje, że się zna. Dlatego jeśli proponowana szminka nie będzie ci się podobała, to popros o inny odcień albo podzięuj i powiedz, że musisz się zastanowić.
W sklepie Inglota możesz też sama poszukać odcieni, bo mają dużo i wygodnie poukładane.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.