Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-02, 19:42   #31
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak

Dziewczyny! Mój gin twierdzi, że tamponów nie powinno się nosić zbyt często, poza sytuacjami kiedy faktycznie są niezbędne typu wyjście na plażę, na basen, na siłownie itp. ale nie przesadzać!! Nosić je, owszem ale maksymalnie krótko. Długie zaleganie tamponu nasączonego krwią może przyczyniać się do powstawania infekcji.
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-02, 20:00   #32
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Fi, ale te ostrzeżenia tycza się wszelkich warunków, nie tylko odnoszą się do "nosicielek" spiralek.
Ja chyba mam multiload, ale kurka nie ręcze że tak jest na 100%, głowa nie smietnik
Wydaje mi się, ze bezpłatnie wykonywane są tylko badania diagnoztyczne, antykoncepcja, w tym założenie wkładki nie jest refundowane / ale prosze mnie poprawic jesli się mylę/
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?...kana=ginekolog
Zapewne w takiej przychodni będzie taniej niż w pojedynczym gabinecie prywatnym / bez jakiejkolwiek umowy z NFZ, tu za cytologie również płacisz, natomiast w zwykłym publicznym gabinecie nie płaci się za to badanie/
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 10:51   #33
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Mariqa
Fi, ale te ostrzeżenia tycza się wszelkich warunków, nie tylko odnoszą się do "nosicielek" spiralek.
Ja chyba mam multiload, ale kurka nie ręcze że tak jest na 100%, głowa nie smietnik
Wydaje mi się, ze bezpłatnie wykonywane są tylko badania diagnoztyczne, antykoncepcja, w tym założenie wkładki nie jest refundowane / ale prosze mnie poprawic jesli się mylę/
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?...kana=ginekolog
Zapewne w takiej przychodni będzie taniej niż w pojedynczym gabinecie prywatnym / bez jakiejkolwiek umowy z NFZ, tu za cytologie również płacisz, natomiast w zwykłym publicznym gabinecie nie płaci się za to badanie/
Otóż niekoniecznie
zadzwoniłam do NFZ i pani najpierw usiłowała mnie zbyć, później konsultowała się z koleżankami (długo), a na koniec powiedziała, że ma 3000 procedur do przeczytania w tym zakresie, wzięła mój nr telefonu i obiecała, że jak przeczyta to oddzwoni...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 10:58   #34
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

"oddzwonimy do pani"
moze lepiej zadzwonić do przychodni i prosić o zapytanie wprost lekarza ginekologa? bo czytanie 3000 procedur moze troche potrwać
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 11:05   #35
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez Mariqa
"oddzwonimy do pani"
moze lepiej zadzwonić do przychodni i prosić o zapytanie wprost lekarza ginekologa? bo czytanie 3000 procedur moze troche potrwać

Nie, ja będę twarda. poprosiłam tę panią o nazwisko, będę dzwonić i pytać o postępy w czytaniu...
Tylko, kurka, jutro idę do lekarza, czy ona zdąży? No, ale jutro idę na rozmowy wstępne; zrobię cytologię, wynik za 2 tyg pewnie - no to jest szansa
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 12:14   #36
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

No i widzicie - niełdanie tak się nabijać z ciężko procujących urzędników NFZ...
Pani otóż zadzwoniła do mnie przed chwilką i powiedziała mi, że zarówno założnie jak i wyjęcie spirali jest bezpłatne.
Moja konkretna przychodnia z moim konkretnym NFZ ma tzw katalog usług, który obejmuje właśnie takie usługi. Howgh
Pani powiedziała mi jeszcze, że większość przychodni z większością NFZów (jeśli nie wszystkie ze wszystkimi) mają takie same umowy.
I teraz: przewaliłam fora różne w tym zakresie i tu, i na GW (tam jest bardzo dużo na ten temat) i wszędzie dziewczyny piszą że spirala kosztowała tyle i tyle, a złożenie tyle i tyle. Na pewno nie wszystkie robiły to prywatnie...
To skąd się to bierze? Nic z tego nie rozumiem.
U mnie w przychodni jest dobra lekarka i na pewno będę to robić u niej ale i w przychodni, więc za diagnostykę i ZAŁOŻENIE nic nie zapłacę...
Jak to było w Waszym przypadku? Mariqa, czemu płaciłaś? Byłaś w prywatnym gabinecie?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 12:40   #37
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

o, a to informacja, naprawdę powalająca- oto dowód, że ignorantia iuris nocet
Otóż zakładałam wkładkę prywatnie, bo mój gin jest szpitalnym lekarzem, rzadko udziela się w publicznej przychodni, wolę do niego umówić się na dogodny dla mnie termin.
Założe się, że wiekszość z nas nie mając pojęcia, że założenie jest free woli iść do prywatnego lekarza choćby z przyczyn podobnych do moich lub Pauli / wspomniany przychodniowy rzeźnik /

Bo w takim układzie, jesli pacjentka zdecyduje sie na publiczną placówkę i zwykłą wkładke w cenie np ok 60 zł- to rzeczywiscie koszta w porównaniu nawet z prezerwatywami na ten dlugi okres są niewspółmiernie niskie / no, może jeszcze wstrzemięźliwosć jest tańsza /
Podejrzewam jednak, ze wiekszość babeczek chodzi prywatnie z różnych wzgledów. Stąd takie koszty,
Ale ładnie ze strony pani z NFZ, że oddzwoniła, nawet przez chwile zawstydziłam się za swoje bezpodstawne podejrzenia
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 13:13   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

no prosze jakie wiadomosci

tylko gdzie ja znajde dobrego w przychodni hmm i szukaj wiatru w polu ktory jest dobry i ma wolne terminy w bieżącym miesiacu
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 13:50   #39
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Spirala przed ciążą??

Raczej nie ma wpływu. Za granicą jest już dostępna spirala Gyne Fix, polecana również dla nierodzących
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 14:45   #40
Kaszanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 129
Dot.: spirala-co i jak

Mam Nova T. Zakładałam prywatnie, koszt 350 zł.
I w końcu trafiłam na metodę przy której czuję się bezpiecznie, nie mam żadnych problemów jak przy tabletkach (mdłości).
Jedyny minus to obfite krwawienia ale trwa to całe szczęście 2 dni. Łykam Hemorigen który mi pomaga.
Założenie nie boli, choć lekarz myślał że będą kłopotu (miałam cc).
Nie miałam żadanych infekcji do tej pory.
I kłopot z głowy na 5 lat
Kaszanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 15:03   #41
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

A mnie się kołacze po głowie, ze kiedyś, parę lat temu, kiedy przymierzałam się do spirali to byłam w przychodni na badaniu i lekarz mi powiedział, że na założenie mam przyjść do JEGO PRYWATNEGO GABINETU...
No i teraz wsio się zgadza - za cyto nie wziął, bo przychodniowe itd, ale na założenie zaprosił do prywatnego... Nieładnie.
Jutro idę w tej sprawie na pierwszą wizytę (przychodnia), zobaczymy, co się w tej sprawie zmieniło i jak w praktyce to wszystko wygląda.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 15:16   #42
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: spirala-co i jak

Nie założyłabym wkładki u przypadkowego lekarza z przychodni, nawet jeżeli miałoby to być bezpłatne. Trzeba sprawdzić, czy lekarz ma praktykę w zakładaniu spirali, najlepiej aby pracowal w szpitalu i miał doświadczenie w zabiegach ginekologicznych - czasem lekarz przychdniowy tylko zapisuje pigułki i ewnetualnie kieruje na badania...
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 15:22   #43
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Spirala przed ciążą??

Chyba przy najbliżej wizycie u ginekologa podpytam o spiralę... Skoro można ją stosować również u osób, które jeszcze nie rodziły. Martwi mnie tylko, że ta metoda nie jest wskazana przy obfitych krwawieniach. W moim przypadku "obfite", to szalenie subtelne określenie..
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 16:26   #44
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez fi
Nie założyłabym wkładki u przypadkowego lekarza z przychodni, nawet jeżeli miałoby to być bezpłatne. Trzeba sprawdzić, czy lekarz ma praktykę w zakładaniu spirali, najlepiej aby pracowal w szpitalu i miał doświadczenie w zabiegach ginekologicznych - czasem lekarz przychdniowy tylko zapisuje pigułki i ewnetualnie kieruje na badania...
No, ja akurat mam dobrze, bo lekarka z przychodni parcuje także w szpitalu; odbiera porody i nie tylko, to doświadczona specjalistka z długoletnią praktyką.
Ogólnie nie zgodzę się z tym, co piszesz - mogłoby to mieć zastosowanie w przypadku, kiedy w przychodni przyjmuje od lat lekarz na emeryturze.
Teraz takie czasy, ze jeden lekarz obskakuje po dwie przychodnie, szpital i jeszcze ma swój gabinet.
Nb w prywatnym gabinecie - jeśli nie praktykuje w szpitalu np. - też tylko przepisuje tabletki i wydaje skierowania... Nie widzę różnicy
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-03, 16:30   #45
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Spirala przed ciążą??

Cytat:
Napisane przez Akane
Chyba przy najbliżej wizycie u ginekologa podpytam o spiralę... Skoro można ją stosować również u osób, które jeszcze nie rodziły. Martwi mnie tylko, że ta metoda nie jest wskazana przy obfitych krwawieniach. W moim przypadku "obfite", to szalenie subtelne określenie..
A spirala hormonalna MIRENA? Okres zanika wręcz w czasie jej stosowania... Niemniej jeśli jeszcze nie rodziłaś to lepiej poczekaj aż Gyne Fix dotrze do Polski.
Zresztą - najlepiej poradź się lekarza - tu nie ma zgodności: jedni uważają tak, drudzy tak.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 15:45   #46
-kasia-
Raczkowanie
 
Avatar -kasia-
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 150
Question wkładka Gyne-Fix prosze o informacje

Jedyne informacje jakie znalazlam w sieci na ten temat wklejam ponizej.Zastanawiam sie na ta wkladka od 4 lat biore tabletki ,najpierw cilest 3 lata teraz rok stediril30 ,jednak mam klopoty z krazeniem(puchnace ,pieczace nogi) chcialabym dowiedziec sie czy taka wkladke mozna stosowac mimo takich klopotow-dodam rowniez ze mam 23 lata i pierwsze dziecko planuje za ok 3 lata.



Całkiem inną spiralą jest zawierająca zawiera miedź, w kształcie „nitki” wkładka domaciczna Gyne-Fix .

W przeciwieństwie do większości współczesnych spiral ta wkładka nie przypomina w kształcie litery T. Wygląda jak nitka, na którą nawleczono kilka miedzianych walcowatych koralików. Nitkę tę przymocowuje się do dna macicy za pomocą specjalnego urządzenia tak, że nie może wypaść ani się przemieścić. Nie powoduje podrażnień. Nitka wraz z miedzianymi koralikami zwisa swobodnie w jamie macicy.
Skuteczność spirali o nazwie Gyne-Fix jest bardzo wysoka – indeks Pearla wynosi zaledwie 0,2.
Z wkładki tej korzystają z powodzeniem kobiety, które nie były jeszcze w ciąży. Mogą używać jej również – w przeciwieństwie do innych wkładek zawierających miedź – kobiety z obfitymi lub bolesnymi miesiączkami czy z mięśniakami macicy. Przyznać jednak należy, że Gyne-Fix jest nowym produktem i być może po latach stosowania okaże się, że ma jakieś wady, o których na razie nie wiadomo.

-kasia- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-08, 22:43   #47
a.kopiko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1
Dot.: wkładka Gyne-Fix prosze o informacje

Już o niej słyszałam coś, chyba nawet to samo w sieci czytałam. mam teraz wkładkę Nova T i za kilka lat jak będę musiała ją wyjąć, to skuszę się na nią. Bo teraz to chyba nie ma jej na polskim rynku jeszcze?
a.kopiko1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 19:10   #48
silk
Raczkowanie
 
Avatar silk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Cieszę się, że odezwaly się zwolenniczki wkladek wewnątrzmacicznych.Wygodn y a jednocześnie bardzo skuteczny środek antykoncepcyjny.
Nie powinien powodować wzrostu odsetka zakażeń dróg moczowych.
Dla kobiet z obfitymi krwawieniami ze "zwyklą wkładką polecana jest Mirena - uwalniająca do jamy macicy niewielkie ilości progestagenu.

Wojciech Kazimierak
Panie Wojciechu,
myślę o założeniu Mireny, ale mam sporo obaw.
Po pierwsze boję się infekcji - niestety czasem mam z nimi problem, a słyszałam, że spirala może to jeszcze pogłębić.
I po drugie czy spirala przyczynia się w jakiś sposób do powstania mięśniaków?
Moja mama miała swojego czasu kilka dużych mięśniaków, które były usuwane operacyjnie (nosiła spiralę).
I ostatnie pytanie czy skłonność do mięśniaków jest dziedziczna?
silk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 22:46   #49
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: spirala-co i jak

i ja dodam jeszcze pytania do Pana dr - czy spirala może niekorzystnie wpłynąc na kolejną ciążę planowaną w przyszłości (mam jedno dzicko i chciałabym kolejne ale za pare latek); czy spiralę można wcześniej wyciągnąć?
dph jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 23:25   #50
kotbazyli
Raczkowanie
 
Avatar kotbazyli
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 86
Dot.: spirala-co i jak

przyznam szczerze ze jestem zainteresowana wkladdka tylko przeraza mnie jednorazowy koszt.. 300 zl? prosze o opinie czy faktycznie nie ma tanszysz i rownie skutecznych wkladek?
kotbazyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 00:19   #51
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Próbując conieco wyjaśnić, piszę co następuje:

Mirena powinna zmniejszyć ryzyko wystąpienia mięśniaków bo uwalniany z niej hormon przejawia (w skrócie rzecz ujmując) takie właśnie działanie. Co do ryzyka infekcji - jest ono przy każdej "spirali" ale z mojej praktyki wynika, ze jest naprawdę niewielkie. Chyba 1 x na 100 przez 5 lat.
Albo i nawet nie tyle.
Co do odplatności - Zalezy od poradni, jeżeli punktów jest dużo to takie poradnie mogą sobie na to pozwolić.
Ja pracując przez pewien okres w niewielkim NZOZie wolałem skromną
liczbę punktów przeznaczyć na nieodpłatne wizyty, bo proporcja była zdaje się taka, że punkty z założenia 1 spirali były równoznaczne chyba 5 poradami. Dla mnie prościej byłoby zalożyć spiralę ale w zamian za to nie przyjąłbym
właśnie tych 5 pacjentek.
Co do opłacalności - jednorazowy wydatek 300 PLN jest spory, ale dzieląc tę kwotę na 5 otrzymujemy 60 PLN, czyli 5 PLN miesięcznie, w tej kwocie lub zbliżonej otrzymamy chyba jakieś stosunkowo najtańsze tabletki antykoncepcyjne, nie mówiąc o nowszych w cenie +- 30 PLN.
Co do ciązy po spirali - wiele takowych obserwowałem, a nawet kilka ciąż
ze spiralą w jamie macicy!!
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 08:10   #52
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

zalozenie w przychodni jest darmowe a i spirale maja rozny koszt ,niekoniecznie od razu 300 zł.

a jak to jest z tymi ciążami poza macicznymi? jest to tak czeste zjawisko jak sie przedstawia?zazwyczaj jako argument przeciwko spirali.

zdarzaja sie ciaze prawidlowe z spirala?jak czesto i jakie sa tego skutki?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 08:27   #53
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: spirala-co i jak

Paula, zdażają się ciaże ze spiralą Kiedy jajo zapłodnione prawidłowo się zagnieździ i rozwija, zostawia się wtedy spiralę do końca ciąży. Ponoć nie wplywa to na rozwój płodu, natomiast wyjęcie spirali u cięzarnej grozi wiekszym zagrożeniem poronienia.
Co do statystyk, to sie nie orientuję, z pewnoscia jest to jakiś procent, ale nie sądze, by można było powiedzieć "często", bo przecież skutecznosć spirali jest dość wysoka. /wolę mówić tu o wyjatkowym pechu, oby mnie omijał /
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 08:37   #54
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

mam nadzieje ze i mnie to ominie bo jestem zdecydowana na 98% na spirale ,czekam na wizyte u gina ,ciekawe co powie i czy sie podejmie
boje sie tych infekcji szczegolnie ze mam szanse(tak mi sie marzy ) miec zalozona spirale przed swietami a na swieta wyjezdzam i brak dostepu do gina eshh
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 08:43   #55
silk
Raczkowanie
 
Avatar silk
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 48
Dot.: spirala-co i jak

ale 300 zł. to chyba nie Mirena kosztuje?
silk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:01   #56
tarantella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.MIRENA

Mirena kosztowała mnie 4,5 roku temu 700 zl + założenie. Wydatek duży, ale przeliczjąc na tabletki kupowane co miesiąc przez ten okres czasu, to wychodzi tanio. Tylko, ze to jednorazowy wydatek.
Szczerze mówiąc nie wyobrazam juz sobie "bycia" bez Mireny;
- komfort i poczucie bezpieczeństwa
- zredukowanie miesiączki do niewielkiego plamienia
- tylko przez pierwsze dwa miesiace podplamialam, potem juz zadnych kłopotów
- u mnie zadnych skutkow ubocznych typu stany zapalne itd
Już odkładam pieniądze, by w marcu wymienić wkladke na nową.
Dla mnie to metoda IDEALNA!!
__________________
tarantella
tarantella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:20   #57
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78
zalozenie w przychodni jest darmowe a i spirale maja rozny koszt ,niekoniecznie od razu 300 zł.

a jak to jest z tymi ciążami poza macicznymi? jest to tak czeste zjawisko jak sie przedstawia?zazwyczaj jako argument przeciwko spirali.

zdarzaja sie ciaze prawidlowe z spirala?jak czesto i jakie sa tego skutki?
Nie jest darmowe. Może być co najwyżej refundowane przez NFZ.

300 PLN - miałem tu na myśli średni koszt spirali łącznie z założeniem.

Co do ciąż ektopowych (pozamacicznych) każdemu może się zdażyć
(kto ma spiralę i kto nie ma), o ile dobrze pamiętam nie ma tu różnicy istotnej statystycznie.
Ja widziałem osobiści 2 takie ciąże. A już parę lat pracuję.

Zdażają się ciąże donoszoe ze spiralą. Też nie jest to zjawisko nagminne.
Ja widziałem 2 takie ciążę. Jeżeli doszło już do ciąży to rozwija się ona bez żadnych powikłań. Wkładka jest wydalona przy porodzie lub wyjęta z macicy przy cięciu cesarskim.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:24   #58
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Nie jest darmowe. Może być co najwyżej refundowane przez NFZ.
"moze byc refundowana" czy trzeba spelnic jakies okreslone warunki?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:27   #59
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: spirala-co i jak

a ja tak czytam ten post i zastanawiam sie nad spirala. jednak wydaje mi sie, a raczej jestem pewna, ze ja psychicznie nie dalabym rady, ze cialo obce siedzi we mnie. az mnie skreca jak czytam o wkladkach domacicznych. moja psychika nie pozwala mi , a rozsadek mowi tak. jak na razie to bede tylko czytac na ten temat.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-25, 09:38   #60
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak

ja tez mam obawy o to "cialo obce " ,tez na mysl o tym mnei odrzuca,boje sie ale nie mam innego wyboru za pigulki dziekuje,teraz stosujemy gunki ale jak długo mozna?wlasnie mija rok a ja co miesiac sie boje ,pekła nam tyko jedna gumka(pierwszy raz w moim i TŻ zyciu-a kilka lat juz mamy i nie jestesmy dla siebie pierwszymi partnerami)pekla wlasciwie na samym początku stosunku a jednak sie bałam.

pozostaje spirala lub szklanka wody zamiast
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.