Krótkie pytanie do Blondynek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-01, 18:45   #1
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342

Krótkie pytanie do Blondynek :)


Hej Blondyneczki. Mam krótkie pytanko: od jakis 6 miesiecy jestem jasną blondynką, farbuje wlosy co jakies 3 miesiace, jednak zawsze te odrosty dofarbowane mocno się odrużniają! Mam dosyć ciemne wlosy z natury, ale nie chce używać rozjaśniacza do ich rozjaśnienia

Czy znacie jakies farby i ich odcienie, które najbardziej rozjaśniają naturalnie ciemne odrosty - ale nie sa jeszcze rozjaśniaczami. Pomóżcie!!
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:15   #2
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Aby odrost nie różnił się od reszty,powinnaś najpierw właśnie na niego nałożyć farbę a jakieś 10-15 minut przed czasem działania farby przeciągnąć ją grzebieniem na całość.Kolor wtedy powinien być równomierny.Powodzenia
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:32   #3
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

kazda farba ,ktorą uzyskać można blond o trzy tony jasniejszy od natury(chociaz nie tylko blond , poprostu koloryzuje wlosy o trzy tony) ma juz dzialnie rozjasniajace, a jezeli masz doć ciemne włosy a koloryzujesz na jasny blond, niestey musisz uzyc farby rozjasniajcej
normalnie przy wlosach naturalnych , jezeli rozjasnia sie wlosy o 5 i powyzej 5 tonow, to aby nie bylo roznicy najpierw nalezy rozjasnic odrosty a potenm na calosc naklada sie mieszanke koloryzujaca na slabej wodzie utlenionej
lub farbe mocno rozjasniaajca, ale wtedy nie wolno przeczesywac grzebieneim.... na wlosy juz rozjasnione.....bo mozesz szie ich pozbyc... a napewno wlosy uprzednio rozjasnione , beda mocno zniszczone
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 00:11   #4
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez dorjan28 Pokaż wiadomość
Aby odrost nie różnił się od reszty,powinnaś najpierw właśnie na niego nałożyć farbę a jakieś 10-15 minut przed czasem działania farby przeciągnąć ją grzebieniem na całość.Kolor wtedy powinien być równomierny.Powodzenia
Robię tak i owszem jest różnica nisz bym nakładała na całe włosy jednocześnie, ale to jeszcze nie to.
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 00:14   #5
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
kazda farba ,ktorą uzyskać można blond o trzy tony jasniejszy od natury(chociaz nie tylko blond , poprostu koloryzuje wlosy o trzy tony) ma juz dzialnie rozjasniajace, a jezeli masz doć ciemne włosy a koloryzujesz na jasny blond, niestey musisz uzyc farby rozjasniajcej
normalnie przy wlosach naturalnych , jezeli rozjasnia sie wlosy o 5 i powyzej 5 tonow, to aby nie bylo roznicy najpierw nalezy rozjasnic odrosty a potenm na calosc naklada sie mieszanke koloryzujaca na slabej wodzie utlenionej
lub farbe mocno rozjasniaajca, ale wtedy nie wolno przeczesywac grzebieneim.... na wlosy juz rozjasnione.....bo mozesz szie ich pozbyc... a napewno wlosy uprzednio rozjasnione , beda mocno zniszczone
No właśnie.. rozjaśniacz mnie przeraża!! dlatego mimo wszystko chce tego uniknąć, i chyba wole mieć tą różnice tonów niż maltretować włósy tym czymś
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 00:22   #6
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

nie chodzi tyle o rozjasniacz co farby rozjasniajace, zagladnij do palety odcieni Nutriss( kiedys Natea) maja fajne blady
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 07:11   #7
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Ja juz farbuje wlosy od roku na blond. Z natury mam ciemny blond.
Zawsze nakladam farbe na odrosty i trzymam ja o 10 min dluzej niz pisze w ulotce bo wtedy wlasnie odrosty mi sie odrozniaja, sa takie jakby rudawe, a po 10 min dluzej staja sie normalne, wtedy na kilka minut nakladam farbe na cale wlosy i gotowe. Polecam ci zebys tez uzywala caly czas tej samej farby wtedy juz nie bedziesz miala zadnych problemow bo bedziesz ja juz znala
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 00:08   #8
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez nicolaaa Pokaż wiadomość
Ja juz farbuje wlosy od roku na blond. Z natury mam ciemny blond.
Zawsze nakladam farbe na odrosty i trzymam ja o 10 min dluzej niz pisze w ulotce bo wtedy wlasnie odrosty mi sie odrozniaja, sa takie jakby rudawe, a po 10 min dluzej staja sie normalne, wtedy na kilka minut nakladam farbe na cale wlosy i gotowe. Polecam ci zebys tez uzywala caly czas tej samej farby wtedy juz nie bedziesz miala zadnych problemow bo bedziesz ja juz znala
czyli przedłużasz czas trzymania farby na samych odrostach?? np z 30 do 40 minut i potem na 10 minut nakładasz na resztę?? bo ja się troszkę boję że mi wlosy wypadną jak przetrzymam dłużej farbe
Acha i zawsze te końcówki ( te zupełnie końcówk mam najjaśniejsze... bo najwięcej razy dostały farbą.
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:11   #9
Żabcia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 116
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

ale rozjaśnicz fryzjerski rózni sie od rozj. np z Joanny a dokładnie to ze z joanny jest gorszy niszczy włosy i smierdzi a co innego jest z fryzjerskim
Żabcia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 12:25   #10
lucia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

a ja mam trochę inne pytanko, mianowicie od wielu lat farbuje się na jasny blond, mój kolor naturlany to ciemny blond...ostatnio chce mieć dłuższe włosy ale są one osłabione itp zatem chicałam zacząć farbować się na blond trochę ciemniejszy- aby odrost był mniej widoczny i abym mogła rzadziej się farbować...problem w tym że próbowałam już kilka razy (i u fryzjera i sama)i za każdym razem taki średni blond zmywa mi się...po około 3-5 myciach wyłazi mi stara farba...jasny..zółty..blo nd..jest na to jakaś rada???żeby taki naturlany ciemniejszy blond utrzymał sie? bo już nie wiem jak się farbować...na b jasny nie chcę bo i tak mi zółcieje a ciemniejszy jest bez sensu skoro osłabiam włosy i po tygodniu nie ma śladu po farbowaniu((
jeśli chodzi o stosowanie szamponów zachowujących kolor to też nie pomagają...
może ktoś wracał do naturalego koloru i zna jakiś sposób??
lucia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:07   #11
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez lucia77 Pokaż wiadomość
a ja mam trochę inne pytanko, mianowicie od wielu lat farbuje się na jasny blond, mój kolor naturlany to ciemny blond...ostatnio chce mieć dłuższe włosy ale są one osłabione itp zatem chicałam zacząć farbować się na blond trochę ciemniejszy- aby odrost był mniej widoczny i abym mogła rzadziej się farbować...problem w tym że próbowałam już kilka razy (i u fryzjera i sama)i za każdym razem taki średni blond zmywa mi się...po około 3-5 myciach wyłazi mi stara farba...jasny..zółty..blo nd..jest na to jakaś rada???żeby taki naturlany ciemniejszy blond utrzymał sie? bo już nie wiem jak się farbować...na b jasny nie chcę bo i tak mi zółcieje a ciemniejszy jest bez sensu skoro osłabiam włosy i po tygodniu nie ma śladu po farbowaniu((
jeśli chodzi o stosowanie szamponów zachowujących kolor to też nie pomagają...
może ktoś wracał do naturalego koloru i zna jakiś sposób??
Moim zdaniem ta farba ci się nie zmywa, tylko kolor żółknie. Wystarczy odpowiednie dbac o włoski. Przede wszystkim użyć fioletowej płukanki i kosmetyków do włosów farbowanych.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 14:11   #12
lucia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

no własnie mi się wydaje że się zmywa, bo woda przy spłukiwaniu przy kilku pierwszych myciach jest zabarwiona no a kolor trzyma się tylko na odrostach...nie wiem może takie 'średnie blondy' poprostu są słabszymi farbami...fryzjerka powieidzała mi że po kilku razach kolor sie przyjmie, ale ile to jest kilka
lucia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 22:08   #13
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Jeżeli masz włosy rozjaśnione i nałożysz na nie kolor ciemniejszy to będzie się on zmywał,bowiem z rozjaśnionych włosów kolor szybciej schodzi.Z kolei jeśli chcesz mieć ładny(niezżółknięty) blond to można na włosy nałożyć tzw.diacolor który jest w różnych odcieniach,np.platyna lub beż.Wtedy włosy mają ładny kolorek.
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 17:30   #14
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez dorjan28 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz włosy rozjaśnione i nałożysz na nie kolor ciemniejszy to będzie się on zmywał,bowiem z rozjaśnionych włosów kolor szybciej schodzi.Z kolei jeśli chcesz mieć ładny(niezżółknięty) blond to można na włosy nałożyć tzw.diacolor który jest w różnych odcieniach,np.platyna lub beż.Wtedy włosy mają ładny kolorek.
Co to jest diacolor?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:03   #15
kinga75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Powinnaś zastosować szampon zamykajacy łuski po farbowaniu tz. kwasny jak w salonach fryzjerskich np. POST COLOR OPTIMIZER a pozniej myć szamponem do blondu np. SILVER . Ja je kupuję w necie i kolor mi się super trzyma.
kinga75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 20:05   #16
kinga75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 15
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Co to jest diacolor?
To farba loreala bez amoniaku nie niszczy włsów.
kinga75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 21:05   #17
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Co to jest diacolor?
Dicolor rozrabia się na bardzo słabej wodzie 1,5%.Posiada wiele odcieni.Często używając rozjaśniacza do włosów lub farby wychodzą w efekcie żółte włosy.Aby ten odcień zniwelować można nałożyć diacolor w zależności od tonacji jaką się chce uzyskać, zimna-platynowy,ciepła-beż.Polecam bo piękny kolorek jest po diacolorze.
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:02   #18
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

Czy naprawdę żadna Blondynka, nie ma swoich sposobów na regularne pokrywanie odrostów??
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 08:05   #19
lucia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Dot.: Krótkie pytanie do Blondynek :)

dzięki wszystkim za pomoc faktycznie chyba pora lepsze odżywki stosować no i ten diacolor brzmi zachęcająco
ah te odrosty...
lucia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.