Problem z zębem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 18:34   #1
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377

Problem z zębem


Jestem przerażona, ponieważ jakiś czas temu zaczął mnie pobolewać ząb (dolna jedynka) a dziś mam wrażenie, że mogę go nieznacznie poruszyć... Strasznie się boję, że to może paradontoza, a strach przed utratą zębów zawsze był u mnie ogromny (częste koszmary, że mi wypadają)... Od tygodnia używam wybielającego żelu Biała Perła.. czy to może być sprawca? Nadmienię, że ten ząb zawsze był u mnie nadwrażliwy, ale z kolei muszę przyznać, że od wewnętrznej strony dolnych zębów mam kamień nazębny i lekko "wydłużone" zęby... (ale dolegliwości mam tylko z tego jednego zęba)... Boję się...
Najgorsze, że mieszkam na totalnym zadupiu i na wizytę u dentysty czekać trzeba wieki... I co ja mam zrobić...
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:34   #2
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Problem z zębem

Pomocy ;_;
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 23:42   #3
Amylkad
Raczkowanie
 
Avatar Amylkad
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 153
Dot.: Problem z zębem

Specyfiki wybielające jeszcze wzmagają odczucie nadwrażliwości, więc lepiej w czasie wybielania stosuj pastę do nadwrażliwych zębów. To powinno trochę pomóc.
Jeśli chodzi o "wydłużone zęby", chodzi Ci o odsłonięte szyjki? Czy po prostu kamień nawisa na dziąsło (taki żółty). W każdym razie cofanie się dziąseł i odsłonięcie szyjek to przyczyna nadwrażliwości.
Niezależnie jednak czy mieszkasz na zadupiu czy nie, kamień usuwać trzeba raz na rok co najmniej, no i raz na pół roku na kontrolę, to lekarz oceni co się dzieje z dziąsłami i zębami. Owszem, cofanie się dziąseł może prowadzić w zaawansowanym stadium do paradontozy i chwiejności zębów, ale to już w wyniku dużego zaniedbania, więc przede wszystkim dentysta! A nawet taki, który w periodontologii się specjalizuje, jeśli to kwestia bardziej dziąsłowa, niż to, że z zębem coś się dzieje (bo nie pisałaś o żadnym ubytku, że ząb zszarzał itp.)

Jeżeli ciężko w Twojej mieścinie z dentystą, to wybierz si do jakiegoś pobliskiego większego miasta, bo w kwestiach stomatologicznych naprawdę nie ma co zwlekać.
__________________
"Bądź szczęśliwy teraz, bez powodu, bo nie będziesz szczęśliwy nigdy"

Idealny rok, by rozpocząć zmiany w swoim życiu!
Amylkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:16   #4
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Problem z zębem

Przy problemach z zębami zdecydowanie pamiętaj o odpowiedniej diecie - między innymi o witaminach - mimo że to dla dzieci myślę że może trochę pomóc - http://www.enfamilwsieci.pl/witaminy...-kapsulek.html
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:39   #5
Cola10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z zębem

stomatolog wita... koniec i kropka
Cola10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:50   #6
judyta_miel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Problem z zębem

na rynku jest nowy preparat, który można stosować jeśli wypadnie plomba lub ząb się ukruszy a trzeba czekać na stomatologa www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
judyta_miel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.