Bezpieczny rozjaśniacz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-13, 17:17   #1
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Question

Bezpieczny rozjaśniacz


Chciałabym rozjaśnić włosy (pasemka) o 2-3 tony, z bardzo ciemnego brązu na średni/jasny brąz. Jakie rozjaśniacze polecacie? Słyszałam złe opinie o "joannie", ale czym właściwie te droższe różnią się od taniej "joanny"?
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 00:41   #2
jagaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Właściwie, to niczym - oprócz tego, że te najdroższe nie niszczą włosów, a najtańsze - jak najbardziej.
Dobre odżywki do regeneracji też nie są tanie i różnią się od tanich tym, że działają.
jagaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 00:51   #3
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Cytat:
Napisane przez jagaem Pokaż wiadomość
Właściwie, to niczym - oprócz tego, że te najdroższe nie niszczą włosów, a najtańsze - jak najbardziej.
Dobre odżywki do regeneracji też nie są tanie i różnią się od tanich tym, że działają.
nie mogę się z tym zgodzić - nie zawsze jest tak, jak piszesz...

Wiele razy byłam mile zaskoczona- wybierając produkt z niższej półki, który działał o niebo lepiej od wysokopółkowego krewnego

dekoloryzator Joanny sprawdził się w moim przypadku lepiej - niż Loreal
http://www.joanna.pl/produkty/rozjas...loryzujacy.asp
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 00:58   #4
jagaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

W moim przypadku zawsze lepiej sprawdza się kosmetyk droższy od tańszego z tym, że musi być odpowiednio dobrany, ale to oczywiste. Siano na głowie zostaje zawsze po tanich rozjaśniaczach, natomiast po drogich piękne blondy - przynajmniej u mnie.
jagaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 05:58   #5
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Cytat:
Napisane przez jagaem Pokaż wiadomość
Właściwie, to niczym - oprócz tego, że te najdroższe nie niszczą włosów, a najtańsze - jak najbardziej.
Dobre odżywki do regeneracji też nie są tanie i różnią się od tanich tym, że działają.
Właśnie interesuje mnie czym konkretnie, ale po to to chyba trzebaby przeanalizowć skład chemiczny...
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 06:01   #6
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

[QUOTE=carolinascotties;41 34175]

dekoloryzator Joanny sprawdził się w moim przypadku lepiej - niż Loreal
[URL]

A jaka jest różnica między rozjaśniaczem a dekoloryzatorem? Z tego co ja wiem to taka, ze dekoloryzator jest do włosów farbowanych, żeby ściągnąć kolor. Jeśli ja chcę rozjaśnić moje farbowane na ciemny brąz włosy to chyba lepiej użyć dekoloryzatora? Chodzi mi o naprawde delikatne rozjaśnienie.
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 18:50   #7
Pipi6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

A jaka jest różnica między rozjaśniaczem a dekoloryzatorem? Z tego co ja wiem to taka, ze dekoloryzator jest do włosów farbowanych, żeby ściągnąć kolor. Jeśli ja chcę rozjaśnić moje farbowane na ciemny brąz włosy to chyba lepiej użyć dekoloryzatora? Chodzi mi o naprawde delikatne rozjaśnienie


Ja tez jestem ciekawa. Mam wlosy farbowane na braz, najpierw farba trwala, a potem na to zrobilam sobie szamponem zmywalnym. Teraz chcialabym rozjasnic na blond i zastanawiam sie jak to wyjdzie na tym szamponie, ktory przeciez nie wniknal gleboko we wlosy jak farba, tylko je raczej obkleil.
Pipi6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 19:22   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Jeśli chcesz delikatnego efektu, lepiej odwiedź fryzjerkę. Rozjaśniacz działa tak szybko, że możesz nie zapanować nad planowanym efektem. A co do niszczenia włosów to każdy rozjaśniacz je niszczy, chodzi tylko o to, czy bardziej, czy mniej. A dużo droższe rozjaśniacze to raczej większy komfort użycia i większa wydajność, niż o niebo mniej zniszczone włosy.

Acha, niestety włosy farbowane na brąz (nie wiem czy masz takie) najczęściej w wyniku rozjaśniacza robią się np. rudawe, żółtawe - naprawdę efekt jest nieprzewidywalny, jeśli masz farbowane włosy. Myślę, że najpewniejsza metoda to całkiem rozjaśnić pasemka a potem wrzucić na całe włosy ciemny blond - wtedy rozjaśnione pasemka staną się jasno brązowe. Od samego rozjaśniacza efekt będzie fajny miejscami, ale nie na każdym pasemku.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 22:07   #9
paulinka_m88
Przyczajenie
 
Avatar paulinka_m88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

ja tam u fryzjerki robie sobie blond, bo rozjasniac samemu to nie ma co, ale jak już coś to radze jednak zainwestować w ten troche droższy, bo bedziesz mieć sianko
u niektórych fryzjerek też maja jakieś lelawe rozjasniecze, ja już sobie obczaiłam gdzie będę chodzić i jest great!!
paulinka_m88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 19:49   #10
asica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Cześć!
Jestem juz jakis miesiąc po rozjaśnianiu, użyłam rozjaśniacza garniera, koleżanka nakładała mi go tylko na ciemne włosy (bo miałam na tych ciemnych farbowanych też jasne pasemka) i wyszło ok, zresztą i tak na to uzywam szamponu kolorzującego. Nie czuję żebym miała zniszczone włosy, ale to pewnie zasługa tego, że dbałam o nie wczesniej no i że trzymałam ten rozjaśniacz krótko. Kolor wyszedł dość stonowany, ale na pewno nie idealnie równomierny. Na pewno trzeba bardzo uważać na czas, szczególnie jak się ma podatne albo zniszczone włosy. Ogólnie osiagnełam zamierzony efekt
A co do mojego głównego pytania, to chyba trzebaby skład chemiczny taniego i drogiego rozjaśniacza przeanalizować...
asica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 10:38   #11
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

a ja mam takie troszke pytanie odbiegajace od tematu watku..
Jak myslicie co mniej niszcyz wlosy.. rozjasnienie czy farbowanie na blond?
uzywam rozjasniacza joanny mam jasniejsze wloski, jednak nie jest to kolor jasny blond. Co sie bardziej oplaca.. rozjasnic czy farbowac? boje sie siana na glowie i potem sciecia wlosow.

Pozdrawiam
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 13:01   #12
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Bezpieczny rozjaśniacz

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
nie mogę się z tym zgodzić - nie zawsze jest tak, jak piszesz...

Wiele razy byłam mile zaskoczona- wybierając produkt z niższej półki, który działał o niebo lepiej od wysokopółkowego krewnego

dekoloryzator Joanny sprawdził się w moim przypadku lepiej - niż Loreal
http://www.joanna.pl/produkty/rozjas...loryzujacy.asp
Właściwie to racja. U mnie też zawsze lepiej sprawdzała się Joanna niż L'oreale i inne.

Ostatnio na temat rozjaśniania rozmawiałam z moją fryzjerką. Dowiedziałam się, że nie rozjaśniacz niszczy włosy a utleniacz. Źle dobrane stężenie utleniacza do potrzeb może bardzo zniszczyć a nawet spalić włosy.
Dlatego lepiej jest się zaopatrzyć w proszek lub krem rozjaśniający i osobno dobrać sobie odpowiedni utleniacz. Myślę, że do rozjaśnienia o 2-3 tony wystarczy 6% woda. 3% może być za słaba, zazwyczaj stosuje sie ją do farbowania ton w ton.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.