Zielone w³osy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-01-13, 18:20   #541
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

Dok³adnie. Wiele razy u¿ywa³am tej farby i zawsze wychodzi³ piêkny blond.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-13, 18:55   #542
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ

Z czystej ciekawo¶ci - gdzie znalaz³a¶ opis odcienia 12/22, ¿e to jest mat (green) ?
Przecie¿ to jest odcieñ podwójnie opalizuj±cy (per³owy)
Przez Wellê opisywany jako intensywnie matowy blond special.
Nawet patrz±c na paletê, ciê¿ko o dopatrzenie siê zieleni. Akurat odcienie per³owe s± najbezpieczniejsze, bo nie daj± zieleni.
Nie mam pojêcia, jak j± nak³ada³a¶, co tak siê u Ciebie sta³o, ¿e masz tê zieleñ, ale jakbym mia³a wybieraæ tak jasny blond, to w opcji najbezpieczniejszej w³a¶nie tego koloru bym pewnie u¿y³a.
Koleston ma swoje oznaczenia, u nich 2 to nie jest per³a.
Oznaczenia w Kolestonie
/0 = naturalny
/1 = popielaty
/2 = matowy
/3 = z³oty
/4 = miedziany/czerwony
/5 = mahoniowy
/6 = fioletowy
/7 = br±zowy
/8 = per³owy(du¿o niebieskiego)
/9- cendre (srebrzysty popiel?)

Przyk³adowo mixton Kolestonu 0/28 daje morski odcieñ, a samo 0/88 intensywnie niebieski (granatowy), przynajmniej takie efekty widzia³am na na fotkach. Po tym mo¿na przypuszczaæ, ¿e dwójka kolestonowa ma w sobie zieleñ.

Palety Kolestonu (bo s± ró¿ne)niestety s± myl±ce przyk³adowo 12/96 daje ró¿ow±-fioletow± po¶wiatê, której nie widaæ w palecie

W klasycznej klasyfikacji g³êbi koloru zwykle wygl±da to tak
0/ - naturalny
1/popielaty
2/ opalizuj±cy
3/ - z³ocisty
4/- miedziany
5- mahoniowy
6- czerwony
7 - metaliczny/matowy/ br±zowy
8- per³owy

Znalaz³am informacjê, ¿e w 7-mkach dominuje zielony pigment.

Mi te¿ wyszed³ po 12/22 glon jak cassie91910, a robi³am tylko odrosty z marginesem. Cieplejsze w³osy z ty³u g³owy glona nie za³apa³y, jedynie siê och³odzi³y.
Przed matowym blondem 12/22 ostrzega³a mnie kiedy¶ Blondbunny i w sumie s³usznie jak siê okaza³o. Chyba nie jest to zbyt popularny odcieñ, z tego co widzê. W hurtowni, do której chodzê 12/89 czy 12/11 szybko znikaj± zaraz po dostawie, a 12/22 zawsze s±.
Farba ciemnia³a na taki brudny, nic z fioletu nie mia³a.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

DOPISEK:
Ró¿ne s± palety Kolestonu, te które widzia³am w hurtowni nijak maj± siê do tej z obrazkami
http://lokikoki.pl/pol_pl_Koleston-P...lla-2237_2.jpg

12/22 jest z nich najbardziej zielonkawa, a 12/96 z fioletowo-ro¿owawym tonem

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-01-13 o 19:24 Powód: poprawka
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-13, 19:52   #543
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Zielone w³osy

Dobrze, ¿e piszesz.
Te oznaczenia s± w takim razie bardzo myl±ce. Sama na pewno te¿ bym siê zdecydowa³a na kolor z 2, bo uzna³abym, ¿e to per³a. Chyba ¿e przypadkiem bym trafi³a na rozpiskê tak±, jak tu zamie¶ci³a¶, gdzie jest podane, który numerek co oznacza.
Przywyk³am do oznaczeñ tradycyjnych lub literowych, które s± do¶æ instynktowne i tak.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-14, 18:02   #544
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 1 476
GG do cassie91910
Zielone w³osy

Pomy¶la³am teraz, ¿e nastêpn± farbê jak± u¿yjê to bêdzie ta sama Alfaparf jak± malowa³am w³osy przed Well± 12/22. Wella siê trochê wyp³ucze i na³o¿ê tê sam± farbê co wcze¶niej, jak my¶licie? To by³o 11.21 bodaj¿e.
Wella bardzo ¶mierdzia³a, dusi³am siê w ³azience :c Alfaparf by³ przyjemniejszy dla mnie :yes:

Najwiêkszy b³±d jaki pope³ni³am to na³o¿enie zimnego koloru na ciep³y (te dwie farby co napisa³am) i to ca³kowicie moja wina.

Teraz nie wiem czy na te "zielone" znów nak³adaæ ciep³y Alfaparf? Czy mo¿e Wella 12/96? Skoro jest fioletowo-ró¿owa to powinna zieleñ przygasiæ? Gubiê siê ju¿...

Dodam, ¿e kolor to taki obecnie z deka mysi blond, prawie mój naturalny ale z t± brudn± zielon± po¶wiat±, najgorzej przy odrostach.
__________________
You are not alone dear loneliness.

Edytowane przez cassie91910
Czas edycji: 2016-01-14 o 18:09
cassie91910 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-14, 18:29   #545
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Dobrze, ¿e piszesz.
Te oznaczenia s± w takim razie bardzo myl±ce. Sama na pewno te¿ bym siê zdecydowa³a na kolor z 2, bo uzna³abym, ¿e to per³a. Chyba ¿e przypadkiem bym trafi³a na rozpiskê tak±, jak tu zamie¶ci³a¶, gdzie jest podane, który numerek co oznacza.
Przywyk³am do oznaczeñ tradycyjnych lub literowych, które s± do¶æ instynktowne i tak.
Najgorsze, ¿e nawet klasyczne oznaczenia daj± ryzyko wpadki
Niby natury (0) s± dosyæ bezpieczne, ale jedna natura danej firmy jest dosyæ neutralna, a inna daje mocno glonem. Najlepiej braæ pod uwagê do¶wiadczenia innych równie¿
Cytat:
Napisane przez cassie91910 Poka¿ wiadomo¶æ
Pomy¶la³am teraz, ¿e nastêpn± farbê jak± u¿yjê to bêdzie ta sama Alfaparf jak± malowa³am w³osy przed Well± 12/22. Wella siê trochê wyp³ucze i na³o¿ê tê sam± farbê co wcze¶niej, jak my¶licie? To by³o 11.21 bodaj¿e.
Wella bardzo ¶mierdzia³a, dusi³am siê w ³azience :c Alfaparf by³ przyjemniejszy dla mnie :yes:

Najwiêkszy b³±d jaki pope³ni³am to na³o¿enie zimnego koloru na ciep³y (te dwie farby co napisa³am) i to ca³kowicie moja wina.

Teraz nie wiem czy na te "zielone" znów nak³adaæ ciep³y Alfaparf?
Dodam, ¿e kolor to taki obecnie z deka mysi blond, prawie mój naturalny.

To mnie zastanawia.
Nie wiem czy dobrze pamiêtam, ale nie pisa³a¶ w poprzednim w±tku, ¿e to by³a 11.20? (w praktyce taki baby blond)
Ciê¿ko co¶ doradzaæ, gdy ju¿ masz miks barwników na g³owie
Najbardziej radzi³abym Ci stopniowo wyp³ukiwaæ kolor bardziej oczyszczaj±cym szamponem (przy wiêkszej pielêgnacji) i tuszowaæ szaro¶æ z po¶wiat± glona czerwieni±.
Mi siê ten brzydki kolor wyp³uka³ ca³kowicie bez wiêkszej walki, ale tuszowa³am go w³a¶nie p³ukank±.

Mo¿esz spróbowaæ zrobiæ "k±piel rozja¶niaj±c±" na bazie wit C w proszku. Kiedy¶ tej metody stosowa³am, gdy nie mog³am siê pozbyæ glonów po niebieskiej piance. W³osy ca³o¶ciowo poja¶nia³y, glon siê rozmy³, ale w³osy trochê siê podniszczy³y (jak to od utleniania).

Najpro¶ciej by³oby zrobiæ bardzo ³agodn± kapiel np. Efassorem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...l-efassor.html
a dopiero potem bawiæ siê w nak³adanie nowych barwników. To jest s³aby rozja¶niacz, ale jednak rozja¶niacz.

Je¿eli jeste¶ zdecydowana kolejny raz k³a¶æ superblond w celu podja¶nienia ca³o¶ci, to pomy¶l nad dokupieniem 0SP (Alfaparf). To jest taki mocniejszy superblond, ale bez barwników (albo z ma³± ilo¶ci±). Mieszasz go z innym superblondem np. 12.20 w proporcji max 1:1. Mo¿na te¿ na³o¿yæ go samodzielnie z utleniaczem 1:2, je¿eli chcesz podja¶niæ naturalne lub lekko ¶ci±gn±æ star± farbê.
Mia³am go i stosowa³am jak ulotce albo w³a¶nie samodzielnie. Sprawdza³ siê w obu wersjach, ale jest to bardziej agresywna opcja ni¿ sama farba. Pytanie na czym Ci bardziej zale¿y.
Alfaparf ma jeszcze typow± "czysta" farbê 000, ale jej nie zaleca mieszaæ z superblondami (jest s³absza). Ma kod 000SSS

Tu masz co nieco na temat "bia³ych" farb KLIK

Mo¿esz jeszcze zastanowiæ siê nad keratynowym prostowaniem, zaszpachluje zniszczenia, a do tego trochê z¿era farbê

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-01-14 o 18:30
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-17, 14:30   #546
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Zielone w³osy

dziêkujê, truskawkowawiosna zastanowiê siê nad opcjami, które mi przedstawi³a¶ mam ju¿ trochê kosmetyków, p³ukankê i nawet szamponetki i po prostu nie bêdê wpadaæ w panikê

zastanawiam siê czy je¿eli w lutym po³o¿ê 12/89 (Wella) to w³osy znów nie wyjd± w jakim¶ szalonym odcieniu bo zielony (ch³odny) + jaki¶ fioletowo-niebieski w³osy na pewno pomalujê znów za jakie¶ 1.5 miesi±ca bo chcê mieæ ja¶niejsze tylko ten miks barw mnie ju¿ trochê przera¿a zabawa w ma³ego artystê
b±d¼ kupiê ten sam odcieñ Alfaparf 11.20, tylko muszê gdzie¶ znale¼æ znów jaki to jest bo nie chcê mieæ znów fioletowych
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-04, 08:37   #547
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomo¶ci: 618
Dot.: Zielone w³osy

Równie¿ mia³am problem z zielonymi w³osami - w sumie to cokolwiek na³o¿y³am (naturalne blony czy te¿ inne) zawsze uzyskiwa³am zielone w³osy i niestety, ale nawet renomowane salony odmawia³y mi us³ugi, gdy tylko informowa³am o mojej zielonej tendencji - có¿, pozostawiê to bez komentarza. Zielony neutralizuje czerwony, ale czerwonych w³osów to ja nie chcia³am mieæ, tylko blond. Najlepsz± opcj± by³by blond z odrobin± czerwieni, ale wiadomo, ile daæ tej czerwonej farby? Poszpera³am w necie i odkry³am farbê alwaves jasny ciep³y blond 8.06. To .06 to refleks czerwony w³a¶nie. Uzyska³am ciep³y blond, karmelowy. I sama rozwi±za³am problem za niespe³na 20z³. Wszystkim fryzjerom dziêkujê. Sama zadbam o swoje w³osy.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2016-04-04 o 08:39
Vea jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 16:47   #548
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zielone w³osy

Dziewczyny, mo¿e wy mi poradzicie co z tymi w³osami mogê zrobiæ.

Ponad rok malowa³am w³osy henn± (Khadi: ciemny br±z, orzechowy br±z). Zaprzesta³am, wróci³am do farb chemicznych. Marz± mi siê jednak rozja¶nione koñcówki ale ci±gle wychodzi mi zieleñ. By³am u niby polecanej fryzjerki - równie¿ wypu¶ci³a mnie z zieleni±. Co dziwne - ta zieleñ nie jest na ca³ych w³osach, jedynie pojedyncze pasma i koñcówki z przodu Koñczy siê na tym, ¿e malujê znowu ciemniejszym kolorem ¿eby to zakryæ.

Ju¿ nie wiem, jaki rozja¶niacz na³o¿yæ, ¿eby nie wysz³a znowu zieleñ. Chcia³abym w koñcu rozja¶niæ trochê w³osy.
__________________
''Je¶li szczê¶cie do Ciebie jeszcze nie przysz³o – to znaczy, ¿e jest du¿e i idzie ma³ymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-27, 16:51   #549
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, mo¿e wy mi poradzicie co z tymi w³osami mogê zrobiæ.

Ponad rok malowa³am w³osy henn± (Khadi: ciemny br±z, orzechowy br±z). Zaprzesta³am, wróci³am do farb chemicznych. Marz± mi siê jednak rozja¶nione koñcówki ale ci±gle wychodzi mi zieleñ. By³am u niby polecanej fryzjerki - równie¿ wypu¶ci³a mnie z zieleni±. Co dziwne - ta zieleñ nie jest na ca³ych w³osach, jedynie pojedyncze pasma i koñcówki z przodu Koñczy siê na tym, ¿e malujê znowu ciemniejszym kolorem ¿eby to zakryæ.

Ju¿ nie wiem, jaki rozja¶niacz na³o¿yæ, ¿eby nie wysz³a znowu zieleñ. Chcia³abym w koñcu rozja¶niæ trochê w³osy.
nic ci tego nie rozja¶ni: mam to samo i musia³am od³o¿yæ swoje marzenia o blondzie na "za 2 lata" a podejmowa³am 2 próby pozbycia siê i ni cholery siê nie da
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-27, 17:59   #550
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 821
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez _agg_ Poka¿ wiadomo¶æ
nic ci tego nie rozja¶ni: mam to samo i musia³am od³o¿yæ swoje marzenia o blondzie na "za 2 lata" a podejmowa³am 2 próby pozbycia siê i ni cholery siê nie da
To mnie pod³ama³a¶ . Muszê siê jednak przemêczyæ w ciemnych w³osach.
__________________
''Je¶li szczê¶cie do Ciebie jeszcze nie przysz³o – to znaczy, ¿e jest du¿e i idzie ma³ymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-04-27, 19:31   #551
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 6 543
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Poka¿ wiadomo¶æ
To mnie pod³ama³a¶ . Muszê siê jednak przemêczyæ w ciemnych w³osach.
No niestety. Ja te¿ siê podda³am i czekam a¿ wiêcej odrosn± ¿ebym mog³a je ciachn±æ i nie prze¿yæ szoku
_agg_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 20:59   #552
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Poka¿ wiadomo¶æ
To mnie pod³ama³a¶ :. Muszê siê jednak przemêczyæ w ciemnych w³osach.
Niestety. Niewa¿ne kiedy by³a henna, nie rozja¶nisz jej. Oczywi¶cie tak, do zieleni, ale dalej nic z tym nie zrobisz. Ewentualnie mog³aby¶ je rozja¶nic i potem próbowaæ tonowac czerwieni±, ale przy hennie marne na to szanse. Nie u¿ywaj ju¿ jej, skracaj regularnie i zapu¶c swoje w³oski. Potem mo¿esz szaleæ.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-06-20, 11:01   #553
Karolinakarolinaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomo¶ci: 5
Unhappy Dot.: Zielone w³osy

Cze¶æ, potrzebuje szybkiej pomocy Zachcia³o mi sie jasnego blondu na moich naturalnych w³osach ciemny blond, i od teraz jestem rudo-pomarañczowo- ¿ó³ta, tragednia, wstyd wychodziæ z domu W³osy farbowa³am farb± profesjonaln± Loreal luo color 10:21 i w efekcie otrzyma³am rudy blond. Dwa dni pó¼niej pofarbowa³am w³osy farb± syoss 10-5 blond los angeles. Kolor wyszed³ tragiczny, bardzo bardzo jasny przy skroniach a na reszcie g³owy taki jak na poczatku wspomnia³am. Moja w³osy i skóra by³y w dobrej kondycji do momentu az nie na³o¿y³am na nie szamponu niebieskiego z joanny, 2x po 10 minut, teraz g³owa mnie swêdzi i skóra jest naci±gniêta aktualnie mam na w³osach olejek rycynowy, jedyny jaki mia³am w domu bo potrzebowa³am nat³uszczenia skóry g³owy ¿eby tak nie swêdzia³a. I teraz najwa¿niejsze pytanie, jaka farbê wybraæ ( drogeryjn± najchêtniej, bo aktualnie nie staæ mnie na nic lepszego a w³osy maj± tragiczny kolor ¿eby wyj¶æ do ludzi) aby wróciæ do mojego ciemnego blondu a ¿eby w³osy nie wysz³y zielone ?
Karolinakarolinaxyz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-23, 14:21   #554
sadferreira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Zielone w³osy

witam
mam farbowane wlosy blond - taki bym powiedziala sredni blond, choc nie do konca. wiec zaczely robic mi sie takie rudawe niedawno, kolezanka polecila mi srebrna plukanke i za pierwszym razem wyszlo idealnie, dokladnie tak jak chcialam! ale po jakims czasie wloski znowu zaczely robic sie rudawe, wiec zrobilam jeszcze raz ta sama plukanka w tej samej ilosci.... i w niektorych miejscach wlosy zrobily sie zielonkawe. nie razi mnie to za bardzo, bo nie jest tragicznie, ale jednak ja za kazdym razem jak widze sie w lustrze to sie denerwuje, bo juz bylo tak jak chcialam i znowu cos sie stalo :/ pytanka mam takie:
-czy to sie wyplucze? pytalam sie mamy i mowila, ze ona tez tak miala i sie wyplukalo, ale w internecie wszyscy mowia, ze nie :/
- jakie znacie sposoby zeby sie tej zieleni szybciej pozbyc? tylko nie piszcze mi ze farba albo fryzjer! niedlugo wracam do szkoly wiec chcialabym zeby wlosy byly ladne, no wiecie
PS. nie ogarniam za bardzo jeszcze tej strony, wiec przepraszam jesli pytam w zlym miejscu czy cos!!
sadferreira jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-24, 19:46   #555
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

Spróbuj po³o¿yæ na godzinê koncentrat pomidorowy.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-25, 23:44   #556
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Zielone w³osy

Mam pytanie. Co zrobiæ je¶li chce siê z zimnego blondu przej¶æ do farbowania henn±? Wystarczy raz zafarbowaæ w³osy farb± o kolorze naturalnym? Nie chcia³abym uzyskaæ zielonych w³osów. Dodam, ¿e tylko raz u¿y³am 11.21 Wcze¶niej od prawie pó³ roku nie farbowa³am w³osów, a koñce by³y w kolorze z³oty blond.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-27, 21:36   #557
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

Nie k³adz natury, bo ta zawiera w sobie trochê zielonego pigmentu zawsze.
Jaki masz teraz kolor? Kiedy farbowalas? Jaka henne chcesz k³a¶æ?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-27, 22:23   #558
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nie k³adz natury, bo ta zawiera w sobie trochê zielonego pigmentu zawsze.
Jaki masz teraz kolor? Kiedy farbowalas? Jaka henne chcesz k³a¶æ?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Chcia³abym uzyskaæ rudo¶æ czyli u¿yæ czystej henny bez dodatków - lawsonia inermis. Ostatni raz farbowa³am w³osy jakie¶ 3 tygodnie temu. ¬le siê czujê w tym kolorze. Wygl±dam za blado. Koñce s± jasne widaæ, ¿e ch³odne, a góra z³apa³a trochê ciemniej lekko wpada w z³oty. Ze dwa razy u¿y³am te¿ fioletowego szamponu. My¶la³am czy by nie u¿yæ jakiej¶ szamponetki. Szkoda mi papraæ w³osy znowu farb±.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-28, 18:07   #559
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez miszona Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³abym uzyskaæ rudo¶æ czyli u¿yæ czystej henny bez dodatków - lawsonia inermis. Ostatni raz farbowa³am w³osy jakie¶ 3 tygodnie temu. ¬le siê czujê w tym kolorze. Wygl±dam za blado. Koñce s± jasne widaæ, ¿e ch³odne, a góra z³apa³a trochê ciemniej lekko wpada w z³oty. Ze dwa razy u¿y³am te¿ fioletowego szamponu. My¶la³am czy by nie u¿yæ jakiej¶ szamponetki. Szkoda mi papraæ w³osy znowu farb±.
Mo¿esz od razu po³o¿yæ hennê, ale uzyskasz wtedy marchewê, bardzo jaskrawy rudy.
Je¶li chcesz, ¿eby kolor by³ bardziej stonowany, po³ó¿ wcze¶niej farbê, np. w kolorze 8.3 i na to hennê albo po prostu zafarbuj na rudo 8.4 i hennê pó¼niej dla od¶wie¿enia koloru dopiero.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-31, 11:56   #560
201610111032
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 37 011
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz od razu po³o¿yæ hennê, ale uzyskasz wtedy marchewê, bardzo jaskrawy rudy.
Je¶li chcesz, ¿eby kolor by³ bardziej stonowany, po³ó¿ wcze¶niej farbê, np. w kolorze 8.3 i na to hennê albo po prostu zafarbuj na rudo 8.4 i hennê pó¼niej dla od¶wie¿enia koloru dopiero.
Dziêki za odpowied¼. W niedzielê siêgnê³am po szamponetkê Marion ciemny blond i zakocha³am siê W³osy wysz³y jak jasny naturalny br±z. £adnie siê sp³ukuje, zero zielonego. Ciemne w³osy mia³am mo¿e z 5 lat temu. Jutro wyje¿d¿am nad morze ale jak wrócê zrobiê w³osy henn± lawsonia by mieæ bazê, a pó¼niej bêdê robiæ br±zow±. Ju¿ kupi³am Orientana karmelowy br±z. Zdajê sobie sprawê, ¿e pó¼niej bêdzie ciê¿ko wróciæ do blond ale jestem akurat w tej sytuacji, ¿e mam krótkie w³osy wiêc z pó³ roku i nie bêdzie ¶ladu po hennie.
201610111032 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-02, 11:39   #561
Joa_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 78
Dot.: Zielone w³osy

Wiedzia³am, ¿e popiel na z³oto mo¿e daæ zieleñ, ¿e natury te¿ mog± tak wyj¶æ, a per³owe nie powinny dawaæ zielonkawego efektu. No to tyle teorii. Wczoraj pofarbowa³am w³osy 9.21 na poprzednio farbowane 10.21 (innej firmy) i uzyska³am... piêknego burego glona Umy³am w³osy ju¿ dwa razy, ale zielono - szara po¶wiata nie schodzi.
Joa_Aga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-02, 21:30   #562
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

Spróbuj po³o¿yæ na godzinê koncentrat pomidorowy. Mo¿e za du¿o ch³odnego pigmentu siê zebra³o.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-28, 16:24   #563
olejmusztardowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Zielone w³osy

Hej kochane !


Po rozja¶nianiu w³osów kupi³am sobie RÓ¯OWY toner do w³osów "colour on" w kolorze Lilac, jaka¶ nowo¶æ w Rossmanie. Na ulotce by³o napisane: na³o¿yæ na mokre w³osy osuszone rêcznikiem, trzymaæ 20 minut wiêc tak zrobi³am. Kolor by³ na mokrych w³osach fioletowy podczas nakladania tego¿ toneru, toner w ¿elu to jest. Po sp³ukaniu: w³osy TURKUSOWE ....

Nie pomóg³ koncentrat, nawet od razu na³o¿ony na w³osy po tym tonerze.

Ju¿ my¶lê, ¿eby spowrotem sobie zrobiæ jakie¶ ciemniejsze br±zowe w³osy albo jaki¶ "mysi blond" cokolwiek, ¿eby tylko pokry³o mi to zielone co¶, to ju¿ nawet nie jest zielone tylko turkusowe jak moje poduszki na kanapie


POMOCY JAKA FARBA NA CO¦ TAKIEGO?
olejmusztardowy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-28, 16:31   #564
Rozowa_mysz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 182
Dot.: Zielone w³osy

Rozgniec kilka tabletek (tych musujacych) witaminy C, pomieszanie z szamponem przeciwlupiezowym I na³ó¿ nagodzine, na wilgotne w³osy. Kolor na pewno duuuuuzo zejdzie.
Rozowa_mysz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-28, 18:06   #565
olejmusztardowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez Rozowa_mysz Poka¿ wiadomo¶æ
Rozgniec kilka tabletek (tych musujacych) witaminy C, pomieszanie z szamponem przeciwlupiezowym I na³ó¿ nagodzine, na wilgotne w³osy. Kolor na pewno duuuuuzo zejdzie.

Biegne do sklepu i kupujê owe sk³adniki. Dam znaæ za kilka godzin. Dziêkuje
olejmusztardowy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-06, 07:02   #566
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zielone w³osy

I jak tam?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-06, 15:06   #567
Rozowa_mysz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 182
Dot.: Zielone w³osy

Ja siê za³atwi³am niedawno zielono-niebieskimi w³osami i Wit. C mi bardzo pomogla
Rozowa_mysz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-07, 14:30   #568
olejmusztardowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Zielone w³osy

Hej dziewczyny

Nak³ada³am na w³osy najpierw przecier pomiddorowy, który nic nie pomóg³.
Pó¼niej Head&Shoulders + sok z cytryny = mieszanka taka na w³osy na 2 godziny i trochê zesz³o. Pó¼niej my³am w³oski te¿ t± mieszank± i po trzecim myciu zesz³o trochê.

Niestety blond by³ zó³ty a koñcówki przesuszone, dlatego uratowa³a mi w³osy moja fryzjerka jak±¶ farb± z matrixa ciemny blond. Teraz mam ju¿ br±zowe w³osy, bo ciemny blond wygl±da jak jasny br±z i fryzjerka tak¿e przed³u¿y³a mi w³osy metod± keratynow± i takim oto sposobem dokona³am ca³kowitej metamorfozy i szybko na blond siê nie zdecyduje. Blond jest bardzo ciê¿ko utrzymaæ ¿eby ani nie by³ ¿ó³ty ani niebieski.
olejmusztardowy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-01, 22:18   #569
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: S³oñce
Wiadomo¶ci: 3 387
GG do Patri
Dot.: Zielone w³osy

Cytat:
Napisane przez olejmusztardowy Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety blond by³ zó³ty a koñcówki przesuszone, dlatego uratowa³a mi w³osy moja fryzjerka jak±¶ farb± z matrixa ciemny blond. Teraz mam ju¿ br±zowe w³osy, bo ciemny blond wygl±da jak jasny br±z i fryzjerka tak¿e przed³u¿y³a mi w³osy metod± keratynow± i takim oto sposobem dokona³am ca³kowitej metamorfozy i szybko na blond siê nie zdecyduje. Blond jest bardzo ciê¿ko utrzymaæ ¿eby ani nie by³ ¿ó³ty ani niebieski.
Ani zielony...
W³a¶nie tego do¶wiadczam. Od wody kranowej robi mi siê zielona po¶wiata, koñcówki w³osów s± bardziej intensywnie zielone po tym jak pole¿a³am sobie trochê w wannie, a w³osy mam d³ugie. No cholera jasna z tym paskudztwem zielonym. Ketchup daje zmianê na chwilê - moment i znów jest zielona po¶wiata.
W³a¶nie zapieni³am w³osy farb± 6,46. Czerwone niweluje zielone. Trochê porudzi³y mi siê koñcówki, ale zieleñ siê bardziej ju¿ nie wybi³a po tym myciu. Jak siê tego cholerstwa pozbyæ? Przecie¿ chodz± po ¶wiecie blondynki bez zielonego problemu...

Próbowa³a która¶ z Was u¿yæ jakiego¶ naturalnego czerwonego barwnika - marchew, burak?

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2017-09-01 o 22:21
Patri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-12, 00:02   #570
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 225
Dot.: Zielone w³osy

Polcam Aspiryne na wlosy zielone.
WielkaDamaSama1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 14:49:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.