Chciałabym służyć w wojsku lub policji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 10:46   #1
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398

Chciałabym służyć w wojsku lub policji


Studiuje na pierwszym roku pielęgniarstwa a od następnego roku planuję zacząć filologię angielską lub jakiś kurs, który da mi certyfikat znajomości języka. Chciałam startować na studia wojskowe jednak nie było kierunku innego oprócz lekarskiego i to z większymi o wiele wymaganiami niż na cywila. Wiem, że jako pielęgniarka przydałabym się w wojsku. Ale nie chce być pracownikiem w cywilu... Czy istnieją korpusy medyczne (nie wiem jak to sie nazywa :P) do których mogę startować? Bardzo chciałabym służyć w wojsku jednak boje się gwałtów i fali... a nie mam nikogo bliskiego w trepach żeby mi powiedział co i jak. W policji sprawa ma się inaczej bo kobiet o wiele więcej i paru znajomych polecało mi to bardziej niż wojsko. Tylko tam moje wykształcenie nie wiele by dawało a wymagania na moje oko są większe od tych w wojsku.
Robiłam niedawno wyniki i badania takie jak w wojsku i policji się przeprowadza na własną rękę. Jestem w 100% zdrowa ale niestety wzrok... Jestem trochę ślepawa i zastanawiam się, czy mam jakieś szanse (-1,5D na oba) . Oczywiście złoże papiery tu i tu co mi szkodzi z resztą i tak czeka mnie starcie z WKU (kierunek medyczny) Ale chyba nie ma co nastawiać się pozytywnie
Czytałam wiele forów i znalazłam przypadki w których niektórzy facieci dostali się z gorszymi wadami a niektórych z 0,5D uwalono. Wiadomo, jestem kobietą pewnie komisja specjalnie będzie szukała dziury w całym żeby tylko mnie nie przepuścić. Chciałabym wam się spytać jak ta sprawa wygląda jeśli chodzi o kobiety. Jeśli któraś z was służy niech opowie jak to jest

Edytowane przez JoannaIrminaTitina
Czas edycji: 2014-12-30 o 10:48
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 20:22   #2
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Studiuje na pierwszym roku pielęgniarstwa a od następnego roku planuję zacząć filologię angielską lub jakiś kurs, który da mi certyfikat znajomości języka. Chciałam startować na studia wojskowe jednak nie było kierunku innego oprócz lekarskiego i to z większymi o wiele wymaganiami niż na cywila. Wiem, że jako pielęgniarka przydałabym się w wojsku. Ale nie chce być pracownikiem w cywilu... Czy istnieją korpusy medyczne (nie wiem jak to sie nazywa :P) do których mogę startować? Bardzo chciałabym służyć w wojsku jednak boje się gwałtów i fali... a nie mam nikogo bliskiego w trepach żeby mi powiedział co i jak. W policji sprawa ma się inaczej bo kobiet o wiele więcej i paru znajomych polecało mi to bardziej niż wojsko. Tylko tam moje wykształcenie nie wiele by dawało a wymagania na moje oko są większe od tych w wojsku.
Robiłam niedawno wyniki i badania takie jak w wojsku i policji się przeprowadza na własną rękę. Jestem w 100% zdrowa ale niestety wzrok... Jestem trochę ślepawa i zastanawiam się, czy mam jakieś szanse (-1,5D na oba) . Oczywiście złoże papiery tu i tu co mi szkodzi z resztą i tak czeka mnie starcie z WKU (kierunek medyczny) Ale chyba nie ma co nastawiać się pozytywnie
Czytałam wiele forów i znalazłam przypadki w których niektórzy facieci dostali się z gorszymi wadami a niektórych z 0,5D uwalono. Wiadomo, jestem kobietą pewnie komisja specjalnie będzie szukała dziury w całym żeby tylko mnie nie przepuścić. Chciałabym wam się spytać jak ta sprawa wygląda jeśli chodzi o kobiety. Jeśli któraś z was służy niech opowie jak to jest
Kobieto jakich gwałtów i fali? Kto Ci to naopowiadał? Nie ma czegoś takiego w wojsku...

Jeśli chodzi o wade wzroku to szczegółowe wymagania odnośnie między innymi wad wzroku znajdziesz tutaj - http://www.wojskowe.info/wykazy-chorob/ Pobierz sobie wykaz chorób z pierwszego akapitu i masz tam IV kategorię - narząd wzroku, dokładnie wszystko opisane jakie wymagania musisz spełniać
Wiadomo, że w wojskach specjalnych czy desantowo-szturmowych wymagania będą zaostrzone, jednak myślę, że w Twoim przypadku nie powinno być problemu.

Na pocieszenie dodam, że ja miałam wadę -3,5 na jedno i -1,5 na drugie oko. Badania podstawowe, czyli te na etapie WKU przeszłam, pózniej zaczęły się schody po skończeniu szkoły wojskowej bo nie skierowano mnie do zwykłej jednostki tylko takiej o zaostrzonych wymaganiach. W ciągu dwóch dni zdecydowałam się zoperować oczy laserem, przez miesiąc byłam na L4 po czym odwołałam się od decyzji komisji lekarskiej i przeszłam ją ponownie - tym razem z zadowalającym wynikiem.

Nie brałaś pod uwagę operacji oczu?
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 09:53   #3
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Kobieto jakich gwałtów i fali? Kto Ci to naopowiadał? Nie ma czegoś takiego w wojsku...

Jeśli chodzi o wade wzroku to szczegółowe wymagania odnośnie między innymi wad wzroku znajdziesz tutaj - http://www.wojskowe.info/wykazy-chorob/ Pobierz sobie wykaz chorób z pierwszego akapitu i masz tam IV kategorię - narząd wzroku, dokładnie wszystko opisane jakie wymagania musisz spełniać
Wiadomo, że w wojskach specjalnych czy desantowo-szturmowych wymagania będą zaostrzone, jednak myślę, że w Twoim przypadku nie powinno być problemu.

Na pocieszenie dodam, że ja miałam wadę -3,5 na jedno i -1,5 na drugie oko. Badania podstawowe, czyli te na etapie WKU przeszłam, pózniej zaczęły się schody po skończeniu szkoły wojskowej bo nie skierowano mnie do zwykłej jednostki tylko takiej o zaostrzonych wymaganiach. W ciągu dwóch dni zdecydowałam się zoperować oczy laserem, przez miesiąc byłam na L4 po czym odwołałam się od decyzji komisji lekarskiej i przeszłam ją ponownie - tym razem z zadowalającym wynikiem.

Nie brałaś pod uwagę operacji oczu?
Różne opinie słyszałam, dlatego zależy mi na opinii osób jak Ty, czyli tych które na własnej skórze wiedzą co i jak.

Przy mojej wadzie jest napisane Z/N . Zobaczymy jak zdecydują lekarze. Jeśli mnie nie przepuszczą zrobię jak ty. Wezmę kredyt na operację i odwołam się Trochę się boje tego że po operacji nie można się zbytnio nadwyrężać...
Zobaczymy, podanie będę składać kiedy ukończę magisterkę - zawsze dodatkowe punkty, czyli za 4 i pół roku. Na razie ćwiczę oczy, może coś to da. W wymaganiach było, że jeśli wada wynosi poniżej 0,8 to dostaje się Z - kę.
Przyznam, że jestem zdecydowana i zdeterminowana w 100%, żeby iść do służby... A może składać już po licencjacie? Magistra można zawsze zrobić zaocznie tylko odejdzie mi 6 cennych punktów...

Edytowane przez JoannaIrminaTitina
Czas edycji: 2014-12-31 o 10:14
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 09:48   #4
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Różne opinie słyszałam, dlatego zależy mi na opinii osób jak Ty, czyli tych które na własnej skórze wiedzą co i jak.

Przy mojej wadzie jest napisane Z/N . Zobaczymy jak zdecydują lekarze. Jeśli mnie nie przepuszczą zrobię jak ty. Wezmę kredyt na operację i odwołam się Trochę się boje tego że po operacji nie można się zbytnio nadwyrężać...
Zobaczymy, podanie będę składać kiedy ukończę magisterkę - zawsze dodatkowe punkty, czyli za 4 i pół roku. Na razie ćwiczę oczy, może coś to da. W wymaganiach było, że jeśli wada wynosi poniżej 0,8 to dostaje się Z - kę.
Przyznam, że jestem zdecydowana i zdeterminowana w 100%, żeby iść do służby... A może składać już po licencjacie? Magistra można zawsze zrobić zaocznie tylko odejdzie mi 6 cennych punktów...
No nie można się zbytnio nadwyrężać ale to tylko jakiś czas po operacji. Ja miałam ją robioną kilka lat temu i nie mam ze wzrokiem problemów, chodzę na siłownię, biegam i uprawiam różne sporty wysiłkowe. Jedyne co rzutuje na moje zdrowie jest w tej chwili opcja cesarskiego cięcia w czasie porodu, gdyż jest to wskazanie po operacji laserowej korekcji.

Wydaje mi się, ze można składać po licencjacie, ale musiałabyś zadzwonić do WKU i się dopytać bo wiem, że były jakieś zmiany w tym temacie a szczerze mówiąc nie śledziłam tego na bieżąco.

Natomiast jeśli chodzi o "cenne punkty" o których piszesz to możesz je zacząć gromadzić już teraz, studiując - opanuj angielski oraz inny język w dobrym stopniu, zrób prawo jazdy na B (i C ), skończ kurs udzielania pierwszej pomocy, zapisz się na jakieś sztuki walki, basen, trenuj regularnie, zrób kurs nurkowy - to wszystko pozytywnie wpływa na Twoją przyszłą służbę.

Edytowane przez 201608010929
Czas edycji: 2015-01-01 o 09:49
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 10:39   #5
easy123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

ja zawsze chciałam dołaczyć do sluzb mundurowych niestety nie przeszłam testów do policji a szczerze mówiąc żałuje było to moje mazenie
easy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 08:17   #6
201608010929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 884
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Których testów nie przeszłaś? Przecież możesz po roku próbować ponownie, nie ma co rezygnować z marzeń
201608010929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:40   #7
barbarossan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Małopolska/ Łódzkie
Wiadomości: 776
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Który testów nie przeszłaś?
sprawnościowych?
wiedzy?
multi?

Ja nie przygotowywałam się za bardzo, a testy w Katowicach zaliczyłam od razu do Multiselectu też nic nie czytałam ani nie kupowałam odpowiedzi ( żałosne, to jest bo później jakiegoś zwyrola przyjmują do służby)
Rozmowa kwalifikacyjna też była OK Nie zdają osoby które kują na pamięć odpowiedzi, trenują po 30 razy tor w tygodniu i niestety uczą się na pamięć testów - trzeba podejść na luuuuuzie. Jak widziałam niektóre osoby na teście sprawnościowym to zastanawiałam się czy z wf mieli chociaż 3 - niektórzy na prawdę się przeceniają.
ino... gdyby nie moje zerwane ścięgno ...
__________________
Kontrola - najlepszą formą zaufania
Mam swoje zdanie na dany temat ,nie zawsze musimy mieć takie same

zamykam kolekcję półmaratonów czas na ...

Edytowane przez barbarossan
Czas edycji: 2015-01-21 o 21:45
barbarossan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 08:15   #8
AneczkaRak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Testy niekiedy są bardzo ciężkie do przejścia. Trzeba być naprawdę super przygotowanym, żeby dać radę. Ale wszystko jest dla ludzi.
AneczkaRak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 21:02   #9
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Chciałabym służyć w wojsku lub policji

Cytat:
Napisane przez AneczkaRak Pokaż wiadomość
Testy niekiedy są bardzo ciężkie do przejścia. Trzeba być naprawdę super przygotowanym, żeby dać radę. Ale wszystko jest dla ludzi.
Bez przesady.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-06 22:02:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.