Twaróg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-10, 16:21   #1
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423

Twaróg


Jadam co śniadanie twaróg półtłusty. Ile powinien mieć białka ? Mój ma 19g na 100g , tłuszcz 4g , węglowodany 3g
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 17:56   #2
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jadam co śniadanie twaróg półtłusty. Ile powinien mieć białka ? Mój ma 19g na 100g , tłuszcz 4g , węglowodany 3g
Nie ma zależności, co firma to różnica może być 1-2gramy. Chyba więcej gramów ma serek wiejski, wiec jak Ci zależy na większej ilości białka to zmień na wieśniaka.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:07   #3
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
Nie ma zależności, co firma to różnica może być 1-2gramy. Chyba więcej gramów ma serek wiejski, wiec jak Ci zależy na większej ilości białka to zmień na wieśniaka.
przecież wiejski ma 10-12/100g
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:13   #4
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Pokaż wiadomość
przecież wiejski ma 10-12/100g
A faktycznie. W sumie nigdy nie sprawdzałam bo rzadko jadam.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 13:56   #5
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jadam co śniadanie twaróg półtłusty. Ile powinien mieć białka ? Mój ma 19g na 100g , tłuszcz 4g , węglowodany 3g
Nigdy nie jadłam półtłustego, zawsze wybieram chudy... I powiem szczerze, że jakoś zawartości białka się nie przyglądałam... Jesteś na diecie wysokobiałkowej??
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:13   #6
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Twaróg

Tak wogóle to dane, które widnieją na opakowaniu danego producenta nie są przecież prawidłowe dla każdej partii twarogu. Wiadomo, są normy, takie jak zawartość tłuszczu, i jeżeli jest podane że jest np mniejsza niż 0,5% to rzeczywiście tyle jest. Ale zawartość białka może odbiegać od tej podanej na opakowaniu. Gdyby miała być prawidłowa, opakowania musiałyby być zmnieniane praktycznie codziennie biorąc pod uwagę produkcję twarogów. A wtedy zapłacilibyśmy za nie dużo więcej

Ale myślę, że nie masz się co nad tym zastanawiac i że to naprawde obojętne, czy twaróg który zjesz będzie miał 17 g białka na 100 g, czy ponad 20
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 09:33   #7
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
Nigdy nie jadłam półtłustego, zawsze wybieram chudy... I powiem szczerze, że jakoś zawartości białka się nie przyglądałam... Jesteś na diecie wysokobiałkowej??
Nie, nie jestem na żadnej diecie. Powinnam być na diecie wysokoresztkowego. Mam problemy z zaparciami.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Tak wogóle to dane, które widnieją na opakowaniu danego producenta nie są przecież prawidłowe dla każdej partii twarogu. Wiadomo, są normy, takie jak zawartość tłuszczu, i jeżeli jest podane że jest np mniejsza niż 0,5% to rzeczywiście tyle jest. Ale zawartość białka może odbiegać od tej podanej na opakowaniu. Gdyby miała być prawidłowa, opakowania musiałyby być zmnieniane praktycznie codziennie biorąc pod uwagę produkcję twarogów. A wtedy zapłacilibyśmy za nie dużo więcej

Ale myślę, że nie masz się co nad tym zastanawiac i że to naprawde obojętne, czy twaróg który zjesz będzie miał 17 g białka na 100 g, czy ponad 20
Kupiłam sobie twaróg ostatnio, który ma białko 20 g na 100g. To na wagę. Wzięłam 424g i zapłaciłam prawie 7zł.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 14:02   #8
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Twaróg

mam do was pytanie odnośnie twarogu/serków wiejskich i innych produktów nabiałowych.
Mogę?
Otóż- staram się jeść w miare zdrowo, mam sporo do zrzucenia, więc twarożki w różnych postaciach powinny często gościć na moim stole, ale...
uwielbiam twaróg na słono, z warzywami, koperkiem, albo nawet sam, lubię na słodko, wszystko super...pod warunkiem, że jem go 2-3 dni pod rząd, a potem na tydzień się rozstajemy Jesli jem serki wiejskie czy twarożki dłużej niż 3 dni- zaczynają mi śmierdzieć. Nie ma to związku z ich świeżością- po prostu mi aż rosną w ustach, wydaje mi się, ze są zepsute, podczas gdy inni domownicy próbują tego samego twarożku i mówią, że wszystko ok- ładnie pachnie, smakuje wybornie
Przetestowałam tak juz wiele różnych twarogów, bo myślałam, że może chodzi o jakis dodatek, który jest w serkach jednego producenta- nie, mam tak nawet po swojskim twarożku, produkowanym prosto w gospodarstwie domowym nie ma też znaczenia czy jem na słono, słodko, sam czy z dodatkami.Czasem wystarczy, że otwieram opakowanie i zbiera mnie na wymioty
Nie ważne, jaki byłby to twaróg- jesli jem go za często np. 3 dni po sobie- zaczyna mnie odrzucać, przestanę na 3-4 dni i znów mogę bez problemu jeść twarozki- nic mi nie smierdzi, nie "rosnie" mi w ustach.
Wiecie o co chodzi? Czym to jest spowodowane, no i jak można to "wyleczyć"???
p.s. sorki, że nie załozyłam dodatkowego watku, tylko ukradłam Autorce temat
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2013-01-14 o 14:05
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:27   #9
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jadam co śniadanie twaróg półtłusty. Ile powinien mieć białka ? Mój ma 19g na 100g , tłuszcz 4g , węglowodany 3g
Białka najlepiej jak najwięcej. Produkty z dużą zawartością białka są najzdrowsze. Myślę, że "Twój" twaróg ma dobrą etykietę - no może mógłby mieć mniej tłuszczu, ale to jakbyś wybrała lekki albo odtłuszczony. A jaki twaróg wybierasz? Bo wiem, że taką dobrą i zdrową etykietą na pewno może się poszczycić Bieluch,jestem ciekawa jaki jeszcze.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:38   #10
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez hanna_f Pokaż wiadomość
Białka najlepiej jak najwięcej. Produkty z dużą zawartością białka są najzdrowsze. Myślę, że "Twój" twaróg ma dobrą etykietę - no może mógłby mieć mniej tłuszczu, ale to jakbyś wybrała lekki albo odtłuszczony. A jaki twaróg wybierasz? Bo wiem, że taką dobrą i zdrową etykietą na pewno może się poszczycić Bieluch,jestem ciekawa jaki jeszcze.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:54   #11
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
mam do was pytanie odnośnie twarogu/serków wiejskich i innych produktów nabiałowych.
Mogę?
Otóż- staram się jeść w miare zdrowo, mam sporo do zrzucenia, więc twarożki w różnych postaciach powinny często gościć na moim stole, ale...
uwielbiam twaróg na słono, z warzywami, koperkiem, albo nawet sam, lubię na słodko, wszystko super...pod warunkiem, że jem go 2-3 dni pod rząd, a potem na tydzień się rozstajemy Jesli jem serki wiejskie czy twarożki dłużej niż 3 dni- zaczynają mi śmierdzieć. Nie ma to związku z ich świeżością- po prostu mi aż rosną w ustach, wydaje mi się, ze są zepsute, podczas gdy inni domownicy próbują tego samego twarożku i mówią, że wszystko ok- ładnie pachnie, smakuje wybornie
Przetestowałam tak juz wiele różnych twarogów, bo myślałam, że może chodzi o jakis dodatek, który jest w serkach jednego producenta- nie, mam tak nawet po swojskim twarożku, produkowanym prosto w gospodarstwie domowym nie ma też znaczenia czy jem na słono, słodko, sam czy z dodatkami.Czasem wystarczy, że otwieram opakowanie i zbiera mnie na wymioty
Nie ważne, jaki byłby to twaróg- jesli jem go za często np. 3 dni po sobie- zaczyna mnie odrzucać, przestanę na 3-4 dni i znów mogę bez problemu jeść twarozki- nic mi nie smierdzi, nie "rosnie" mi w ustach.
Wiecie o co chodzi? Czym to jest spowodowane, no i jak można to "wyleczyć"???
p.s. sorki, że nie załozyłam dodatkowego watku, tylko ukradłam Autorce temat
To, że się odchudzasz i zdrowo odżywiasz, nie oznacza że musisz jeść serki/twarogi/nabiał każdego dnia Optymalnie i tak powinno się ograniczyć do ok 100-150g dziennie, bo nabiał zatrzymuje wodę w organizmie, co wcale nie jest wskazane przy odchudzaniu
Twarogi są dobre i zdrowe, ale nie przymuszaj się do ich jedzenia. To normalne, że po 3 dniach coś Ci "zbrzydło" i nie zjesz tego. Organizm Cię po prostu zmusza do kombinowania i dostarczania różnego rodzaju zdrowego pożywienia, a nie tylko twarogu
Ja mam podobnie z kurczakiem - czasami potrafię jeść przez miesiąc, nawet każdego dnia, a czasami mam tak że jem go i czuję taką zepsutą padlinę, wypluwam i nic mnie nie zmusi do zjedzenia tego. Mimo, że wiem że mięso świeże itp - ale po prostu organizm chce coś innego
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 15:09   #12
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
Dlaczego chcesz mnie zadźgać?
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:01   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
To, że się odchudzasz i zdrowo odżywiasz, nie oznacza że musisz jeść serki/twarogi/nabiał każdego dnia Optymalnie i tak powinno się ograniczyć do ok 100-150g dziennie, bo nabiał zatrzymuje wodę w organizmie, co wcale nie jest wskazane przy odchudzaniu
Twarogi są dobre i zdrowe, ale nie przymuszaj się do ich jedzenia. To normalne, że po 3 dniach coś Ci "zbrzydło" i nie zjesz tego. Organizm Cię po prostu zmusza do kombinowania i dostarczania różnego rodzaju zdrowego pożywienia, a nie tylko twarogu
Ja mam podobnie z kurczakiem - czasami potrafię jeść przez miesiąc, nawet każdego dnia, a czasami mam tak że jem go i czuję taką zepsutą padlinę, wypluwam i nic mnie nie zmusi do zjedzenia tego. Mimo, że wiem że mięso świeże itp - ale po prostu organizm chce coś innego
hejka,
no wiem, że muszę jesc różnorodnie, po prostu ciekawi mnie skąd to sie bierze, dlaczego tak sie dzieje, wiesz ot taka ciekawosc mnie naszła
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 11:53   #14
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez hanna_f Pokaż wiadomość
Białka najlepiej jak najwięcej. Produkty z dużą zawartością białka są najzdrowsze. Myślę, że "Twój" twaróg ma dobrą etykietę - no może mógłby mieć mniej tłuszczu, ale to jakbyś wybrała lekki albo odtłuszczony. A jaki twaróg wybierasz? Bo wiem, że taką dobrą i zdrową etykietą na pewno może się poszczycić Bieluch,jestem ciekawa jaki jeszcze.
Ja kupuję półtłusty twaróg. Z Łowicza np. Lekki i odtłuszczony nie ma żadej własciwości, więc nie ma po co go kupować. Lepiej jak już jeśc to jeśc półtłusty

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
hejka,
no wiem, że muszę jesc różnorodnie, po prostu ciekawi mnie skąd to sie bierze, dlaczego tak sie dzieje, wiesz ot taka ciekawosc mnie naszła
Dzieje się tak, bo brakuje w organizmie pewnego składniku. Ja też tak mam. Np. w tamtyk roku jak nadeszła mnie chęc na ser żółty to jadłam go i jadłam

Edytowane przez 201702090901
Czas edycji: 2013-01-16 o 11:52
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:48   #15
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez hanna_f Pokaż wiadomość
Dlaczego chcesz mnie zadźgać?
....

Nabiał zawiera bardzo wiele cennych minerałów i witamin. Jednak te witaminy z nabiału są przyswajalne w TŁUSZCZACH! Jeśli nabiał jest 0% lub odtłuszczony lub chudy, to wchłanianie tych witamin jest bardzo ograniczone, lub wręcz niemożliwe. W związku z tym LEPIEJ jest zjeść te 20 kalorii więcej i żeby na tym zdrowie skorzystało niż ciąć ten tłuszcz nie wiadomo po co i cieszyć się, że się zjadło mniej o "całe" 20 kalorii..... .

Co to w ogóle za fobia z tym tłuszczem? Już prędzej węglowodany powodują tycie niż tłuszcz.....

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
Nigdy nie jadłam półtłustego, zawsze wybieram chudy... I powiem szczerze, że jakoś zawartości białka się nie przyglądałam... Jesteś na diecie wysokobiałkowej??
Ale dlaczego? Jaki w tym sens? J.w. :
"Nabiał zawiera bardzo wiele cennych minerałów i witamin. Jednak te witaminy z nabiału są przyswajalne w TŁUSZCZACH! Jeśli nabiał jest 0% lub odtłuszczony lub chudy, to wchłanianie tych witamin jest bardzo ograniczone, lub wręcz niemożliwe. W związku z tym LEPIEJ jest zjeść te 20 kalorii więcej i żeby na tym zdrowie skorzystało niż ciąć ten tłuszcz nie wiadomo po co i cieszyć się, że się zjadło mniej o "całe" 20 kalorii..... ."

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Jadam co śniadanie twaróg półtłusty. Ile powinien mieć białka ? Mój ma 19g na 100g , tłuszcz 4g , węglowodany 3g
A ja się zastanawiam ile jeszcze wątków jesteś w stanie naprodukować....
Było o musli, serach żółtych, pasztetach, sałatkach, czekoladach i w każdej z nich zapytanie o skład. Ja myślę, że ty DOSKONALE wiesz co w składzie być powinno a co nie. A takie niuanse, czy twaróg w 100g jak ma 19g białka to za dużo czy za mało to chyba nie są warte aż pisania nowych wątków?
Przeglądając Twoje wątki i wpisy powoli dochodzę do przekonania że masz jakąś fobię jeśli chodzi o jedzenie .....
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-01-16 o 13:52
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 19:30   #16
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez zieloneoczymam Pokaż wiadomość
Optymalnie i tak powinno się ograniczyć do ok 100-150g dziennie, bo nabiał zatrzymuje wodę w organizmie
Poza tym jest insulinogenny.
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 06:19   #17
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
....

Nabiał zawiera bardzo wiele cennych minerałów i witamin. Jednak te witaminy z nabiału są przyswajalne w TŁUSZCZACH! Jeśli nabiał jest 0% lub odtłuszczony lub chudy, to wchłanianie tych witamin jest bardzo ograniczone, lub wręcz niemożliwe. W związku z tym LEPIEJ jest zjeść te 20 kalorii więcej i żeby na tym zdrowie skorzystało niż ciąć ten tłuszcz nie wiadomo po co i cieszyć się, że się zjadło mniej o "całe" 20 kalorii..... .

Co to w ogóle za fobia z tym tłuszczem? Już prędzej węglowodany powodują tycie niż tłuszcz.....

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------



Ale dlaczego? Jaki w tym sens? J.w. :
"Nabiał zawiera bardzo wiele cennych minerałów i witamin. Jednak te witaminy z nabiału są przyswajalne w TŁUSZCZACH! Jeśli nabiał jest 0% lub odtłuszczony lub chudy, to wchłanianie tych witamin jest bardzo ograniczone, lub wręcz niemożliwe. W związku z tym LEPIEJ jest zjeść te 20 kalorii więcej i żeby na tym zdrowie skorzystało niż ciąć ten tłuszcz nie wiadomo po co i cieszyć się, że się zjadło mniej o "całe" 20 kalorii..... ."

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------



A ja się zastanawiam ile jeszcze wątków jesteś w stanie naprodukować....
Było o musli, serach żółtych, pasztetach, sałatkach, czekoladach i w każdej z nich zapytanie o skład. Ja myślę, że ty DOSKONALE wiesz co w składzie być powinno a co nie. A takie niuanse, czy twaróg w 100g jak ma 19g białka to za dużo czy za mało to chyba nie są warte aż pisania nowych wątków?
Przeglądając Twoje wątki i wpisy powoli dochodzę do przekonania że masz jakąś fobię jeśli chodzi o jedzenie .....
Nie, nie mam fobii. Chcę po prostu wiedzieć. Ja też wszystkiego nie wiem.
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 06:49   #18
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Twaróg

Jak uważasz
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 14:36   #19
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Dzieje się tak, bo brakuje w organizmie pewnego składniku. Ja też tak mam. Np. w tamtyk roku jak nadeszła mnie chęc na ser żółty to jadłam go i jadłam
hm...chyba sie nie zrozumiałyśmy.
Pytałam o to, czemu po kilku dniach regularnego jedzenia nabiału zaczyna mi on śmierdzieć, chociaż jest świeży.
Nie wiem jak twoja odpowiedź ma się do mojego pytania
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 17:22   #20
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Twaróg

fatass dzięki ręce już mi opadają jak czytm o tych super zdrowych odtłuszczonych produktah 0%

ja nabiał jem codziennie (głównie twaróg i mleko) i staram się max 150 g

poczytajcie o przetworach mlecznych homogenizowanych

Cytat:
Homogenizacja polega na wytwarzaniu jednolitej mieszaniny z nie mieszających się ze sobą w warunkach normalnych składników. Zwykle mamy z tym do czynienia w przemyśle mleczarskim stosuje się homogenizację mleka, śmietany i innych przetworów mlecznych. Polega ona na rozdrabnianiu dużych cząstek tłuszczów zawartych w mleku. Przeciwdziała to zbieraniu się tłuszczu na powierzchni. W Ameryce robi się to już jeszcze "nowocześniej" używając do tego ... krowy. Dodając do ich paszy emulgatory, w rodzaju trójfosforanu sodu, aby wyprodukowane przez krowę mleko było „homogenizowane”, czyli aby śmietanka nie oddzielała się od mleka, tworząc bardziej trwałą zawiesinę tłuszczu w wodzie. Wmawia się ludziom, że ten proces powoduje lepszą przyswajalność tłuszczu mlecznego. To prawda, "zapomina" się tylko wyjaśnić tego wystarczająco dokładnie. Rozdrobnione poprzez homogenizację cząsteczki tłuszczu bez żadnych problemów przenikają do krwi, omijając proces trawienia. Wynikiem tego, na ściankach arterii i naczyń krwionośnych odkłada się nie strawiony tłuszcz.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy skąd się bierze tak nagminne występowanie nadmiaru cholesterolu jak również szereg chorób systemu krwionośnego. W pierwszej kolejności natomiast należy z jadłospisu wyeliminować wszelkie przetwory będące wynikiem procesu homogenizacji. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo i są to nie tylko serki, lecz także mleko, śmietana i jogurty. Trzymaj się od nich z daleka jeśli ci zdrowie miłe!

W Stanach Zjednoczonych zaczęto na masową skalę produkować i wprowadzać do obrotu produkty homogenizowane na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wkrótce potem pojawił się tam epidemia chorób sercowo-naczyniowych ...


Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1i9c/serek-hom...#ixzz2ILR8w35U
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 09:19   #21
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
hm...chyba sie nie zrozumiałyśmy.
Pytałam o to, czemu po kilku dniach regularnego jedzenia nabiału zaczyna mi on śmierdzieć, chociaż jest świeży.
Nie wiem jak twoja odpowiedź ma się do mojego pytania
Przepraszam. Źle przeczytałam
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:16   #22
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Twaróg lepiej wybierać chudy czy półtłusty ? Dlaczego w chudym jest więcej białka ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 22:45   #23
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Twaróg lepiej wybierać chudy czy półtłusty ? Dlaczego w chudym jest więcej białka ?
oj rany .....

No jak to dlaczego? Skoro w chudym jest mniej tłuszczu, to znaczy, że czegoś innego musi być więcej, aby osiągnąć tą samą gramaturę co nie? To tak jakbyś miała 100g sera w którym jest np. 5g tłuszczu to gdyby się dało i odkroiłabyś te 5g, to ser nie miałby już 100g tylko 95gram, czyli procentowo miałby w całości (95g) więcej białka niż wcześniej.

Nie wiem czy moje toporne tłumaczenie ktoś zrozumie...

A co to tego który lepiej wybrać .... czy Ty czytałaś co ja napisałam wcześniej? Oczywiście, że półtłusty!

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
....

Nabiał zawiera bardzo wiele cennych minerałów i witamin. Jednak te witaminy z nabiału są przyswajalne w TŁUSZCZACH! Jeśli nabiał jest 0% lub odtłuszczony lub chudy, to wchłanianie tych witamin jest bardzo ograniczone, lub wręcz niemożliwe. W związku z tym LEPIEJ jest zjeść te 20 kalorii więcej i żeby na tym zdrowie skorzystało niż ciąć ten tłuszcz nie wiadomo po co i cieszyć się, że się zjadło mniej o "całe" 20 kalorii..... .

Co to w ogóle za fobia z tym tłuszczem? Już prędzej węglowodany powodują tycie niż tłuszcz.....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:41   #24
201702090901
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 423
Dot.: Twaróg

Czym się różni i czy w ogóle czymś się różni Twaróg Krajanka półtłusty od zwykłego twarogu półtłustego ? Czy krajanka ma więcej białka lub kalorii od zwykłego ?
201702090901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 12:59   #25
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Nie, nie mam fobii. Chcę po prostu wiedzieć. Ja też wszystkiego nie wiem.
Cytując to co wcześniej odpowiedziałaś na moje pytanie. Mówisz że nie masz fobii, a na innym wątku piszesz, że masz .... .
Dziewczyno. Puknij się porządnie w głowę. Cóż znowu za krajanka? Rany boskie.... Krajanek jak i zwykłych twarogów jest tona. Są lepsze, gorsze. Zamiast co chwilę pytać o takie głupoty po prostu popatrz na skład i wybieraj te produkty, które są bardziej naturalne. Koniec kropka.
Sama czytam składy i nieraz długo przebieram zanim coś kupię, ale u Ciebie to już chyba obsesja? Zacznij żyć dziewczyno, a nie szukać problemów tam gdzie ich nie ma
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:16   #26
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Twaróg

Cytat:
Napisane przez Nati2017 Pokaż wiadomość
Czym się różni i czy w ogóle czymś się różni Twaróg Krajanka półtłusty od zwykłego twarogu półtłustego ? Czy krajanka ma więcej białka lub kalorii od zwykłego ?
Sama sobie sprawdź
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.