Papierosy w ciązy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 12:32   #1
Ivona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23

Papierosy w ciązy?


Witam...
Chciałam zapytac czy którejś z Was zdarzyło sie "przypalać w ciąży" i jak sobie z tym radzicie?
Ivona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 12:49   #2
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Papierosy w ciązy?

nie ma nic gorszego niż palenie w ciąży...a kobieta z brzuchem i z papierosem wygląda okropnie...

a czas ciąży to super okazja żeby to cholerstwo rzucić.....powodzenia i wytwralości
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 13:32   #3
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Papierosy w ciązy?

Powiem krótko jak ja to widzę, osoba paląca w ciąży to dla mnie osoba niedojrzała do macierzyństwa, egoista myślący tylko o sobie. Nie kocha się swego maleństwa całą sobą i całym sercem od pierwszych chwil jego istnienia jeśli się pali w ciąży!!! Aż nóż mi się w kieszeni otwiera jak widzę coś takiego....
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 17:02   #4
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Papierosy w ciązy?

No ja nie szanuje kobiet , ktore w ciazy pala .To juz jest cholerny egoizm i brak odpowiedzialnosci.
Sama mam kolezanke , ktora jest w ciazy i pali a argumentuje to w ten sposob : " z dwojka w ciazy palilam i nic sie nie stalo , to i tym razem sie nic nie stanie " . Dla mnie to juz patologia.
Oczywisicie obrazila sie na mnie , bo myslala , ze dla niej zrobie wyjatek i wykaze zrozumienie , z racji tego , ze sie przyjaznimy.

A tak poza tym ja uwazam to nie fair , ze tu kobiety sie szanuja , zazywaja witaminy , zdrowow zyja i robia wszystko aby malenstwa nie narazac na nic zlego a inne pala , maja wszystko gdzies a potem jeszcze maja czelnosc mowic : oby bylo zdrowe ...

No ok , dziecko niczemu winne , kazdemu sie zyczy zdrowia ale matka powinna sie chyba bardziej przylozyc i zrobic wszystko aby to dziecko zdrowe bylo.

I wiem , ze slowa jakiejkolwiek krytyki obudza atak ze strony kobiet , ktore sa w ciazy i pala...Ale to juz inna kwestia.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 19:47   #5
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Papierosy w ciązy?

no nie będę oryginalna i zgodze się z przedmówczyniami
nic bardziej mnie nie odpycha jak paląca ciężarna

dodam, że podpalałam przed ciążą ale jak zrobiłam test i zobaczyłam kreseczki to już więcej papierocha do buzi nie wzięłam. Do dziś nie palę...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:33   #6
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Papierosy w ciązy?

Nie paliłam przed, nie wyobrażam sobie palić w trakcie, nie palę teraz.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:36   #7
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Papierosy w ciązy?

Witam

Mnie co prawda ten problem nie dotyczy, ale znalazlam cos takiego:

http://www.jakrzucicpalenie.pl/index...md=1&p=-1&ip=6

Mam nadzieje, ze Ci sie to przyda i znajdziesz tam pomoc, ktorej szukasz.

Powodzenia!!!
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 21:36   #8
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Papierosy w ciązy?

Znajoma znajomej (jak to bywa), zanim dowiedziała się, że jest w ciąży paliła. Jej lekarz stwierdził, że dziecko jest już uzależnione od nikotyny i odstawienie papierosów będzie zbyt dużym szokiem dla jego organizmu. W związku z tym dziewczyna paliła codziennie jednego cienkiego "dla dobra dziecka". Mało tego, teraz wszystkie jej palące koleżanki uważają, że w ciąży nie powinno się odstawiać papierosów, bo przecież "lekarz" tak powiedział i nie chcą szkodzić dziecku ...

paranoja...
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:57   #9
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Papierosy w ciązy?

tez slyszalam taka opinie.

napewno ma to wplyw na sposob reagowania plodu na "przyduszanie", natomiast nie jestem przekonana czy odstawienie papierosa jest az tak szkodliwe. W moim przekonaniu (ale zaznaczam, ze sa to tyko moje przemyslenia) lepiej rzucic papierosy calkowicie lub chocby zastapic je tabletkami zawierajacymi nikotyne niz palic.

rownoczesnie preparaty zawierajace nikotyne jako alternatywa dla papierosa sa w ciazy przeciwskazane.

Wg mnie palenie papierosow niekoniecznie ma zwiazek z dojrzaloscia do macierzynstwa - w koncu to uzaleznienie. A uzaleznienie to choroba mozgu, ze tak sie wyraze.Trudno ja pokonac bez wsparcia, ale mysle ze warto.

Natomiast nie ma lepszej motywacji na rzucenie palenia niz to, ze sie szkodzi dziecku. Trzeba sobie uswiadomic, ze w jakims sensie jest to ostatnia deska ratunku, ostatnia szansa, nigdy pozniej nie bedzie sie mialo lepszego powodu, by rzucic. Skoro teraz nie rzuce- nie rzuce najprawdopodobniej juz nigdy.


Polecam przeczytac sobie o fetal tobacco syndrome - porzadnie tym sie mozna przestraszyc i zmotywowac.

Wiadomo, skutki palenia w ciazy nie wystepuja u 100% palacych dzieci. Zreszta tak jest tez z lekami. Nigdy jednak nie wiemy, czy w tej ciazy papierosy zaszkodza czy nie.Czesto skutkow nie wiazemy z papierosami w ciazy- mowie tu o trudnosciach w nauce, problemach z emocjami, nwotworach w wieku dzieciecym... A przeciez moznaby to laczyc.

Ja nigdy nie palilam.

Na szczescie palenie przestaje byc modne.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 22:29   #10
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Papierosy w ciązy?

Paliłam zanim się dowiedziałam ,że jestem w ciązy, potem rzuciłam a lekarz zaleciłmi plastry nikotynowe lub gumy /(takie jak dla palaczy) przez pierwsze dwa tygodnie żeby płod nie doznał szoku . Potem rzuciłam i niestety zapaliłam na imprezie długo po urodzeniu terrorysty i tak kopcę do tej pory. Toteż dla mnie ciąża to okres wzmożonej ostrożności nie tylko dla siebie. Nikt mnie nie przekona do palenia w ciązy. Można??? można - oczywiście rzucić
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 23:48   #11
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Papierosy w ciązy?

ja palilam paczke mocnych papierosow dziennie do momentu zrobienia testu.wiecie co mnie najbardziej denerwowalo ? kolezanki twierdzace,ze zle robie, bo nie wolno tak gwaltownie przestac palic.
beatakob mi wmawialy,ze jak palilam dziennie 20,to 10 na dzien powinnam w ciazy do rozwiazania.

w uk mamy teraz 2 reklamy na temat palenia. jedna wymienia wszystkie skutki uboczne jakie moga spotkac dzieci,ktorych mamy pala w ciazy np ciagly placz i ciezsze wyciszenie malenstwa.
druga to mala dziewczynka mowiaca: nie boje sie ciemnosci,nie boje sie pajakow, nie boje sie ..... , boje sie ,ze mamusia umrze, bo pali papierosy....

moja tesciowa 3 ciaze palila i piersia karmila. nalezy do grona ludzi,ktorzy maja swoje wlasne racje nawet argumenty astmy zaraz po urodzeniu u jej synow jej nie przekonuja.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 06:56   #12
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
ja palilam paczke mocnych papierosow dziennie do momentu zrobienia testu.wiecie co mnie najbardziej denerwowalo ? kolezanki twierdzace,ze zle robie, bo nie wolno tak gwaltownie przestac palic.
beatakob mi wmawialy,ze jak palilam dziennie 20,to 10 na dzien powinnam w ciazy do rozwiazania.

w uk mamy teraz 2 reklamy na temat palenia. jedna wymienia wszystkie skutki uboczne jakie moga spotkac dzieci,ktorych mamy pala w ciazy np ciagly placz i ciezsze wyciszenie malenstwa.
druga to mala dziewczynka mowiaca: nie boje sie ciemnosci,nie boje sie pajakow, nie boje sie ..... , boje sie ,ze mamusia umrze, bo pali papierosy....

moja tesciowa 3 ciaze palila i piersia karmila. nalezy do grona ludzi,ktorzy maja swoje wlasne racje nawet argumenty astmy zaraz po urodzeniu u jej synow jej nie przekonuja.


tak tak. to jest oszukiwanie samej siebie zeby stopniowo rzucac palenie bo płód dostanie szoku.hahahaha.bzdety.nor malnie przestajesz palic i tyle, a nie jakies ograniczanie sie bo płod dostanie szoku. jakbys przez pierwsze 2 miesiace ciazy pila mleko i ktoregos dnia nie wypila to płód tez dostanie szoku????
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 09:52   #13
magduchahahaha
Zadomowienie
 
Avatar magduchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 1 450
GG do magduchahahaha
Dot.: Papierosy w ciązy?

Przed ciążą paliłam i nie wyobrażałam sobie dnia bez choćby jednego papierosa.
Kiedy zaszłam w ciążę mój organizm właściwie sam odrzuciła nikotynę zanim jeszcze dowiedziałam się, że w ogóle jestem w ciąży...
Tak czy inaczej na pewno nie paliłabym i pierwszą rzeczą jaka bym zrobiła po pozytywnym teście ciążowym to wyrzucenie papierosów i nie palenie Pewnie cięzko by było, ale dla dziecka warto wszystko...
Widok kobiety ciężarnej z petem w buzi jest obrzydliwy... Ja sobie nie wyobrażam nawet, że ktoś mógłby zapalić, gdybym była w tym samym pomieszczeniu...
Tak jak nie rozumiem palenia w obecności noworodków A takie zachowanie to niestety nie sa odosobnione przypadki...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije
tak jak kiedyś Twoje
dla mnie bić zaczęło
Nisia 3,06,2009
♥ ♥ ♥
magduchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:12   #14
morelka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 129
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
nie ma nic gorszego niż palenie w ciąży...a kobieta z brzuchem i z papierosem wygląda okropnie...

a czas ciąży to super okazja żeby to cholerstwo rzucić.....powodzenia i wytwralości

szlag mnie trafa jak widzę kobietę z brzuszkiem i papierochem
morelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:57   #15
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez magduchahahaha Pokaż wiadomość
Tak jak nie rozumiem palenia w obecności noworodków A takie zachowanie to niestety nie sa odosobnione przypadki...
no nie sa ;/ moi tesciowie co spacerek z nami, to papieroski,przed wejsciem do auta papieroski,po wyjsciu z auta papieroski... to wszytsko zalezy od ludzi. moja ciocia pali i gdy po 2h nie zapytala czy moze wyjsc na balkon.zapytalam o co chodzi. odpowiedziala mi,ze na tyle to ona ma rozumu,zeby przy maluszku nie palic i nic jej sie nie stanie jak kilka godzin nie zapali. nietsety takich osob jest malo...
moj tesciowie za 3 tyg przylatuja. tym razem bede twarda i powiem NIE. nasz synek ma astme i to bede powtarzala sobie caly czas,gdy beda blagac zeby zapalic w naszym towarzystwie.

a tak z innej beczki.skoro tak latwo przyszlo nam rzucenie papieosow,czy to naprawde az takie trudne?? ja rozumiem,ze wszystkie bylysmy w ciazy,ale przeciez pozniej tez mamy dzieci. tez je zatruwamy ,a sobie skracamy zycie...
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-02-24 o 11:20
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:13   #16
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
no nie sa ;/ moi tesciowie co spacerek z nami, to papieroski,przed wejsciem do auta papieroski,po wyjsciu z auta papieroski... to wszytsko zalezy od ludzi. moja ciocia pali i gdy po 2h nie zapytala czy moze wyjsc na balkon.zapytalam o co chodzi. odpowiedziala mi,ze na tyle to ona ma rozumu,zeby przy maluszku nie palic i nic jej sie nie stanie jak kilka godzin nie zapali. nietsety takich osob jest malo...
moj tesciowie za 3 tyg przylatuja. tym razem bede twarda i powiem NIE. nasz synek ma astme i to bede powtarzala sobie caly czas,gdy beda blagac zeby zapalic w naszym towarzystwie.

a tak z innej beczki.sokoro tak latwo przyszlo nam rzucenie papieosow,czy to naprawde az takie trudne?? ja rozumiem,ze wszystkie bylysmy w ciazy,ale przeciez pozniej tez mamy dzieci. tez je zatruwamy ,a sobie skracamy zycie...
Moj tz pali przy dziecku oczywiscie nie w domu, tylko na specerach
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:19   #17
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Papierosy w ciązy?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1113460 2]Moj tz pali przy dziecku oczywiscie nie w domu, tylko na specerach [/quote]
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:56   #18
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Papierosy w ciązy?

Byc moze ja nie rozumiem tego nalogu , bo nigdy nie palilam i nie mam zamiaru ...
Dlatego jestem taka bezlitosna.
Nie pozwalam przy dziecku palic.
Niestety jak dla mnie nie ma gorszej rzeczy niz to jak cale dziecko , cala skorka i ubranka sa przesiakniete dymem , jak przyjdzie np od tesciow.
Od razu do prania i mycia.

A inna sprawa to wkurza mnie , ze palacze nie myja rak po kazdym paleniu. Mam dzika obsesje jako niepalacz. Jak widze te lapy co podaja szklanke lub niosa cokolwiek to juz pojadlam i popilam. Dziecko mi tez dotykaja ...
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:04   #19
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość

A inna sprawa to wkurza mnie , ze palacze nie myja rak po kazdym paleniu. Mam dzika obsesje jako niepalacz. Jak widze te lapy co podaja szklanke lub niosa cokolwiek to juz pojadlam i popilam. Dziecko mi tez dotykaja ...
Moj akurat myje zeby i rece po 2 razy po kazdym papierosie, ale to i tak nie zmienia faktu, ze wkurza mnie to
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 12:52   #20
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Byc moze ja nie rozumiem tego nalogu , bo nigdy nie palilam i nie mam zamiaru ...
Dlatego jestem taka bezlitosna.
Nie pozwalam przy dziecku palic.
Niestety jak dla mnie nie ma gorszej rzeczy niz to jak cale dziecko , cala skorka i ubranka sa przesiakniete dymem , jak przyjdzie np od tesciow.
Od razu do prania i mycia.
...
Ja paliłam przed ciążą i jak tylko zrobiłam test rzuciłam palenie. Jakoś nie było to takie straszne bo wiedziałam, że robię to dla córeczki.
Ja mimo,że paliłam i mój tz tez to NIE POZWALAMY PALIĆ w domu, ani też przy dziecku. Jak do kogoś idziemy kto np. palic to ustalamy wczesniej zasady. Nikt jeszcze nie śmiał zapali przy młodej. Nawet jak jedziemy do rodziców to oni kilka dni wcześniej w domu nie palą i ciągle wietrzą żeby nie było czu dymu i papierochów. Uważam,że zdrowie dziecka jest najważniejsze.

A co do rzucania palenia w czasie ciąży - ostatnio widziałam program w którym lekarze tłumaczyli jaką to bzdurą jest palenie dla zdrowia dziecka czyli stopniowe rzucanie. Ogólnie wyszło,że najzdrowiej jest od razu rzucic. Dowiadujesz się, że jestes w ciąży i już koniec, nawet jednego nie zapalasz. A stopniowe rzucanie powoduje tylko uzależnianie dziecka i trucie go nikotyną i mnóstwem trujących substancji. To samo dotyczy plastrów i gum - one wprawdzie dostarczają TYLKO nikotynę do dziecka.

Edytowane przez Salomea1
Czas edycji: 2009-02-24 o 12:53
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 19:53   #21
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Papierosy w ciązy?

Heh, ja jestem fanatyczka jesli chodzi o niepalenie, pewnie dlatego, ze zawsze jak mojej mamie cos dolega to mysle o raku i strasznie sie boje...

Salomea gratuluje zdecydowanie i silnej woli.
Niestety, nie kazdy tak potrafi i wg mnie mniejszym zlem jest zucie nicorette niz palenie papierosa. Bo nikotyna , owszem , i tu i tu, ale przynajmniej w gumie nie ma tych rakotworczych substancji smolistych.

I oczywiswte jest dla mnie ze moja mama, czyli przyszla babcia, i moj tesc czyli przyszly dziadek nie bedize palil przy Antku. Ba, nie pala nawet przy nas, tylko wychodza na wolne powietrze.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-02-24 o 19:55
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 22:02   #22
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Papierosy w ciązy?

Moja kolezanka popalała w ciąży. Nie caly czas, ale np 2-3 papierosy w tygodniu. Jest uzalezniona tak jak ja od jedzenia To nie byl jej najlepszy pomysl i nie sluchala niczyich rad zeby nie palic.
Dziecko sie urodzilo zdrowe, ale musialo przyjmowac jakies leki na samym początku. Nie wiem jak to sie nazywa, ale mialo jakąś przypadłość dotyczącą nikotyny.

Dla mnie matki ktore nie mogą wytzrymac w ciąży bez papierosa są po prostu żałosne. Żałosne i tyle.
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 19:30   #23
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Papierosy w ciązy?

Ja palę już ponad 10 lat po 20 papierosów dziennie, już parę lat temu chciałam mieć dziecko, było to wręcz obsesją, zarzekałam się, że jak tylko zajdę w ciążę to od razu rzucę te wstrętne papierochy.Gdy tylko dowiedziałam się ,że jestem w ciąży poszłam do lekarza, po wywiadzie dotyczącym papierosów lekarz zabronił mi rzucania palenia z dnia na dzień, argumentował to tym że, przy tak długim okresie palenia i takiej ilości wypalanych dziennie papierosów mogą(muszą) się pojawić objawy głodu nikotynowego który jest znacznie bardziej niekorzystny niż wypalanie 5 papierosów dziennie przez pierwszy miesiąc, w kolejnym 1 dziennie a później w miarę możliwości wcale.Konsultowałam to z innym lekarzem który również to potwierdził dodając przy tym że, każdą kobietę należy traktować indywidualnie biorąc pod uwagę długość trwania nałogu, liczbę wypalanych papierosów i przede wszystkim, podatność kobiety na uzależnienia, i stopień jego zaawansowania.Nie uważam żeby palenie w ciąży było oznaką niedojrzałości jak już wcześniej ktoś napisał to jest choroba, uzależnionym jest się do końca życia i ciężko jest przestać choćby na jeden dzień.Ja w ciąży paliłam przez miesiąc, później dzięki Bogu mój organizm sam odrzucił nikotynę, i przy pierwszych zaciągnięciach brało mnie na wymioty, po czym gasiałam prawie całego papierosa(takich incydentów od 2 miesiąca do rozwiązania miałam ok 10).Gdy dziecko się urodziło byłam najszczęśliwsza na świecie, nie ciągło mnie do papierosów, ale gdy mój syn miał ok 3 miesięcy przyszły tak zwane gorsze dni i zapaliłam.Dziś mój syn ma już rok a ja ok pół roku palę paczkę dziennie, nigdy nie palę przy nim, źle się z tym czuję i choć bardzo go kocham nie jestem w stanie przerwać.Żałuję tylko tego że nie wykorzystałam najlepszego momentu do żucenia palenia, bo lepszego od ciąży sobie nie wyobrażam.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 08:09   #24
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Ja palę już ponad 10 lat po 20 papierosów dziennie, już parę lat temu chciałam mieć dziecko, było to wręcz obsesją, zarzekałam się, że jak tylko zajdę w ciążę to od razu rzucę te wstrętne papierochy.Gdy tylko dowiedziałam się ,że jestem w ciąży poszłam do lekarza, po wywiadzie dotyczącym papierosów lekarz zabronił mi rzucania palenia z dnia na dzień, argumentował to tym że, przy tak długim okresie palenia i takiej ilości wypalanych dziennie papierosów mogą(muszą) się pojawić objawy głodu nikotynowego który jest znacznie bardziej niekorzystny niż wypalanie 5 papierosów dziennie przez pierwszy miesiąc, w kolejnym 1 dziennie a później w miarę możliwości wcale.Konsultowałam to z innym lekarzem który również to potwierdził dodając przy tym że, każdą kobietę należy traktować indywidualnie biorąc pod uwagę długość trwania nałogu, liczbę wypalanych papierosów i przede wszystkim, podatność kobiety na uzależnienia, i stopień jego zaawansowania.Nie uważam żeby palenie w ciąży było oznaką niedojrzałości jak już wcześniej ktoś napisał to jest choroba, uzależnionym jest się do końca życia i ciężko jest przestać choćby na jeden dzień.Ja w ciąży paliłam przez miesiąc, później dzięki Bogu mój organizm sam odrzucił nikotynę, i przy pierwszych zaciągnięciach brało mnie na wymioty, po czym gasiałam prawie całego papierosa(takich incydentów od 2 miesiąca do rozwiązania miałam ok 10).Gdy dziecko się urodziło byłam najszczęśliwsza na świecie, nie ciągło mnie do papierosów, ale gdy mój syn miał ok 3 miesięcy przyszły tak zwane gorsze dni i zapaliłam.Dziś mój syn ma już rok a ja ok pół roku palę paczkę dziennie, nigdy nie palę przy nim, źle się z tym czuję i choć bardzo go kocham nie jestem w stanie przerwać.Żałuję tylko tego że nie wykorzystałam najlepszego momentu do żucenia palenia, bo lepszego od ciąży sobie nie wyobrażam.

jak to czytam to mi slabo. srele morele. ja palilam przez 8 lat po paczce dziennie. i owszem jeden lekarz mowi stopniowo a inny powiedzial jakie stopniowo???od razu rzucic!!!!prosze sobie przeczytac pare postow wyzej o mleku i nie usprawiedliwac sie ze plod dostanie szoku:/
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 08:28   #25
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Papierosy w ciązy?

Wybacz ale jak jest się w ciąży to w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę zdanie lekarza prowadzącego ciążę....
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 08:35   #26
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Wybacz ale jak jest się w ciąży to w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę zdanie lekarza prowadzącego ciążę....

to masz wspanialego lekarza ktory pozwolil ci palic
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 09:59   #27
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: Papierosy w ciązy?

Ni słuchajlekarza tylko wywalić paczkę i nakleić plasterek . potem zerwać plasterek nakleić mniejszy....potem zerwać mniejszy nakleić jeszcze mniejszy. Potem zerwać najmniejszy i nie naklejać wogóle. A na lodówce nakleić sobie coś takiego.
PŁUCO PALACZA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerniak.jpg (41,7 KB, 73 załadowań)
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 10:13   #28
morelka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 129
Dot.: Papierosy w ciązy?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Wybacz ale jak jest się w ciąży to w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę zdanie lekarza prowadzącego ciążę....
jak jest się w ciąży to się bierze w pierwszej kolejności dobro dziecka, a nie zdanie lekarza (zwłasza gdy ten gada bzdury)
morelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 10:42   #29
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Papierosy w ciązy?

co do palenia w ciaży moja mama niestety jest poniekąd winna moim problemom z górnymi drogami oddechowymi chorowałam całe dzieciństwo + brak odporności organizmu powód palniecie w ciąży + brak karmienia naturalnego po ciązy palenie przy dziecku - ale 20parę lat temu to była norma ... teraz nikt sie nie waży przy moim dziecku zapalić ja też nie lubie gdy pali sie przy mnie bierny palacz cierpi nawet gorzej ...
śmiać i jednocześnie płakać mi sie che jak czytam, że nie można rzucić palenia dla wyczekiwanej, kochanej istoty ... nie mam szacunku do takich osób ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:47   #30
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Papierosy w ciązy?

morelka a moze to własnie dla dobra dziecka lekarz nie kazał rzucac od razu

jak już pisałam wczesniej nie pochwalam palenia w ciązy, jednak nie jestem lekarzem i gdybym była w takiej sytuacji za pewne tez bym posłuchała po czesci lekarza, powód, bałabym się o dziecko. Brzmi to smiesznie w takiej sytuacji ale nie wiemy jak "nikotynowy" płód zareagowałby na "odstawienie".
Rzucić nagle zle, nie rzucic, tez zle.
Najlepsze rozwiązanie podała chyba cc chanel.

Najlepiej nie palić i nie miec takich problemów
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.