Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-02, 20:58   #1
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509

Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki


Orientuje sie ktos moze...

list polecony zostal wyslany i zaginal. Mam nr jak to przy kazdym poleconym. Pani w okienku rozlozyla rece, bo ona nie ma zadnego programu zeby sprawdzic co sie z tym listem dzieje...

niekompetencja? czy naprawde nie ma mozliwosci zebym sie dowiedziala gdzie jest moj list? Nie da sie sprawdzic w zaden sposob czy dotarl do Warszawy, czy wyslali z powrotem na adres nadawcy...

mam tam wazne dokumenty
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:27   #2
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Orientuje sie ktos moze...

list polecony zostal wyslany i zaginal. Mam nr jak to przy kazdym poleconym. Pani w okienku rozlozyla rece, bo ona nie ma zadnego programu zeby sprawdzic co sie z tym listem dzieje...

niekompetencja? czy naprawde nie ma mozliwosci zebym sie dowiedziala gdzie jest moj list? Nie da sie sprawdzic w zaden sposob czy dotarl do Warszawy, czy wyslali z powrotem na adres nadawcy...

mam tam wazne dokumenty
możesz zrobić reklamacje listu poleconego
w ciągu 14 dni od reklamacji powinni przesłać odpowiedź
jeśli chcesz to mogę przynieść Ci na jutro taki druk (zeskanuje)i pomoge CI wypełnić
antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:42   #3
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

antii, wiem wiem, bede reklamowac, tylko jeszcze nie minelo 14 dni roboczych...ale ja juz sie denerwuje i bym cos chciala wiedziec, gdzie ten list jest...

__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 22:16   #4
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Śledzić możesz tylko paczkę, a nie list. Jeżeli to paczka, pocztexu, to wystarczy, że zadzwonisz pod numer 804104104 i podasz im numer paczki , jeżeli list, to tylko reklamacja. A ile już się spóżnia? Bo mi jedna dziewczyna wysłała poleconym w piątek rano, a dostałam dopiero we wtorek po południu
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 15:50   #5
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

mnie się paczka też spóźnia;/ ale czekam cierpiliwie...
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:12   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Ja rowniez czekam jak glupia na list polecony prio z ksiazkami do szkoly ,wyslany w czwartek :-/

szlag mnie juz trafia bo rok szkolny rozpoczety,oczywiscie moglam zamowic wczesniej ale niekompetnecji poczty chyba nikt nie podwazy.kiedy w koncu skonczy sie ten monopolistyczny burdel :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 18:50   #7
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

no, to widze ze nie jestem sama. Rowniez czekam za paczka wyslana 1 wrzesnia. Dzis bylam na poczcie pani nic mi szczegolnego nie powiedziala. Moim sasiadom zaginela paczka, mam nadzieje ze z moja nie bedzie tak samo
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 13:30   #8
cshee
Raczkowanie
 
Avatar cshee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 110
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Czy to możliwe, zdarzyło się komus, aby poczta "zgubiła" przesyłkę w olbrzymim kartonie szerokim na metr albo i wiecej? Tydzień minął i nic. Jak teraz w okresie przedswiatecznym długo czekacie na paczkę?
cshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:28   #9
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 589
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

co o tym sądzicie??

http://www.sfora.pl/Paczki-i-listy-d...-z-SMS-a-a2143
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 22:25   #10
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Powiem tak-rok temu zaginęła paczka którą wysłałam.
Dzwoniłam w wiele miejsc,pytałam.Pisałam reklamacje,potem się odwoływałam,bo paczka zaginęła w naprawdę bardzo dziwnych okolicznościach.
Paczka się nie odnalazła a ja dostałam odszkodowanie.
Jednak rzecz o której chciałam powiedzieć:
Podczas którejś rozmowy telefonicznej,z głownym urzędem pocztowym,który zajmuje się takimi rzeczami,pani powiedziała mi mniej więcej tak:"a co pani się dziwi,ludzie też kradną,są różni"....
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 17:06   #11
mustelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 5
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Ano ja mam gorzej, siostra wyslala do mnie za granice do Francji list polecony . List zostal nadany w Warszawie 21.09.09 do dnia dzisiejszego nie dotarl. Poprzez numer nadania dowiedzialam sie tylko ze 23.09 opuscil Polske. A we Francji nic nie wiedza o takiej przesylce. Bo im sie numery nie zgadzaja i nie moga nijak tego znalezc. Kazali nam sie zglosic do serwisu miedzynarodowego w Polsce, ale Pani w Polsce powiedziala ze nie maja czegos takiego. Dlaczego nie mozna sledzic listu poleconego, to straszna strata. A mam pytanie do kolezanki ktora napisala ze dostala odszkodowanie. Jakiej wysokosci otrzymalas to odszkodowanie?
Chyba siostra musi zlozyc reklamacje bo to bardzo dlugo.Chociaz Pani na polskiej poczcie powiedziala ze tego rodzaju list polecony ekonomiczny nie ma okreslonego terminu dostarczenia. Czyli mozna czekac kilka miesiecy;-) He he, zabawne, ale nie dla mnie bo zalezy mi na zawartosci. A najciekawsze jest to ze z Polski za granice to zawsze jest problem z korespondencja, zawsze wszystkie listy przychodza uszkodzone, a w druga strone z francji do Polski jest bez problemu, terminowo. Jak zawsze ta Polska.
mustelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 17:43   #12
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

O! Temat dla mnie.
Ja tez wyslalam list PRIORYTETOWY polecony 23.09 i jeszcze nie doszedl do odbiorcy. Pytalam sie juz na poczcie i mi powiedziano ze po 14 dniach mozna reklamowac. To im mowie ze to byl priorytet a oni na to ze nie ma okreslonego terminu dostarczenia listow priorytetowych! Jakas paranoja! Strasznie sie wkurzylam, bo w koncu przeciez za to sie dodatkowo placi, wlasnie po to zeby doszedl szybciej a oni nie maja terminu okreslonego? List powinien dotrzec do odbiorcy w ciagu 1/2 dni roboczych! Przynajmniej za to zaplacilam.
Oczywiscie zareklamowalam przesylke i w ciagu kolejnych 14 dni maja sie odezwac.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:25   #13
nowa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 22
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Witam,(pisze z konta żony)
ja nadałem przesyłkę (mam potwierdzenie nadania) 21.11. do dzisiaj nie dotarła do adresata, byłem na poczcie złożyć rekalamaje i wyjaśnienia ale miła głupia pani kazała mi czekać bo może kiedyś dojdzie.


proszę o formularz reklamacyjny jeśli to jest możliwe
bartekjb@gmail.com


dziekuję
nowa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 23:49   #14
sylwia21serce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cześć wszystkim! Mam ten sam problem z tym, że ja jestem jako odbiorca dnia 14.09.2011 zostało z firmy wysłane bardzo ważny dokument i do dnia dzisiejszego nie doszło z firmy pracownik mówi, że to ja mam złożyć reklamacje na poczcie powiedziano że nadawca by musiał się zżec reklamacji. Pozatym reklamacja dotyczy poleconych listów. A ja niewiem czy zostało poleconym wysłane gdyż nr nadawcy które firma podała to jest 9 cyfr pytanie czy to jest polecony? Pozdrawiam
sylwia21serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 03:54   #15
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Tylko nadawca może złożyć reklamację - musi iść na pocztę z potwierdzeniem nadania i wypełnić formularz. Jeśli masz numer przesyłki to to jest polecony, bo zwykłe listy nie są rejestrowane. Zresztą dokumenty wysyła się poleconym. Możesz zadzwonić na swoją pocztę i podać numer przesyłki, spytać co się z nią dzieje.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 00:40   #16
sylwia21serce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Otuż na poczcie powiedziano mi że reklamacje może też złożyć odbiorca natomiast nadawca musi się zżec reklamacji. Pozdrawiam
sylwia21serce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 15:57   #17
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Piszę w nadziei, że ktoś mi poradzi co mam zrobić w zaistniałej ostatnio sytuacji. Otóż 8 listopada wysłałam pewnej pani list priorytetowy z ciuszkami, które jej sprzedałam na pewnym portalu. Zwykle takie listy dochodziły najpóźniej po 3 dniach, a tu pani mi pisze, że listu do tej pory nie dostała. Zawsze wysyłałam zakupione u mnie rzeczy w takiej formie, poleconym jak mnie kupujący o to poprosił, i zawsze te rzeczy dochodziły do adresata. Nigdy mi się nie zdarzyło, aby cokolwiek zaginęło, a tu taka sytuacja... Nie wiem co mam robić. Napisałam, żeby poczekała jeszcze tydzień, bo jak tak czytam opowieści różnych osób, to niektóre listy dochodziły nawet po dwóch (!) miesiącach. Co jeśli jednak nie dojdzie? Wartość tych rzeczy to tylko 13 zł, ale jednak nie chciałabym tych pieniędzy zwracać, bo nie mam żadnej pewności, że ta pani mnie przypadkiem w konia nie robi. Bardzo proszę o radę, bo jestem w kropce...
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 16:07   #18
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

List był wysłany jako polecony priorytetowy , czy zwykły priorytetowy ?
Jeśli zwykły, to chyba nic nie zrobisz, zwłaszcza jeśli trafiłaś na oszustkę
Jeśli polecony, to po 14 dniach możesz złożyć reklamację albo po prostu zadzwonić na pocztę docelową i zapytać o przesyłkę. Przy odrobinie dobrej woli , panie urzędniczki powinny Ci pomóc.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 17:10   #19
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez manolita Pokaż wiadomość
List był wysłany jako polecony priorytetowy , czy zwykły priorytetowy ?
Jeśli zwykły, to chyba nic nie zrobisz, zwłaszcza jeśli trafiłaś na oszustkę
Jeśli polecony, to po 14 dniach możesz złożyć reklamację albo po prostu zadzwonić na pocztę docelową i zapytać o przesyłkę. Przy odrobinie dobrej woli , panie urzędniczki powinny Ci pomóc.
Właśnie niestety był to list zwykły priorytetowy. Wiem, że ewentualnego odszkodowania nie dostanę, ale nie wiem co mam robić jeśli chodzi o kupującą. Z tego, co wiem, to przesyłki tego typu mogą dojść nawet po bardzo długim czasie, a jak jej oddam pieniądze, a ona przesyłkę otrzyma, to skąd mam pewność, że mi je jednak zwróci? Z drugiej strony, mogła poprosić o inną formę przesyłki. Strasznie to pogmatwane... Tym bardziej, że to priorytet, który ma dojść szybciej, czyli wnioskuję, że jest jako tako ważny, a mimo to zaginął... Ehh...
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 17:30   #20
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez electrofunklover Pokaż wiadomość
Właśnie niestety był to list zwykły priorytetowy. Wiem, że ewentualnego odszkodowania nie dostanę, ale nie wiem co mam robić jeśli chodzi o kupującą. Z tego, co wiem, to przesyłki tego typu mogą dojść nawet po bardzo długim czasie, a jak jej oddam pieniądze, a ona przesyłkę otrzyma, to skąd mam pewność, że mi je jednak zwróci? Z drugiej strony, mogła poprosić o inną formę przesyłki. Strasznie to pogmatwane... Tym bardziej, że to priorytet, który ma dojść szybciej, czyli wnioskuję, że jest jako tako ważny, a mimo to zaginął... Ehh...
Ja NIGDY nie wysyłam zwykłych listów, tylko polecone i paczki. Własnie dlatego. Teraz Pani moze żądać od Ciebie zwrotu pieniedzy, a jak jest nieuczciwa, to juz chodzi w Twoich ubraniach, chce pieniedzy- bedzie je miala za friko.

NIC nie zrobisz.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 18:16   #21
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Zawsze wysyłałam listy tylko priorytetem i zawsze one dochodziły, dlatego nie przejmowałam się tym w ogóle. Od teraz będę wysyłać tylko polecone... ale teraz nie wiem, jak zachować się wobec kupującej... Poczekam, może dojdzie.
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:39   #22
lili03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 19
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Witam wszystkich,może mi ktoś doradzi. Mąż wysłał mi list polecony z Wielkiej Brytanii z ważnym dokumentem,który nie doszedł do mnie do Polski.Jak się później okazało to ani brytyjska ani polska poczta nie wiedzą gdzie on jest,jednym słowem "wyparował". Nie wiem co mam robić,czy należy się nam jakieś odszkodowanie,a może odpuścić bo człowieka i tak zrobią na szaro i szkoda naszych nerwów i zachodu? Może ktoś z was był w podobnej sytuacji?
lili03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:27   #23
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez electrofunklover Pokaż wiadomość
Zawsze wysyłałam listy tylko priorytetem i zawsze one dochodziły, dlatego nie przejmowałam się tym w ogóle. Od teraz będę wysyłać tylko polecone... ale teraz nie wiem, jak zachować się wobec kupującej... Poczekam, może dojdzie.
I jak się skończyło?
Ja czasami zamawiam jakieś drobne rzeczy zwykłym listem, np. jak kupuję 10m kabla, to nie chcę płacić za polecony. Z tym, że często sprzedawcy mają napisane zastrzeżenie na stronie, że przesyłki nierejestrowane wysyłane są wyłącznie na ryzyko kupującego.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 22:35   #24
electrofunklover
Raczkowanie
 
Avatar electrofunklover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 469
GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
I jak się skończyło?
Ja czasami zamawiam jakieś drobne rzeczy zwykłym listem, np. jak kupuję 10m kabla, to nie chcę płacić za polecony. Z tym, że często sprzedawcy mają napisane zastrzeżenie na stronie, że przesyłki nierejestrowane wysyłane są wyłącznie na ryzyko kupującego.
Na razie milczy. Może doszło, bo pewnie by już dawno pisała. Póki co nie mam do tego głowy...

Co do zagranicznych przesyłek. Ja bym przeczytała regulaminy obu poczt, i poprosiła o ewentualną listę krajów, przez które ten list rzekomo przeszedł. Mąż wysyłał przez Royal Mail? Jak kupowałam coś w WB, to najczęściej wysyłali poprzez tę pocztę i zawsze dochodziły, a nie zawsze były to polecone przesyłki. Jedna płyta szła co prawda miesiąc, ale doszła. Generalnie mniejsze rzeczy, które się tam zamawia, dochodzą po dłuższym czasie, większe - nawet szybciej niż u nas
__________________

electrofunklover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 19:33   #25
CatGirl92r
Rozeznanie
 
Avatar CatGirl92r
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 961
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Ja też nadałam przesyłkę - list polecony priorytetowy 22 grudnia 2011 przed godziną 12 do Szkocji. Miała pójść jeszcze tego samego dnia, a siostra dalej jej nie otrzymała. Jutro mija 14 dni (a propo, maja to być dni robocze? czy po prostu 14 dni zwykłych? Sobota tez jest dniem roboczym wg poczty? Listonosz co prawda nie chodzi ale samochoty PP jeżdżą tak samo jak pociągi, samoloty więc listy są w ruchu)
CatGirl92r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 19:35   #26
sabonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

a ja mam taki problem - kupiłam pare rzeczy na allegro od pewnej osoby i wzięłam list polecony ekonomiczny bo nie zalezalo mi az tak na szybkiej przesyłce. Czy listy polecone ekonomiczne mozna sledzic w nowej usłudze wprowadzonej przez Pocztę Polską? Gdy wpisuje numer podany przez sprzedawcę to wychodzi mi komunikat " brak przesyłki o podanym identyfikatorze" i teraz mam problem czy nie mozna sledzic takowych przesyłek czy mi sprzedawca coś sciemnia? napisal mi ze list wyslal 03.02 a wciaz go nie otrzymalam, w dodatku sprzedawca ma kilka negatywnych komentarzy wlasnie w związku z problemem z dostarczeniem przesyłki.. pozdrawiam
sabonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:05   #27
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez sabonka Pokaż wiadomość
a ja mam taki problem - kupiłam pare rzeczy na allegro od pewnej osoby i wzięłam list polecony ekonomiczny bo nie zalezalo mi az tak na szybkiej przesyłce. Czy listy polecone ekonomiczne mozna sledzic w nowej usłudze wprowadzonej przez Pocztę Polską? Gdy wpisuje numer podany przez sprzedawcę to wychodzi mi komunikat " brak przesyłki o podanym identyfikatorze" i teraz mam problem czy nie mozna sledzic takowych przesyłek czy mi sprzedawca coś sciemnia? napisal mi ze list wyslal 03.02 a wciaz go nie otrzymalam, w dodatku sprzedawca ma kilka negatywnych komentarzy wlasnie w związku z problemem z dostarczeniem przesyłki.. pozdrawiam
Każdy list polecony ma indywidualny nr, czy priorytetowy czy ekonomiczny, więc moim zdaniem powinnaś móc śledzić los przesyłki.
Dla pewności zadzwoń na pocztę i zapytaj o to. Z ciekawości, jeśli nie zapomnę podpytam jutro listonosza o to.
Kolejna sprawa, to to, że nawet list ekonomiczny w ciągu 10 dni powinien przyjść do ciebie. U mnie zwykle przesyłka priorytetowa dociera w ciągu 2 dni roboczych, ekonomiczna w ciągu 3, max 4. Sporo zamawiam przez net, więc mam spore doświadczenia z pocztą i nie spotkałam się z listem poleconym czy paczką, które szłyby tak długo.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:11   #28
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Prawie zawsze priorytetowe idą 2 dni, ekonomiczne 4. Nie chcę Cię martwić, ale coś jest nie tak. Napisz do tego faceta, że na poczcie nie ma przesyłki o takim numerze i zapytaj kiedy wyśle...
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 09:25   #29
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez sabonka Pokaż wiadomość
a ja mam taki problem - kupiłam pare rzeczy na allegro od pewnej osoby i wzięłam list polecony ekonomiczny bo nie zalezalo mi az tak na szybkiej przesyłce. Czy listy polecone ekonomiczne mozna sledzic w nowej usłudze wprowadzonej przez Pocztę Polską? Gdy wpisuje numer podany przez sprzedawcę to wychodzi mi komunikat " brak przesyłki o podanym identyfikatorze" i teraz mam problem czy nie mozna sledzic takowych przesyłek czy mi sprzedawca coś sciemnia? napisal mi ze list wyslal 03.02 a wciaz go nie otrzymalam, w dodatku sprzedawca ma kilka negatywnych komentarzy wlasnie w związku z problemem z dostarczeniem przesyłki.. pozdrawiam
Niestety na stronie poczty polskiej nie wszystkie przesyłki można śledzić. Nie wszystkie przesyłki są w systemie
Jeśli sprzedawca podał Ci numer przesyłki, to zapytaj u siebie na poczcie , czy mają taką przesyłkę. Być może listonosz nie zostawił awiza.
Upewnij się czy adres został prawidłowo wpisany.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:55   #30
michasia26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Dzien dobry wszystkim!!

Mam problem z listem poleconym. Załatwiałam wizy przez biuro pośredniczące. Wysłałam im listem poleconym paszporty, które doszły na następny dzień. Biuro pośredniczące ów wizy załatwiło i pocztą polską nadało list polecony za potwierdzeniem odbioru w poniedziałek(20.03.2012). Do dziś dnia listu z paszportami nie ma a minęło już 5 dni. Biuro pośredniczące przesłalo mi nr. R, dzięki któremu można śledzić przesyłkę na necie. Po wpisaniu nr wyskakuje mi komunikat : brak przesyłki o danym numerze identyfikacyjnym. Na poczcie pani powiedziała mi, ze najprawdopodobniej przesyłka zginęła i, ze będę mogła złożyć reklamację po upływie 14 dni tylko, ze ja nie mam 14 dni!!! 6.03 mamy lot. W sumie zgubione zostały dwa paszporty(200PLN), dwie wizy do Chin o łącznej wartości 770PLN. Koszt wyjazdu, do którego skutku nie dojdzie to około 6000PLN. Pytanie mam: czy jest możliwe, ze przesyłka nie opuściła punktu, w którym została nadana? Czy jeżeli tam się zjawię to czy znajdzie się ktoś łaskawy i poszuka jej dla mnie?? Do wylotu mam jeszcze 7dni. Nie chcę odpuszczać bo za dużo mogę stracić a opcja 14-dniowa nie wchodzi w rachubę bo ten termin upływa za 8 dni POMOCY!!!!
michasia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.