odtłuścić organizm? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-19, 00:38   #1
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Red face

odtłuścić organizm?


Jestem ogólnie drobna i raczej szczupła, przy tym dość dużo ćwiczę i biegam. I mięśnie mi się wyrobiły, a na brzuszku i udach wstrętny tłuszczyk i skóra jakaś nie za jędrna . Dieta DDP, której próbowałam pomogła go bardzo zredukować, ale nie mogę jej stosować, bo mam za duży cholesterol. Wszelakie głodówki odpadają, bo już i tak wypadają mi włosy. Dieta "MŻ" (mniej żreć) również odpada, bo jem na serio bardzo mało. Tłuszczu mam ogólnie nie jakoś tragicznie dużo, ale to i tak ZA dużo. Nigdy nie wierzyłam w żadne okłady czy coś, ale może to zadziała? Czy macie dla mnie jakiś pomysł, żeby troszki tłuszczyku ze mnie zeszło i skóra stała się troszki jędrniejsza?
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 09:28   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: odtłuścić organizm?

zaczne od tego, ze wierze Ci, ze mozesz miec problem, ktory opisujesz. to w zwiazku z "atakiem", ktory moze Ci spotkac jesli rzeczywiscie duzo cwiczysz to moze pomoglby Ci pas na brzuch? przeciez ten tluszcz da sie zlikwidowac a na uda cwiczysz?
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 09:50   #3
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

Ogólnie moje ćwiczenia są dobrze skomponowane, mój brat się tym zajmował on się na tym zna. I do pewnego momentu dziłały, a potem jakby klops. Bo ja najpierw biegam parę km, potem mam ćwiczenia w domu, więc chcąc nie chcąc, spalam tłuszcz (powinnam) ćwicząc po biegu chyba.... (na uda i na brzuś, bo na tym mi chyba najbardziej zależy).

Nie mam pasa na brzuch, ale słyszałam o okładach olejkiem rycynowym, czy to działa?
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 09:53   #4
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: odtłuścić organizm?

czyli dobrze cwiczysz. dlugo juz masz zastoj?

nie znam odp. na Twoje pytanie o olejku rycynowym
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 09:59   #5
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

długo, bo właściwie,m tak jak poiwiedziałam, jestem szczupła... Zastój mam parę miesięcy, około trzech. Dlatego chwyciłam się za diety, ale teraz nie mogę...
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:04   #6
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: odtłuścić organizm?

moze problem tkwi wlasnie w nieodpowiedniej diecie? --> czyli sposobie odzywiania sie. nie chodzi mi o diete "odchudzajaca".nie wiem jak sie odzywiasz, ale tluszcz da sie spalic.
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:23   #7
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

to chyba nie to... na codzień jem dużo warzyw i owoców, wiadomo, że teraz wakacje, to moja dieta uległa zmianie na nieco luźniejszą. Wypijam hektolitry herbaty (czyli dużo płynów), ale ogólnie jem zdrowo (moja mama to niesamowita kucharka, prawie wszystko gotuje, robi i piecze sama, więc kolacja typu pizza nie wchodzi u mnie w domu w grę) i nie jem tłusto.... a przede wszystkim, naprawdę jem mało.. NIe najadam się na noc, czasem w ciągu dnia wżeram praktycznie tylko śniadanie, potem z resztą nie jestem głodna, a poza tym staram się nie jeść parę godzin przed ćwiczeniami, żeby w ciągu biegu nie było mi niedobrze. Więc już nie wiem....:/

(dzięki za szybciutkie odpowiedzi)
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 10:32   #8
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: odtłuścić organizm?

neitka nie wiem w takim razie w czym tkwi problem. jesli cwiczysz aerobowo,dodatkowo "bombardujesz" brzuch i nogi odpowiednimi cwiczeniami, odzywiasz sie odpowiednio to wszystko powinno isc w dobrym kierunku. moze to tylko chwilowy zastoj? moj trwal 3 miesiace i rowniez przypadl na wakacje, rok temu.
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:34   #9
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: odtłuścić organizm?

Cytat:
Napisane przez neitka
Bo ja najpierw biegam parę km, potem mam ćwiczenia w domu, więc chcąc nie chcąc, spalam tłuszcz (powinnam) ćwicząc po biegu chyba.... (na uda i na brzuś, bo na tym mi chyba najbardziej zależy).
jak te ćwiczenia w domu wyglądają??? używasz do nich jakiś obciążeń (hantelki??) - zwykle w ten sposób można pogłębić efekty - Twój organizm mógł się już przyzwyczaić do ćwiczeń, co jakiś czas trzeba modyfikować zestaw.
Po drugie z tego co wiem (od trenerów z silowni ) to najpierw robi się rozgrzewke (5-10min) później ćwiczenia właściwe a NA KOŃCU aeroby (w Twoim wypadku bieganie) spróbuj a nóż pomoże

Trzymam za Ciebie kciuki !!!!
pozdrawiam
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:35   #10
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: odtłuścić organizm?

suzana też dobrze pisze - bardzo możliwe, że to zastój cierpliwości !!
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 10:42   #11
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

cierpliwosc mam, bo nie za dlugo sie bede na polskich plazach pokazywac,w iec sie nie poddaje a cwiczena wygladaja roznie, ale ostatnio jesli chodzi o brzuch to jest a6w (juz po raz drugi tym ide bo to dziala lepiej niz 600 brzuszkow), a na uda bardzo mi podpasowal zestaw ze strony tymbark fit, choc nie pamietam jej dokladnego adresu bo mam w zakladkach

Zadam pytanie ... a czemu biega się na koncu? nie powinno się najpierw zaczac spalac tluszczyku i potem cwiczyc?

A... o co chodzi z cwiczeniami fat burning? ( nazwa do mnie trafia.... )
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 11:53   #12
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: odtłuścić organizm?

Jeżeli będziesz najpierw ćwiczyć aerobowo a potem siłowo to zaczniesz spalać mięśnie,więc lepiej ćwiczyć napierw siłowo potem aerobowo.
Też sądzę,że możesz mieć zastój,więc musisz cierpliwie czekać,aż on minie a pewnie nie będzie on długo trwał,skoro już trochę trwa.Myślę,że okłady z dodatkiem jakiś olejków również powinny pomóc,tak więc spróbuj!
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:34   #13
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

A gdybym tak przed biegiem czy tam długim marszem posmarowała np brzuś kreme i nałożyła na niego cienką folię i dopiero ćwiczyła to spaliłabym więcej ?
Bo mam ochotę tak zrobić, tylko zastanawiam się czy to nie będzie tak, że tylko mi się troszki odwodni brzuś i skóa na nim a tłuszczyk zostanie...
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:37   #14
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: odtłuścić organizm?

oj nie wiem.... spróbuj i pisz czy są rezultaty
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 12:54   #15
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: odtłuścić organizm?

dobra ale jak poznać co spaliłam? czy tłuszczyk czy wodę....?
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 13:13   #16
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: odtłuścić organizm?

Przede wszystkim trening nalezy zmieniac co ok 6 tyg, po drugie musisz ograniczyc spozycie weglowodanow na rzecz bialek i dodac zdrowe tluszcze, musisz prowadzic aktywny tryb zycia, wstawac o mniej wiecej jednakowych porach, zapomniec o owocach, pic duzo zielonej herbaty i jakies 4 litry dziennie wody ( chodzi sie do ubikacjii co 15 min!), do tego dobry trening silowy ( ale naprawde dobry, 45 min 3 razy w tyg) zastap aeroby szorowaniem podlogi w domu i codziennym sprzataniem conajmniej 2 godz, gwarantuje spalenie tkanki tluszczowej. Mierz poziom tkanki tluszczowej jak masz mozliwosc. Mnie spadla z 26% do 13%. Zniknal celulitis, wypryski na twarzy i plecach, potrafilam podciagnac sie 10 razy na drazku ( przy wyprostowanych rekach i ugietych nogach) mialam wspaniale, szczuple umiesnione cialo. Ciezka praca, dieta niskoweglowodanowa, bardzo dobry trening napisany przez fachowca. Niestety nie wytrzymalam rezimu, po pol roku poddalam sie, z 173 cm i 54 kilo, przytylam do 65. Zbyt kocham karmel i czekolade. Wciaz cwicze ale to juz nie to samo. Poziom tkanki spowrotem 26%...Pracuje w fitness klubie, codziennie widze ludzi ciezko spoconych po maszynach kardio. Nie stosuja zadnych diet i nie ma efektow...
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 14:05   #17
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: odtłuścić organizm?

Droga Caramel Babe-czy 4 litry wody+sporo herbaty zielonej to nie za dużo?ja piłam swego czasu jakieś 3 litry lub 3,5 litra,ale teraz pije mniej.Wtedy chodziłam b.często do toalety.Wskazane jest picie dużo wody,ale czy ta ilość to nie przesada?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 15:21   #18
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Cool Dot.: odtłuścić organizm?

Jejuńciu, Carmel Babe, jestem pod wrażeniem, ale nie chcę aż tak zmieniać się w niewolnika swojego wyglądu... nie wyglądam źle, po prostu chcę spalić troszkę więcej tłuszczu... mineralnej nie wciągnę 4 l na pewno... Jak się wychodzi z domu i idzie np. do kina kiedy pęcherz rządzi człowiekiem...? wolę powoli i jakoś inaczej dojść do efektów... tym bardziej, że duże już mam...
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 15:49   #19
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: odtłuścić organizm?

Caramel babe "zapomniec o owocach" ? Hmm zawsze wydawało mi się, że co jak co, ale owoce nie sprawią, że przybędzie mi tłuszczyku?
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 19:43   #20
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: odtłuścić organizm?

Sandra Bullock!!! Wiem ze to strasznie duzo te 4 litry, ja nie jestem zadnym specjalista , tylko wiem co wtedy robilam wiec postanowilam sie tym z Wami podzielic gdyz to naprawde dzialalo...
Neitka!!! To co wtedy robilam bylo totalnie ekstremalne, moj trener chcial zebym startowala w konkursach fitness, chcial mnie totalnie odtluscic. Najlepiej jest zachowac zdrowy poziom tkanki tluszczowej... to wiem napewno, wiec troszeczke tkanki tluszczowej i ladne miesnie- to jest to, wyglada sie zdrowo i jest sie zdrowym. Przy poziomie tkanki 13% pokrecilo mi sie cos z produkcja zenskich hormonow, przez okolo roku nie mialam wogole okresu... Ponoc to normalne ale ja jakos nie b ylam przekonana.
Iwciunia! Owoce... Moze rano truskawki ( kilka) albo maliny, mialam zabronione wszelkie inne owoce, chyba ze jedna mala mandarynke po ciezkim treningu. Owoce sa ok, ale wiadomo ze zawieraja cukier prosty... Zawsze lepiej naduzyc owocow niz cukierkow, sa zdrowe i bardziej "tresciwe". Generalnie wszystko co jadlam mialo bardzo niski indeks glikemiczny. Ale rezim byl zbyt duzy, nie polecam na dluzsza mete.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 20:14   #21
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: odtłuścić organizm?

"Przy poziomie tkanki 13% pokrecilo mi sie cos z produkcja zenskich hormonow, przez okolo roku nie mialam wogole okresu... Ponoc to normalne ale ja jakos nie b ylam przekonana."

Jezus Maria...Ja bym nie potrafiła się tak KATOWAĆ !
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.