Zespół jelita drażliwego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-29, 18:43   #1
Pinnaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Unhappy

Zespół jelita drażliwego


Cześć, mam 18 lat. Przez całe dzieciństwo bardzo często miałam ostre bóle brzucha, wymioty i ból głowy aż w końcu trafiłam do szpitala w wieku 10 lat i wykryto mi właśnie wtedy zespół jelita drażliwego. Na początku brałam duspatalin ale później przestałam bo w sumie nie miałam ostrych objawów tej 'choroby', raz na jakiś czas zdarzyła się jakaś biegunka, lekki skurcz w brzuchu i tak było do teraz. Miesiąc temu zaczęłam gorączkować i to dość wysoka temperatura, bóle brzucha stały się nie do zniesienia, biegunka 4 razy dziennie, skurcze były tak silne że wielokrotnie wychodziłam z klasy bo było mi słabo, wybrałam się na pogotowie gdzie lekarzowi opowiedziałam wszystko, zapisał mi Controloc i brałam też panadol na gorączke, kazał mi przyjechać po 2 dniach jeśli by się nie poprawiło ( chciał mnie wtedy wysłać do szpitala )i tak też się stało, gorączka była nadal , bóle brzucha i biegunka. Przyjął mnie wtedy inny lekarz , który był przekonany że to na 100 % to od moich jelit dał mi zastrzyk jakiś co miał rozkurczyć to wszystko i dupatalin i nospe.Poszłam do lekarza rodzinnego, który stwierdził,że to jakieś zapalenie i samo mi to powinno przejść. Teraz od 3 tygodni biorę codziennie 2 duspataliny i 2 nospy + krople uspakajające. I właśnie od tych 4 tygodni biegunka a bóle nie ustępują, jest to strasznie uciążliwe bo jestem teraz w klasie maturalnej, przez te przykre bóle często opuszczam szkołe, a w klasie siędze jak na szpilkach i myślę o tym żebym tylko nie musiała wylecieć szybko do toalety. Mimo to,że goraczka minęła bóle są nadal. Ostatnio byłam u gastrologa który powiedział mi,że już tak będę miała od tych jelit. Strasznie się załamałam bo jakoś nigdy do tej pory nic się nie działo a tak nagle od miesiąca mam ostre bóle, nadęty brzuch, biegunkę, jem 100000000000 tabletek, często mi niedobrze,często oddaje mocz. Myślicie ,że coś innego jest na rzeczy ? Najgorsze jest to,że boję się gdziekolwiek wyjść bo wszędzie widzę tylko toalete.
Pinnaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 09:40   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

mialas kolonoskopie?
Na jakiej podstawie stwierdzili, ze to zjd?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 16:22   #3
Pinnaa18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie dlatego,że nie pamiętam tego tak dokładnie. Miałam wtedy z 10 lat :<
Pinnaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 08:28   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

to jak juz tyle lat to trwa, to jednak mysle, ze to zespol jelita drazliwego

poczytaj, moze cos pomoze
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=40396&page=95
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.