Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 19:36   #1
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878

Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)


Hej
Czy znajde tu osobe która pracowała / pracuje / lub będzie pracować na ww stanowisku?

Chodzi o sekretarkę / pracownika biurowego w państwowej szkole...

Bedę wdzieczna za każdą odpowiedź, chce się poradzić kilku rzeczy Każda podpowiedź czy możliwość ukierunkowania bedzie dla mnie cenną wskazówka

Dziekuję serdecznie
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 18:55   #2
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Czy chodzi o szkołę podstawową, czy także wyższą? Wprawdzie nie jestem typowo sekretarką, ale pracownikiem administracji na państwowej uczelni wyższej.
ddas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:23   #3
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

hej ddas
Ja dokladnie obejme posadę sekretarki w zespole szkol (oddzial "O" + podstawowka + gimanzjum)
Juz kiedys praowalam na podobnym stanowisku ale tylko przez 6msc, natomiast teraz bd to umowa na stale
chodzi mi o kilka porad dot wl takiego obszaru jak wniski, sio, fundusze, i nieszczesny program ksiegowy do budzetu szkoly ... oczywiscei cala insza inszojsc mile widziana
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:39   #4
ddas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 306
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
hej ddas
Ja dokladnie obejme posadę sekretarki w zespole szkol (oddzial "O" + podstawowka + gimanzjum)
Juz kiedys praowalam na podobnym stanowisku ale tylko przez 6msc, natomiast teraz bd to umowa na stale
chodzi mi o kilka porad dot wl takiego obszaru jak wniski, sio, fundusze, i nieszczesny program ksiegowy do budzetu szkoly ... oczywiscei cala insza inszojsc mile widziana
Ja pracuję w dziale socjalnym - mamy pod opieką ok 1500 pracowników i 300 emerytów. Nasza działka to dofinansowanie wczasów indywidualnych - tzw. wczasy pod gruszą, pomoc finansowa dla pracowników, pożyczki, bilety do teatru, do kina...
Wypłata świadczeń socjalnych następuje na pisemny wniosek pracownika, a naszym zadaniem jest obliczyć czy dana pomoc mu przysługuje i w jakiej kwocie - i potem wszystko to trzeba obliczyc ile, co się komu należy, no i rozliczyć - wprowadzić dane do systemu kadrowo - płacowego, stworzyć listę płac, uzgodnić z księgowością, płacami i wyjaśnić ewentualne różnice. Pracujemy w programie kadrowo - płacowym SIMPLE. Oczywiście musimy przy tym wszystkim brać pod uwagę ustawę o podatku dochodowym, ustawę o przedszkolach i żłobkach(dofinansowanie do przedszkoli), o szkolnictwie wyższym no i oczywiście o Funduszu Świadczeń Socjalnych. Tak w skrócie to wygląda u mnie. Nie wiem, czy coś pomogę, bo u nas każdy dział ma inną działkę np. stypendia - dziekanaty, fundusze unijne dział funduszy strukturalnych, zaopatrzenie - dział zaopatrzenia itd. trochę się zazębiamy z płacami, kadrami i księgowością. W każdym razie życzę powodzenia. Jakby co - pytaj.
ddas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 11:38   #5
szkrabus30
Zadomowienie
 
Avatar szkrabus30
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 783
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Ja takze jestem zainteresowana tym tematem bo chce sie starac o stanowisko sekretarki w zespole szkol.Prosze o wszystkie informacje pomocne w tym temacie. ps. nie mam zadnego doswiadczenia w tej branzy
szkrabus30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:21   #6
emilka901
Raczkowanie
 
Avatar emilka901
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 100
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Ja dostałam się na staż z UP w gimnazjum jako sekretarka pani dyrektor. Od jutra zaczynam, bardzo się cieszę Ciekawa jestem jak ta praca będzie wyglądać.
__________________
http://s1.suwaczek.com/20140802310214.png


Aparat góra i dół + ekspander - 9 maj 2012
emilka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 13:55   #7
szkrabus30
Zadomowienie
 
Avatar szkrabus30
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 783
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

gratulacje

daj znac niedlugo jak wyglada Twoja praca, co trzeba wiedziec, umiec itd
szkrabus30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 19:56   #8
emilka901
Raczkowanie
 
Avatar emilka901
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 100
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Hmmm. jak narazie to zajmuję się głównie przepisywaniem sprawozdań, pism, tworzeniem tabel w wordzie, non stop coś kseruję, odbieram pocztę, parzę kawę itp. ogólnie fajna praca, jednak nie ma co liczyc na zatrudnienie po stażu, ponoć nie ma etatu dla pracownika, to jets stanowisko wyłącznie stażowe ;/ Ale dobre i to, zawsze jakieś doświadczenie jest
__________________
http://s1.suwaczek.com/20140802310214.png


Aparat góra i dół + ekspander - 9 maj 2012
emilka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 10:02   #9
mary_mor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 90
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

czy mogę prosić o pomoc jak wpisywać w księdze druków ścisłego zarachowania np świadectwa?
mary_mor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 13:01   #10
zmijka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

Witam,
Pracuje jako sekretarz szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi. Mogę pomóc w miarę możliwości jeżeli chodzi o księgę druków ścisłego zarachowania to wszystko zależy jaki masz druk( są różne) przeważnie na końcu każdej księgi czy do korespondencji czy druków ścisłego zarachowania czy ewidencji widnieje wskazówka co i w jakich rubrykach wpisać.
Jak możesz to wrzuć skan pustej strony księgi ( albo znajdź wzór na jakieś stronie internetowej) a postaram się pomóc.
zmijka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 17:19   #11
gosiaczekk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Sekretarka w szkole państwowej - jest ktoś?:)

po kilkunastu latach na stanowisku sekretarza w szkole - wypalenie zawodowe, brak satysfakcji i ciągle niezmiennie niskie zarobki. Na początek fajna praca żeby nabyć praktyki, ale brak rozwoju, zostawienie człowieka samemu sobie i brak innych pracowników "po fachu" w szkole - to jest duży minus.
__________________
nesca
gosiaczekk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 18:19:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.