dolce gusto -kawa ,warto ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-14, 18:29   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

dolce gusto -kawa ,warto ?


Ostrze zęby na kawiarkę Nescafe dolce gusto,co prawda zwykle kawy nie piajm ale rózne wynalazki owszem ,pytanie czy warto ?
ktory model ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:03   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Nie opłaca się tego kupować według mnie. Niby drogi nie jest, bajerancko wygląda, ale te kapsułki są bardzo drogie.
A poza tym to zwykła rozpuszczalna kawa, więc żaden szał.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:35   #3
martinia
Zakorzenienie
 
Avatar martinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 845
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

ja mam dolce gusto i polecam. kawka pyszna, przeważnie pijam latte machiato i cappucino tylko faktycznie, koszt tych 8 kaw (16 kapsułek) to 19 zł. Przeliczając to na kawy w kawiarni i tak wychodzi taniej (gdzieś o 50zł), choć wiadomo, kupując ekspres nie na kapsułki tylko sypaną kawę - dużo drożej. Więc pytanie czy jesteś w stanie wydawać tyle na kapsułki (wtedy polecam hurtowy zakup na allegro) i jak często chcesz taką kawę pić. Dolce gusto ma tę zaletę, że kawę robisz bardzo szybko - z kapsułki od razu spienia się mleko, nie musisz pienić go tą rączką przy innych ekspresach. ja jestem z niego zadowolona
martinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 21:57   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

według mnie nie warto -cena kapsulek porownywalna do dobrej ziarnistej kawy ,a efekt...no coz ,tak jakby porownac zupe "z torebki" do ugotownej samemu

a z ekspresu z dysza do spieniania mleka nie trudno zrobic "bajeranckie" ,naprawdę

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2009-12-14 o 22:00
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 00:07   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Domyslam się ze firma zarabia na kapsułkach

kilka sztuk expresów uzywanych jest na allegro wiec pewnie ludzie sie zachwucili pomyslem a potem okazalo sie ze zachyt i chec robienia tych kawek opadł.

Pewnie i u mnie byloby podobnie a kolejny sprzęt na blacie nie jest mi potrzebny

Z moja częstotliwoscia picia kaw chyba lepiej iśc do kawiarni niz babrac sie w domu .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 01:14   #6
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Nie no porownanie do zupy w proszku, czy kawy rozpuszczalnej troche nie trafione. Ja posiadam akurat Bosh Tassimo, ale dziala na tej samej zasadzie. Machiato jest w smaku podobne do kawiarnianego, a na pewno lepsze niz w Esquires Cafe np. Fakt, ze dyski, czy kapsulki sa troche drogie-8 Latte Machiato kosztuje kolo £4. Teraz zastanawiam sie nad kupnem ekspresu z normalna kawa. Czekam az Tassimo sie zepsuje
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 08:56   #7
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

ja też odradzam. Lepiej zainwestować w jakiś mały ekspres na kawę ziarnistą czy mieloną. Ma wszystkie te same możliwości a cena kawy znacznie niższa.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-15, 11:18   #8
arttysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Witam, posiadam expres Dolce Gusto od 2 miesięcy.

Kawki rzeczywiście za tanie nie są, ale za to pyszne.
Nie są to kawy rozpuszczalne, ale parzone, wiem sprawdziłam, rozebrałam jedna kapsułkę na części pierwsze bo byłam ciekawa.

Następna sprawa jeśli ktoś pije bardzo dużo kawy, to odradzam, drogo wychodzi że aż strach, ja tam kawkę z expresu pijam 1 raz dziennie (taką lepszą dwuwarstwową) a tak zadowalam się zwykłą rozpuszczalną.
Najbardziej zachęcająca jest cena samego expresu, oglądnęłam kilka expresów na kapsułki i cena tego jest naprawdę przestępna

A cena kapsułek mam nadzieje że w końcu spadnie

Pozdrawiam
arttysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 14:27   #9
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Jesli chodzi o Anglie, to ceny takich ekspresow na kapsulki i normalnych, sa podobne, albo nie maja az tak znaczacej roznicy. Moj juz zaczynal sie psuc i myslalam, ze bede miala pretekst do kupna takiego zwyczjnego, ale napisalam do Tassimo i wyslali mi zepsuta czesc. Znow ekspres dziala bez zarzutu.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 00:29   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Poki co firma faktycznie zarabia na kapsulkach
Kawa nie jest rozpuszczalna, w tych kapsulkach jest zwykla sypana. Rozpuszczalne granulki w ogole nie nadaja sie do ekspresu i nie slyszalam zeby ktokolwiek tak robil....
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 01:46   #11
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Mi kilka razy taka kapsulka pekla, bo za wczesnie chcialam ja wyjac i mialam pelno fusow. Zdecydowanie wiec moge powiedziec, ze to zadna rozpuszczalna kawa nie jest. Poza tym mozna to poznac po smaku
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-16, 08:27   #12
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Jeżeli kawę pijasz raz na jakiś czas to warto. Jeżeli kilka dziennie - zdecydowanie nie, bo kapsulki Cię zeżrą

Chociaż i tak, jesli teraz miałabym kupować ekspres i padłoby na kapsułkowy to kupiłabym w Tchibo - sa tańsze, parametry mają podobne a i kapsułki nieco tańsze od tych Dolce Gusto.

Mój DG stoi i się kurzy, po początkowej euforii przyszło zapomnienie, ale ja nie jestem kawomaniakiem
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 08:34   #13
martinia
Zakorzenienie
 
Avatar martinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 845
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Mi kilka razy taka kapsulka pekla, bo za wczesnie chcialam ja wyjac i mialam pelno fusow. Zdecydowanie wiec moge powiedziec, ze to zadna rozpuszczalna kawa nie jest. Poza tym mozna to poznac po smaku
dokładnie, to nie jest rozpuszczalna kawa niektórym w opiniach nie podobało się, że mleko jest sproszkowane. mi to nie przeszkadza.

Cytat:
Napisane przez lilypad Pokaż wiadomość
Jeżeli kawę pijasz raz na jakiś czas to warto. Jeżeli kilka dziennie - zdecydowanie nie, bo kapsulki Cię zeżrą
ja np. ogólnie zwykłej kawy nie piję, kilka razy w tygodniu tak dla smaku, bo lubię, jedynie właśnie tą z mlekiem latte z DG, tak więc dużych kosztów kapsułek nie odczuwam. ale jeśli bez kilku kaw dziennie nie możesz żyć, to faktycznie na kapsułki wydasz majątek...
martinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:00   #14
passat28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Moim zdaniem Dolce Gusto to super ekspres. Kapsułki nie są aż takie drogie. Smak kawy wspaniały i dodatkowo szybkość przygotowania i czystość po przygotowaniu.
Inne ekspresy porażka. Jeśli nie chcę kawy z kapsułki wymieniam końcówkę i zalewam kubek z rozpuszczalną kawą w 30 sekund. Jest lepsza niż zalana wodą z czajnika.
passat28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:18   #15
lilypad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez passat28 Pokaż wiadomość
Inne ekspresy porażka.
Inne to znaczy jakie? Bo nie ma co chyba porównywać Dolce Gusto do normalnego, ciśnieniowego, niekapsułkowego Krupsa czy De Longhi.
Dolce Gusto to taka zabaweczka, ładnie wygląda, robi dobrą kawę ale są lepsze ekspresy.

Edytowane przez lilypad
Czas edycji: 2009-12-16 o 12:23
lilypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:38   #16
martinia
Zakorzenienie
 
Avatar martinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 845
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Cytat:
Napisane przez passat28 Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcę kawy z kapsułki wymieniam końcówkę i zalewam kubek z rozpuszczalną kawą w 30 sekund. Jest lepsza niż zalana wodą z czajnika.
na jaką końcówkę wymieniasz? bo nie rozumiem...a mnie to zaciekawiło
martinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:21   #17
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

W moim jest taki dysk, ktory wklada sie przy czyszczeniu tam, gdzie normalna kapsulke z kawa. Jesli nie dodasz tabletek, ktore czyszcza kamien, do wody, do kubka naleje sie czysty wrzatek.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 14:39   #18
martinia
Zakorzenienie
 
Avatar martinia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 845
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

aha, czyli po prostu kawa rozpuszczalna wsypana do kubka i zalewasz to wrzątkiem z DG...też tak czasem robię

myślałam, że ktoś znalazł sposób na zamianę tych kapsułek na 'zwykła kawę'....sama chciałam kiedyś oczyścić taką kapsułkę, wsypać do niej kawę i wykorzystać ponownie - ale zrezygnowałam bo bez tego wieczka (co sie przebija) pewnie pryskałaby na całą kuchnię...

Edytowane przez martinia
Czas edycji: 2009-12-16 o 14:42 Powód: dopisek ;)
martinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 21:40   #19
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

A i jeszcze w moim ekspresie mleko jest plynne w kapsulkach, a nie w proszku.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-17, 12:06   #20
becia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 140
GG do becia78 Send a message via Skype™ to becia78
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Widzę że w zasadzie każdy odradza. U mnie zdał egzamin super ale pewnie duża zasługa w tym koleżki który kapsułki załatwia mi w 1/3cenie tych na rynku
__________________
05.10.2009 START
73..>72..>71..>70..>69..> 68..>..67..>66..>65 ..<64..<63...BN
becia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 15:43   #21
beatriss
Przyczajenie
 
Avatar beatriss
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 20
GG do beatriss
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Witam,
z racji kawowego uzależnienia, pozwolę sobie wtrącić do rozmowy swoje trzy grosze...

Ja rozpatrywałam Dolce Gusto pod kątem i ceny, i smaku. Co do ceny, to fakt - kapsułki tanie nie są. Ale przecież kaw też jest na rynku multum i kilogram można zakupić za 20 zł, 90 czy nawet 200 zł. Mnie nie podoba się to, że posiadając DG jestem uzależniona od kapsułek jednej firmy, a tym samym przez cały czas piję kawę o tym samym smaku. Wiem, że można robić mniej lub bardziej mleczne, ale smak kawy pozostaje ten sam. Poza tym nie przekonuje mnie mleczko z kapsułki... preferuję świeże.
Na razie stawiam na kawę ziarnistą, której jest tyle rodzajów, że chyba do końca życia mogę testować nowe! Pozdrawiam wszystkich kawowych smakoszy! :P

P.S. Ale faktem jest, że reklama ekspresu DG jest tak przekonywująca, że sama mam ochotę lecieć do sklepu i kupić taką maszynkę!!!
__________________
Oriflame - bądź piękna, zarabiaj, baw się! lub zamów kosmetyki u mnie Beata http://pl.oriflame.com/recruits/onli...ponsor=1813769
u mnie jak zwykle kolorowy zawrót glowy
beatriss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 17:58   #22
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Osobiście nie posiadam. Kolega uraczył mnie kawą z tego ekspresu. Średnio mi smakowała, jak dowiedziałam się o cenie jednej kapsułki to przekonałam się, iż nie warto inwestować w ten sprzęt.
Chociaż przyznam, że oglądając reklamy byłam już skłonna kupić.
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 22:36   #23
Olaaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Witam zamierzam sie do kupna jakiegos ekspresu, ale szczerze to zbytnio sie nie znam! Uwazam, ze te dolce gusto na kapsulki to zwykly chwyt marketingowy, cena dobra, ale nie wiadomo na jak dlugo bedzie dobrze chodzil. Tak jest ze wszytskim! Slyszalam, ze krupsa sa dobre, czy ktoras moglaby to potwierdzic i mi doradzic?
Kawe pijam rzadko, jestem uzalezniona od czekolady na goraco. Potrzebowalabym ekspres, ktory by spienial i jaka czekolade najlepiej kupowac do takiego ekspresu. Moze zadaje glupie pytania, ale nie znam sie zbytnio na tym. Nie lubie mleka, wiec wolalabym jakies sproszkowane. Prosze o jakies informacje, bo bardzo mi na tym zalezy. A jezeli cos wiecie to mozecie sie podzielic, nie?? Po to tu jestesmy.
POZDRAWIAM WSZYSTKIE WIZAZANKI
Olaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 19:19   #24
AlinaKapusta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Hej! Jestem szczęśliwą posiadaczką najnowszego dolce gusto z wyswietlaczem!
Ekspres dostałam jako prezent waletynkowy od męża, jestem bardzo zadowolona. To prawda kapsułki są drogie ale kawa - moim zdaniem = pyszna. Nie pijam mocnych kaw takze jak dla mnie najlepsza jest capuccino i latte macchiato. Mieszkam w Norwegi, jest tu wiekszy wybor kaw, ostatnio nawet widziałam czekolady i herbaty w kapsułkach. Słyszałam ze dobra jest latte macchiato waniliowa, napewno przy najblizszej okazji ja kupie Wielkim plusem jest to ze robie kawke, wyrzucam kapsułki i nie musze myć ekspresu Podejrzewam ze jakbym mieszkala w Pl nie pozwolilabym sobie na ekspres z powodu cen kapslulek
AlinaKapusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:38   #25
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Ja mam Bosh Tassimo i ostatnio zaczeli robic caramel machiato
Wczesniej kupowalam herbate jakas z rumiankiem bodajze, nie pamietam. Nietstey w sklepach maja tylko zwykla i tzreba bylo zamawiac.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 20:40   #26
bartek_s63
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

ja piłem DG pare razy w biurze, okropieństwo, daje chemią, było to jakies 1,5 roku temu. Nie wiem ile rodzaji kawy można zrobić w tym ekspresie, pamietam że kosztował wtedy chyba ponad 500 złotych, więc pewnie dużo, ale po tamtej degustacji nauczyłem właścicielke tego urządzenia takie kawy podstawowe jak capucino, latte macchiato, małą czarną, czekolade robić własnoręcznie... od tamtej pory odstawiła ekspres w kąt
pozdrawiam
bartek_s63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:14   #27
herbaciara12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Kawka nie jest zła,jest dobrej jakości.
Na polskim rynku można dostać co raz więcej smaków,fajnie.
Ekspres kupiłam rok temu,do dziś chętnie z niego korzystamy,najchetniej cappuccino,a dzieciaki Nesqik
Cena kawy...
Hm...
za 20 zł zrobię 8 szt typowo kawiarnianej kawy,w kawiarni kupie tylko 2.
Jasne,ciężko kupić wszystkie na raz,ponieważ koszt jest spory.
Osobiście polecam!
herbaciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 11:15   #28
EmaMija
Raczkowanie
 
Avatar EmaMija
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 113
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Jeśli nie pijasz kawy to być może ten gadżet Ci się spodoba. Dla prawdziwych miłośników kawy jest to jednak zbyt duża "chemia". Piłam kilka rodzajów kaw z tego ekspresu i smakują jak zwykła kawa rozpuszczalna albo jak kawa rozpuszczalna z wariacją smakową
__________________
Ema Mija - mój blog
EmaMija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 11:45   #29
herbaciara12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Absolutnie nie chodzi o gadżet ,
mówię o kawie.
Są gusta i guściki.
herbaciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 22:58   #30
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: dolce gusto -kawa ,warto ?

Jak dla mnie, to wogole nie smakuje, jak kawa rozupszczalna. Najlepsze jest latte machiato.
W dyskach jest sprasowana zmielona kawa.
Wiadomo, ze to nie tem sam smak, co swiezo zmielonej, ale i na pewno nie przypomina jakichs rozpuszczalnych granulek.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-28 12:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.