Potrzebna pilna porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-07, 20:35   #1
kazik89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5

Potrzebna pilna porada


Witam! Pewnie na forum bylo juz milion takich tematow, jednak nie moge znalezc do konca satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Moja dziewczyna przez caly sierpien nie miala okresu. Ostatni jakos pod koniec lipca. Nigdy nie miala regularnych okresow, chociaz najdluzej spoznialy sie 2-4 dni. Ostatnio z powodu duzych stresow egzaminami itd sie troche spoznial. Jakies 2.5 tygodnia temu zabawialismy sie, ale nie doszlo do penetracji ani wytrysku, chociaz nasze narzady dotykaly sie. Pare dni temu kochalismy sie, wszystko z zabezpieczeniem, nic nie peklo, wytrysk poza partnerka. Dostala okres dwa dni temu, jednak jakis dziwny, mniej obfity, wydzielina ma kolor ciemno brazowy itd. Chyba pierwszy raz w zyciu taki ma. Jedna piers boli bardziej niz druga. Jest zdecydowanie jakis nieregularny. Prosze powiedziec czy jest jakis powod do obaw z tego powodu?
kazik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 20:48   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Potrzebna pilna porada

;d no niemożliwe, tak są obawy - zależy ile ma lat i jak długo miesiączkuje, nieregularne miesiączki raczej nie są powodem do radości
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 20:52   #3
kazik89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebna pilna porada

ma 19 lat i zazwyczaj kolo 7 dni miesiaczkuje
kazik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 20:58   #4
Safu
Raczkowanie
 
Avatar Safu
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 196
Dot.: Potrzebna pilna porada

niech idzie do ginekolga...
__________________

Safu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:03   #5
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Potrzebna pilna porada

Niech zrobi test. Najlepiej z krwi, będzie wiadomo, czy jest w ciąży, czy nie. Od razu przestaniecie się obawiać.
Możliwe, że to przez stres. To nie jest jeszcze jakiś wielki powód do obaw. Jeśli nie jest w ciąży niech pójdzie do ginekologa. A jeśli jest, to tym bardziej.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:04   #6
kazik89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebna pilna porada

Nie chce isc do ginekologa.. Mowi ze to pewnie przypadek, bo nie bylo wytrysku ani nic i nie chce sie denerwowac ;/.
kazik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:05   #7
basiek91
Raczkowanie
 
Avatar basiek91
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dolnośląskie/lubuskie z racji studiów
Wiadomości: 303
Dot.: Potrzebna pilna porada

okres to nie zegarek spokojnie. kilka razy okres przesunal mi sie o miesiac, byl skapy itp. i to wcale nie oznaczalo ciazy. uszy do gory
basiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-07, 21:14   #8
kazik89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebna pilna porada

Twoja wypowiedz poprawila mi troche humor! . Chociaz i tak troche sie denerwuje.. Bo to na prawde dziwny zbieg okolicznosci wszystko i jeszcze naczytalem sie na internecie to juz w ogole.. Bede dopisywal na dniach co sie zmienia
kazik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 21:37   #9
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Potrzebna pilna porada

twoja dziewczyna jest nieodpowiedzialna każda kobieta która współżyje musi odwiedzić ginekologa
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 23:28   #10
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Potrzebna pilna porada

A mogłaby też poprosić ginekologa o tabletki anty i skończyłyby się wasze schizy.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 00:55   #11
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Potrzebna pilna porada

Twoja dziewczyna powinna umówić się na wizytę, jeśli współżyje. Trzeba sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Niech popyta koleżanek czy znają jakąś miłą panią doktor, ja znalazłam taką która nie brała pieniędzy od uczennic (teraz już jestem studentką i szukam innej w innym mieście )
Też miałam kiedyś co miesiąc takie obawy, a od stresu, że jestem w ciąży okres się jeszcze bardziej spóźniał; przechodziłam też wcześniej zaburzenia nerwicowe i takie zamartwianie się odbijało się źle na moim zdrowiu.
Radzę zrobić test, umówić się do lekarza i zacząć stosować tabletki albo plastry antykoncepcyjne, żyje się o wiele spokojniej (; Jeśli obawia się wizyty u ginekologa, Twoim zadaniem jest przekonać ją że to nic złego [chociaż nie wiem, jak to będzie brzmieć z ust faceta - może podziała argument że każda kobieta, prędzej czy później, musi tam iść], wizyty nie są straszne! I są dla Waszego dobra (: Idź z nią, posiedź w poczekalni, potrzymaj za rękę. Będzie dobrze!
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne

Edytowane przez Hosz
Czas edycji: 2010-09-08 o 00:57
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 10:04   #12
kazik89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebna pilna porada

Wlasnie staram sie ja namowic, ale jest to ciezkie.. Dzisiaj dostala juz obfitego okresu, tzn. nie jest juz skapy, tylko leje sie tak jak za kazdym razem sie lalo, towarzysza temu bole podbrzusza, raz mocniejsze raz lzejsze.. Czy juz wszystko wporzadku?
kazik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:09   #13
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Potrzebna pilna porada

Nie,bo ma pójść do ginekologa. A w ciąży nie jest pewnie.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:05   #14
Cleverka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Lightbulb Dot.: Potrzebna pilna porada

Witam was jestem tu nowa, od 2 miesięcy staramy się zajśc w ciąże. Dzisiaj byłam 1 raz u Ginekologa żeby przebadać się czy wszystko ok itd. taka byłam nakręcona, że teraz siedzę i myślę. Otóż jestem w drugiej fazie cyklu, już po owulacji, ale delikatnie. Lekarz na USG dopochwowym zobaczył mały pęcherzyk w macicy ok 6 mm... Uwierzcie mi, wiem, że powinnam go zapytać, ale byłam przerażona. Co to jest??
Cleverka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:41   #15
insensible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebna pilna porada

Nie jest w ciąży o to się raczej nie musisz martwić. Ale tak jak inne osoby tu radze namówić ją na tabletki. Ureguluje jej sie bardziej wszystko (bynajmniej powinno ) i będziecie bardziej pewni że nie zostaniecie rodzicami .

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Cleverka Pokaż wiadomość
Witam was jestem tu nowa, od 2 miesięcy staramy się zajśc w ciąże. Dzisiaj byłam 1 raz u Ginekologa żeby przebadać się czy wszystko ok itd. taka byłam nakręcona, że teraz siedzę i myślę. Otóż jestem w drugiej fazie cyklu, już po owulacji, ale delikatnie. Lekarz na USG dopochwowym zobaczył mały pęcherzyk w macicy ok 6 mm... Uwierzcie mi, wiem, że powinnam go zapytać, ale byłam przerażona. Co to jest??
Pęcherzyk? Nie mam pojęcia . A lekarz sam nie powiedział co to jest?
insensible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:38   #16
Ciotka Milva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3
Dot.: Potrzebna pilna porada

To bardzo dobrze, że starasz się namówić swoją dziewczyną na wizytę u ginekologa. Dziewczyna, która współżyje powinna brać odpowiedzialność za siebie, nie tylko chodzi mi o ewentualną ciąże, ale po prostu o swoje zdrowie. No ale co ja się będę rozpisywać, skoro mnie już wiele osób uprzedziło... ja Ci tylko mogę życzyć wytrwałości żebyś wreszcie ją namówił, i to jak najszybciej
Ciotka Milva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 16:09   #17
marta 2307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Potrzebna pilna porada

moje zdanie jest takie.jesli mloda dziewczyna nie ma miesiac okresu to nie ma sily by nie byla w ciazy.chyba ze choruje na jakies sprawy kobiece ale jesli jest zdrowa a nie ma okresu to jest jedno -ciaza
marta 2307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:12   #18
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Potrzebna pilna porada

Hmm, ja jestem młoda, zdrowa i kiedyś kilkakrotnie okres mi się spóźniał dość znacznie ze stresu spowodowanego maturą, sesją, itp. Tak się zdarza, znalazłoby się tysiąc innych kobiet, które też na pewno tak miały.
Dziewczyna się "nakręca", bo wyobraża sobie, że jest w ciąży, martwi się... stąd ten brak okresu. Stres nie ma zbyt "leczniczego" wpływu na organizm.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.