Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 20:30   #3631
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
wiem, to było jedno z pierwszych miejsc, gdzie zajrzałam ale to nie te co mnie interesują :/
No nic, chciałam pomóc
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:33   #3632
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Dziękuję
Aga, Ty masz pre+prime transparentny puder maca? Jestes z niego zadowolona, jak on Ci się spisuje?
Powiem tylko tyle ŻAŁUJĘ, że dałam się kiedyś w KRK namówić żeby tego pudru nie kupować Dla mnie jest rewelacyjny, ładnie utrwala, przygotowuje bazę pod bronzer i konturowanie. Do tej pory byłam zadowolona z wykończenia MSF-em, ale jak moja buźka zaczynała produkować sebum to przy "odciskaniu" schodził i makijaż, w przypadku P+P schodzi tylko sebum, reszta trzyma się do momentu demakijażu.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:51   #3633
kama-hh
Zakorzenienie
 
Avatar kama-hh
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 8 242
GG do kama-hh
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Powiem tylko tyle ŻAŁUJĘ, że dałam się kiedyś w KRK namówić żeby tego pudru nie kupować Dla mnie jest rewelacyjny, ładnie utrwala, przygotowuje bazę pod bronzer i konturowanie. Do tej pory byłam zadowolona z wykończenia MSF-em, ale jak moja buźka zaczynała produkować sebum to przy "odciskaniu" schodził i makijaż, w przypadku P+P schodzi tylko sebum, reszta trzyma się do momentu demakijażu.
aga a co to za puder ? jaka jest fachowa nazwa ?
kama-hh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:53   #3634
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
No nic, chciałam pomóc
ależ czy ja cuś mówię ?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 20:56   #3635
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kama-hh Pokaż wiadomość
aga a co to za puder ? jaka jest fachowa nazwa ?
Puder transparentny utrwalający makijaż
http://www.maccosmetics.com/product/...der/index.tmpl
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 21:04   #3636
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Powiem tylko tyle ŻAŁUJĘ, że dałam się kiedyś w KRK namówić żeby tego pudru nie kupować Dla mnie jest rewelacyjny, ładnie utrwala, przygotowuje bazę pod bronzer i konturowanie. Do tej pory byłam zadowolona z wykończenia MSF-em, ale jak moja buźka zaczynała produkować sebum to przy "odciskaniu" schodził i makijaż, w przypadku P+P schodzi tylko sebum, reszta trzyma się do momentu demakijażu.
Dziękuję! To super, bo na dniach ten puderek będzie u mnie
A mam ten sam problem co i Ty - sebum z makijażem mi schodzi

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ależ czy ja cuś mówię ?
Nieeeee
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 21:13   #3637
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Witam po długiej przewie wszystkich MAComaniaków Jako, że sesyja oraz okres rekonwalestencji po niej trwały niesamowicie długo w tym semestrze to miałam sporo do nadrobienia, ale MACowy wątek już mam za sobą i postanowiłam się odezwać.

Zauważyłam, że jakiś czas temu znowu odżył temat podróbek, zwłaszcza na allegro. Tak się zastanawiałam czy nie poskutkowało by zgłoszenie sprawy na policję, ale nie pojedynczych sprzedających, tylko serwis allegro za umożliwianie sprzedaży podróbek i pośrednie zarabianie na tym. Muszę poczytać czy to prawnie dopuszczalne - taka konstrukcja.

Kolejną kwestią jest Wonder Woman - czy czaicie się na coś z tej kolekcji? Bo tak przeczytałam, że niektórym opulashe w oko wpadły, ale ogólnie to ta kolekcja szału nie robi. Ja się czaję na Skinfinish oraz Mighty Aphrodite, które zostały wyprzedane z selfridges.com z prędkością światła. Mam nadzieję, że kolekcja zdąży wyjść zanim wyjadę z UK i zdążę zamówić online, bo jechać z walizkami do centum Londynu mi się nie uśmiecha.

Następne o co chciałabym zapytać to: jaki cień proponujecie do zdecydowanych ust? Ostatnio nabyłam Costa Chic i mnie zachwyciła, cośtam sobie nią komponuję, ale jak przyjdzie do makijażu oczu to zonk! Nigdy nie malowałam się tak zdecydowanym kolorem, miałam jedno podejście do czerwieni, która zaraz potem uszczęśliwiła moją kochaną rodzicielkę. No i na dobrą sprawę kompletnie nie wiem co mam położyć na moje brązowe ślepka, co by się nie za mocno odznaczało, ale żeby było. Pomożecie? Bo narazie jedyna znośna wersja - sam tusz.

I ostatnia już sprawa to czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Blushcreme, ponieważ zastanawiam się nad kremowym różem i nie wiem czy te MACowe są godne uwagi czy może poczekać na wiosenne Cremeblend? Bo chyba są to podobne produkty.

I jeszcze jedno maluteńkie pytanko: czy na lotnisku Stansted jest MAC?

Ale się rozpisałam, ale tak długo nie zaglądałam na wizaż i trochę mi się tego nazbierało w główce, licze na wyrozumiałość

Edytowane przez palina_malina
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:27 Powód: literówka
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-22, 21:31   #3638
asiorrr
Raczkowanie
 
Avatar asiorrr
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 365
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Na Stansted jest MAC
asiorrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 21:37   #3639
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że jakiś czas temu znowu odżył temat podróbek, zwłaszcza na allegro. Tak się zastanawiałam czy nie poskutkowało by zgłoszenie sprawy na policję, ale nie pojedynczych sprzedających, tylko serwis allegro za umożliwianie sprzedaży podróbek i pośrednie zarabianie na tym. Muszę poczytać czy to prawnie dopuszczalne - taka konstrukcja.
nie sądzę żeby to coś dało, pewnie gra nie warta świeczki... mi to juz nawet przychodziły do głowy rozwiązania typu "Uwaga" w TVNie

z WW czaję się na Marquise D', jaśniejszy MSF, Mighty Aphrodite i jakiegos Opulasha

Sam tusz do szminki nie jest złym rozwiązaniem, moze jakaś kreseczka do tego? A jak chcesz z cieniami, to może jakieś neutralki, wymodelowanie oka jakąś Omegą czy Soft Brown... ?

Te nowe róże w kremie podobno lepsze będą )
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 11:05   #3640
Nat2706
Raczkowanie
 
Avatar Nat2706
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Dziewczyny pomóżcie
Mam zaproszenie na MACowy makijaż we Wrocku i zamierzam się udać, tylko nie wiem do kogo. Nie wiem jeszcze czy pójdę sobie tak poprostu czy przed jakąś imprezą. W każdym razie jestem mocno początkująca, maluję się raczej w kolorystyce neutralnej i chciałabym,żeby ktoś mi pokazał coś nowego, co można zrobić z moją buzią. Macie jakieś typy do kogo się najlepiej udać?
Jeśli chodzi o obsługę to wiadomo,że w Magnolii jest absolutnie legendarna, aczkolwiek mi zawsze najlepiej "współpracowało" się z dziewczyną drobniutką, o ciemnych blond włosach, czasem nosi różne nakrycia głowy, czasem okulary. Znacie jej imię? Polecacie makijaż u niej?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nat2706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 11:19   #3641
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nat2706 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Mam zaproszenie na MACowy makijaż we Wrocku i zamierzam się udać, tylko nie wiem do kogo. Nie wiem jeszcze czy pójdę sobie tak poprostu czy przed jakąś imprezą.
Pamiętaj, że trzeba wcześniej zadzwonić i sie umówić.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Dziękuję! To super, bo na dniach ten puderek będzie u mnie
A mam ten sam problem co i Ty - sebum z makijażem mi schodzi
mi makijaż też schodził z sebum, a nawet i bez niego a tak serio to dopiero po przestawieniu się na minerały i/lub używaniu pudru bambusowego widzę, ze makijaż jest trwalszy. Ewentualnie na specjalne okazje:prolongwear. A już długotrwałe maratony typu:praca, impreza, nocka i powrót rano dodatkowo pryskam twarz utrwalaczem kryolanu i jakoś wszystko siedzi idealnie.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 12:17   #3642
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nat2706 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Mam zaproszenie na MACowy makijaż we Wrocku i zamierzam się udać, tylko nie wiem do kogo. Nie wiem jeszcze czy pójdę sobie tak poprostu czy przed jakąś imprezą. W każdym razie jestem mocno początkująca, maluję się raczej w kolorystyce neutralnej i chciałabym,żeby ktoś mi pokazał coś nowego, co można zrobić z moją buzią. Macie jakieś typy do kogo się najlepiej udać?
Jeśli chodzi o obsługę to wiadomo,że w Magnolii jest absolutnie legendarna, aczkolwiek mi zawsze najlepiej "współpracowało" się z dziewczyną drobniutką, o ciemnych blond włosach, czasem nosi różne nakrycia głowy, czasem okulary. Znacie jej imię? Polecacie makijaż u niej?
Myślisz o Agnieszce możesz do niej iść fajnie maluje.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:21   #3643
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez palina_malina Pokaż wiadomość
Kolejną kwestią jest Wonder Woman - czy czaicie się na coś z tej kolekcji? Bo tak przeczytałam, że niektórym opulashe w oko wpadły, ale ogólnie to ta kolekcja szału nie robi. Ja się czaję na Skinfinish oraz Mighty Aphrodite, które zostały wyprzedane z selfridges.com z prędkością światła. Mam nadzieję, że kolekcja zdąży wyjść zanim wyjadę z UK i zdążę zamówić online, bo jechać z walizkami do centum Londynu mi się nie uśmiecha.
Nie sugeruj się tym co jest na stronie. W ten sposób oni napuszczają tylko machinę sprzedaży. W Selfridges mają wszystkiego pod dostatkiem, bo byłam i posprawdzałam szuflady Nie ma on line, bo wypuścili na przedsprzedaż mniej produktów, ale zapewne dołożą później.
WW będzie online też ma stronie Debenhams od ok. 2 marca, no i www.maccosmetics.co.uk
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 12:35   #3644
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nat2706 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Mam zaproszenie na MACowy makijaż we Wrocku i zamierzam się udać, tylko nie wiem do kogo. Nie wiem jeszcze czy pójdę sobie tak poprostu czy przed jakąś imprezą. W każdym razie jestem mocno początkująca, maluję się raczej w kolorystyce neutralnej i chciałabym,żeby ktoś mi pokazał coś nowego, co można zrobić z moją buzią. Macie jakieś typy do kogo się najlepiej udać?
Jeśli chodzi o obsługę to wiadomo,że w Magnolii jest absolutnie legendarna, aczkolwiek mi zawsze najlepiej "współpracowało" się z dziewczyną drobniutką, o ciemnych blond włosach, czasem nosi różne nakrycia głowy, czasem okulary. Znacie jej imię? Polecacie makijaż u niej?
Nie wiem czy nie mówisz o Agnieszce czasami...
Ale moim zdaniem to naprawdę wszystkie dziewczyny wymiatają w tym MACu
No i popieram, trzeba się umówić wcześniej.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 14:53   #3645
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Przymierzam się do zakupu fluidu (niestety za pośrednictwem internetu). Chcę dobrać odcień i mam strasznie namieszane!! Niektóre osoby twierdzą, że NW to żółte kolory inne różowe, a jeszcze inne że C to żółte. Inne osoby twierdzą że NC to żółte, a NW neutralne, a gdzie różowe? Proszę sprostujcie to, bo mam dość tej mieszaniny. Jak to możliwe, żeby różne osoby inaczej interpretowały ten sam odcień?!! Nawet w recenzjach na wizażu tak opisują.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 14:56   #3646
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu fluidu (niestety za pośrednictwem internetu). Chcę dobrać odcień i mam strasznie namieszane!! Niektóre osoby twierdzą, że NW to żółte kolory inne różowe, a jeszcze inne że C to żółte. Inne osoby twierdzą że NC to żółte, a NW neutralne, a gdzie różowe? Proszę sprostujcie to, bo mam dość tej mieszaniny. Jak to możliwe, żeby różne osoby inaczej interpretowały ten sam odcień?!! Nawet w recenzjach na wizażu tak opisują.
Z doświadczenia to powiem Ci, że na "oko" ze strony internetowej to koloru niestety nie dobierzesz, ja sama testowałam chyba z 4 próbki zanim znalazłam najbardziej ZBLIŻONY odcień.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 15:20   #3647
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Przymierzam się do zakupu fluidu (niestety za pośrednictwem internetu). Chcę dobrać odcień i mam strasznie namieszane!! Niektóre osoby twierdzą, że NW to żółte kolory inne różowe, a jeszcze inne że C to żółte. Inne osoby twierdzą że NC to żółte, a NW neutralne, a gdzie różowe? Proszę sprostujcie to, bo mam dość tej mieszaniny. Jak to możliwe, żeby różne osoby inaczej interpretowały ten sam odcień?!! Nawet w recenzjach na wizażu tak opisują.
Ja mogę potwierdzić, że NC są żółte, a NW różowe.
Ale to może być tylko moje odczucie :P. Ale na pewno NC pasuje do ciepłej karnacji .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 16:50   #3648
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytuję np. Smoothie "Posiadam odcień NW25 - piękny jasny beż, napigmentowany w całości żółtym odcieniem."

tofikus11 "Używam koloru z gamy żółtych NC40."

To tylko 2 na szybkiego cytaty. O co kaman? Może te oznaczenia NC i NW nie mają nic wcpólnego z odcieniem karnacji? Wyjaśni mi to ktoś jeszcze?
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 17:37   #3649
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Cytuję np. Smoothie "Posiadam odcień NW25 - piękny jasny beż, napigmentowany w całości żółtym odcieniem."

tofikus11 "Używam koloru z gamy żółtych NC40."

To tylko 2 na szybkiego cytaty. O co kaman? Może te oznaczenia NC i NW nie mają nic wcpólnego z odcieniem karnacji? Wyjaśni mi to ktoś jeszcze?
Jak ja tu pytałam jaki mam wybrać odcień mając ciepłą karnację, wszyscy mi zgodnie orzekli, że NC, bo żółtawa . A że miałam NW i był za różowy to tym bardziej potwierdza to tę teorię :P.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 17:37   #3650
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A ja się chciałam zapytać jaki róż polecacie, chodzi mi chyba o jakiś taki delikatny odcień na co dzień.
Nie mam jeszcze żadnego różu z MACa i muszę się przyznać, że nigdy im się bliżej nie przyglądałam Teraz koleżanka ma mi kupić, ale zupełnie nie orientuję się w kolorach i nie wiem o który poprosić...
Macie jakieś must have?
Dodam, że mam bardzo jasną cerę, tak NW15, ciemne brązowe włosy i zielone oczy
Chciałabym coś iniwersalnego, do naturalnego makijażu
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:01   #3651
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kaaalinkaaa Pokaż wiadomość
A ja się chciałam zapytać jaki róż polecacie, chodzi mi chyba o jakiś taki delikatny odcień na co dzień.
Nie mam jeszcze żadnego różu z MACa i muszę się przyznać, że nigdy im się bliżej nie przyglądałam Teraz koleżanka ma mi kupić, ale zupełnie nie orientuję się w kolorach i nie wiem o który poprosić...
Macie jakieś must have?
Dodam, że mam bardzo jasną cerę, tak NW15, ciemne brązowe włosy i zielone oczy
Chciałabym coś iniwersalnego, do naturalnego makijażu
Jak dla mnie Tenderling mógłby być dla Ciebie dobrym typem

Uf,witam.Po miesiącu sesji mam...5 dni wolnegoi chętine spędzę je z wami.
Dostałam dziś w prezencie (mogłam sobie jeden wkładzik wybrać ) Quary.Bardzo jestem ciekawa eksparymentów z tym kolorem.Jakieś sugestie?
W najbliższym czasie planuję jeszcze Girlie,Blackberry i Beauty Marked.W końcu zostało mi 5 miejc w drugiej 15-stce to trzeba przecież wypełnić

Dziś w MACzku widziałam,że wypakowywują już Wonder Woman.Krzykliwa czerwień panoszyła się na stole wyglądając z kartonowych pudeł
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:30   #3652
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Cytuję np. Smoothie "Posiadam odcień NW25 - piękny jasny beż, napigmentowany w całości żółtym odcieniem."

tofikus11 "Używam koloru z gamy żółtych NC40."

To tylko 2 na szybkiego cytaty. O co kaman? Może te oznaczenia NC i NW nie mają nic wcpólnego z odcieniem karnacji? Wyjaśni mi to ktoś jeszcze?
http://www.peachesandblush.com/2010/...questions.html

tu masz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

To co prawda pisze dziewczyna, która jak sama twierdzi ekspertem MACa nie jest, ale tłumaczy to dość jasno.
NC - to Neutral Cold
NW - to Neutral Warm

"Does that mean that if i have warm undertones (Yellow, Golden beige skin) i should use NW and if I have cool undertones (Pinkish beige skin) i should use NC?
NO. Its the other way round. MAC makes their products according to the colour wheel, so NW (Neutral Warm) is meant for cooler skin tones to neutralize them. NC (Neutral Cool) is meant for Warmer skin tones to neutralize them. So yellow and golden skins need an NC and pinkish skin needs an NW."
"Czy to znaczy, że mając ciepłą tonację skóry (żółta, złoto-brązowa skóra) powinnam używać podkładów NW a jeśli mam chłodną tonację (różówo-beżową) powinnam używać NC?
NIE. To zupełnie odwrotnie. MAC tworzy swój system dobierania podkładów zgodnie z kołem kolorów więc NW jest przeznaczone dla chłodnych kolorów skóry aby je zneutralizować. NC jest przeznaczone dla skóry ciepłej, aby ją zneutralizować. Stąd osoby o żółtawej lub złoto-beżowej cerze powinny używać podkładów NC, a te o skórze w różowej tonacji - NW".

Burn: mniam mniam Wonder Woman
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:32   #3653
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez asiorrr Pokaż wiadomość
Na Stansted jest MAC
Dziękuję bardzo, to chyba wiem gdzie się zaopatrzę. Zawsze będzie trochę taniej. Poszperałam trochę i jedyne co znalazłam to, że Peacocky cienie kosztują na lotnisku 13,5 funta, tylko nie mogłam się doszukać na jakim i miałam nadzieję, że na Stansted są.

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nie sądzę żeby to coś dało, pewnie gra nie warta świeczki... mi to juz nawet przychodziły do głowy rozwiązania typu "Uwaga" w TVNie

z WW czaję się na Marquise D', jaśniejszy MSF, Mighty Aphrodite i jakiegos Opulasha

Sam tusz do szminki nie jest złym rozwiązaniem, moze jakaś kreseczka do tego? A jak chcesz z cieniami, to może jakieś neutralki, wymodelowanie oka jakąś Omegą czy Soft Brown... ?

Te nowe róże w kremie podobno lepsze będą )
Uwaga w TVN też dobry pomysł

A z kreseczką to juz za dużo, bo próbowałam taką delikatną, robioną brązowym cieniem i niestety a eyelinera nie używam. Muszę poszukać jakiś neutralków, w wątku często o tym było, więc nie powinnam mieć problemu, obecnie analizuję swatchowy.

A z różami to może faktycznie się wstrzymam. A może na początku marca już będą.

Cytat:
Napisane przez MaSS1984 Pokaż wiadomość
Nie sugeruj się tym co jest na stronie. W ten sposób oni napuszczają tylko machinę sprzedaży. W Selfridges mają wszystkiego pod dostatkiem, bo byłam i posprawdzałam szuflady Nie ma on line, bo wypuścili na przedsprzedaż mniej produktów, ale zapewne dołożą później.
WW będzie online też ma stronie Debenhams od ok. 2 marca, no i www.maccosmetics.co.uk
Faktycznie masz rację. A przechodziłam koło Selfridges jak byłam w Londynie, ale coś mi się ubzdurało, że WW jest w przedsprzedaży tylko online. Później dopiero jak czytałam wątek to widziałam, że tam wlaśnie robiłaś zakupy.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:27   #3654
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
"Czy to znaczy, że mając ciepłą tonację skóry (żółta, złoto-brązowa skóra) powinnam używać podkładów NW a jeśli mam chłodną tonację (różówo-beżową) powinnam używać NC?
NIE. To zupełnie odwrotnie. MAC tworzy swój system dobierania podkładów zgodnie z kołem kolorów więc NW jest przeznaczone dla chłodnych kolorów skóry aby je zneutralizować. NC jest przeznaczone dla skóry ciepłej, aby ją zneutralizować. Stąd osoby o żółtawej lub złoto-beżowej cerze powinny używać podkładów NC, a te o skórze w różowej tonacji - NW".
co to za bzdura, jak można zneutralizować ciepą skórę NC jak one są ciepłe, wszytskie, jedne nieco bardziej inne nieco mniej (np: NC41 w Studio Fix Fuid jest nieco mniej ciepły od pozostaych w podobnej mocy na przykad NC40 ale daalej jest po ciepłej stronie) - nie nie można ciepłym zneutralizować ciepłego, poprostu się nie da
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:45   #3655
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
co to za bzdura, jak można zneutralizować ciepą skórę NC jak one są ciepłe, wszytskie, jedne nieco bardziej inne nieco mniej (np: NC41 w Studio Fix Fuid jest nieco mniej ciepły od pozostaych w podobnej mocy na przykad NC40 ale daalej jest po ciepłej stronie) - nie nie można ciepłym zneutralizować ciepłego, poprostu się nie da
Ja słyszałam w MACu, że NC mają w sobie żółto zielone tony, a NW różowo zielone.
Czyli jak mam ciepłą skórę bo żółtą to wg MAC jest zimna.
Jak byłam ostatnio to usłyszałam że przy mojej jasnej skórze to w sumie mogę brać i NW i NC bo nie będzie się tak rzucać w oczy różnica. Chociaż przy mojej tendencji do rumieńca to i tak chyba wziełabym NC.
Dobrze myślę?

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

A w ogóle powiedzcie co myślicie o metodzie dobierania różu kontrastem. Tj. do ciepłej skóry zimny róż i na odwrót.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:53   #3656
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Cytuję np. Smoothie "Posiadam odcień NW25 - piękny jasny beż, napigmentowany w całości żółtym odcieniem."

tofikus11 "Używam koloru z gamy żółtych NC40."

To tylko 2 na szybkiego cytaty. O co kaman? Może te oznaczenia NC i NW nie mają nic wcpólnego z odcieniem karnacji? Wyjaśni mi to ktoś jeszcze?
w płynnych podkładach wszystkie kolory NC są ciepłe, a NW chłodne, w przypadku NC są zawsze mniej lub bardziej zółte, Natomiast NW są czasami bardziej różowe, a czasami idą raczej w kierunku neutralnych beży, minimalnie szarawych i lub z minimalnymi tonami różu ale prawie nie widocznymi.
oczywiście w każdym rodzaju podkładu wygląda to inaczej np: wszystkie NW w Prolongwear są dość wyraźnie różowe, za to w Studio Fix Fluid juz podążają w kierunku neutralnego ale dalej są po chłodnej stronie

w przypadku Face&Body kolory C idą delikatnie w kierunku żółtego, ale nie jest taki oczywisty wyrażny zółty ton, czasami jak naprzykład w kolorze C4 zawiera domieszkę szarawych tonów, coś jak kamienne beże, natomiast N w tych podkładach są w kierunku chłodnego ale nie są awidentnie różowe

da mnie oznaczenie podkładów w każdej firmie to nie oznaczenie do jakiej skóry on jest, tylko jakie tony ma w sobie, pózniej jest kwestia doboru odpowiedniego stopnia krycia do danej skóry, ocena jak bardzo kryjący będzie, sprawdzenie czy dana skóra potrzebuje neutralizacji i w jakim kierunku i następnie skorelowanie tego ze stopniem krycia podkładu.
Ostatnio dzwoniła do mnie w tej sprawie Martiryb i tłumaczyłem jej o co chodzi, szczególnie ważne żeby połączyć stopień krycia podkładu z tym jak ma neutralizować skórę, bo taki sam efekt neutralizacji mogą dać dwa rózne kolory w zależności od ich stopnia krycia, w przypadku lekkiego podkładu efekt neutralizacji będzie czymś pomiędzy kolorem skóry a kolorem podkładu, wieć wtedy możemy sobie pozwolić na podkład który jest na przykłąd dość żólty bo na skórze taki nie wyjdzie, natomiast im podkład jest bardziej kryjący to kolor powinien być bardziej dopasowany, i mamy mniejsze pole do działania na tonach, w przypadku bardzo kryjących formuł jak Full Coverage kolor dobieramy idealnie do skóry tam nie ma potrzeby zabawy tonami bo podkład kryje i tyle.
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 19:56   #3657
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Zgłasza się początkująca maniaczka

Byłam dziś w nowo otwartym MACu w G. Mokotów i wyszłam ze Skinfinishem, korektorem i wkładem różu Buff

Obsługa była świetna, mam nadzieję, że to się nie zmieni i nie będę już musiała nigdy zaglądać do naburmuszonych pań w Złotych Tarasach
__________________
Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno...

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:00   #3658
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Ja słyszałam w MACu, że NC mają w sobie żółto zielone tony, a NW różowo zielone.
Czyli jak mam ciepłą skórę bo żółtą to wg MAC jest zimna.
Jak byłam ostatnio to usłyszałam że przy mojej jasnej skórze to w sumie mogę brać i NW i NC bo nie będzie się tak rzucać w oczy różnica. Chociaż przy mojej tendencji do rumieńca to i tak chyba wziełabym NC.
Dobrze myślę?

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

A w ogóle powiedzcie co myślicie o metodzie dobierania różu kontrastem. Tj. do ciepłej skóry zimny róż i na odwrót.
to zalezy jak kryjący podkład weżmiesz, odpowiedż masz u góry, wysmarowałem eleborat, co oni powymyslali w NW różowo zielone czyli tak naprawde chłodno bezowe bo te dwa kolory się znoszą, a w NC zółto zielone nie wiem gdzie oni tam zielone widzą, ja tam w niektórych widze mnie żółci jak NC41 ze Studio Fix Fluid albo NC 37 w Studio Sculpt, a w niektórych nawet minimalnie pomarańczowe tony szczególnie w tych ciemniejszych.

sam byłem świadkiem jak pani w salonie tłumaczyła że te NC są chłodniejsze a te NW cieplejsze - no ale co zrobić
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:05   #3659
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Kto ma Select Sheer Pressed Powder? Bo na KWC tylko 2 opinie.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
to zalezy jak kryjący podkład weżmiesz, odpowiedż masz u góry, wysmarowałem eleborat, co oni powymyslali w NW różowo zielone czyli tak naprawde chłodno bezowe bo te dwa kolory się znoszą, a w NC zółto zielone nie wiem gdzie oni tam zielone widzą, ja tam w niektórych widze mnie żółci jak NC41 ze Studio Fix Fluid albo NC 37 w Studio Sculpt, a w niektórych nawet minimalnie pomarańczowe tony szczególnie w tych ciemniejszych.

sam byłem świadkiem jak pani w salonie tłumaczyła że te NC są chłodniejsze a te NW cieplejsze - no ale co zrobić
No ja też tam zieleni nie widziałam ale ja nosze okulary to może i ślepa jestem. W sumie trochę zabawy z tymi kolorami jest.
Wiesz - ja zawsze wybieram podkłady jak najmniej kryjące. Właście z MAC to krem tonujący. Wyznaję taką zasadę, że w momencie kiedy raptem kilka miejsc wymaga korektora, lepiej użyć czegoś lżejszego niż się klajstrować na całej twarzy czymś bardzo kryjącym, a w rejonach strategicznych użyć dobrego korektora.

Przeczytałam Twój wywód i jest dla mnie bardzo logiczny.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 20:09   #3660
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
co to za bzdura, jak można zneutralizować ciepą skórę NC jak one są ciepłe, wszytskie, jedne nieco bardziej inne nieco mniej (np: NC41 w Studio Fix Fuid jest nieco mniej ciepły od pozostaych w podobnej mocy na przykad NC40 ale daalej jest po ciepłej stronie) - nie nie można ciepłym zneutralizować ciepłego, poprostu się nie da
no właśnie też mi się to wydaje pogmatwane
Pamiętam, że w którymś z pierwszych wątków ktoś tłumaczył te skróty jako NC - not cold i NW - not warm (albo coś podobnego )

Czyli do skóry o chłodnym odcieniu trzeba dobierać ciepłe odcienie, tak?

(Boszzzz, jak nigdy się w tym chyba nie połapię - dobrze, że w MACu mam fachowe panie, które to za mnie zrobią. Ja dopiero rozumiem o co chodzi jak mi ktoś to pokaże - z jedną panią tak kiedyś testowałam kilka odcieni i mi to tłumaczyła, ale teraz nie potrafiłabym wyjaśnić dlaczego mam korektor NC).

Poza tym myślę, że duży problem jest przy bardzo jasnej skórze, bo sama pamiętam jaka była różnica między NC15 a NC20, który już był bardzo żółty (za żółty dla mnie, a NC wydawał się taki jasny kremowy)


Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość

A w ogóle powiedzcie co myślicie o metodzie dobierania różu kontrastem. Tj. do ciepłej skóry zimny róż i na odwrót.
Słyszałam gdzieś o tej metodzie, ale nie wiem, czy przy bardzo jasnych skórach to się rzeczywiście sprawdza
Bo jakbym chciała moją "chłodną" skórę (taką mam, ale w sumie sama już nie wiem, może mi się tak wydaje) ocieplić sobie różem to jednak u mnie porażka - wypróbowałam już kilka brzoskwiniowo-złotawo-brązującyo-beżowych różów i wyglądają na mojej twarzy po prostu nienaturalnie.


Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Powiem tylko tyle ŻAŁUJĘ, że dałam się kiedyś w KRK namówić żeby tego pudru nie kupować Dla mnie jest rewelacyjny, ładnie utrwala, przygotowuje bazę pod bronzer i konturowanie. Do tej pory byłam zadowolona z wykończenia MSF-em, ale jak moja buźka zaczynała produkować sebum to przy "odciskaniu" schodził i makijaż, w przypadku P+P schodzi tylko sebum, reszta trzyma się do momentu demakijażu.
A jakim pędzlem nakładasz (albo inni też ) puder P+P?
Ja go kiedyś miałam i efektem też byłam zachwycona, ale nie do końca, bo miałam wrażenie, że takim typowym pędzlem do pudru (mam z Sephory) to nie zawsze się równomiernie nakłada
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.