Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 12:41   #601
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
na wszelki wypadek podaję skład mojego URIAGE, zobaczycie, czy ma parsol ?
AQUA, DICAPRYLYL CARBONATE, URIAGE THERMAL SPRING WATER, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOPENTASILOXANE, TRICONTANYL PVP, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROGENATED POLYDECANE, BUTYLENE GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOL, GLUCOSE, CHLORPHENESIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TETRASODIUM EDTA, O-CYMEN-5-OL, TOCOPHERYL ACETATE, TREHALOSE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, POLYQUATERNIUM-51, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE.
Zaznaczony składnik to Parsol.

Plus:
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czy ten puder z jadwigi nie powoduje destabilizacji parsola?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...adzikowej.html

Skład: Kaolin, Montmorillonite, Zinc Oxide.

Pozdrawiam
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-21, 16:30   #602
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

kolezanka wyzej juz odpisała
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 17:33   #603
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Używacie może tego pudru bambusowego z BU? chodzi mi o ten nowy: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...amboozinc.html
piszą, że można stosować na filtry, bo jest neutralny, to prawda?

I jeszcze mam pytanie, jakie filtry możecie polecić do skóry tłustej z możliwie jak najwyższym wskaźnikiem UVA?
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:03   #604
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Używacie może tego pudru bambusowego z BU? chodzi mi o ten nowy: http://www.biochemiaurody.com/sklep/...amboozinc.html
piszą, że można stosować na filtry, bo jest neutralny, to prawda?

I jeszcze mam pytanie, jakie filtry możecie polecić do skóry tłustej z możliwie jak najwyższym wskaźnikiem UVA?
ma tlenek cynku więc z parsolem nie bardzo
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:07   #605
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Zaznaczony składnik to Parsol.

Plus:



Pozdrawiam
dzięki ale ten parsol chyba jest tu stabilizowany ? i mimo tego też nie można ?
bo nie chcę szukać innego filtru, ten jest idealny: nie ma parabenów i zapachu nie podraznia i nie zostawia białego filmu....
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:08   #606
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
@Karmazynka talk i mika destabilizują z tego co pamiętam, a tego tam ni ma

Jak ze stabilnością tego poniżej??
Bo się podnieciłam 40 dychy za 100 mil


DUCRAY MELASCREEN Mleczko przeciwsłoneczne na przebarwienia Sun Lotion SPF50+

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, PVP / Eicosene Copolymer, Stearyl Alcohol, Chlorphenesin, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Tribehenin, Xanthan Gum. (28.09.2010)
Jest stabilne. Zużyłam już dwie tubki tego filtra, a w zapasie czeka następna To bardzo przyjemny w aplikacji i lekki (jak na filtry) preparat. Dobry do skóry z tendencją do przetłuszczania. Przy przesuszającej się może być potrzebny krem pod filtr. Dla mnie przy izoteku jest wręcz za lekki i póki co tłuszczę się avenką.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tego czy się klei niestety nie wiem bo nigdy go nie uzywałam
Nie klei się. Wchłania się praktycznie jak zwykły krem, nawet na tłustej skórze nie spływa i nie klei się.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-22, 19:48   #607
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
dzięki ale ten parsol chyba jest tu stabilizowany ? i mimo tego też nie można ?
bo nie chcę szukać innego filtru, ten jest idealny: nie ma parabenów i zapachu nie podraznia i nie zostawia białego filmu....
jak chcesz byc pewna ze masz stabilną ochronę to nie zmieniaj filtra tlko poszukaj pidru który go na pewno nie zdestabilizuje
Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jest stabilne. Zużyłam już dwie tubki tego filtra, a w zapasie czeka następna To bardzo przyjemny w aplikacji i lekki (jak na filtry) preparat. Dobry do skóry z tendencją do przetłuszczania. Przy przesuszającej się może być potrzebny krem pod filtr. Dla mnie przy izoteku jest wręcz za lekki i póki co tłuszczę się avenką.


Nie klei się. Wchłania się praktycznie jak zwykły krem, nawet na tłustej skórze nie spływa i nie klei się.
o to extra
może tym razem trafie na idealny filtr , bo tyle ich juz wypróbowałam a żaden nie spisał się naprawde dobrze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 07:44   #608
kosmostolog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ma tlenek cynku więc z parsolem nie bardzo
Z filtrow do skory tlustej jestem zachwycona nowa emulsja matujaca Vichy Capital Soleil 50- jest rzeczywiscie matujaca i Vichy ma dobre ceny w tym roku, nawet za 40 pare zlotych mozna dostac w dobrej aptece.
kosmostolog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 11:15   #609
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jak chcesz byc pewna ze masz stabilną ochronę to nie zmieniaj filtra tlko poszukaj pidru który go na pewno nie zdestabilizuje


o to extra
może tym razem trafie na idealny filtr , bo tyle ich juz wypróbowałam a żaden nie spisał się naprawde dobrze
hm, a jakieś sugestie w sprawie takiego pudru? Próbowałam już BU ale mi nie leżą, skrobia takoż...
póki co uzywam podkładu vichy zamiast pudru ale jest trochę za ciężki na lato... chciałabym jakiś puder brązujący lub rozświetlający...
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-23, 19:22   #610
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
hm, a jakieś sugestie w sprawie takiego pudru? Próbowałam już BU ale mi nie leżą, skrobia takoż...
póki co uzywam podkładu vichy zamiast pudru ale jest trochę za ciężki na lato... chciałabym jakiś puder brązujący lub rozświetlający...
a ta jadwiga?
a puder brązujacy możesz sobie zrobić ze skrobii i kakaa, no ale jak skrobi nie lubisz to nie wiem co polecic...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 11:55   #611
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A jadwiga nie ma tlenku cynku ? tak chyba wyżej pisałyście... a może się mylę?

skrabia mnie strasznie bieli i dlatego jej nie lubię, dodanie jakiegoś barwnika mogłoby zniwelować ten problem...ale zarówno na kakao jak i na cynamon (też był polecasny, chyba we wczesniejszej części wątku) mam uczulenie (plus że jestem naczynkowcem więc cynamon odpada podwójnie)
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 12:00   #612
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 15:40   #613
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
A jadwiga nie ma tlenku cynku ? tak chyba wyżej pisałyście... a może się mylę?

skrabia mnie strasznie bieli i dlatego jej nie lubię, dodanie jakiegoś barwnika mogłoby zniwelować ten problem...ale zarówno na kakao jak i na cynamon (też był polecasny, chyba we wczesniejszej części wątku) mam uczulenie (plus że jestem naczynkowcem więc cynamon odpada podwójnie)
Ja dodawałam ekstrakt z kasztanowca do dry-flo. Ma ciemnobrązowy kolor, no i na naczynka nie zaszkodzi Nie wiem czy ma wpływ na filtr, mam nadzieję, że nie- może się ktoś wypowie.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 19:31   #614
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny a czy któraś z Was używała filtru Soraya 50+? Ja dotychczas korzystałam z wersji 45 i byłam bardzo zadowolona, ale widzę, że coraz ciężej ją dostać w sklepie, za to popularniejsza robi się ta wersja 50+. I teraz nie wiem czy ta nowość jest tak samo dobra jak mój ulubieniec: tzn czy nie bieli, wchłania się szybko i nawilża? Proszę o opinie
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-24, 20:11   #615
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
A jadwiga nie ma tlenku cynku ? tak chyba wyżej pisałyście... a może się mylę?

skrabia mnie strasznie bieli i dlatego jej nie lubię, dodanie jakiegoś barwnika mogłoby zniwelować ten problem...ale zarówno na kakao jak i na cynamon (też był polecasny, chyba we wczesniejszej części wątku) mam uczulenie (plus że jestem naczynkowcem więc cynamon odpada podwójnie)
a ma racja wogóle nie zwróciłam na niego uwagi..

kurcze to nie wiem co ci doradzić
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 10:23   #616
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niby dlaczego glinka ma destabilizować parsol?

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
skrabia mnie strasznie bieli i dlatego jej nie lubię, dodanie jakiegoś barwnika mogłoby zniwelować ten problem...ale zarówno na kakao jak i na cynamon (też był polecasny, chyba we wczesniejszej części wątku) mam uczulenie (plus że jestem naczynkowcem więc cynamon odpada podwójnie)
Może glinka brązowa/żółta? Nie wiem tylko na ile jest intensywny jej kolor bo nie używam.
Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Ja dodawałam ekstrakt z kasztanowca do dry-filo. Ma ciemnobrązowy kolor, no i na naczynka nie zaszkodzi Nie wiem czy ma wpływ na filtr, mam nadzieję, że nie- może się ktoś wypowie.
Fajny pomysł.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 11:14   #617
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nawet nie wiem, ile stron mam tu do nadrobienia . Muszę się wziąć za czytanie, by odświeżyć wiadomości.


Mam z wymianki filtr Avene Reflexe Solaire SPF50. Będę testować pewnie w przyszłym tyg., jak już moja przesyłka dotrze. Wcześniej używałam Ducray'a SPF50. Niby byłam z niego zadowolona, ale coś mi nie pasowało pod koniec września z tego co pamiętam (jakiś składnik przenikający na początku listy) i planowałam w przyszłym roku zmienić kremiszcze. Przeglądałam sobie KWC by mieć coś ustalonego na przyszły rok (czasem tak lubię robić z rzeczami, których nie lubię wykonywać- robię to na szybko, by mieć spokój potem) i nic nie znalazłam, bo wszędzie były podobne składniki bądź alkohol. No i w tym roku pojawiła się ta nowość Avene, mam nadzieję, że mnie nie będzie zapychać.


Ktoś go używa? Na KWC niewiele recenzji.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 15:57   #618
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was używała filtru Soraya 50+? Ja dotychczas korzystałam z wersji 45 i byłam bardzo zadowolona, ale widzę, że coraz ciężej ją dostać w sklepie, za to popularniejsza robi się ta wersja 50+. I teraz nie wiem czy ta nowość jest tak samo dobra jak mój ulubieniec: tzn czy nie bieli, wchłania się szybko i nawilża? Proszę o opinie
Wg mnie bieli dość mocno (o ile się nie mylę, jest to zasługą dwutlenku tytanu na trzecim miejscu w składzie, ale nie gwarantuję, że to jest powód; 45tka w każdym razie była chyba zupełnie pozbawiona powyższego składnika) . O wchłanianiu niewiele powiem, bo u mnie żaden filtr (i znaczna większość kremów nawilżających) tego nie potrafi.


Czy któraś z Was mogłaby przybliżyć nieco zasady wybierania filtrów ? Na co zwracać uwagę w składzie - czy jest np. różnica, na którym miejscu znajduje się dany filtr, czy występowanie filtrów UVB przed UVA ma jakieś znaczenie (tzn. czy ten, który w składzie ma najpierw dwa filtry UVA, a później UVB będzie lepszy od tego, który ma np. pierwszy UVB, później UVA, UVB i znowu UVA) ?

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2012-07-25 o 16:17
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 16:43   #619
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Wg mnie bieli dość mocno (o ile się nie mylę, jest to zasługą dwutlenku tytanu na trzecim miejscu w składzie, ale nie gwarantuję, że to jest powód; 45tka w każdym razie była chyba zupełnie pozbawiona powyższego składnika) . O wchłanianiu niewiele powiem, bo u mnie żaden filtr (i znaczna większość kremów nawilżających) tego nie potrafi.
dzięki za odpowiedź, szkoda że mało pozytywną tak więc chyba muszę porobić zapay 45-tki
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 16:00   #620
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam
Mam takie pytanko. Ponieważ dziś upał wielki, postanowiłam wsadzić na ok. godzinkę swój krem z filtrem przeciwsłonecznym +50 do zamrażalnika.
Nie zamarzł. Mam pytanie Czy nic się nie stało ze składem tego kremu i czy mogę go stosować jeżeli krem nie zamarzł i był po prostu zimny przy aplikacji?
Pozdrawiam.
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 08:58   #621
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny,
Jestem początkująca w stosowaniu filtrów, a właściwe to nawet nie zaczęłam. Zanim przeczytam Wasze wszystkie wątki czy możecie mi powiedzieć czy stosowanie kremu BB z filtrem SPF25 i PA++ (Missha M Signature konkretnie) wystarczy dla codziennej ochrony przeciwsłonecznej, czy muszę jednak rozejrzeć się za typowym kremem z filtrem?
Coś czytałam o fotostabilności, czy filtr w takim kremie BB jest fotostabilny?

Pozdrawiam,
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 14:36   #622
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ktoś pytał o lepienie Melascreen, lepi się troszeczkę, ale nie tak bardzo jak inne filtry. Wracam do niego jak mi się Ducray skończy, bo chociaż to świetny filtr pod względem komfortu użytkowania (zero świecenia, bielenia i lepienia), to jednak podrażnia mnie pod oczami. Melascreen tego nie robił, jedynie lekko się lepił.

Edytowane przez meredith85
Czas edycji: 2012-07-27 o 14:38
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 23:23   #623
anak00nda
Raczkowanie
 
Avatar anak00nda
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A czy oprócz wymieszania filtra z innym o jaśniejszym kolorze można w jakiś inny sposób rozjaśnić jego barwę? Chodzi mi w dalszym ciągu o ten barwiony fluid biodermy : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-tonujacy.html

Pozdrawiam
anak00nda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 12:54   #624
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
o szkoda

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Ja dodawałam ekstrakt z kasztanowca do dry-flo. Ma ciemnobrązowy kolor, no i na naczynka nie zaszkodzi Nie wiem czy ma wpływ na filtr, mam nadzieję, że nie- może się ktoś wypowie.
ekstrakt taki z mazideł na przykład? a on barwi ? co to jest dry-flo? wybaczcie jeśli to głupie pytanie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Niby dlaczego glinka ma destabilizować parsol?

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------


Może glinka brązowa/żółta? Nie wiem tylko na ile jest intensywny jej kolor bo nie używam.

Fajny pomysł.
to w końcu ta jadwiga jest ok czy nie bo się pogubiłam?
hm, glinki... stosowałam (w maseczkach białą i zieloną - obie mnie strasznie uczuliły więc od tej pory raczej glinek unikam...)
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 15:11   #625
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość


ekstrakt taki z mazideł na przykład? a on barwi ? co to jest dry-flo? wybaczcie jeśli to głupie pytanie

Skrobia (do matowienia). Dużo wizażanek używa jej do filtrów.

Udanego ślubu

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2012-07-28 o 15:12
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 16:37   #626
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
o szkoda


ekstrakt taki z mazideł na przykład? a on barwi ? co to jest dry-flo? wybaczcie jeśli to głupie pytanie


to w końcu ta jadwiga jest ok czy nie bo się pogubiłam?
hm, glinki... stosowałam (w maseczkach białą i zieloną - obie mnie strasznie uczuliły więc od tej pory raczej glinek unikam...)
Puder Jadwiga zawiera w składzie glinkę. Glinki nie destabilizują parsolu. Nie wiem czy taka sama reakcja nastąpiłaby po glince zastosowanej na sucho jako puder a na mokro, jako maseczka.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 16:53   #627
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez anak00nda Pokaż wiadomość
A czy oprócz wymieszania filtra z innym o jaśniejszym kolorze można w jakiś inny sposób rozjaśnić jego barwę? Chodzi mi w dalszym ciągu o ten barwiony fluid biodermy : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-tonujacy.html

Pozdrawiam
hmm jedynie np nakładając na niego skrobię która ma biały kolor, a innych sposóbów niestety nie znam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 23:44   #628
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witam
Skoro do matownienia twrazy po filtrze można stosować skrobię to co można dalej stosować aby nadać cerze opalony odcień, jest jakiś puder bronzujący dozwolony albo coś innego do stosowania na twarz?
Albo czy na skrobię można nałożyć zwykły puder bronzujący?
Pozdrawiam
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 14:49   #629
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

cześć filtry stosuję od dawna, tzn nie jestem bardzo rygorystyczna pod tym względem, ale staram się chronić skórę od paru dni próbuję bardziej zagłębić się w temat i stąd moje wątpliwości. co sądzicie o filtrach, które wnikają do krwiobiegu? jest to informacja potwierdzona jakimiś badaniami? czy trzeba się ich bać? stosuję sorayę 45 jak niektóre z Was, a ona ma ten filtr w składzie. tak samo jak nowa soraya 50.
szukałam dokładniejszych informacji na ten temat, ale nie znalazłam. jeżeli są gdzieś na wizażu takie wątki to proszę o nakierowanie
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 16:00   #630
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Witam
Skoro do matownienia twrazy po filtrze można stosować skrobię to co można dalej stosować aby nadać cerze opalony odcień, jest jakiś puder bronzujący dozwolony albo coś innego do stosowania na twarz?
Albo czy na skrobię można nałożyć zwykły puder bronzujący?
Pozdrawiam
mozesz ją zmieszac z kakaem/cynamonem


Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
cześć filtry stosuję od dawna, tzn nie jestem bardzo rygorystyczna pod tym względem, ale staram się chronić skórę od paru dni próbuję bardziej zagłębić się w temat i stąd moje wątpliwości. co sądzicie o filtrach, które wnikają do krwiobiegu? jest to informacja potwierdzona jakimiś badaniami? czy trzeba się ich bać? stosuję sorayę 45 jak niektóre z Was, a ona ma ten filtr w składzie. tak samo jak nowa soraya 50.
szukałam dokładniejszych informacji na ten temat, ale nie znalazłam. jeżeli są gdzieś na wizażu takie wątki to proszę o nakierowanie
tez sie kiedys nad tym zastanawiałam i odstawiłam przenikające filtry, ale teraz chyba do nich wróce jeśli ducray którego mam zamiar uzyc sie sprawdzi, zytałam jakies stronki na ten temat ale to juz chyba z rok ale poszukam i jak cos znajde to wkleję
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.