Jak to jest z tym BTW??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 13:48   #1
Mniejsza1988
Raczkowanie
 
Avatar Mniejsza1988
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 164

Jak to jest z tym BTW???


Witajcie dziewczęta! Jestem początkującą "fitnesską" i z racji posiadania dużej ilości wolnego czasu, chciałabym podejść do sprawy profesjonalnie. Może od początku. Dawniej przez lata myślałam, że im więcej się ćwiczy i im mniej się je, to szybciej dojdzie się do wymarzonej wagi...aż ciarki mnie przechodzą na myśl, że mogłam tak myśleć!! Jednak poszłam po rozum do głowy i troszkę poczytałam blogów fitnessowych, forum sfd i zrozumiałam, że sprawa wygląda całkiem inaczej.

Od ok. 4 lat zaczęłam uprawiać sport - trochę spining, bieganie, nordic walking. Oczywiście hantle omijałam szeeeeerokim łukiem. Dużo sportu ale 2 razy więcej żarełka Myślałam, że jak mam dużo ruchu to mogę jeść wszystko bez wyjątku i będzie dobrze. Ok kondycję miałam zawsze w porządku (nawet wygrałam 4 - godzinny maraton rowerowy ) Figura niby w porządku, ale jakaś taka flakowata (celulit, płaski tyłek, zero 6 - ciopaka). Zazdrościłam tym wszystkim seksownym, wyrzeźbionym dziewczynom figury i jędrności ciała. Postanowiłam wszystko zmienić. Tak więc zamierzam:

TRENING:
- 3x tyg trening siłowy dla początkującej lady z obciążeniem 2x5 kg (daję radę, nie męczę się bardzo)
- w resztę dni jakiś killer, turbo, fitness blender, zuzka (jak będzie lepsza forma), nordic walking (bo po prostu lubię
- 7 dzień total regeneracja

DIETA:
- śniadania: owsianka, kanapki razowe (z wędliną, warzywami, czasem ser żółty, pasty twarogowe ), jajecznica
- II śniadania: kanapka razowa j.w., jogurt (z owocami, rodzynkami, orzechy), sałatka warzywna, serek wiejski
- obiady: zupy, kurczaki pieczone z kaszą, ryżem, brązowy makaron, ryby, mięso mielone z indyka itp.
- posiłek nr 4: coś jak drugie śniadanie. Jeśli na II zjadłam owoce to teraz ich nie jem żeby nie dublować
- wieczorem po treningu: węgle proste i białko (zastanawiam się nad kupnem odżywki białkowej).

Moja waga to 68 kg przy 172 cm wzrostu. Zapotrzebowanie 2056 kcal. Na chwilę obecną mam ok 29 - 30% (!!!) tłuszczu. Chcę się go pozbyć i ujędrnić ciało (jak każda kobieta - ładny odstający tyłeczek itp )

Czy dobrze jest to wszystko rozłożone?? Nie za dużo/ za mało węgli, białka?? Nie mam pojęcia jak ustalić sobie rozkład tych składników ani czy trening dobry.

Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc. Wizaż i inne fora są kopalnią informacji ale gdy siedzi się już kolejną godzinę czytając wszystko to można naprawdę się pogubić. Pozdrawiam
Mniejsza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 19:19   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak to jest z tym BTW???

Pytasz czy BTW dobrze rozłożone a nie podałaś rozkładu tylko ogólny zarys diety.
Niestety nikt nie jest w stanie wywróżyć z fusów, czy Twój rozkład jest dobry bo go nie znamy.

W postach podwieszonych masz link do dziennika posiłków, możesz też skorzystać z tego na potrenigu.pl

Na początek przyjmij 1,4-1,6 g białka na kg wagi ciała
30% kcal z tłuszczu
reszta węglowodany

bilans zerowy i zobaczymy co będzie się działo
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 13:55   #3
Mniejsza1988
Raczkowanie
 
Avatar Mniejsza1988
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 164
Dot.: Jak to jest z tym BTW???

Na potreningu.pl wyszło, że aby utrzymać wagę muszę przyjmować 2600 kcal:

- 360 g węgli
- 98 g białka
- 86 g tłuszczu
Mniejsza1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.