Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-02, 10:41   #1171
vinyl
Raczkowanie
 
Avatar vinyl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 56
Send a message via Skype™ to vinyl
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zdaję sobie sprawę, o czym mówicie, często zdarza się, że określony kosmetyk służy moim koleżankom a mi nie - lub na odwrót, dlatego moją pierwszą myślą było przetestowanie próbek, zwłaszcza, że nigdy jeszcze nie używałam filtrów..No ale jak pisałam, dostęp do nich mam ograniczony, a właściwie to żaden. Filtry do najtańszych nie należą i nie wyobrażam sobie zakupienia kilku, a nawet kilkunastu pełnowymiarowych opakowań, gdzie jedno kosztuje powyżej 50zł.. Dlatego miło jest usłyszeć ewentualne uwagi na ich temat, co m o ż e być odpowiednie dla mojej cery lub czego powinnam unikać, to mi po prostu znacznie ułatwi sprawę.. Ale nie wyobrażam sobie zwalania ewentualnych niepowodzeń czy błędów na Was! Nic takiego nie przeszło mi przez myśl, wiadomo, wszystkiego trzeba spróbować samemu, każdy będzie indywidualnie reagował na kosmetyki etc.. Wasze rady sa po prostu cholernie cenne i pomocne! Miło, że są takie osoby, które dobrowolnie starają się komus pomoc. Merci raz jeszcze, Backie i Marea
__________________
only vinyl is real.
vinyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 10:42   #1172
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam dziewczynki=)

Mam 21 lat cere tłusta .
Mój problem=( to przedewszystkim!!!pory ,pory pory=( w sumie od czasu do czasu wyskoczy mi coś wiekszego ale tak pozatym to najważniejszy problem pory mam równiez na czole kaszke .Jak sobie z tym radze w sumie nie radze sobie=(jedyne co robie to :
-demakijarz-Neutrogena
-żel do mycia twarzy-Soraya(kuracja matująca
krem-Nivea Visage(matujący krem nawilżający na dzień)
-jakiś tam piling rozgrzewający

i nie wiem co powinnam robić by pozbyć sie porów=) koleżanka poleciła mi:NeoStrata® Renewal i
GLYCO-A - krem z kwasem glikolowym
a wy co mi radzicie=(
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 10:44   #1173
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo! To znowu ja. Mamy w domu mąkę ziemniaczaną. Jak nakładać ją na LRP Lait Veloute?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:15   #1174
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Co do BU, chyba faktycznie będę musiała nad tym pomyśleć, tylko na razie nie mam czasu na zgłębianie niezbędnej wiedzy, a boję się jeszcze dlatego, że ja w kuchni mam dwie lewe ręce i samodzielne kręcenie kosmetyków mnie przeraża .
Myślę, że najgorzej robi mojej cerze dym papierosowy, staram się mocno ograniczać, ale to trudne .
A propos retinu, jaki mi polecasz , nie znam się na tym kompletnie .

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za szybką odpowiedź i cenne rady i chylę czoła przed Waszą wiedzą
Postaram się wprowadzić je jak najszybciej w życie.
Retin A - jest na recepte, w kremie, stezenia od 0.025 do 0.1 - kuracje nim lepiej zaczac na jesien, dobrze byloby skosultowac to z dermatologiem
A co do BU to nie ma w tym zadnej filozifii, wszytsko odmierzone, z intrukcja i gotowe do umerdania, bez podgrzewania, i innych udziwien, dziecinnie proste
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:16   #1175
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez vinyl Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę, o czym mówicie, często zdarza się, że określony kosmetyk służy moim koleżankom a mi nie - lub na odwrót, dlatego moją pierwszą myślą było przetestowanie próbek, zwłaszcza, że nigdy jeszcze nie używałam filtrów..No ale jak pisałam, dostęp do nich mam ograniczony, a właściwie to żaden. Filtry do najtańszych nie należą i nie wyobrażam sobie zakupienia kilku, a nawet kilkunastu pełnowymiarowych opakowań, gdzie jedno kosztuje powyżej 50zł.. Dlatego miło jest usłyszeć ewentualne uwagi na ich temat, co m o ż e być odpowiednie dla mojej cery lub czego powinnam unikać, to mi po prostu znacznie ułatwi sprawę.. Ale nie wyobrażam sobie zwalania ewentualnych niepowodzeń czy błędów na Was! Nic takiego nie przeszło mi przez myśl, wiadomo, wszystkiego trzeba spróbować samemu, każdy będzie indywidualnie reagował na kosmetyki etc.. Wasze rady sa po prostu cholernie cenne i pomocne! Miło, że są takie osoby, które dobrowolnie starają się komus pomoc. Merci raz jeszcze, Backie i Marea
Dodam ze mleczko do ciala Avene jest perfumowane, to dla dzieci bezzapachowe a wiec pewnie bedzie delikatniejze
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:20   #1176
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Mareo! To znowu ja. Mamy w domu mąkę ziemniaczaną. Jak nakładać ją na LRP Lait Veloute?
Zwyczajnie jak puder, z tym ze zdmuchnij z pedzla nadmiar bo zrobisz sobie maske na twarzyy i delikatnie miejsce przy miejscu bez pocierania twarzy nakladaj pedzlem
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 11:43   #1177
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki=)

Mam 21 lat cere tłusta .
Mój problem=( to przedewszystkim!!!pory ,pory pory=( w sumie od czasu do czasu wyskoczy mi coś wiekszego ale tak pozatym to najważniejszy problem pory mam równiez na czole kaszke .Jak sobie z tym radze w sumie nie radze sobie=(jedyne co robie to :
-demakijarz-Neutrogena
-żel do mycia twarzy-Soraya(kuracja matująca
krem-Nivea Visage(matujący krem nawilżający na dzień)
-jakiś tam piling rozgrzewający

i nie wiem co powinnam robić by pozbyć sie porów=) koleżanka poleciła mi:NeoStrata® Renewal i
GLYCO-A - krem z kwasem glikolowym
a wy co mi radzicie=(
Produkty ktore zalecila ci kolezanka wymagaja stosowania filtrow przeciwslonecznych poniewaz zawieraja kwasy to jedno
Druga rzecz ten Renewal jest dla dojrzalej cery i mysle ze na pory i zaskorniki nie bedzie dobrym wyborem, natomiast glyco a jest bardzo silny i mozesz podraznic skore
Proponuje Ci sprobowac maseczki aspirynowej: prosty tani i skuteczny sposob, rozkruszasz kilka tabletek czystej aspiryny, wazne by byla bez otoczek, typu zwykla polopiryna, poplopiryna tez moze byc..dodajesz ciut wody tak by sie to rozpuscilo i miazdzysz by powstala papka, mozesz dodac troszke jogurtu naturalnego, nakladasz to na twarz na 5/10 min na koniec wykonujac masaz i splukujesz, zwezi pory..mozesz stosowac tez maseczki z glinki zielonej np ta http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9639

Wyprobuj najpierw mniej drastyczne srodki a jesli to nie bedzie skutkowalo, wroc z pytaniami pozniej ok? i pomyslimy co wiecej mozna by Tobie zaproponowac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 12:36   #1178
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Produkty ktore zalecila ci kolezanka wymagaja stosowania filtrow przeciwslonecznych poniewaz zawieraja kwasy to jedno
Druga rzecz ten Renewal jest dla dojrzalej cery i mysle ze na pory i zaskorniki nie bedzie dobrym wyborem, natomiast glyco a jest bardzo silny i mozesz podraznic skore
Proponuje Ci sprobowac maseczki aspirynowej: prosty tani i skuteczny sposob, rozkruszasz kilka tabletek czystej aspiryny, wazne by byla bez otoczek, typu zwykla polopiryna, poplopiryna tez moze byc..dodajesz ciut wody tak by sie to rozpuscilo i miazdzysz by powstala papka, mozesz dodac troszke jogurtu naturalnego, nakladasz to na twarz na 5/10 min na koniec wykonujac masaz i splukujesz, zwezi pory..mozesz stosowac tez maseczki z glinki zielonej np ta http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9639

Wyprobuj najpierw mniej drastyczne srodki a jesli to nie bedzie skutkowalo, wroc z pytaniami pozniej ok? i pomyslimy co wiecej mozna by Tobie zaproponowac

Dziękuje za rady =)spróbuje i napisze czy pomogło ,a mam nadzieje że pomoże
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 14:32   #1179
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ja zawsze moga wyrazic swoja subiektywna opinie, ale prosze pozniej nie miec pretensji jesli wasze opinie beda sie roznic od moich - bo tak sie moze zdarzyc.
Ja mam cera podatna na zapychanie i wiem ze skladniki w emulsji i cleanance solaire od Avene- etyhyl palmitate powoduje wypryczanie np, inne osoby nie sa na to wrazliwe i bardzo lubia te produkty bo dobrze nawilzaja, ten skladnik jest wlasnie emolientem odpowiedzialnym za nawilzenie skory..a w mleczku dla dzieci, mleczku do ciala i klorane go nie ma i mi te sluza ale sa mniej odzywcze niz te wyzej wymienione od Avene
Trzeba sie przedewszytskim nauczyc swojej skory
Mnie emulsja pięknie wygładza.

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dodam ze mleczko do ciala Avene jest perfumowane, to dla dzieci bezzapachowe a wiec pewnie bedzie delikatniejze
mareo, właśnie dzisiaj pod wpływem Twoich postów zastanawiałam się nad mleczkiem Avene, ponieważ nie miałam z nim jeszcze styczności.
Będąc przypadkiem w aptece.
Tylko nie było próbek...


vinyl, jeszcze mam uwagę.
Właśnie dlatego, że filtry nie należą do najtańszych kosmetyków, lepiej eksperymentować z próbkami.
Ja tak kupiłam filtr LRP i potem nie wiedziałam komu go oddać.
Mam nadzieję, że uda Ci się je znaleźć.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 14:52   #1180
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Mnie emulsja pięknie wygładza.
A mnie zapycha i lepi sie

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
mareo, właśnie dzisiaj pod wpływem Twoich postów zastanawiałam się nad mleczkiem Avene, ponieważ nie miałam z nim jeszcze styczności.
Będąc przypadkiem w aptece.
Tylko nie było próbek...
Mleczko jest b lekkie, nie ma w sobie tej typowej tlustosci ale lubi sie wazyc na buzi po kilku godzinach co jednak jak dla mnie jest bardziej do przejscia niz kolejne pryszcze
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 15:09   #1181
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mleczko jest b lekkie, nie ma w sobie tej typowej tlustosci ale lubi sie wazyc na buzi po kilku godzinach co jednak jak dla mnie jest bardziej do przejscia niz kolejne pryszcze
Zaopatrzę się w testery zanim zdecyduję na zakup, a wtedy podzielę się ewentualnymi wrażeniami.
Podkusiłaś mnie na nie.
Zobaczymy.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-02, 17:44   #1182
vinyl
Raczkowanie
 
Avatar vinyl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 56
Send a message via Skype™ to vinyl
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Zaopatrzę się w testery zanim zdecyduję na zakup
Backie.. jak na nie natrafisz to daj znać ;d Po postach Marei również skłaniam się do kupna mleczka, jeśli nie znajdę próbek, a raczej nie znajdę ( wszystkie warianty zawiodły i nic mi już nie przychodzi do głowy ) kupię po prostu normalne opakowanie .
__________________
only vinyl is real.
vinyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 22:44   #1183
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A czym różni się emulsja od mleczka, oprócz składu? Chodzi mi o konsystencję, wchłanialność. Właśnie szukam filtra dla siebie, ale czytając recenzje i robiąc nieliczne skoki w bok od Avenek przekonuję się, że nie dla mnie inne filtry, szczególnie te z alkoholem bo strasznie podrażniają mi skórę i oczy. Zastanawiałam się też nad wychwalanym ostatnio mleczkiem Klorane.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 08:59   #1184
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A czym różni się emulsja od mleczka, oprócz składu? Chodzi mi o konsystencję, wchłanialność. Właśnie szukam filtra dla siebie, ale czytając recenzje i robiąc nieliczne skoki w bok od Avenek przekonuję się, że nie dla mnie inne filtry, szczególnie te z alkoholem bo strasznie podrażniają mi skórę i oczy. Zastanawiałam się też nad wychwalanym ostatnio mleczkiem Klorane.
Emulsja jest bardziej tresciwa, tlusta, nawilzajaca, mleczko jest lzejsze, takie bardziej puszyste aniezeli tluste, klorane mleczko jest podobne do emulsji, i lepkie po nalozeniu, ale dodatkowo ma wyciag roslinny, ktory dziala lagodzaco i jednak pomimo lepkosci lzejsze od emulsji, po zmatowieniu puderm ladnie trzyma sie caly dzien
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 21:04   #1185
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea jesteś kochana. Naprawdę ciężko znaleźć dla siebie filtr, a mi emulsja nawet by odpowiadała gdyby nie te smugi, ale jeżeli mleczko ma bardziej puszystą konsystencję to będzie lepsze. Jeszcze mówiłyście, że są 2 rodzaje bezzapachowe i zapachowe, dla dzieci 50+ jest bezzapachowe? Chodzi o to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-z-2007r.html?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 14:48   #1186
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
marea jesteś kochana. Naprawdę ciężko znaleźć dla siebie filtr, a mi emulsja nawet by odpowiadała gdyby nie te smugi, ale jeżeli mleczko ma bardziej puszystą konsystencję to będzie lepsze. Jeszcze mówiłyście, że są 2 rodzaje bezzapachowe i zapachowe, dla dzieci 50+ jest bezzapachowe? Chodzi o to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-z-2007r.html?
Avenki nakladane w sporych ilosciach moga bielic, mleczko chyba nie jest tu wyjatkiem i niedokladnie nalozone tez zrobi ci smugi, chyba klorane pod tym wzgledem jest lepsze
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 16:20   #1187
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Avenki nakladane w sporych ilosciach moga bielic, mleczko chyba nie jest tu wyjatkiem i niedokladnie nalozone tez zrobi ci smugi, chyba klorane pod tym wzgledem jest lepsze
Klorane rzeczywiście nie robi smug na twarzy - ani mleczko ani spray.
W przeciwieństwie do mleczka Avene z dzieciaczkiem.Okropieństw o.Bielenie i smugi.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 18:23   #1188
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo! Mam do ciebie kilka pytań od laika.
Czy mogę ja (znasz moją cerę) stsować na Lato zamiast Diacenalu, LRP Elfa K, czy zostać przy Diacenalu? Wiem jedynie, że jest tam niższe stężenie kwasu. Jeśli tak to w jakich odstępach czasowych. Co do filtra. Która dokładnie Avenka z filrów 50+ z serii pomarańczowej jest najleższa i nie zawiera alkoholu? Mam uczulenie na Denat więc się pytam. LV z LRP jest troszkę za ciężkie (mam świecące czoło) i jak by było coś ciut lżejszego to bybyło super. Mogę oczywiście stosować skrobię.
Dziękuję z góry i pozdrawiam Weronka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 20:19   #1189
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie Dziewczyny
Dopiero się uczę, wczytuję się w to co piszecie i mam kilka pytań i liczę na Waszą poradę Chciałabym przedstawić Wam mój 'plan wstępny' jak chciałabym pielęgnować twarz.

Moja cera: tłusta, trądzikowa. Mnóstwo przebarwień, blizn
Filtr: LRP Anthelios XL SPF 50+(wstępnie zamówiony w aptece)
Podkład: Maybelline wonder finish ( w składzie nie doczytałam się składników takich jak Talc, Mica czy jeszcze są jakieś składniki, które źle działają z filtrem? wiem, że na Avene można używać całą kolorówkę, ale wstępnie zamówiłam LRP)

Chciałabym stosować serum pod filtr czytałam na Biochemii urody o serum z zielonej herbaty*, jest tam napisane, że nadaje się do cery trądzikowej. Tylko, że są tam dodatki silikonów i zastanawiam się czy to mi nie zaszkodzi Nie wiem czy serum z wit. c byłoby dla mnie korzystniejsze i czy mogą używać go osoby z trądzikiem?

Do demakijażu chciałam kupić olejek myjący**

Leczę się u dermatologa, ale chciałam dodać coś jeszcze od siebie i zapytać się Was czy to co chciałabym zamówić z Biochemii ma sens w moim przypadku

Dziękuję i czekam na odpowiedź

* http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html
** http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 09:46   #1190
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki=)

Mam 21 lat cere tłusta .
Mój problem=( to przedewszystkim!!!pory ,pory pory=( w sumie od czasu do czasu wyskoczy mi coś wiekszego ale tak pozatym to najważniejszy problem pory mam równiez na czole kaszke .Jak sobie z tym radze w sumie nie radze sobie=(jedyne co robie to :
-demakijarz-Neutrogena
-żel do mycia twarzy-Soraya(kuracja matująca
krem-Nivea Visage(matujący krem nawilżający na dzień)
-jakiś tam piling rozgrzewający

i nie wiem co powinnam robić by pozbyć sie porów=) koleżanka poleciła mi:NeoStrata® Renewal i
GLYCO-A - krem z kwasem glikolowym
a wy co mi radzicie=(

Ja mam jeszcze pytanko=) co mogę jeszcze dawać+)nakładac na twarz itp oprórcz tej maseczki z aspirynki i gilnki zielonej by zawalczyc pory??aha i jueszcze ile razy w tygodni nakładac te maseczki??BusSssiaczki Dziewcynki
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:49   #1191
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Mareo! Mam do ciebie kilka pytań od laika.
Czy mogę ja (znasz moją cerę) stsować na Lato zamiast Diacenalu, LRP Elfa K, czy zostać przy Diacenalu? Wiem jedynie, że jest tam niższe stężenie kwasu. Jeśli tak to w jakich odstępach czasowych. Co do filtra. Która dokładnie Avenka z filrów 50+ z serii pomarańczowej jest najleższa i nie zawiera alkoholu? Mam uczulenie na Denat więc się pytam. LV z LRP jest troszkę za ciężkie (mam świecące czoło) i jak by było coś ciut lżejszego to bybyło super. Mogę oczywiście stosować skrobię.
Dziękuję z góry i pozdrawiam Weronka
Effaclar jest znacznie lagodniejszy od diacnealu i mysle ze bedzie lepiej uzywac effaclar na lato, w diacnealu masz kwas glikolowy dodatkowo ktory zle reaguje na slonce, uzywaj raz na kilka dni, to zalezy od Twojej ceryi jej potrzeb
Najlzejsza i jednoczesnie bez srodkow zapachowych a wiec i chyba najbardziej wskazana dla cer wrazliwych mysle bedzie seria dla dzieci, mleczko badz spraj, ale avenki nie sa b lekkie, sa chyba nawet bardziej tresciwe niz LRP, przetestuj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:53   #1192
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy te kosmetyki beda ci sluzyc czy tez nie jest kwestia indywidualna, wg mni serum z zielona herbata nie jest tluste pomimo silikonow..musisz sama przetestowac by ocenic czy tobe bedzie odpowiadalo to samo z olejkiem, kazda cera wymaga innej pielegnacji i nie ma sztywnych szablonow co jej bedzie sluzylo

Cytat:
Napisane przez magdaa_j Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Dopiero się uczę, wczytuję się w to co piszecie i mam kilka pytań i liczę na Waszą poradę Chciałabym przedstawić Wam mój 'plan wstępny' jak chciałabym pielęgnować twarz.

Moja cera: tłusta, trądzikowa. Mnóstwo przebarwień, blizn
Filtr: LRP Anthelios XL SPF 50+(wstępnie zamówiony w aptece)
Podkład: Maybelline wonder finish ( w składzie nie doczytałam się składników takich jak Talc, Mica czy jeszcze są jakieś składniki, które źle działają z filtrem? wiem, że na Avene można używać całą kolorówkę, ale wstępnie zamówiłam LRP)

Chciałabym stosować serum pod filtr czytałam na Biochemii urody o serum z zielonej herbaty*, jest tam napisane, że nadaje się do cery trądzikowej. Tylko, że są tam dodatki silikonów i zastanawiam się czy to mi nie zaszkodzi Nie wiem czy serum z wit. c byłoby dla mnie korzystniejsze i czy mogą używać go osoby z trądzikiem?

Do demakijażu chciałam kupić olejek myjący**

Leczę się u dermatologa, ale chciałam dodać coś jeszcze od siebie i zapytać się Was czy to co chciałabym zamówić z Biochemii ma sens w moim przypadku

Dziękuję i czekam na odpowiedź

* http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html
** http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 10:58   #1193
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea czy mogłabyś mi polecić coś błyskawicznego do demakijażu oczu? Noszę soczewki kontaktowe i zależy mi na czymś skutecznym!

I jeszcze coś na blizny potrądzikowe na twarzy i plecach , plisss..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:03   #1194
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
marea czy mogłabyś mi polecić coś błyskawicznego do demakijażu oczu? Noszę soczewki kontaktowe i zależy mi na czymś skutecznym!

I jeszcze coś na blizny potrądzikowe na twarzy i plecach , plisss..
Co do delikatnych plynow do demakijazu oczu to niestety nie pomoge....

a na blizny, atrederm badz acne derm, tez pierwszy jest silniejszy i bedzie powodowal silne luszczenie skory, poczatkowo do stosowania 1raz w tyg. pojdz do dermatologa po recepte i porade, musisz unikac opalania stosujac oba filtrowac sie i efektow spodziewac sie po kilku miesiacach
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:52   #1195
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Co do delikatnych plynow do demakijazu oczu to niestety nie pomoge....

a na blizny, atrederm badz acne derm, tez pierwszy jest silniejszy i bedzie powodowal silne luszczenie skory, poczatkowo do stosowania 1raz w tyg. pojdz do dermatologa po recepte i porade, musisz unikac opalania stosujac oba filtrowac sie i efektow spodziewac sie po kilku miesiacach
Używam retinoidów i to właśnie w ich efekcie mam te blizny które wyglądają jak po strupach. Jak na moje oko powinnam te miejsca koić i nawilżać a nie jeszcze dodatkowo złuszczać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:09   #1196
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Używam retinoidów i to właśnie w ich efekcie mam te blizny które wyglądają jak po strupach. Jak na moje oko powinnam te miejsca koić i nawilżać a nie jeszcze dodatkowo złuszczać

Skora najlepiej sama sie goi, a kremy nawilzajace raczej opozniaja ten proces, ja retinoidy stosuje raz ww tyg, gora co 4 dni, bo czestsze uzywanie zwyczajnie groziloby podraznieniami, jesli proponowane tu metody nie przynosza rezultatow i stan cery sie pogarsza, idz do dermatologa! nie ma co na wlasne reke jesli nie widac efektow...retinoidy na recepte zluszczaja naskorek i pierwsze tygodnie to zdecydowane pogorszenie sie stanu i wygladu cery, blizny wychodza na wierzch robia sie czerwone i wszytskie inne niedoskonalosci sa bardziej widoczne, i trzeba cierpliwosci i kontynuacji leczenia by wkoncu bylo widac efekty

ewentualnie mozesz kupic tonik 10% aha/bha z www.biochemiaurody.com
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:23   #1197
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Skora najlepiej sama sie goi, a kremy nawilzajace raczej opozniaja ten proces, ja retinoidy stosuje raz ww tyg, gora co 4 dni, bo czestsze uzywanie zwyczajnie groziloby podraznieniami, jesli proponowane tu metody nie przynosza rezultatow i stan cery sie pogarsza, idz do dermatologa! nie ma co na wlasne reke jesli nie widac efektow...retinoidy na recepte zluszczaja naskorek i pierwsze tygodnie to zdecydowane pogorszenie sie stanu i wygladu cery, blizny wychodza na wierzch robia sie czerwone i wszytskie inne niedoskonalosci sa bardziej widoczne, i trzeba cierpliwosci i kontynuacji leczenia by wkoncu bylo widac efekty

ewentualnie mozesz kupic tonik 10% aha/bha z www.biochemiaurody.com
Tonik odpada bo mi podrażni naczynka.

Retinoidów używam już 8 miesięcy i poprawy stanu cery nie zauważyłam.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 12:55   #1198
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea dzięki za odpowiedź , masz rację skóra jest trochę przesuszona w miejscu stosowania antybiotyku. Niczego specjalnie na to nie używam, przeczytałam gdzieś na forum, że filtry avene są w miarę odżywcze i odpuściłam inne nawilżanie żeby nie zepsuć efektu działania leków. A co do wyboru następnego filtra to sugerowałam sie wypowiedziami z wątku o perłach i koszmarkach (czy coś w tym guście) ale wezmę uwagę do serca i poszperam jeszcze pozdrawiam
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:09   #1199
magdaa_j
Zadomowienie
 
Avatar magdaa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 956
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Czy te kosmetyki beda ci sluzyc czy tez nie jest kwestia indywidualna, wg mni serum z zielona herbata nie jest tluste pomimo silikonow..musisz sama przetestowac by ocenic czy tobe bedzie odpowiadalo to samo z olejkiem, kazda cera wymaga innej pielegnacji i nie ma sztywnych szablonow co jej bedzie sluzylo
dziękuję za odpowiedź
dzisiaj idę do dermatologa, zapytam się lekarki o to serum jeszcze co ona o tym myśli.
pozdrawiam
__________________
magdaa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 14:47   #1200
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanko=) co mogę jeszcze dawać+)nakładac na twarz itp oprórcz tej maseczki z aspirynki i gilnki zielonej by zawalczyc pory??aha i jueszcze ile razy w tygodni nakładac te maseczki??BusSssiaczki Dziewcynki
Mysle ze 1en raz maseczke apirynowa za kilka dni glinke zielona i tak wkolko...skup sie na tym narazie i nie wprowadzaj nowych rzeczy i zobacz jakie efekty to przynosi
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.