Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-26, 21:15   #301
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Poniedziałek mam wolny więc chętnie pojadę
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 21:18   #302
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Maks, Auraria, Nieshya witam
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No nie wytrzymała i otworzyłam balsam morelowy pachnie faktycznie bardzo ładnie, morelkami podlatuje, ma konsystencję stalą, ale nie tak zbity jak shea - może jak kokos , tylko jest jednolity, a nie taki grudkowaty jak kokosik. I po dotknięciu błyskawicznie sie topi posmarowałam sobie usta - na ustach jest mięciutki i taki mokry nie ciągnie się. Wieczorem rzuce pod oczy


ostatnio miałam go w koszyku i ostatecznie nie wzięłam, a teraz ta mi się go chce

Oddałam koleżance olej różany Alepi, bo nie mam pojęcia, kiedy miałabym go zacząć używać... Nawet tak bardzo nie bolało...
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-26, 21:28   #303
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Dziewczyny czy któraś z was, najlepiej o cerze dojrzałej albo naczynkowej używała kremów z serii ZZ sensitiv AMB i kapsułek? A kremu VENUS z NONI? Szykuję się do zamówienia i chcę dorzucić coś dla mamy, a nie chcę, żeby miała jakieś kuku

A wiecie, że w USA są takie pudełka jak Glamboxy, ale z eco produktami? np. eco emi? Jejku jak ja im zazdroszczę..
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 07:21   #304
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Witaj

Dam jej w takim razie drugą szansę i rozmieszam dużo mniej.Tylko tak sobie myślę,jakim cudem udało Ci się tak mało tego nałożyć na włosy?Krótkie masz?bo ja co prawda sobie henny nie żałowałam,ale było jej"akurat"
Mam krótkie włosy. Taki bob kończący się w połowie policzków. Na zwykłe hennowanie wychodzi mi 50 gram henny. Mimo, że tej cassi było tak mało udało mi się ją rozprowadzić na wszystkich włosach. W końcu to miała być odżywka więc nie musiała być nałożona na grubo.

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Zai piekny kolor


Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was, najlepiej o cerze dojrzałej albo naczynkowej używała kremów z serii ZZ sensitiv AMB i kapsułek? A kremu VENUS z NONI? Szykuję się do zamówienia i chcę dorzucić coś dla mamy, a nie chcę, żeby miała jakieś kuku
Ja używałam noni. Czy po 30 to już cera dojrzała? Jeśli tak to ja taką mam . Fajnie nawilża, momentalnie się wchłania i nie zrobił mi kuku, mimo, że dużo rzeczy mnie uczula lub podrażnia.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 08:07   #305
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

dziewczynki czy znacie jakis dobrykremik pod oczy?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 08:53   #306
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczynki czy znacie jakis dobrykremik pod oczy?

Ja wprawdzie miałam tylko próbkę, ale bardzo mi się spodobał. Mam na myśli kremik z Sanoflore. Gdyby nie cena to bym już dawno kupiła pełnowymiarowe opakowanie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 08:59   #307
Maks_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Dzień dobry
Ja właśnie próbuję wybić pomysł z głowy mojej dziewczynie w sprawie kupna kolejnego jakiegoś badziewia, które jej na pewno nie pomoże. Ech...
Dobrze, że moja mama używa tego, co powinna.
Maks_K jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 09:00   #308
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość


Ja używałam noni. Czy po 30 to już cera dojrzała? Jeśli tak to ja taką mam . Fajnie nawilża, momentalnie się wchłania i nie zrobił mi kuku, mimo, że dużo rzeczy mnie uczula lub podrażnia.
Chodziło mi raczej o skórę ok 50 bo krem chcę dla mamy, ale i tak dziękuję za opinię
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczynki czy znacie jakis dobrykremik pod oczy?
Ja używam na dzień fioletowej alterry i polecam, jest leciutka, szybko się wchłania, na noc pod nią daję olej wspaniały, albo używam samego wspaniałego. Mam zamiar wypróbować alterrę z orchideą, ponoć jest bogatsza i krem z noni care
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 09:10   #309
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Dziękuję za miłe przyjęcie
Tak szczerze mówiąc, to nie miałam czasu aktywnie się udzielać, mam 2,5 rocznego synka, który miał trudniejszy okres i jemu musiałam poświęcić uwagę. Czytałam za to zawsze pilnie, chociaż nie zawsze na bieżąco

Moje bliższe zainteresowanie kosmetykami naturalnymi zaczęły się od kosmetyków cruelty free, to było jakieś 3 lata temu. Od ponad roku staram się używać kosmetyków naturalnych, ale jeszcze zostały mi jakieś niedobitki nie-eco, które zużywam. Mój Syn używa tylko naturalnych, ekologicznych kosmetyków, mój Mąż woli chemię, ale bardzo nad nim pracuję. Nawet nie wie, że część jego zapasów rozdałam.
Mam kręcone, suche z natury włosy i one chyba są najbardziej mi wdzięczne za nietraktowanie ich chemią. Mam już swoich włosowych ulubieńców i nieczęsto coś innego testuję. Cera oczywiście też zupełnie inna, dużo osób zwraca uwagę, że mam ładną cerę bez niespodzianek i zmarszczek. Jednak, gdy zaczynam mówić o naturalnych kosmetykach, to patrzą na mnie z obłędem w oczach .
Ja kosmetycznego bzika mam od czasów liceum, czyli dawno temu, kiedyś na spotkaniu klasowym pytano mnie, czy ja dalej taka zaangażowana w kosmetyki i pielęgnacjęi w ogóle się nie zdziwiły, kiedy chciały mnie wyciągnąć na drinka, a ja powiedziałam, że mogę później, bo mam maskę na włosach


Ja też mam różany z alepi i też nieotwarty...
Mimo, że staram się bardzo z tym walczyć i nie mam już takich ogromnych zapasów jak kiedyś, to ciągle miewam coś, co czeka w kolejce

zauważyłam, ale i tak testujecie kosmetyki również dla dojrzałych cer, więc korzystam, chociażby dowiedzieć się o konsystencji, zapachu, jak się wchłania...

super mydelka , zamówię takie dla mojej Mamy i dla Babci chyba też, bo bedzie zazdrosna

BU nie wysyła zagranicę to raz, więc nie mam dostępu ani do kosmetyków stamtąd, ani z Mazideł. Zamawiałam kiedyś ze ZSK, ale tam nie mają wszystkiego, co ewentualnie chciałabym i ze względu na przesyłkę niezbyt mi się opłaca.
Ja zawsze kupuję w promocjach, wykorzystuję kody rabatowe itp itd, płacę czasami naprawdę śmieszne pieniądze. Na tyle miałam zapasów (), że nie miałam nigdy takiej naglącej potrzeby, aby kupować na już, czekałam na okazję. Np za olejek zapłaciłam połowę polskiej ceny
-----
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z Balm Balm, zamówiłam balsam do ust, maskę z hibiscusem i serum z różą. Dzisiaj bedą testy.
mariolko to z tej linii zamówiłaś te kosmetyki?
http://balmbalm.pl/Linia_do_twarzy.html
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 09:11   #310
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczynki czy znacie jakis dobrykremik pod oczy?
Hej Moja skóra jak wiesz jest dojrzała ale też bardzo wrażliwa w okolicach oka, dodatkowy bonus to mega tendencje do opuchnięć
Najpierw po myciu daję leciutki nawilżacz (JMO) a na to: rano aktualny krem z filtrem,wieczorem naprzemiennie masło shea/ skwalan

Witam w wątku wszystkie nowe osoby
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 11:17   #311
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
mariolko to z tej linii zamówiłaś te kosmetyki?
http://balmbalm.pl/Linia_do_twarzy.html
Tak, z tej
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 12:01   #312
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Witam wszystkich nowych w tym rodzynka!
używał/a (teraz muszę się pytać w dwóch formach:P) ktoś kosmetyków coslys? może ktoś mógłby rzucić okiem na skład tych dwóch i napisać czy warto? ten i ten
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:02   #313
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

a ten anti-age to krem czy serum? jakos slepa jestem... ale co by to nie bylo, koniecznie zrecenzuj za jakis czas, bo tez mnie kusi... juz smarowidlo do ciala z tej serii sie fajowo spisuje, wiec jak tu sie oprzec...
Cloche anti-age to krem na dzień , jeszcze nie testowałam - niestety wymiotło smarowidła do ciała z tej serii.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
przy alverde to zawsze wymiękam, to taka moja niespełniona miłość, bo problem z dostępem i mam wieczny niedosyt, a cokolwiek bym nie miała, to zawsze mi pasowało. Powiedz, jaki jest tusz do rzęs? Nie osypuje się, nie robi pandy? Wydłuża, czy pobrubia? Jaka szczoteczka?
Sicilia Tusz nie skleja rzęs , nie kruszy się i nie rozmazuje - trzyma się ich aż za mocno mam problem by go zmyć olejkiem myjącym , który świetnie sobie radził z Max Faktor . Nie podrażnia oczu . Nie widzę za bardzo efektu pogrubiania czy przedłużania . Dokładam zdjęcie szczoteczek.

Cytat:
Napisane przez Maks_K Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Kobiety. Nazywam się Maks. (..) Nie tylko mężczyzn jest trudno przestawić, uwierzcie mi.
Witaj Makas O przestawianiu koleżanek coś wiemy , wiele z nich patrzy na nas jak na istoty z innej planety

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Co do cassi, jestem na tak Ładnie ożywiła mi kolor, włosów jest jakby więcej. Fakt, że są odrobinę przesuszone ( w końcu to zioła) ale według mnie efekty to rekompensują. Po za tym zmywałam cassię samą wodą, bez szamponu i odżywek.
Położyłam na włosy 7 gram rozmieszane z wodą o temperaturze 40 stopni. Trzymałam na włosach około 6 godzin. Chciałam zrobić porównanie przed i po ale światło jest beznadziejne i nie widać różnicy. Zresztą na żywo zupełnie inaczej to wygląda. Wrzucę zdjęcia do albumu, jakby ktoś był jednak zainteresowany.
zai przecudne włoski błyszczą tak , ze mozna by się w nich przejrzeć . Czy do jasnych włosów też są takie cudeńka ?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


A teraz ostatnio nabyte drobiazgi, za których brak pokazania dostałam ochrzan
1. Balsam morelowy - postanowiłam, że nie otworzę, zanim nie skończe obecnego kremu pod oczy..... ale nie ręczę za siebie podobno cudnie pachnie!
2. Mini wersja szamponu phenome z wymianki
3. Chusteczki dezodoryzujące crystall - jeszcze nie uzywałam, kupiłam na razie 2 na próbę i czekam na odpowiedni moment do wypróbowania
4. Maseczka alterry - kupiłam i boję sie uzyć, bo ta z orchideą mocno mnie podrazniła.
anula fajne zakupy kusisz balsamem morelowym

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Witajcie ja nowa dla Was, ale Wy dla mnie nie. Podczytuje Was już od II. (dzięki Sicillia za zaproszenie lepiej późno niż wcale ). W tym momencie nie mogę wstawić fotek. Po dobrej strony mocy znajduję sie już kilka lat.
Teraz chce się wkupić informacją. W ross. jest promocja na nawilżane chusteczki oczyszczające Aloe Vera, do skóry suchej i wrazliwej. 25 szt. w opakowaniu. Rozświetlające i odświeżające oczyszczanie. Firma Alterra.
Rewelacyjne mięsiste, jedna chusteczka zmywa cały makijaż, minerały, tusz dobrze się trzymający itp. nie podrażnił skóry (jest po kwasach) faktycznie nawilża cena 2,80. Dzis jeszcze promocja obowiązywała, nie wiem jaka jest cena regularna.
Witaj auraria eee Ty dla mnie też nie jesteś nowa podobnie jak zai podczytywałam Twoje przepisy
O to może chusteczki poradzą sobie z tuszem Alverde musze sprobować .

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Witajcie
Cześć nieshya

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mogę też
Hej zetuzetia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_6086.jpg (79,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_6089.jpg (50,4 KB, 20 załadowań)
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-11-27 o 12:06
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:03   #314
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Jeżeli się nie mylę kilka stron wcześniej czytałam o tym, jak skarżyłyście się na wysuszająco-ściągające działanie alkoholu w kosmetykach. Jest bardzo prosty myk, wystarczy kupić w aptece lub w sklepie z półproduktami glicerynę. Gliceryna niweluje działanie alkoholu a poza tym jest jednym z najlepszych nawilżaczy (a do tego tania jak barszcz).
Ja np. dodaję do szamponu z Alterry w miseczce tuz przed myciem (ok.10-12 kr.)i calość rozprowadzam wyciągiem z ziół. Efekt super Gliceryna jest dość gęsta no i lepka więc nie należy przesadzić z ilością. Ratujemy w ten sposób kosmetyk który kupiłyśmy i nam nie sprzyja z powodu zawartości alkoholu.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:10   #315
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
zai przecudne włoski błyszczą tak , ze mozna by się w nich przejrzeć . Czy do jasnych włosów też są takie cudeńka ?
Dziękuję
Tę cassię, można stosować na każdym kolorze włosów. To nie jest henna, więc nie zmienia koloru, tylko własnie traktowana jest jak odżywka.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:13   #316
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Jeżeli się nie mylę kilka stron wcześniej czytałam o tym, jak skarżyłyście się na wysuszająco-ściągające działanie alkoholu w kosmetykach. Jest bardzo prosty myk, wystarczy kupić w aptece lub w sklepie z półproduktami glicerynę. Gliceryna niweluje działanie alkoholu a poza tym jest jednym z najlepszych nawilżaczy (a do tego tania jak barszcz).
Ja np. dodaję do szamponu z Alterry w miseczce tuz przed myciem (ok.10-12 kr.)i calość rozprowadzam wyciągiem z ziół. Efekt super Gliceryna jest dość gęsta no i lepka więc nie należy przesadzić z ilością. Ratujemy w ten sposób kosmetyk który kupiłyśmy i nam nie sprzyja z powodu zawartości alkoholu.
aurario nawet nie wiesz jaka to dla mnie cenna informacja . Moja skóra skłonna do zapychania bardzo lubi glicerynę . Mnóstwo kremow o fajnych składach niestety zawiera alkohol i dlatego jako posiadaczka suchej skóry po nie nie sięgałam a tu prosze taki prosty sposób . Dziekuję
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:15   #317
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość


A teraz ostatnio nabyte drobiazgi, za których brak pokazania dostałam ochrzan
1. Balsam morelowy - postanowiłam, że nie otworzę, zanim nie skończe obecnego kremu pod oczy..... ale nie ręczę za siebie podobno cudnie pachnie!
2. Mini wersja szamponu phenome z wymianki
3. Chusteczki dezodoryzujące crystall - jeszcze nie uzywałam, kupiłam na razie 2 na próbę i czekam na odpowiedni moment do wypróbowania
4. Maseczka alterry - kupiłam i boję sie uzyć, bo ta z orchideą mocno mnie podrazniła.
Anula gdzie można kupić te chusteczki?

Ja ostatnio jestem zachwucona zelem pod prysznic Born To Bio Jagody Leśne jezu jak on bosko pachnie, mam czasem ochotę go wypić
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 12:49   #318
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
To ja Cie nastraszę jeszcze bardziej. Mi potwornie popaliła policzki ta maseczka, jak zmyłam koło 10 rano to do wieczora byłam czerwona, co chwile psikałam gorąca twarz woda termalną i dopiero na drugi dzień się skóra uspokoiła. Jak tylko zacznie Cie piec to zmywaj od razu. Nie lubię maseczek, a po tej katastrofie to już nawet nie myślę o innych maseczkach niż glinki. Kupiłam tą z NoniCare, oczyszczającą właśnie z glinką i po niej buzia nie piecze, a jak wpadnie mi jakaś kasa dodatkowa to zamówię z biolandera tą glinkę w tubce zieloną



dokłądnie takie same objawy miałam po alterze z orchideą
Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Witajcie

Podczytuję Was już od pewnego czasu i muszę powiedzieć, że spektrum Waszej wiedzy mnie oszałamia
Sama od jakiegoś czasu wymieniam swoją pielęgnację na naturalną (idzie mi powoli, bo nagromadziłam trochę kosmetyków) i mam do Was pytanie: możecie mi polecić jakiś krem na noc dla suchej cery ok. 30-tki? Szczytem szczęścia byłoby, gdyby był choć trochę przeciwzmarszczkowy

A poza tym, ma nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona , bo mam przeczucie, że będę tu stałym gościem

Aaaa i mam wiadomość dla wszystkich miłośniczek Mineral Flowers mieszkających w Krakowie i okolicach: w Bonarce MF są w dalszym ciągu dostępne na wyprzedaży i mają ich dość spore zapasy (ze wszystkich serii)
Witaj
za info o mf to Cie kobietki z krakowa pokochały dozgonnie
Krem na noc dobrze nawilżający polecam z mf zielony jest super
African earth (biolander) ma tez bardzo fajne kremy - one własnie takie trochę przeciwzmarszczkowe. Pod oczy tez maja super - póki co najlepszy z kremów pod oczy na dzien jaki miałam
Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mogę też
Też zmieniam kosmetyki na te naturalne, właśnie cieszę się odebraną dzisiaj paczką z LF
I przeszukuję wizaż w poszukiwaniu jakiegoś kremu odpowiedniego dla prawie-dwudziestoletniej cery z okazjonalnymi pryszczami i zaskórnikami. Jakieś sugestie
Witaj
A może sanoflore orzeźwiajacy?
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Maks, Auraria, Nieshya witam



ostatnio miałam go w koszyku i ostatecznie nie wzięłam, a teraz ta mi się go chce

Oddałam koleżance olej różany Alepi, bo nie mam pojęcia, kiedy miałabym go zacząć używać... Nawet tak bardzo nie bolało...
Użyłam na noc po oczy i naprawdę jestem bardzo zadowolona - natłuszcza i dobrze nawilża następnym razem weź fajny do ust, na wysuszone łokcie, myslę tez sprobowac wysmarowac całą paszczę
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z was, najlepiej o cerze dojrzałej albo naczynkowej używała kremów z serii ZZ sensitiv AMB i kapsułek? A kremu VENUS z NONI? Szykuję się do zamówienia i chcę dorzucić coś dla mamy, a nie chcę, żeby miała jakieś kuku

A wiecie, że w USA są takie pudełka jak Glamboxy, ale z eco produktami? np. eco emi? Jejku jak ja im zazdroszczę..
Ja swojej mamie kupiłam jakiś czas temu na biolanderze krem biorgane z arganem - bardzo jest z niego zadowolona!
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
dziewczynki czy znacie jakis dobrykremik pod oczy?
Dla mnie na dzień najlepszy jst african earth, a na noc olej z pestek opuncji z BU i teraz balsam morelowy bardzo dobrze sie zapowiada
Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Anula gdzie można kupić te chusteczki?

Ja ostatnio jestem zachwucona zelem pod prysznic Born To Bio Jagody Leśne jezu jak on bosko pachnie, mam czasem ochotę go wypić
Chusteczki są w rossie u mnie stoją obok dezodorantów crystall

Ceny świec sojowyc na lf wzrosły z 12 na 14 zł - te co kupiły wcześniej moga byc zadowolone (mi Pani Ewa tez policzy po starych )
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-27 o 13:17
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 13:35   #319
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Użyłam na noc po oczy i naprawdę jestem bardzo zadowolona - natłuszcza i dobrze nawilża następnym razem weź fajny do ust, na wysuszone łokcie, myslę tez sprobowac wysmarowac całą paszczę

na pewno się skuszę
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Sicilia Tusz nie skleja rzęs , nie kruszy się i nie rozmazuje - trzyma się ich aż za mocno mam problem by go zmyć olejkiem myjącym , który świetnie sobie radził z Max Faktor . Nie podrażnia oczu . Nie widzę za bardzo efektu pogrubiania czy przedłużania . Dokładam zdjęcie szczoteczek
świetnie wyglądają te tusze, szkoda, że nie mogę ich nigdzie kupić
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 13:44   #320
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Witaj
za info o mf to Cie kobietki z krakowa pokochały dozgonnie
Krem na noc dobrze nawilżający polecam z mf zielony jest super
African earth (biolander) ma tez bardzo fajne kremy - one własnie takie trochę przeciwzmarszczkowe. Pod oczy tez maja super - póki co najlepszy z kremów pod oczy na dzien jaki miałam
Dobrymi informacjami trzeba się dzielić - sama nie wykupię całych zapasów, więc niech inne Dziewczyny skorzystają

Dziękuję za info - MF zielony na noc już mam przetestowany i niestety jest dla mnie za słaby , ale kremom z African Earth chętnie się przyjrzę
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 14:06   #321
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Jeżeli się nie mylę kilka stron wcześniej czytałam o tym, jak skarżyłyście się na wysuszająco-ściągające działanie alkoholu w kosmetykach. Jest bardzo prosty myk, wystarczy kupić w aptece lub w sklepie z półproduktami glicerynę. Gliceryna niweluje działanie alkoholu a poza tym jest jednym z najlepszych nawilżaczy (a do tego tania jak barszcz).
Ja np. dodaję do szamponu z Alterry w miseczce tuz przed myciem (ok.10-12 kr.)i calość rozprowadzam wyciągiem z ziół. Efekt super Gliceryna jest dość gęsta no i lepka więc nie należy przesadzić z ilością. Ratujemy w ten sposób kosmetyk który kupiłyśmy i nam nie sprzyja z powodu zawartości alkoholu.
Jeżeli dodam tylko gliceryny bez dodatku ziół to też będzie ok?
i te 10 kropli dodajesz do takiej porcji szamponu jakiej zużywasz na jedno mycie tak?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 14:34   #322
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Jeżeli dodam tylko gliceryny bez dodatku ziół to też będzie ok?
i te 10 kropli dodajesz do takiej porcji szamponu jakiej zużywasz na jedno mycie tak?
Na porcje jednego mycia dodaję oko.10 kr. jedna mniej czy wiecej nie zrobi większej róznicy. Popróbuj każdy włos kocha co innego, wyczujesz jaka ilość dla Ciebie najlepsza, nie musisz robić wyciągu z ziół (ja pracuje nad pięknymi wlosami, po byciu bez (chemia) teraz mam do ramion ) i coraz ładniejsze.
Do kremów można do pudełeczka dodawać po troche i testować (najlepiej tyle gliceryny ile alkoholu, ale w składzie raczej nie znajdziemy dokładnych proporcji dlatego trzeba dodawać stopniowo żeby nie przesadzić na słoiczek kremu 50 ml 1 ml gliceryny mozna smiało).
Cieszę się że wiadomośc sie przyda powodzenia w mieszaniu.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:06   #323
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie miałam tylko próbkę, ale bardzo mi się spodobał. Mam na myśli kremik z Sanoflore. Gdyby nie cena to bym już dawno kupiła pełnowymiarowe opakowanie.
To muszę go pooglądać, bo coś czuje że z okazji 24 urodzin będę musiała kupić w końcu krem pod oczy. Długo się wzbraniałam, bo faktycznie był niepotrzebny, wystarczał mi ten sam co do twarzy, a teraz mam tak sucho w okolicy oczu. Zastanawiałam się jeszcze nad nasza polską Avą. Warto?

Cytat:
Napisane przez Maks_K Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja właśnie próbuję wybić pomysł z głowy mojej dziewczynie w sprawie kupna kolejnego jakiegoś badziewia, które jej na pewno nie pomoże. Ech...
Dobrze, że moja mama używa tego, co powinna.
Chłopakowi to jakoś łatwiej wymienić kosmetyki niż kobiecie. Ja mojemu po prostu zamiast balsamu po goleniu Nivea kupiłam raz Lavere i dłuuugo, długo później się zorientował..."że na jego ulubionym kremie już nie pisze Nivea" a potem już poszło gładko

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Witam wszystkich nowych w tym rodzynka!
używał/a (teraz muszę się pytać w dwóch formach:P) ktoś kosmetyków coslys? może ktoś mógłby rzucić okiem na skład tych dwóch i napisać czy warto? ten i ten
Sama się czaję na ten figowy duży żel, więc chętnie też posłucham opini

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziękuję
Tę cassię, można stosować na każdym kolorze włosów. To nie jest henna, więc nie zmienia koloru, tylko własnie traktowana jest jak odżywka.
Zai ja też chce zobaczyć efekty, jak dobrze zrozumiałam to fotki są u Ciebie na profilu, a ja tam widzę jedynie minerały. Mogę też zobaczyć
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:12   #324
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

o
Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Na porcje jednego mycia dodaję oko.10 kr. jedna mniej czy wiecej nie zrobi większej róznicy. Popróbuj każdy włos kocha co innego, wyczujesz jaka ilość dla Ciebie najlepsza, nie musisz robić wyciągu z ziół (ja pracuje nad pięknymi wlosami, po byciu bez (chemia) teraz mam do ramion ) i coraz ładniejsze.
Do kremów można do pudełeczka dodawać po troche i testować (najlepiej tyle gliceryny ile alkoholu, ale w składzie raczej nie znajdziemy dokładnych proporcji dlatego trzeba dodawać stopniowo żeby nie przesadzić na słoiczek kremu 50 ml 1 ml gliceryny mozna smiało).
Cieszę się że wiadomośc sie przyda powodzenia w mieszaniu.
dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Nasunęło mi się kolejne pytanie :P
czy w ten sam sposób można dodawać glicerynę do balsamów do ciała w podobnych proporcjach?
Ja na razie dodaję oleje do balsamów z różnym skutkiem czasem ładnie się połączy a czasem się rozwarstwia( robię wieksze porcje na kilka dni)
Jak jest odczuwalny nadmiar gliceryny w szamponie?włosy po umyciu są oklapnięte i niedomyte?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:37   #325
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Witam wszystkich nowych maniaków naturalnej pielęgnacjio Rodzynku nie wspomnę

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Szatanko a jak Ci służy balsam NoniCare? Dalej Ci się podoba? Mogłabyś go porównać z lipsmackersem?
lipsmackers-a miałam dawno temu i nie kupuję bo mnie te tylko natłuszczały a ja potrzebuję nawilżenia.
Kredka Noni fajna ale nie nawilża tak jakbym chciałaja jednak wrócę do Neutrogeny która na mnie najlepiej działa

Schodziłam wczoraj pół Krakowa za tą serią Noni i nie ma nic oprócz kredek


Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
A jeszcze takie pytanie z innej beczki, czy któraś z Krakowianek wie gdzie jest drogeria Schlecker? Wg tego gdzie zumi pokazuje to okolice lidla i kauflandu, jak tylko jestem w tamtych okolicach to się rozglądam i dalej tam nie potrafię trafić.... <głupek>
Mamy Schlecker-a? qrcze rzadko bywam w tamtych oklicach

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Teraz chce się wkupić informacją. W ross. jest promocja na nawilżane chusteczki oczyszczające Aloe Vera, do skóry suchej i wrazliwej. 25 szt. w opakowaniu. Rozświetlające i odświeżające oczyszczanie. Firma Alterra.
Rewelacyjne mięsiste, jedna chusteczka zmywa cały makijaż, minerały, tusz dobrze się trzymający itp. nie podrażnił skóry (jest po kwasach) faktycznie nawilża cena 2,80. Dzis jeszcze promocja obowiązywała, nie wiem jaka jest cena regularna.
Piszesz o tych z aloesem?jeśli tak to z moim makijażem sobie nie poradził a nie używam tuszu wodoodpornego.Za to super są do odświeżania rąk

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dokłądnie takie same objawy miałam po alterze z orchideą
Ta cała seria to jakiś niewypał dla mnieogólnie zauważyłam że orchidea mi nie służy
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:51   #326
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
o
dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Nasunęło mi się kolejne pytanie :P
czy w ten sam sposób można dodawać glicerynę do balsamów do ciała w podobnych proporcjach?
Ja na razie dodaję oleje do balsamów z różnym skutkiem czasem ładnie się połączy a czasem się rozwarstwia( robię wieksze porcje na kilka dni)
Jak jest odczuwalny nadmiar gliceryny w szamponie?włosy po umyciu są oklapnięte i niedomyte?
U mnie od nadmiaru wychodzi tzw.'mokra wloszka" (raz sie zdażyło ) są umyte i nie są oklapniete, jeżeli boisz sie efektu zaczynaj od 8 kropelek nie ma mozliwości 'przedawkowania'.
Do balsamów tych z Alterry też dodaję.

SzatAnka tak pisze o tych z aloesem u mnie nawet poradziły sobie z henną lips
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:54   #327
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
To muszę go pooglądać, bo coś czuje że z okazji 24 urodzin będę musiała kupić w końcu krem pod oczy. Długo się wzbraniałam, bo faktycznie był niepotrzebny, wystarczał mi ten sam co do twarzy, a teraz mam tak sucho w okolicy oczu. Zastanawiałam się jeszcze nad nasza polską Avą. Warto?




Wiesz, miałam probkę avy pod oczy - starczyła na dlugo, chyba na tydzień. Jak dla mnie szkoda kasy - nic nie robiła Ani nie czułam nawilżenia (no moze przez chwile wtrakcie nakładania ) nie było sladu odzywienia, bo rano skore pod oczami miałam taką niefajną, zmeczoną.
Mi strasznie pasuje krempod oczy african earth - jak chcesz to Ci wysle na przetestowanie, chetnie sie podziele, bo mam jeszcze prawie połowe z 30 ml a zuzyc by wypadało gdzieś do połowy stycznia...... Jakby co to podaj dane na pw i Ci podeslę
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-27 o 16:58
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 16:55   #328
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Kupiłam dzisiaj krem z noni z filtrem 30
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:02   #329
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
U mnie od nadmiaru wychodzi tzw.'mokra wloszka" (raz sie zdażyło ) są umyte i nie są oklapniete, jeżeli boisz sie efektu zaczynaj od 8 kropelek nie ma mozliwości 'przedawkowania'.
Do balsamów tych z Alterry też dodaję.

SzatAnka tak pisze o tych z aloesem u mnie nawet poradziły sobie z henną lips
dzięki
myślałam właśnie o balsamach z alterry
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 17:05   #330
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj krem z noni z filtrem 30
Farciara
U mnie jeszcze nie ma noni
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.