Ciekawostka na temat perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-21, 16:29   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Ciekawostka na temat perfum


Byc moze czytalyscie artykul poswieconym perfumom, zamieszczony w ostatniej Elle. Zainteresowal mnie, nawet dosc ciekawie zrobiony od strony psychologicznej Zwrocilam uwage na 1 rzecz: jelsi kobieta chce przywiazac do siebie mezczyzne powinna uzywac cale zycie jednych perfum, z ktorymi bylaby kojarzona Cos chyba w tym jest... ja cale zycie posuzkuje swojego zapachu, mam pare takich, do ktorych wracam, ale tego jednego jedynego, na caly rok nie znalazlam. Wiekszosc Wizazanek pewnie tez ciagle zaopatruje sie w rozmaite zapachy. Ale czy macie jakis swoj zapach - wizytowke, albo chcialybyscie miec? Ja jestem juz tak zdenerwowana tymi poszukiwaniami, ze powoli trace wiare, ze znajde ten swoj jedyny zapach...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 16:53   #2
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Z jednej strony taki "flagowy zapach" to rzeczywiście pewnego rodzaju wizytówka, z drugiej - jest tyle zapachów do wąchania, noszenia, testowania, że grzechem byłoby ograniczyć się do jednego Jeśli chodzi o mnie, Dune jak narazie przylgnął do mojej skóry na dobre, co nie znaczy, że nie testuję innych... Podobno, jeśli wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia, (niuchnięcia ) nigdy nie przestaniesz się rozglądać (wąchać)...
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:05   #3
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Zwrocilam uwage na 1 rzecz: jelsi kobieta chce przywiazac do siebie mezczyzne powinna uzywac cale zycie jednych perfum, z ktorymi bylaby kojarzona Cos chyba w tym jest...
A według mnie to bzdura na resorach , bo:
1. Przywiązać do siebie mężczyznę - a co to, pies jest?
2. Jeśli związek będzie opierał się na miłości, zrozumieniu itp., itd., to żadne perfumy tego nie zmienią, a jeśli zabraknie w nim najważniejszych elementów, to na samym zapachu "nie pojedzie"

Dla mnie to są pseudonaukowe bzdury, które potwornie generalizują i upraszczają wiele spraw. Ot, takie gadanie, jak to zwykle w prasie kobiecej.

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Ale czy macie jakis swoj zapach - wizytowke, albo chcialybyscie miec?
Uwielbiam lody. Mogę przez tydzień się nimi żywić. Nawet przez miesiąc. Ale ileż można jeść same lody? Dlaczego mając do wyboru jeszcze tiramisu, truskawki ze śmietaną, pomidorki z białym serem, sery żółte i pleśniowe, warzywa, owoce, ryby i to wszystko, co daje nam natura, miałabym się ograniczać tylko do lodów?
Perfumy czasem dodają mi energii do działania, czasem kołyszą do snu. Nie dla mnie jeden zapach na wieki, nie chciałabym się sama ograniczać .
Co nie zmienia faktu, że rozumiem, iż są osoby, które perfumy postrzegają inaczej. Szanuję to, ale praktykować nie będę
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:17   #4
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Sympatyczna teoryjka Jednak moim zdaniem, bzdura. To tak, jakby mówić o "przywiązywaniu" do siebie mężczyzny za pomocą jednej, niezmiennej od lat fryzury, koloru ciuchów czy czegoś podobnego Jeśli mężczyzna kocha, to kocha kobietę, a nie jej perfumy. One najwyżej mogą mu się na niej podobać lub nie, ale nie powinny mieć wpływu na intensywność jego uczuć Owszem, określony zapach może mu się kojarzyć z jego kobietą, ale co ma skojarzenie do "przywiązania"?
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:03   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Moze zle sie wyrazilam, ale dokladnie jak to napisali mozecie przeczytac w Elle. Mysle, ze na pewno jest cos takiego, ze ludzie kojarza dany zapach z osoba, jesli ta uzywa go non stop. Np. moj znajomy byl kiedys z dziewczyna, ktora uzywala caly czas jednych perfum i potem kupil takie same swojej nastepnej kobiecie. Czy to przypadek? Ok, pewnie kolejna bzdura, ktora mozemy wytlumaczyc tym, ze facet po prostu nie znal innych perfum
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:44   #6
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Oj, gdybym się dowiedziała, że mój TŻ kupił mi takie same perfumy, jakich używała jego była... zabiłabym niechybnie! (Jego oczywiście, nie byłą)
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:46   #7
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Moze zle sie wyrazilam, ale dokladnie jak to napisali mozecie przeczytac w Elle. Mysle, ze na pewno jest cos takiego, ze ludzie kojarza dany zapach z osoba, jesli ta uzywa go non stop. Np. moj znajomy byl kiedys z dziewczyna, ktora uzywala caly czas jednych perfum i potem kupil takie same swojej nastepnej kobiecie. Czy to przypadek? Ok, pewnie kolejna bzdura, ktora mozemy wytlumaczyc tym, ze facet po prostu nie znal innych perfum
Dobrze, nie będę się czepiała konkretnych stwierdzeń . Ale to nadal jest odwrócenie proporcji, przynajmniej w moim postrzeganiu perfum. One mają być DLA MNIE. JA się mam w nich dobrze czuć. Mają MNIE pomagać pobudzić się/uspokoić/rozśmieszyć/wprawić w dobry nastrój. Dlaczego miałabym używać perfum DLA INNYCH? Dla mnie to odwrócenie sytuacji.
Być może są osoby, które mają swój jeden jedyny zapach, który im pasuje do romantycznej kolacji, spotkania w interesach, spaceru z psem, pracy w nocy, itd. Świetnie (pod warunkiem, że to wypływa z nich, a nie jest próbą dostosowania się do jakiejś teorii)! Ja do nich nie należę. A ponieważ dostosowuję teorię do własnego życia, a nie na odwrót, to podważam tezę zawartą w tym artykule .
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 19:06   #8
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Ropuszko coś w tym jest na pewno . Ja uwielbiam zmieniać perfumy, testować nowe. Jedne uwielbiam nosić tygodniami i wciąż do nich wracam, innymi psiknę się przez dwa dni i już mam ich dość. Mojemu TŻ stale i niezmiennie najbardziej podobają się Pret a Porter Coty i innym zapachom dlaeko do nich. Ja jeśli tylko mam pieniądze to kupuję sobie oryginalne, miałam ich już nawet dość sporą ilość ( dzięki Bogu za Allegro ), ale żadne nie były w stanie zachwycić mojego TŻ. Owszem niektóre podobobały mu się, ale istnieje tylko jeden ideał Kiedyś miałam 50 ml Pret a Porter, póżniej TŻ dał mi w prezencie 100 ml, kiedy się skończyły kupiłam małą 30- tkę. Moja bliska koleżanka powiedziała mi, że bardzo do mnie pasują i że powinnam ich uzywać (jej zapachem na stałe jest Noa Cacharela). Jednak ze mnie niestała jest dusza (jeśli chodzi o perfumy ) więc wciąż bym kupowała coś nowego, ale zapach Coty na pewno zawsze będzie mi towarzyszył.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:37   #9
Vila
Raczkowanie
 
Avatar Vila
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Kwestię przywiązania mężczyzny do zapachu kobiety pomijam . Z pewnością jednak są zapachy przywołujące wspomnienie jakiejś sytuacji, pewnego etapu życia, czy też właśnie kojarzące się z konkretną osobą. Znam kilka osób, które używają stale jakichś perfum: jedna LL, inna Eternity CK itd. I chociaż niektóre z tych zapachów podobają mi się, to... chyba nigdy ich nie kupię, bo zbyt silnie kojarzą się z tymi osobami. Są jak gdyby ich własnością, wizytówką. Sama nie znalazłam jeszcze zapachu, który byłby "mój"; próbuję tego i owego, ale - choć lubię różnorodność - chciałabym znależć perfumy, które byłyby moją "drugą skórą"

I nie tracę nadziei, że kiedyś taki zapach znajdę, czego i Tobie, Ropuszko życzę
Vila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:45   #10
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Brrr, ja czytalam ten artykul zgrzytajac z irytacja zebami. Najlepsze bylo stwierdzenie, ze jesli ktos nie moze sie zdecydowac na jedne perfumy to znaczy, ze boi sie milosci i nie jest gotowy na prawdziwy zwiazek! A meskich zapachow uzywaja mlode kobiety majace problem z zaakceptowaniem swojej kobiecosci! Belkotliwy ten artykul nieprzecietnie. Nie zamierzam sie dostosowywac w imie urojonych, niedzisiejszych i pseudopsychologicznych teorii Niniejszym oznajmiam co nastepuje:

Mozna przezyc zycie z jednym mezczyzna. Ale z jednymi perfumami - NIGDY!
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 23:04   #11
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: Ciekawostka na temat perfum

Twierdzenie, jakoby używanie jednych perfum miało do kogokolwiek przywiązać kogokolwiek wydaje mi się bzdurą tak oczywistą, że nawet nie będę tego komentować
Natomiast rzeczywiście jest tak, że gdy mężczyzna bardzo kocha swoją kobietę, a ona używa tylko (lub głównie) jednych perfum, to jej zapach nierozerwalnie kojarzy się z nią samą (ale oczywiście najpierw jest miłość, a potem przywiązanie, a potem przywiązanie do zapachu, nie na abarot ). Znam przypadek, kiedy facet po rozstaniu z dziewczyną (podobno miłością jego życia) musiał usunąć z domu połowę sprzętów, łącznie z materacem łóżka, tak były przesiąknięte jej zapachem. Chłopak zwyczajnie nie mógł się wyzwolić...
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.