Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-17, 07:28   #271
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

A ile kosztują i czy można kupić w zwykłym zoologicznym czy tylko u weterynarza? Na jak długo starczają? Szlag mnie zaraz trafi, ledwo zakropiłam niecałe 2 tygodnie temu, a kot przyniósł kleszcza jeszcze nie opitego, ale wbitego w szyję....
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 15:38   #272
123asia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kot i kleszcz

hej mam pytanie, zamówiłam z internetu mojej koteczce obroże przeciw insektom firmy happs, w zeszłym roku taką miała i działała, kotka nie przynosiła kleszczy do domu. Obroża właśnie przyszła, wyciągnęłam ją ze szczelnego opakowania i co się okazało? Pokryta była jakimś proszkiem, jak by talkiem i wogóle nie śmierdziała, a pamiętam że ta z zeszłego roku była mocno zapachowa. Zastanawiam się czy sprzedali mi wadliwy towar czy może jakoś go zmodyfikowali? Co sądzicie? Czy każda obroża dla kotów brzydko pachnie?
123asia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 20:11   #273
llayla1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

mój kociak też ma z tym problem po preparacie od weterynarza działa 2 tyg i musze znowu iść po nowy bo zabawa zaczyna się od początku jak wyjdzie na dwór to przychodzi z min 5 kleszczy tak to jest z kotami wychodzącymi i zależy to od kota bo wcześniej jak wychodził inny to raczej nie przynosił niespodzianek
llayla1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 13:27   #274
renia0809
Wtajemniczenie
 
Avatar renia0809
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 495
Dot.: Czy są krople tylko przeciwkleszczowe dla kota?

Na Allegro wpisz w wyszukiwarkę FIPREX SPRAY i da Ci to pewną orientację, nie mam pojęcia czy w zoologicznych maja ten preparat. Ja za ten większy 250ml płaciłam u weta prawie 50zł, ale to się naprawdę opłaca bo wystarcza na długo. Liczba psiknięć zależy od masy ciała zwierzaka. Z mojego doświadczenia wynika, że jest skuteczniejszy od kropelek na kark i w razie potrzeby, kiedy widzę, że kleszcze zaczynają się czepiać spray mam pod ręką, psikam i znów mam spokój na dłuższy okres czasu, jednak na jaki dokładnie nie napiszę bo nigdy nie przeliczałam.
__________________
Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. R. Więckiewicz

Edytowane przez renia0809
Czas edycji: 2014-04-30 o 13:28
renia0809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:08   #275
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Chyba jakiś wysyp kleszczy jest teraz mój pies codziennie coś przynosi. Zakropiłam go tą kropelką i na razie nie wbijają się ale potrafi przynieśc na sierści
__________________
Zapraszam na mój blog kulinarny
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 19:48   #276
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Witam. Czy ktoś mógłby się że mną podzielić swoim doświadczeniem w kwestii zakraplania przeciwkleszczowego?
Otóż zrobiłam to zgodnie z kalendarzem, a po kilku godzinach spadł silny, całkiem niespodziewany deszcz i teraz jestem w kropce: ponowić zabieg? Przyspieszyć? Na ulotce tradycyjnie piszą o niemoczeniu zwierza przez dwa dni po zabiegu, ale nic na temat nieplanowanego zmoczenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2014-08-01 o 09:28
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:17   #277
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam. Czy ktoś mógłby się że mną podzielić swoim doświadczeniem w kwestii zakraplania przeciwkleszczowego?
Otóż zrobiłam to zgodnie z kalendarzem, a po kilku godzinach spadł silny, całkiem niespodziewany deszcz i teraz jestem w kropce: ponowić zabieg? Przyspieszyć? Na ulotce tradycyjnie piszą o niemoczeniu zwierza przez dwa dni po zabiegu, ale nic na temat nieplanowanego zmoczenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
deszcz raczej nie zmoczył psa do skóry, więc myślę, że nic się nie stanie, ale jeśli się obawiasz, to dołóż mu. np. jeszcze obróżkę p/kleszczową.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 20:02   #278
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
deszcz raczej nie zmoczył psa do skóry, więc myślę, że nic się nie stanie, ale jeśli się obawiasz, to dołóż mu. np. jeszcze obróżkę p/kleszczową.
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie niestety mocno go zmyło, i nie wiem, czy to ma znaczenie: mój pies to york, taki spory...
Właśnie jestem na wakacjach i obroży nie kupię
Myślisz, że gdybym profilaktycznie dołożyła mu następna ampulke tego środka, to w przypadku, gdyby tamta jednak się nie splukała, to taka kumulacja mu zaszkodzi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 10:35   #279
Vivianne Yaslana
Przyczajenie
 
Avatar Vivianne Yaslana
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.
Właśnie niestety mocno go zmyło, i nie wiem, czy to ma znaczenie: mój pies to york, taki spory...
Właśnie jestem na wakacjach i obroży nie kupię
Myślisz, że gdybym profilaktycznie dołożyła mu następna ampulke tego środka, to w przypadku, gdyby tamta jednak się nie splukała, to taka kumulacja mu zaszkodzi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hej
Nie wiem, co rozumiesz przez "ampułkę", ja osobiście stosuję kropelki firmy na F. (żeby nie uskuteczniać reklamy ) w takiej tubce jak mini pasta do zębów .
Mój psiak to mieszaniec i myślę, że by nie zaszkodziło, ale słyszałam, że Yorki są chyba bardziej wrażliwe...
Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do Twojego weterynarza i zapytała o opinię .

Pozdrawiam!
Vivianne Yaslana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 07:14   #280
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Uwaga - kleszcze i BABESZIOZA

Żeby jakoś zamknąć temat: dorwałem w końcu weta, ale Ona też nie wiedziała, co robić
Jakoś tam wspólnymi siłami uradzilysmy, że podam mu kolejna porcję kropli (pakują ję w takie mini tubki na jedno użycie, kupuję.się ilość ml dostosowana do wagi)
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:26   #281
__dsskadssadfaAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 343
Kleszcze u bezpanskich psow

Hej. W mojej miejscowosci 'lata' kilka bezpanskich psow, albo ich wlasciciele sie nimi nie interesuja.... zastanawiam sie jak one sobie radza z kleszczami ? Czy pies je jakos sam zrzuca czy jak.. ? moze bym ich jakos psiknela sprayem od kleszczy ale sie boje ze ugryza czy cos.. szkoda mi tych biedactw ..
__dsskadssadfaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 06:09   #282
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Kleszcze u bezpanskich psow

Cytat:
Napisane przez Megwal8 Pokaż wiadomość
Hej. W mojej miejscowosci 'lata' kilka bezpanskich psow, albo ich wlasciciele sie nimi nie interesuja.... zastanawiam sie jak one sobie radza z kleszczami ? Czy pies je jakos sam zrzuca czy jak.. ? moze bym ich jakos psiknela sprayem od kleszczy ale sie boje ze ugryza czy cos.. szkoda mi tych biedactw ..
Kleszcze odpadają, owszem, ale jak się odpowiednio wyżywią. Jak są pełne to się odczepiają.

Kleszcze wyciąga się specjalną pęsetą czy jak to nazwać, ruchem obrotowym, zdj. 1 i 2.

Nie wolno łapać kleszczy za tułów, ponieważ wpuszczają wtedy wszystkie toksyny do krwi zwierzęcia- zdj. 3.

Po wyjęciu kleszcza trzeba miejsce zdezynfekować. Z tego co mówił mój wet, woda utleniona podrażnia tkanki , ale myślę, że w takim przypadku lepiej dać odrobinę tej wody niż dopuścić do zakażenia rany.


Przy nieznajomych psach wyciąganie może być niebezpieczne (chociaż ja zawsze wyciągałam kleszcze z innych psów ).

Jest specjalny środek na pchły, nazywa się Frontline - F. Combo działa również w środowisku zwierząt, np. na legowiskach itp. Nie wiem jednak, czy stać Cię będzie na to dla psów- ile ich jest?

Ja kupiłam dla swoich zwierząt (2 psy 8 i 18 kg, 3 kotów - 5,4 i 4 kg F. dla psa o wadze 40-60 kg i rozdzielam odpowiednio do wagi : 8 kg- 0,7 ; 1,4 ; koty- 0,5 - czasem więcej, jak zostaje).


O sprejach nie wiem. A psy dają Ci się pogłaskać czy znasz ich tylko z widzenia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg penseta.jpg (7,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kleszcz.jpg (52,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zle kleszcz.jpg (17,3 KB, 15 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 09:17   #283
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kleszcze u bezpanskich psow

psy jakoś sobie radzą z kleszczami, kleszcz sam odpada od psa, jak się już napije krwi (po jakimś tygodniu). Kleszcze roznoszą różne choroby, więc jeśli taki pies się zarazi np. babeszjozą, to ma małe szanse na przeżycie bez pomocy Są obroże przeciwkleszczowe, spraye i kropelki na kark, tanie (np. Sabunol) i drogie (Foresto). Są też tabletki na kleszcze, ale są dość drogie.
Jeśli psy są dzikie i nie wiesz, jak zareagują, to pomyśl też o swoim bezpieczeństwie, nie ryzykuj, jeśli pies może cię ugryźć.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 16:45   #284
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY

Mój psiak ma babeszjozę,uwaga na kleszcze
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 19:49   #285
Agatha1
JadwigaAntoniszczuk
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak wyciągnąć kleszcza, kleszcze, preparaty, babeszioza - WĄTEK ZBIORCZY

Kleszcza można zbadać i mieć święty spokój, zarówno jeśli chodzi o ludzi jak i zwierzęta. Wysłałam w zeszłym tygodniu kleszcza na http://zbadajkleszcza.pl Wiem, że mój kleszcz nie był zarażony, a w tym przypadku chodzi o dziecko.
Agatha1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-23 20:49:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.