Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-06-16, 20:58   #511
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez ozanna Poka¿ wiadomo¶æ
Kole¿anka wy¿ej pyta o rozja¶nianie, ja zapytam o przyciemnianie

Przestudiowa³am ca³y w±tek i pochodne (osobne o sza³wi i orzechu w³oskim) i nie znalaz³am informacji.

na przyciemnienie wynotowa³am: kora dêbowa, kora kruszyny, owocnia orzecha w³oskiego, sza³wia, li¶cie orzecha w³oskiego, maliny, czarnego bzu, rozmaryn, kasztan, tymianek, szyszki chmielu oczywi¶cie nie wszystko na raz

który z tych cudów przyciemnia wlosy, nie nadaj±c rudawych/z³otych refleksów lub wrêcz niweluj±c je?
Mam w³osy ciemnobr±zowe, które, po ekspozycji na s³oñce, rozja¶niaj± siê i tworz± siê rude refleksy, mimo szampnów i od¿ywek z UV i czapki na g³owie.

Pomo¿e kto¶?
sprobowowalabym szalwi i rozmarynu, ich roztwory na pewno maja chlodny odcien, wiec raczej rudych refleksow dawac nie powinny
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-16, 23:23   #512
ozanna
Raczkowanie
 
Avatar ozanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

.

Edytowane przez ozanna
Czas edycji: 2012-07-30 o 22:52
ozanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-19, 12:41   #513
ozanna
Raczkowanie
 
Avatar ozanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

.

Edytowane przez ozanna
Czas edycji: 2012-07-30 o 22:51
ozanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-19, 14:52   #514
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 53 233
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Za nied³ugo zamierzam wypróbowaæ ecliptê do przyciemnienia w³osów, zw³aszcza zale¿y mi na ukryciu pierwszych siwych...
__________________
- Rób swoje, wied¼minie. Reszt± siê nie turbuj.
Geralt solennie obieca³ sobie nie turbowaæ siê.
Malla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-23, 13:39   #515
Sara1522
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

up!
Sara1522 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-23, 17:19   #516
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 553
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Zastanawiam siê nad pierwszym farbowaniem a raczej u¿yciem henny, powiedzcie mi czy po jednym farobowaniu wróce do swojego koloru? Strasznie siê boje ¿e jednak nie bo mimo wszystko lubie swój kolor ale wiecie jak to jest, chce siê czego¶ wypróbowac
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-06-28, 18:01   #517
IShic666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Rozja¶nianie-domowe sposoby

S³ysza³am, ¿e dla brunetek i szatynek dobry jest nastêpuj±cy sposób: umyæ w³osy, osuszyæ lekko w³osy, na³o¿yæ na nie papkê z od¿ywki (nie takiej do sp³ukiwania), oliwy z oliwek albo ¿ó³tek, cynamonu i wody (w proporcjach od¿ywki i cynamonu 1:1, a wody tyle, ¿eby wspomniana papka siê ³atwo rozprowadza³a). Nastêpnie owin±æ g³owê torebk± i i¶æ z tym spaæ. Rano trzeba sp³ukaæ i ewentualnie ponownie umyæ g³owê. Ponoæ mo¿e zostawiæ rudawe refleksy. Ale nigdy nie stosowa³am i nie mam zielonego pojêcia czy to dzia³a. Przed zastosowaniem lepiej sprawdziæ, czy nie jest siê uczulonym na u¿ywane sk³adniki.
IShic666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-06-28, 19:23   #518
Chatul
ma zielone pojêcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomo¶ci: 40 401
Dot.: Rozja¶nianie-domowe sposoby

Cytat:
Napisane przez IShic666 Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³am, ¿e dla brunetek i szatynek dobry jest nastêpuj±cy sposób: umyæ w³osy, osuszyæ lekko w³osy, na³o¿yæ na nie papkê z od¿ywki (nie takiej do sp³ukiwania), oliwy z oliwek albo ¿ó³tek, cynamonu i wody (w proporcjach od¿ywki i cynamonu 1:1, a wody tyle, ¿eby wspomniana papka siê ³atwo rozprowadza³a). Nastêpnie owin±æ g³owê torebk± i i¶æ z tym spaæ. Rano trzeba sp³ukaæ i ewentualnie ponownie umyæ g³owê. Ponoæ mo¿e zostawiæ rudawe refleksy. Ale nigdy nie stosowa³am i nie mam zielonego pojêcia czy to dzia³a. Przed zastosowaniem lepiej sprawdziæ, czy nie jest siê uczulonym na u¿ywane sk³adniki.
No w proporcjach 1:1 to faktycznie mo¿e co¶ daæ. Ciekawa jestem co by da³a taka maseczka na moich szamponetkowanych w³osach [ kolor do¶æ znacznie sprany ]. No i czy cynamon jest dra¿ni±cy itd? Bo samej alergii na ten sk³adnik nie mam, ale je¿eli jest do¶æ ostry to jednak niechêtnie bym go k³ad³a na g³owê :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-15, 09:13   #519
legallybrunette
Rozeznanie
 
Avatar legallybrunette
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomo¶ci: 673
Dot.: jak w naturalny sposób rozja¶niæ w³osy?

od¿ywka fitomed - do wlosow jasnych!! Pani w aptece mowila ze rozjasnia... to wlasnie jest naturalny wyci±g z tych wszystkich ziol o wlasciwosciach rozjasniaj±cych np. rumianek itd

mozna do niej dokupic szampon taki sam.. zobacz na kwc
__________________

Edytowane przez legallybrunette
Czas edycji: 2009-07-15 o 09:14
legallybrunette jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-20, 17:45   #520
kaasiunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: jak w naturalny sposób rozja¶niæ w³osy?

hej, wiem ,ze moze to nie odpowiedni watek ale chcialbym zapytaæ was o co¶. Mianowicie chce zrobic sobie baleyage (mam wlosy ciemnobr±zowe ii chcialam troche rozjasnic je blondem) jezeli chodzi o dlugosc to raczej s± zaliczane do dlugich hm... mniej wiecej ciut za piersi. Moze orientujecie siê jaka bylaby cena tego? Czy jakbym zrobila jeden kolor-pasemka blond to wyszloby mnie to taniej, jesli tak to ile? Pytalam w jednym salonie, to pan powiedzial mi, ze kosztowaloby mnie to 170zl
kaasiunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-07-21, 09:13   #521
antymezis
Raczkowanie
 
Avatar antymezis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 88
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A ja ostatnio dorwa³am siê do starej ksi±¿ki mamy pt. Kosmetyka naturalna autorstwa Stephanie Faber. Znalaz³am tam nastêpuj±ce przepisy na NATURALNE FARBY do w³osów. Oto one:

BLOND BARWNIK RABARBAROWY
SK£ADNIKI:
3 gar¶ci suszonego korzenia rabarbaru;
sok z 1 cytryny;
odrobina olejku ro¶linnego.

WYRÓB: Korzeñ rabarbaru ma lecznicze w³a¶ciwo¶ci i dlatego bez trudu powinny¶my go nabyæ w aptece lub sklepie zielarskim, w ma³ych kawa³eczkach b±d¼ sproszkowany. Je¶li dostaniemy go w kawa³kach, musimy zemleæ go w m³ynku do kawy na mia³ki proszek. Przesypujemy proszek do miseczki i dodajemy sok z cytryny i odrobinê olejku ro¶linnego. Mieszamy, a¿ powstanie gêsta papka. Do niej bardzo wolno dodajemy gor±cej wody i ci±gle mieszamy, a¿ otrzymamy rozsmarowuj±c± siê masê. Odpuszczamy mieszanie na 15 minut, by wywar naci±gn±³, i ponownie rozrabiamy odrobin± gor±cej wody.
STOSOWANIE I DZIA£ANIE: Po pierwszym myciu w³osów rozsmarowujemy papkê szerokim pêdzlem, dbaj±c o równomierne jej roz³o¿enie. Je¶li chcemy zrobiæ sobie pasemka, pod ka¿de z nich podk³adamy cienki pasek folii aluminiowej, nanosimy farbê na w³osy, foliê zwijamy i lekko przyklepujemy. Poniewa¿ utrzymanie sta³ej temperatury jest wa¿ne dla lepszego przyjêcia barwnika przez w³osy, najlepiej po zakoñczeniu smarowania na³o¿yæ na w³osy plastykowy czepek i owin±æ go z kolei frotowym rêcznikiem.
Czas, przez który farba powinna dzia³aæ na w³osy, zale¿y z jednej strony od ich naturalnego koloru i struktury, z drugiej za¶ strony od po¿±danego przez nas efektu. Uprzednie przetestowanie barwnika na obciêtym puklu w³osów jest naprawdê konieczne, szczególnie je¿eli w³osy by³y uprzednio farbowane chemicznie lub poddawane trwa³ej ondulacji, zaniechanie takiego sprawdzenia mo¿e doprowadziæ do naprawdê niemi³ych niespodzianek. Jako wyznacznik mo¿emy okre¶liæ, ¿e po pól godzinie dzia³ania farby naturalny kolor popielaty blond uzyskuje delikatnie miodowoz³oty kolor. Najlepiej i najbezpieczniej od czasu do czasu sprawdziæ, jak nasze w³osy reagujê na barwnik. O intensywno¶ci barwienia korzenia rabarbaru niech za¶wiadcz± plamy na frotowym rêczniki, których nie mo¿na usun±æ nawet poprzez gotowanie. Jest to prawdziwa farba i nale¿y obchodziæ siê z ni± bardzo ostro¿nie. Bogaty w witaminy i skrobiê korzeñ rabarbaru nadaje jasnym w³osom wspania³y z³oty blask i niepodrabiany naturalny kolor. Jednocze¶nie piêlegnuje w³osy i doporwadza, przy regularnym stosowaniu, do rozja¶nienia - sta³ego - naturalnego koloru w³osów. Jest idealnym barwnikiem do pasemek.

£UPINY ORZECHA W£OSKIEGO - KOLOR BRUNATNY
SK£ADNIKI:
3 gar¶ci ³upin orzecha w³oskiego;
odorbina octu owocowego;
odrobina olejku ro¶linnego.

WYRÓB: Rozdrobnione ³upiny orzecha w³oskiego kupimy w sklepie zielarskim. W elektrycznym m³ynku mielimy je na drobniutki py³, rozrabiamy go octem owocowym i odrobin± olejku ro¶linnego, po czym dodajemy ostro¿nie tyle wrz±cej wody, by powsta³a ³atwo rozsmarowuj±ca siê papka. Przez 15 minut pozwalamy jej naci±gn±æ. Gor±ca woda prêdko zostanie zassana przez py³ i zapewne konieczne bêdzie dodanie jeszcze trochê gor±cej wody, by papka utrzyma³a sa konsytencjê.
STOSOWANIE I DZIA£ANIE: W³osy raz myjemy i lekko obsuszamy rêcznikiem. Szerokim pêdzlem nak³adamy farbê na rozdzielone pukle w³osów, dbaj±c o równomierno¶æ w jej rozo¿eniu. nastêpnie zak³adamy czepek i owijamy go dodatkowo rêcznikiem, by utrzymaæ w³osy w cieple. £upiny orzecha w³oskiego s± bardzo intensywny, barwnikiem. Przy ustaleniu czasu dzia³ania farby na w³osy nale¿y wyj¶æ z za³o¿enia, ¿e 20 minut dzia³anie powoduje ¶ciemnienie naturalnego koloru w³osów o jeden ton. Po okre¶lonym czasie dzia³ania nale¿y w³osy ponowanie starannie umyæ.


mam ochotê wypróbowaæ rabarbar
antymezis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 13:39   #522
kiichi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 318
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez antymezis Poka¿ wiadomo¶æ
mam ochotê wypróbowaæ rabarbar
no i jak? próbowa³a¶?
ja pyta³am o korzeñ rabarbaru w kilku aptekach i siê panie na mnie dziwnie patrzy³y
kiichi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-04, 15:48   #523
AtaraxiaKruszynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Równiez mam pytania, doczyta³am do 6 strony i spasowa³am wiec wybaczcie
Zatem, kocham blond<3 mia³am ca³e rozjasniaczem, pasemka róznie, teraz hoduje naturalne w³oski, sa koloru sredni blond, strasznie tesknie za blondem, ale nie takim malowanym tylko slonecznym, wloski rozjasnily mi sie troszeczke od slonca ale te wakacje jakies do dupy sa zatem moje pytanie tyczy sie tego ze mam wlosy po³ na po³, odrosty du¿e naturalne, z dolu nauralne + delikatne pasemka blond i lekki braz, wracalam do naturalnego i musia³am tak zrobic, po tych wszystkich malowaniach wlosy sa ciemniejsze a ja mia³am kiedys piekny blond na lato, jak naturalne pasemka. chodzi mi o umianek i cyrtynke. czy robic to razem czy oddzielnie? zalac herbatke, dodac cytruyne, wyplukac i na slonce? czy raz rumianek, raz cytrynka, i jak czesto wlosy myje codziennie. i czy te na dole wlosy, blond i braz pasemka czy z nimi sie cos stanie?..
AtaraxiaKruszynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-05, 09:50   #524
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomo¶ci: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

AtaraxiaKruszynka cytrynka + rumianek od razu. A co do ilo¶ci p³ukañ, to po prostu zobaczysz jak bardzo siê rozja¶ni³y za pierwszym razem, czy nie ma rudych refleksów itp. Je¿eli chodzi o czêstotliwo¶æ, to nie jestem pewna... ale np. ja robi³am wczoraj i zamierzam robiæ dzisiaj jeszcze raz, wiêc mogê Ci daæ po po³udniu znaæ, czy nie jestem ³ysa i wtedy bedziemy obie wiedzia³y, jak czêsto mo¿na t± mikstur± p³ukaæ
__________________
‎"Czasem nie wolno odpu¶ciæ i stan±æ z boku, bo w ¿yciu s± sprawy du¿o wa¿niejsze ni¿ spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-09, 19:58   #525
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 7 982
Dot.: Popielate pasemka. HELP!

Cytat:
Napisane przez mimochodem Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam tez pytanie ostatnio farbowalam sie u fryzjerki (mial byc ciemny blond- wyszedl jakis taki zielono-brazowo-popielaty ;wlasciwie trudno to okreslic ) i chcialabym nieco te wlosy przyciemnic, zwlaszcza ze po kilku myciach kolor nieco sie zmienil (dominuje ten morski zielen, a braz sie gdzies chowa ;/). Wyczytalam w internecie o tym ze dobre sa plukanki z sza³wi:

Zaparz czajniczek herbaty sza³wiowej i odstaw go na 2 godziny. Nastêpnie odcedzony napar wylej na w³osy. Nie sp³ukuj w³osów przez 30 minut - pozwól dzia³aæ barwnikowi z sza³wi.

( z http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=19 )

Probowala ktoras z was? Rzeczywiscie przyciemnilo?
Zaliczy³am ju¿ dwa takie 'zabiegi' i jak na razie efektów brak.. No ale czyta³am, ¿e przyciemnianie sza³wi± to do¶æ d³ugotrwa³y proces No nie wiem, zobaczymy.

Ogólnie mam z natury czarne w³osy, a teraz po wakacjach (morska lub chlorowana woda, s³oñce) s± niestety br±zowe Nie chcê ich u¿ywaæ chemii, bo naturalny kolor mi odpowiada, wiêc mam nadziejê na jakie¶ efekty sza³wii. A jak nie to mo¿e henna? Dorad¼cie mi proszê, bo nigdy nie farbowa³am w³osów
Sweet :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-09, 22:54   #526
antymezis
Raczkowanie
 
Avatar antymezis
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 88
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez kiichi Poka¿ wiadomo¶æ
no i jak? próbowa³a¶?
ja pyta³am o korzeñ rabarbaru w kilku aptekach i siê panie na mnie dziwnie patrzy³y

no w³a¶nie ja te¿ nie znalaz³am jeden facet w sklepie zielarskim powiedzia³ mi, ¿e kiedy¶ to mia³, ale wycofali chyba z produkcji czy co¶... ale p³ukanka rumiankowa ca³kiem daje radê... ech.
antymezis jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-10, 10:52   #527
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomo¶ci: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ja ju¿ zrobi³am 2 razy p³ukankê z rumianku i przyznam, ¿e s± efekty Za pierwszym razem siê wystraszy³am, bo po zdjêciu rêcznika zobaczy³am jakie¶ dziwne paprochy na w³osach pó¼niej siê okaza³o, ¿e to kawa³ki cytryny
__________________
‎"Czasem nie wolno odpu¶ciæ i stan±æ z boku, bo w ¿yciu s± sprawy du¿o wa¿niejsze ni¿ spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-10, 11:02   #528
Sweet :)
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet :)
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 7 982
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ja wczoraj zrobi³am 3 raz p³ukankê z sza³wii, potrzyma³am d³u¿ej ni¿ zwykle (ok. godziny) i wydaje mi siê, ¿e w³osy s± lekko ciemniejsze (istnieje te¿ mo¿liwo¶æ, ¿e sobie to wmówi³am )
Sweet :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-17, 11:45   #529
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny a co my¶licie o tym gdyby spróbowac z tymi orzechami ale na brwi??
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 18:27   #530
Sorymina
Rozeznanie
 
Avatar Sorymina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 747
Thumbs down Domowe sposoby na rozjasnienie w³osów

Przeszukiwa³am forum i nic nie znalaz³am na ten temat wiec zakladam ten w±tek...
Poszukuje jaki¶ domowych sposobów na rozjasnienie w³osów...
Od razu zaznaczam ¿e p³ukanki z rumianku nic nie daj±... ;(
Z góry dziêkuje za pomoc
Sorymina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-03, 19:46   #531
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 499
Dot.: Domowe sposoby na rozjasnienie w³osów

S³abo szuka³a¶ Oprócz w±tku o dekoloryzacji jest jeszcze w±tek o naturalnych sposobach na zmianê koloru w³osów.
batkab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-07, 21:21   #532
Wiewior5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Witam
Przeczyta³em trochê artyku³ów na temat przyciemniania w³osów i mam parê pytañ. Mam kolor rudo-br±zowy taki kasztanowy. W lato moje w³osy bardzo siê rozja¶niaj± i mam bardzo rudy kolor. Zim± w³osy ciemniej± i jest dobrze. Potrzebuje jaki¶ sprawdzony sposób na pociemnienie w³osów i chcê je mieæ bardziej br±zowe ni¿ rude. Orzech w³oski podobno daje rudy odcieñ, ja chcê tego unikn±æ. Mo¿e jakie¶ szampony? Czy jakie¶ naturalne specyfiki? Bardzo proszê o pomoc. Jakie¶ codzienne p³ukania mnie nie przera¿aj± poniewa¿ codziennie myjê w³osy.. Proszê o sprawdzone metody.. z góry dziêkujê..
Wiewior5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-16, 10:18   #533
amonotea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Do³±czam do tego w±tku, ale problem mam odwrotny. Chcia³am rozja¶niæ w³osy, wiêc zrobi³am p³ukankê z rumianku (rzymskiego) i obudzi³am siê z w³osami rudymi (by³am blondynk±). Powiedzcie proszê, ile ten efekt bêdzie siê utrzymywa³, albo co zrobiæ, ¿eby szybciej to dziadostwo zmyæ. Ratunku!
amonotea jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-03, 16:03   #534
Ania_1892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Rozja¶nianie-domowe sposoby

Cytat:
Napisane przez IShic666 Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³am, ¿e dla brunetek i szatynek dobry jest nastêpuj±cy sposób: umyæ w³osy, osuszyæ lekko w³osy, na³o¿yæ na nie papkê z od¿ywki (nie takiej do sp³ukiwania), oliwy z oliwek albo ¿ó³tek, cynamonu i wody (w proporcjach od¿ywki i cynamonu 1:1, a wody tyle, ¿eby wspomniana papka siê ³atwo rozprowadza³a). Nastêpnie owin±æ g³owê torebk± i i¶æ z tym spaæ. Rano trzeba sp³ukaæ i ewentualnie ponownie umyæ g³owê. Ponoæ mo¿e zostawiæ rudawe refleksy. Ale nigdy nie stosowa³am i nie mam zielonego pojêcia czy to dzia³a. Przed zastosowaniem lepiej sprawdziæ, czy nie jest siê uczulonym na u¿ywane sk³adniki.
A zadzia³a to jak np. wieczorem na³o¿ê t± mieszankê na ok. 4 godz. i sp³uczê?? Muszê przyciemniæ bok bo za bardzo rozja¶nilam
Ania_1892 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-28, 09:58   #535
kamilaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaaa123
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ---
Wiadomo¶ci: 104
Cyrtyna na rozjasnienie wlosow farbowanych.

Cyz to prawda ze cytryna rozjasnia farbowane wlosy. Wiecie cos moye na ten temat .
__________________
..Bo Ty Jeste¶ Jak Powietrze Dla Mnie Jak ¯ycia Sens

..Sprawiasz ,¯e Ka¿dy Mój Dzieñ Wart Jest Jutra

31.12.2004 --> ;**** Razem Na Zawsze <3


<3 <3 <3

kamilaaaa123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-28, 16:27   #536
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomo¶ci: 4 232
Cytat:
Napisane przez kamilaaaa123 Poka¿ wiadomo¶æ
Cyz to prawda ze cytryna rozjasnia farbowane wlosy. Wiecie cos moye na ten temat .
No w³a¶nie tez bym chêtnie poczyta³a na ten temat.Czy rzeczywiste cytryna rozja¶ni mi ciemniejszy odcieñ bladu a ni¿eli cala reszta moich w³osów???Otwórzcie siê dziewczyny i piszcie wszystko co wiecie Dziekuje bardzo

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Poka¿ wiadomo¶æ
A co powiesz na rozja¶nianie w³osów za pomoc± miodu?
Chocia¿ na blond nie ma chyba co liczyæ.



¬ród³o: http://laboratoriumurody.pl/forum/mi...osy,t1229.html

A tu mo¿na obejrzeæ efekty miodowego rozja¶niania: http://forums.longhaircommunity.com/...ad.php?t=62261
Ok wiedz chce powiedzieæ ze w³a¶nie zrobi³am sobie ta oto wymieniona wy¿ej maseczkê z miodu i odzywki która mam zamiar trzymaæ 8 godzin zawiniêt± w czepek i rêcznik.No i oto moje pytanie czy miód równie¿ rozja¶nia w³osy farbowane????? Na g³owie pojawi³ mi siê ju¿ miesiêczny odrost na farbowanych na bl±d w³osach a mój wyj¶ciowy kolor to ciemny mysi bl±d ,wiedz teraz bêdê mia³a porównanie co do rozja¶niania naturalnych odrostów ale mój blad farbowany trochê ¿ó³knie i ciekawe czy siê rozja¶ni równie¿.no ale napisze za jakie¶ 9 godzin co z tego wyjdzie Pozdro.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-06-11 o 23:04 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
Adzi07 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-08, 19:30   #537
Dorcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 455
GG do Dorcia18
Dot.: Cyrtyna na rozjasnienie wlosow farbowanych.

ja tez chcem rozja¶niæ chocia¿ troche w³osy farbowane a moze u¿yæ cytryny z rumiankiem kto¶ próbowa³?? prosze piszcie ;p
Dorcia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-20, 02:08   #538
Sysiax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: jak w naturalny sposób rozja¶niæ w³osy?

tu s± dobre porady
--> http://s26.***********onet.pl/c.php?uid=49084
Sysiax3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-03-08, 20:40   #539
scenecunt
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 82
Sposoby na rozja¶nianie - naturalnie naturalne! :)

eloszka
Moje w³osy by³y swego czasu raz farbowane trwa³± czarn±, teraz do po³owy s± ju¿ praktycznie w³asne - bo szamponetki to niewelka sprawa. Chcia³abym mo¿liwie najbardziej jak siê da je rozja¶nic, naturalnymi sposobami. S³ysza³am jedynie o ... cytrynce? wiem, wysusza, ale odzywek ma tysiac w domku. co poradzicie mi, abym mogla juz w maju pomalowac sie delikatnym kremem koloryzujacym w upragnionym mahoniu? ;<
scenecunt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-03-09, 11:06   #540
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomo¶ci: 20 599
Dot.: Sposoby na rozja¶nianie - naturalnie naturalne! :)

wyszukiwarka napewno Ci rozjasni
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.