Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-18, 18:40   #31
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny Kupilam na Allegro buty, ktore wydzielaja dosc specyficzny hmmm...aromat. Kazda z Was byla pewnie w sklepie z chinszczyzna. Wlasnie o to mi chodzi, taka jakby chemia, plastik, diabli wiedza co. Nie mam pojecia, jak pozbyc sie tego smrodu? Wywietrzyc sie nie chce, smierdzi jak zaraza, a do tego smierdza tez skarpetki, ktore nie chca sie doprac Ma ktos jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego? oddanie do sklepu chyba nie wchodzi w gre, kupilam na All i juz je nosilam, bo myslalam, ze to okropna won sie ulotni z czasem.
Takie buty wyrzuć, bo po pierwsze smrodu się nie pozbędziesz, po drugie są niebezpieczne dla stóp, które szybko sie pocą, a niebezpieczny materiał, z którego wykonanych jest większość takich butów, powoduje wiele przykrych konsekwencji.
Moim zdaniem na butach nie powinno się zbytnio oszczedzać. Lepiej kupić dwie porządne pary butów, niż wiele smierdzących
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:21   #32
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Ano właśnie, moja mama kiedyś kupiła takie "aromatyczne" kapcie. Niby w normalnym obuwniczym, a nie bazarze czy z chińszczyzną i po jakimś czasie dostała uczulenia. Podejrzewa, że to wina kleju użytego do produkcji tego badziewia.
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}




Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:52   #33
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

czesc dziewczyny
Spiesze doniesc, ze buty troche sie "odsmrodzily". Wynioslam je z pokoju do garazu, bo na dworze ciagle wilgoc, i jakos jakby smierdzialy mniej
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 10:16   #34
likemokka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Hej,
Temat stary, ale może moja odp. komuś się przyda.
Zdarzało mi się kupić takie buty i potem je najzwyczajniej w świecie wywalić, bo nie dało rady ich nosić.
Ale ostatnio upatrzylam piekne fuksjowe szpileczki z "ekoskóry"(eko...)-nigdzie takiego modelu nie widziałam poza tym sklepem. Niestety tam nie bylo tak czuć tego zapachu, a jak przyszlam do domu-smród "chińszczyzny".
Z racji tego, że butki kosztowaly 30 zeta, stwierdzilam, że sprobuję wszystkich sposobów na pozbycie się tego zapachu- jak je uszkodzę, to nie duża strata finansowa. I po części mi się udało. Poniżej kroki jakie wykonalam aby ten efekt osiągnąć
1. Najpierw włożyłam buty na dwa- trzy dni do zamrażarki- nie pomogło nic.
Wietrzenie na balkonie również nic.
2.Wyprałam je w pralce w niskiej temperaturze, wybierając najkrótszą opcję, wysuszyłam na balkonie- marny efekt.
3. Nasypalam sody- najpierw z tą sodą pobyły na balkonie, potem w zamrażalniku- trochę jakby pomoglo, ale bez szału
4. Kupiłam w CCC dezodorant do butów-Trainer Fresh- już dwa razy "potraktowalam" nim buty. Postały przy tym jeszcze na balkonie.
I powiem Wam, że prawie już nie czuć tej chińszczyzny.

Jeszcze w nich nie chodziłam, mam je dopiero od tygodnia, ale może Wam się przydadzą moje przjścia Myślę, że jeszcze kupię takie przyklejane cienkie wkladeczki i nakleję do środka buta- żeby nie mieć bezpośrednio kontaktu stopy ze starą wkładką.
likemokka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 22:11   #35
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Kurcze ja też w zeszłym roku kupiłam buty zimowe na allegro, na zdjęciach wyglądały mega porządnie, w rzeczywistości owszem, są ładne, ale niestety śmierdzą...
Nosiłam je już i nie miałam żadnej alergii itp. , więc może ten zapach to kwestia pomieszczenia w którym były przechowywane, no ale jednak .
Z kozaków chyba jest trudniej ten zapach wywabić , może spróbuję z tym dezodorantem z CCC ale coś czuję, że efekt będzie marny ...
Także radzę uważać z butami no name na allegro
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 11:28   #36
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Wiem, jak to brzmi, ale kupilam buty, ktore SMIERDZA

Mam dokładnie ten sam problem....Wynika on z tego, że niestety w żadnym sklepie nie znalazłam takich butów jakie chciałam-a na Allegro jak wiadomo jest wszystko No więc butki przyszły [kozaki] no i śmierdzą potwornie:/ Taką własnie "chińszczyzną".... Poczytałam Wasze wpisy i chyba faktycznie najsensowniejszą opcją będzie dezodorant do butów [sądząc z wpisów-najbardziej skuteczną]. Jeśli jednak ma ktoś sprawdzony działający w 100% sposób [poza wyrzuceniem do kosza] to chętnie przyjmę
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-10 12:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.