Dieta a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 11:51   #1
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950

Dieta a trądzik


Witam
Od kilku lat walczę z trądzikiem, kosmetyki nie pomagają zbytnio więc myślę o zmianie diety. Jest tu ktoś kto mi pomoże i powie co moge jeść a czego nie? Może jakieś przepisy?
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:05   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Dieta a trądzik

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 09:22
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:31   #3
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
dieta nie powinna wprost wpływać na trądzik. chyba, że masz alergie albo nietolerancje. chociaż im zdrowiej się odżywiasz tym więcej witamin i elementów organizmowi dostarczasz i możesz wyglądać nieco lepiej. wygoogluj "zdrowe odżywianie"?

mi cera pogarsza się wyłącznie po alkoholu a im mniej jem tym lepiej wyglądam - ale to tyczy się tylko prawdziwych głodówek, kiedy jem minimalnie.
Oczywiście, że dieta wpływa na trądzik. Dieta wpływa na cały nasz organizm, a na skórę bardzo wyraźnie! leczyłam się na trądzik na wszelkie sposoby przez wiele lat, leki, antybiotyki - nic nie pomagało, dopiero po zmianie diety na lepszą cera mi się wyraźnie poprawiła. Dermatolog mnie wyśmiał, gdy zagdnęłam go o dietę, ale niestety tacy są lekarze... Zamiast się zastanowić i na prawdę pomóc, wypisują tylko recepty na prawo i lewo, nie chcą dociekać przyczyny choroby... Oczywiście nie wszyscy, ale na pewno Ci, ktorych ja napotkałam :P Na cerę ma wpływ dieta - przykładowo przynajmniej przez to, iż dieta wpływa na gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Nietolerancje pokarmowe też odgrywają dużą rolę. Ja obecnie unikam glutenu, przetworzonych produktów, słodyczy i ogólnie cukru (tylko w owocach go jem, ale z owocami też nie przesadzam), nabiału (oprócz kefiru czasem), jem dużo warzyw, gotowanych i sałatek, jajka, ryby, mięso, zupy... I jest o niebo lepiej z moją cerą. Myślę, że sporą rolę w trądziku odgrywa też stres.
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:25   #4
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Dieta leczy prawie wszystkie choroby świata
Unikaj przez tydzień wszelkich słodyczy, alkoholu i wyrobów związanych z mąką/zbożami. Z mięsem też nie przesadzaj, nie jedz go codziennie. Co drugi dzień np. Możesz się trochę bardziej zaowocować niż zwykle. Nie przesadzaj z kosmetykami i nie drap i nie wyciskaj nic na buzi.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:38   #5
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Dieta a trądzik

A co w takim razie z musli i owsianką mogę jeść? A makaron pewnie zwykły nie ale pełnoziarnisty? No a produkty mleczne?
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 23:03   #6
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Nie znam ciebie i twoich przyzwyczajeń ale produkty mleczne, a przede wszystkim mączne to produkty, które szkodzą absolutnie każdemu. Więc nikt nie powinien ich jeść.
Od czasu do czasu jak się zje żółtego sera albo kefir to ok. Z mącznych powinno się wywalić wszystko bo wszystkie rośliny które aktualnie się uprawia powstały 50 lat temu i to jest GMO nie nadające się do spożycia przez człowieka. Wywołują wiele chorób.

Mogę ci polecić książkę, William Davis - Wheat Belly (polski tytuł Dieta bez przenicy). Zmieni twoje życie, uwierz Da się znaleźć na chomikach jak ci szkoda pieniędzy.

Makaron i chleb poza wywoływaniem chorób poprzez gluten, same w sobie nie mają absolutnie żadnych wartości odżywczych bo to czysta skrobia i jeszcze zużywasz własne zapasy organizmu i energię, żeby się tego syfu pozbyć z organizmu. A porównywanie makaronu białego do razowego i chleba białego do razowego jest jak porównywanie papierosów lightów z papierosami czerwonymi. No szkodzi troszkę mniej, i co z tego
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 23:56   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
A co w takim razie z musli i owsianką mogę jeść? A makaron pewnie zwykły nie ale pełnoziarnisty? No a produkty mleczne?
A dlaczego miałabyś nie jeść owsianki, przecież to jedna ze zdrowszych wersji śniadań..Płatki owsiane są w ogóle polecane dla osób z problemami skórnymi, o ile dobrze pamiętam poprzez wysoką zawartość witamin z grupy B. Musli może mniej bo zazwyczaj zawierają mnóstwo cukru, choć myślę, że czasami niewielka ilość nikomu nie zaszkodzi.
Makaron pełnoziarnisty jest bardzo zdrową formą węglowodanu gdyż syci na długo i poprzez to, że zawiera pełne ziarno ma także sporo wartości odżywczych poza pustymi kaloriami
Zwróć uwagę na kasze, szczególnie gryczaną, zielone warzywa i orzechy, wszystkie zawierają cenne dla skóry składniki. No i pestki dyni-cynku sporo. I drożdże podobno potrafią zdziałać cuda.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-10-29 o 23:58
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 00:42   #8
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
I drożdże podobno potrafią zdziałać cuda.
O czym ty mówisz? Wiesz ile ludzi choruje dzisiaj na kandydozę? Jeśli dziewczyna ma toksemię i przerost grzybów w jelitach wiele ludzi żywiących się prostymi węglowodanami i antybiotykami to może sobie zrobić jeszcze gorzej.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 00:59   #9
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
O czym ty mówisz? Wiesz ile ludzi choruje dzisiaj na kandydozę? Jeśli dziewczyna ma toksemię i przerost grzybów w jelitach wiele ludzi żywiących się prostymi węglowodanami i antybiotykami to może sobie zrobić jeszcze gorzej.
Skąd masz takie informacje, że ona choruje na takie schorzenia
Od lat radzi się osobom z trądzikiem aby piły drożdże, mówią, że bardzo im pomagają.
Odnosisz się do jednej pozycji książkowej, a jest mnóstwo diet, mnóstwo pomysłów na to aby jeść dobrze i z korzyścią dla organizmu, może lepiej podejść z dystansem do niektórych mądrości, a zachować po prostu umiar we wszystkim?

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-10-30 o 01:03
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 12:57   #10
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Dieta a trądzik

Przykładowy jadłospis
Poniedziałek:
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym z bananem
obiad- naleśniki ze szpinakiem i fetą
kolacja- jajecznica ze szczypiorkiem kromka chleba razowego z masłem
przekąski- owoce, orzechy, suszone owoce, do picia woda gazowana
wtorek:
śniadanie- trzy kanapki z chlebem razowym, szynka, sałata, pomidor
obiad- sałatka z kurczakiem
kolacja- omlet z warzywami
przekąski- takie same jak wyżej
środa:
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym z jabłkiem i cynamonem
obiad- pieczona pierś z mozarellą, pieczarkami i pomidorem z ryżem brązowym
kolacja-trzy kanapki z chlebem razowym,szynka i jajko
przekąski- jak wyżej
czwartek
śniadanie- jajecznica z pomidorem i wędliną do tego kromka chleba razowego
obiad- warzywa z patelni z ryżem brązowym
kolacja- twarożek i kanapka z chlebem razowym i wędliną
przekąski- jak wyżej
piątek
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym
obiad- zupa pomidorowa z makaronem pełnoziarnistym
kolacja- omlet z szynką
przekąski-jak wyżej
sobota
śniadanie- jajecznica z kromką chleba razowego
obiad- pieczony dorsz z ziemniakami i surówką
kolacja- kanapki z szynka, sałata ogórek
przekąski-jak wyżej

Co myślicie o takim jadłospisie? Nie chcę sie odchudzać to tylko dieta ze względu na cerę
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 18:15   #11
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Post Dot.: Dieta a trądzik

W przypadku trądziku warto wziąć pod uwagę dietę bezglutenową i jednocześnie o niskim indeksie glikemicznym.
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 21:21   #12
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Przykładowy jadłospis
Poniedziałek:
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym z bananem
obiad- naleśniki ze szpinakiem i fetą
kolacja- jajecznica ze szczypiorkiem kromka chleba razowego z masłem
przekąski- owoce, orzechy, suszone owoce, do picia woda gazowana
wtorek:
śniadanie- trzy kanapki z chlebem razowym, szynka, sałata, pomidor
obiad- sałatka z kurczakiem
kolacja- omlet z warzywami
przekąski- takie same jak wyżej
środa:
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym z jabłkiem i cynamonem
obiad- pieczona pierś z mozarellą, pieczarkami i pomidorem z ryżem brązowym
kolacja-trzy kanapki z chlebem razowym,szynka i jajko
przekąski- jak wyżej
czwartek
śniadanie- jajecznica z pomidorem i wędliną do tego kromka chleba razowego
obiad- warzywa z patelni z ryżem brązowym
kolacja- twarożek i kanapka z chlebem razowym i wędliną
przekąski- jak wyżej
piątek
śniadanie- owsianka na mleku migdałowym
obiad- zupa pomidorowa z makaronem pełnoziarnistym
kolacja- omlet z szynką
przekąski-jak wyżej
sobota
śniadanie- jajecznica z kromką chleba razowego
obiad- pieczony dorsz z ziemniakami i surówką
kolacja- kanapki z szynka, sałata ogórek
przekąski-jak wyżej

Co myślicie o takim jadłospisie? Nie chcę sie odchudzać to tylko dieta ze względu na cerę
Wyrzuć wszystkie produkty mleczne, owsiankę i musli bo to syf. Ponadto makarony i chleby.

Poza tym łączenie produktów leży i kwiczy. Kombinacje masz bardzo szkodliwe. Jak jesz mięso albo rybę to automatycznie nie możesz jeść kartofli albo ryżu. Tak samo jajecznica i chleb.

http://www.dietarozdzielna.com/

Jesz typowy węglowodan np ryż albo kartofle + warzywa albo mięso,ryba,jajka + warzywa.
Nie popijaj. Napij się przed jedzeniem, kubek wody np i odczekaj trochę (nie wiem, z 20min?), żebyś nie musiała rozcieńczać soków żołądkowych ani żeby niestrawione białka nie spływały dalej do jelit.

Co do chleba.. Zawsze wiedziałem, że cukier czy chleb to produkty mega szkodliwe ale teraz czytam świetną książkę i z niej wynika, że chleb pełnoziarnisty jest jeszcze gorszy niż zwykły, czysty cukier
Jedyna dobra decyzja to rezygnacja z chleba i produktów mącznych. Jak masz zjeść 2-3 kromki pełnoziarnistego chleba to już lepiej zjedz batonik. Mniej zaszkodzi.

Cytat:
Napisane przez _Beata_ Pokaż wiadomość
W przypadku trądziku warto wziąć pod uwagę dietę bezglutenową i jednocześnie o niskim indeksie glikemicznym.
I tej Pani się należy posłuchać bo mądrze prawi

Edytowane przez beznadziejny123
Czas edycji: 2013-10-31 o 21:22
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:34   #13
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta a trądzik

Sam staram się stosować dietę bez mleczną i bez glikemiczną również z powodu trądziku,ale takiej restrykcyjnej jak napisałeś chyba nie da się zastosować.
Od kilku miesięcy przerzuciłem się na chleb razowy,0 słodyczy i fast-foodów, mleka,jogurtów,serów itp więcej warzyw i owoców do picia tylko zielona herbata, bratek i woda mineralna,ale wyeliminowanie całkowicie glutenu z diety,do tego stosowanie dit bezmlecznych i o niskim indeksie jest bardzo trudne to wprowadzenia w życie,przynajmniej dla osoby,która ma mało czasu na przygotowywanie posiłków
Bardzo mnie ciekawi Twoja dieta,także jeśli mógłbyś napisać coś więcej,chociażby co jadasz każdego dnia to byłbym bardzo wdzięczny
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:54   #14
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Post Dot.: Dieta a trądzik

Dołączam się do tej prośby Jakbyś mógł podaj np. 3-dniowy jadłospis.
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:21   #15
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Haha, wiedzieć co robić a robić to dwie różne rzeczy Mieszkam z rodzicami a gotuje matka więc nie zajmuję się przygotowaniem posiłków. Z mlecznych produktów czasem zjem trochę sera, pieczywa nie jadam wcale i po 3-4 dniach przestaje się za nim tęsknić, słodycze też przestają pociągać chociaż niedawno zjadłem jedną czekoladę ;d

Nie jest wcale tak trudno. Po prostu jak robicie obiad kotlet + kartofle + warzywa, wyrzućcie kartofle raz, a innym razem kotleta itd. Mnie roboty i zdrowiej :d A jak już robicie kartofle to umyć dokładnie i gotować w skórze bo inaczej to marnotrawstwo. Wartości wypłyną do wody a wy zapychacie się samą skrobią.

To nie są duże poświęcenia. Tak naprawdę to nie powinno się tykać niczego co miało styczność z plastikiem i używać tylko szklanych pojemników i papieru. Mięso z marketu odpada. A woda mineralna przez opakowanie plastikowe jest dużo gorsza od kranówy. Można oczywiście kupować wodę w szklanych opakowaniach ale to głownie robią środowiska lekarskie i prawnicze bo oni się nie liczą z pieniędzmi na zdrowie

To co my jemy to i tak tylko tanie żarcie dla biedoty/plebsu, wypełnione chemią i napromieniowane :C A królowa elżbieta w tym czasie je jaskółcze języczki
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:59   #16
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta a trądzik

Dzięki za odpowiedź, kiedyś sam bd musiał przerzucić się na dietę bezglutenową,bez mleczną i o nikim IG,ale na razie co najwyżej moge sobie pozwolić na ograniczanie niektórych produktów,bo całkowicie wyeliminować ich na razie nie mogę,ponieważ tak jak u Ciebie większość posiłków przyrządzą mama,poza tym jestem w klasie maturalnej,więc odżywianie się samymi warzywami i owocami nie wchodzi na razie w grę,bo musze z czegoś czerpać energię ale w przyszłości,a już na pewno po wakacjach planuję wprowadzić takową dietę w życie ;p
Jak na razie polecam książkę "Jak żyć długo i zdrowo" Tombaka,jeszcze nie czytałem,ale od poniedziałku zaczynam jej poszukiwania


Możesz napisać co jadasz zamiast pieczywa,chodzę do szkoły i głównym moim jedzeniem są kanapki z pieczywem razowym,resztę słodkich bułek,pączków itd wyrzuciłem z jadłospisu :P

Edytowane przez jarek4589
Czas edycji: 2013-11-02 o 11:02
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 11:43   #17
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Z tego co wiem, Tombak napisał 2 książki a trzecia to połączenie tych dwóch. Szukaj "Czy można żyć 150 lat" Tombaka Książka fajna ale po czasie i innych książkach sądzę, że nie ma racji w kilku kwestiach. Np poleca żywienie według grup krwi ale z innej książki się dowiedziałem, dlaczego to jest złe i nadaje się tylko na kilka miesięcy max na czas wygojenia nadżerek w jelitach itd.

Ogólnie nie polecam ci diety opartej na warzywach i owocach :d To nie kraj gdzie lato jest cały rok. Warto chociaż czasem zjeść galaretkę, jajka, mięso (byle nie ryby).

Nad tym co jeść właśnie pracuję xd Muszę zapytać na forum o zdrowiu. Uczelnie mam blisko domu to tam mogę pójść i zjeść, więc czasem nie jadłem nic, albo jakieś suszone morele, banany i takie tam. Dopisze jakieś pomysły jak się dowiem
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:00   #18
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta a trądzik

Ok,dzięki wielkie
No niestety masz rację więcej owoców i warzyw można jeść na przełomie lata i jesieni,już teraz w sklepach pełno jest ogórków,pomidorów itp nafaszerowanych samą chemią :/ mięso jak najbardziej jem i z niego nie zrezygnuję,napisałem o tych warzywach i owocach,ponieważ na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków nie mam czasu i nie ja je przyrządzam,więc zostałyby mi tylko warzywka :p

Z odżywiania się według grupy krwi i tak bym nie skorzystał,ponieważ nie znam swojej grupy xd a pobrać za nic nie pójdę co do ryb planowałem jadać coraz częściej wędzone makrele itp pewnie chodzi Ci o metale ciężkie w nich zawarte?
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:27   #19
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Z odżywiania się według grupy krwi i tak bym nie skorzystał,ponieważ nie znam swojej grupy xd a pobrać za nic nie pójdę co do ryb planowałem jadać coraz częściej wędzone makrele itp pewnie chodzi Ci o metale ciężkie w nich zawarte?
Też, ryby chłoną syf ze statków, kutrów i ścieków z fabryk. A współczesne wędzenie nie odbywa się w dymie tylko macza się je w chemii Daruj sobie.

Pozatym zerknij tu: http://www.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby Jest rozwinięty temat ryb.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-02, 20:55   #20
vanilka_87
Przyczajenie
 
Avatar vanilka_87
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta a trądzik

Ja za bardzo na dietach sie nie znam,nie mam tez czasu gotowac wyszukanych potraw,czasem brak mi czasu na sen nie wspominajac o gotowaniu z mojej strony na poprawe cery rzucenie palenia i alkoholu,wiecej warzyw i owocow,zero chipsow,fast foodow i innego dziadostwa zobaczymy co z tego bedzie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
vanilka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 12:13   #21
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Dieta a trądzik

Oj u mnie bez chleba będzie problem nie potrafię bez niego zyc ale znalazłam przepis na chleb bezglutenowy http://weasels-world.blogspot.com/20...nowy-ever.html
Jeśli chodzi o mleko to nie pije krowiego obecnie mam mleko ryżowe 0% glutenu i laktozy. Musli mam bez cukru sante http://4.bp.blogspot.com/-POyMYxom55...0/DSCF0236.JPG

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez beznadziejny123 Pokaż wiadomość
Też, ryby chłoną syf ze statków, kutrów i ścieków z fabryk. A współczesne wędzenie nie odbywa się w dymie tylko macza się je w chemii Daruj sobie.

Pozatym zerknij tu: http://www.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby Jest rozwinięty temat ryb.
Z Twoich opisów to wychodzi że najlepiej nic nie jeść a tak się nie da. W dzisiejszych czasach nic nie jest zbyt dobre. a ryby sa zdrowę i najlepiej je jeść jak najwięcej. W biedronce jest często łosoś nie drogo a dobrze.
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 16:27   #22
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Witam
Od kilku lat walczę z trądzikiem, kosmetyki nie pomagają zbytnio więc myślę o zmianie diety. Jest tu ktoś kto mi pomoże i powie co moge jeść a czego nie? Może jakieś przepisy?
Dieta jest bardzo ważna przy leczeniu trądziku. Zdecydowanie unikaj orzechów, czekolady, ostrych przypraw. Jedz natomiast kilka śliwek suszonych dziennie, dużo marchwi, ogólnie polecam produkty z zawartością błonnika, który warunkuje dobrą pracę jelit. Jeżeli będziesz się zdrowiej odżywiać, zobaczysz, że twoja skóra ulegnie poprawie.
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:52   #23
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez kosmetyk_ona Pokaż wiadomość
Zdecydowanie unikaj orzechów, czekolady, ostrych przypraw. Jedz natomiast kilka śliwek suszonych dziennie, dużo marchwi, ogólnie polecam produkty z zawartością błonnika, który warunkuje dobrą pracę jelit. Jeżeli będziesz się zdrowiej odżywiać, zobaczysz, że twoja skóra ulegnie poprawie.
Nie unikaj orzechów bo są bardzo wartościowe, najlepsze źródło białka (no może poza insektami których nie je się tylko w europie) poza tym nie mają tyle syfu w sobie co mięso. Czekolady też nie musisz unikać ale z umiarem. Ostrych przypraw unikaj.

Śliwki suszone to nie jest dobry pomysł. Będzie ci skakał cukier gwałtownie i możliwe, że zaczniesz się objadać węglowodanami prostymi jak słodycze i chleb a tego ci nie wolno.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 14:50   #24
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta a trądzik

Nie wiem czy śliwki również,ale suszone owoce mają bardzo niski indeks glikemiczny,więc poziom cukru we krwi wzrasta powoli i dużo zdrowiej jest zjeść kilka śliwek czy morel niż batonika albo pączka.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 13:54   #25
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy śliwki również,ale suszone owoce mają bardzo niski indeks glikemiczny,więc poziom cukru we krwi wzrasta powoli i dużo zdrowiej jest zjeść kilka śliwek czy morel niż batonika albo pączka.
Wychodzi na to, że zależy od źródła. Po twoim poście zerknąłem na tabele i tam jest, że śliwki i morele mają średnie IG. No więc powiedzmy ;d
Ale daktyle wypadają już dużo gorzej. A też są suszone.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 18:50   #26
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Przez ostatni tydzień nie odmawiałem sobie chleba, jadłem go z masłem i margaryna, na to plasterek sera i pomidora na przykład.

Spryszczyło mnie, szczególnie w okolicach górnej wargi i nosa, bolące czerwone bąble i trochę takich białych ropnych. Do tego wrócił zatkany nos i wypluwanie zbitej wydzieliny.

Dla mnie pozamiatane, nie wracam do pieczywa, szkoda zdrowia. Może jest tu też jakaś korelacja z margaryna, ale oba te produkty są szkodliwe więc lotto
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 13:55   #27
dolce343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta a trądzik

A co z wodą ... Od 2 lat piłem wyłącznie cisowaniakę głownei ze wzg na duże zmineralizowanie .. xcałkowite zmineralizowanie 700mg

Osttanio myśłe nad zmianą na muszyniankę 1800 zmineralizowania

TYlko jest ona lekko gazowana.. I tu pytanie czy pić wody gazowane czy niegazowane ktoś ma jakies doświadczenia ? ( nie pytam co pisza w ksiażkach tylko z waszych doświadczeń)

Ps. Ja mogę potwierdzić to ze nie warto spożywac nic mlecznego typu ser twaróg... od razu wysyp .. sera nie jadłem już chyba 2 lata tak samo z z mlekiem ,,, za to czesto jajko wcinam ;-)
dolce343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:57   #28
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Dieta a trądzik

Ale jakie ty chcesz doświadczenia. Możesz palić 40 lat i dowiesz się dopiero jakie są skutki jak umrzesz na raka. Każdy napój gazowany jest zły. Jeśli wybierasz wodę to najlepiej wybierz kranówkę bo te z plastikowych opakowań nie nadają się do spożycia Tzn są toksyczne, ewentualnie woda jurajska, sprzedawana w szkle. Jeśli masz fabrykę/dystrybutora niedaleko to nie wyjdzie tak drogo.
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:23   #29
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Dieta a trądzik

Autorko, wiem jedno. .... <nadaje się na PW >

Trądzik możesz mieć ze względu na zbyt dużą ilość cukru i izomerów kwasłów tłuszczowych trans w diecie oraz toksyn. Dobrze jest (niezależnie od tego, czy masz trądzik) spożywać mniej cukru, jak najmniej smażonych potraw i pić np. pokrzywę tj. napar która pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu (50 g kosztuje 2-4 zł w aptece/zielarskim, można też zaopatrzyć się w mniszka lekarskiego, jest niewiele droższy, jednak jest on mocno moczopędny i będziesz po nim biegała co 15 minut do wc), a także błonnik pokarmowy np. jabłkowy lecz nie tylko - warto kupić w dziale zdrowej żywności zarodki pszenne lub otręby - są tanie, paczka kosztuje ok. 2 zł i dodawać je do owsianki, jogurtu, mleka, koktajli owocowych, zup, sosów. Mają bardzo dużo witamin, minerałów i błonnika. Jednak trądzik mogą wywoływać także niektóre bakterie propionowe i wówczas pomogą tylko leki. Jeśli stosowałaś tylko jeden to spróbuj z innymi jeśli natomiast stosowałaś wiele różnych, to możliwe ze Twój problem wynika ze złego odżywiania, ale także podłożem może być nadmiar testosteronu lub dihydrotestosteronu, wówczas także pokrzywa powinna pomóc, albo wierzbownica drobnokwiatowa ponieważ hamuje działanie alfa-5-reduktazy która przekształca testosteron w dihydrotestosteron. Co do produktów zbożowych - nie warto z nich rezygnować, nie słuchaj głupot jakie głosi beznadziejny dietetyk-samozwaniec. Jednak warto by były to produkty pełnoziarniste, czyli z pełnego, nieobłuskanego ziarna, a także np. płatki owsiane, czy wspomniane już otręby i zarodki pszenne, żytnie, owsiane. Są też gryczane, nieco droższe ale też żadna drożyzna, bo około 4 zł kosztują, w nich nie ma znienawidzonego przez beznadziejnego dietetyka-samozwańca glutenu. Do tego ryż brązowy. Nie pij oranżad ani napojów sokopodobnych, ewentualnie te oznaczone jako ''100%'', ale najlepiej własne tj. zblenduj np. marchew, jabłko, pomarańczę z dwiema szklankami wody i łyżką zarodków pszennych. Zastąpienie mleka krowiego migdałowym to bardzo dobry pomysł .

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-29 o 23:17 Powód: czesci prywatna
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 22:24   #30
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta a trądzik

Ja jestem na paleo od roku i bardzo mi pomogło pod wieloma względami, trądzik się naprawdę mocno zmniejszył, choć jeszcze czasami coś wyskoczy, ale raczej z okazji cyklu.


Jak widać zdania w sprawie diety są mocno podzielone.


Myślę, że mogłaby ci pomóc po prostu dieta redukcyjna, miałabyś szansę zorientować się jakie konkretnie produkty ci szkodzą. Może być tak, że zboża ci nie szkodzą a np. nabiał tak, albo odwrotnie. A żeby się zorientować to trzeba ich najpierw nie jeść przez dłuższy czas, a nie tylko kilka dni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 00:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.