Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-24, 17:59   #751
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Byłam u dr Joanny Piotrowicz(przyjmuje prywatnie w przychodni na Krakowskiej)
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:33   #752
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Mam dość zanieczyszczoną cerę, z trądzikiem (lekko zaleczonym, brak większych niespodzianek, ale za to dużo zaskórników, zwłaszcza zamkniętych). Chciałabym się pozbyć już tego cholerstwa raz na zawsze, bo zmagam się z tym już od 10 lat. Pojawiła się okazja zrobienia zabiegu złuszczania kwasem migdałowym u kosmetyczki - i tu kilka pytań do bardziej doświadczonych koleżanek
1. Czy kwas migdałowy to dobry wybór dla takiej cery jak moja - tzn. czy da jakiekolwiek widoczne efekty?
2. Słyszałam, że wystarczą 3 zabiegi. To prawda?
3. Czy po wykonaniu zabiegu pojawiają się na cerze jakieś "skutki uboczne", tzn. łuszczenie skóry albo wysyp? Pracuję i studiuję jednocześnie i nie mogę sobie niestety pozwolić na dłuższe siedzenie w domu, a wyjście z twarzą jak po armagedonie do ludzi też nie jest moim marzeniem :P
4. Czy po zabiegu kwasem migdałowym trzeba stosować jakąś specjalną pielęgnację cery?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi! Pozdrawiam

Migdał jak najbardziej się nadaje, chociaż to jest dość delikatny kwas, możliwe, że będzie dla Ciebie niewystarczający. Nie jestem jakąś ekspertką, ale moim zdaniem 3 zabiegi to za mało. Ale wszystko zalezy od stanu twojej skóry i jak będzie reagowała na kwas. Co do pogorszenia czy przesuszenia - to nic pewnego, ale jest to dość możliwe. jesli nigdy nie miałaś do czynienia z kwasami to początkowo mogą wystąpić takie efekty uboczne, ale nie zrażaj się tym. Podobno nie ma potrzeby stosowania filtrów po migdale, ale ja bym nie ryzykowała, zresztą filtry najlepiej stosować zawsze
Ja mam skórę w podobnym stanie, jestem po tych 4 (mniej więcej) zabiegach (u dermatologa, nie wiem czy zabiegi kwasami przeprowadzane przez kosmetyczkę różnią się od tych przeprowadzanych przez lekarza, ale słyszałam, że te 2 są silniejsze). Tyle, ze ja miałam migdała chyba 2 razy, raz salicyla na pewno.


lipss - niestety, nie mam żadnych zdjęć, szczerze mówiąc na początku nie przykładałam do tych zabiegów większej wagi, nawet nie pamiętam dokładnie ile ich miałam teraz juz baczniej obserwuję to co się dzieje z moją skórą w trakcie i po zabiegach
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 20:23   #753
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny
Chciałabym Was bardzo prosić o pomoc i poradę Przeszukałam wątek ale nie znalazłam wszystkich podpowiedzi, jeśli jednak okaże się, że jestem ślepa to z góry przepraszam i proszę o sprowadzenie mnie na dobrą drogę

Jestem o krok od zamówienia kwasu glikolowego 70% ze zrób sobie krem (tego), chciałabym go rozcieńczyć wodą destylowana do 5 lub 10% i własnie, myślicie, że na początek kwas 10% byłby ok? Co roku w styczniu robię sobie zabiegi kwasem glikolowym 50% u kosmetyczki, moja skóra bardzo lubi ten kwas i dobrze na niego reaguję, w styczniu też wybieram się na taką serię a teraz chciałabym poużywać takiego toniku? 10% byłby ok? Duża jest różnica w działaniu 5% a 10%? Mogłabym go używać co wieczór? I jak długo? Proszę o pomoc bo się troszkę sama boje zacząć kombinować
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 16:12   #754
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie, bo od około 3 tygodni używam acnederm i tak się zastanawiam czy muszę przed peelingiem przygotowywać skórę tonikiem, dodam, że wcześniej stosowałam krem z kwasami bandi 5%, to chyba mam już trochę przyzwyczajaną tą buźkę? A jeszcze jedno czy po i przed peelingiem mogę sobie spokojnie stosować acnederm codziennie wieczorem, czy odpuścić?

Z góry przepraszam, jeśli była o tym mowa, ale przejrzałam kilkadziesiąt stron 1 części wątku konkretnie na to nie trafiłam, a troszkę nie mam czasu czytać teraz wszystkiego.

Z góry dzięki
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 18:12   #755
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Jestem o krok od zamówienia kwasu glikolowego 70% ze zrób sobie krem (tego), chciałabym go rozcieńczyć wodą destylowana do 5 lub 10% i własnie, myślicie, że na początek kwas 10% byłby ok? Co roku w styczniu robię sobie zabiegi kwasem glikolowym 50% u kosmetyczki, moja skóra bardzo lubi ten kwas i dobrze na niego reaguję, w styczniu też wybieram się na taką serię a teraz chciałabym poużywać takiego toniku? 10% byłby ok? Duża jest różnica w działaniu 5% a 10%? Mogłabym go używać co wieczór? I jak długo? Proszę o pomoc bo się troszkę sama boje zacząć kombinować
Wodny roztwór kwasu to nie tonik.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post30650656

Napisałam już do sklepu, żeby zamieścili stosowną informację.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-25 o 18:29
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 18:22   #756
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy spotkalyscie sie z jakimis informacjami na temat kwasu jablkowego (malic acid)? Interesuja mnie stezenia najbardziej, ale tez jak "mocny" jest on w porownaniu do innych kwasow.

Dzieki!
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:44   #757
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

bojestemtegowarta - dziękuję!
Kurcze... trochę się boję tych efektów ubocznych, nie mogę sobie pozwolić na tygodniowe siedzenie w domu, a moja praca jednak wymaga dobrej prezencji. Jeszcze łuszczącą się skórę bym jakoś przebolała, ale ten wysyp... on mnie najbardziej zniechęca, bo aż tyle pieniędzy nie mam, żeby zrobić w krótkich odstępach czasu dajmy na to 10 zabiegów, a jeżeli po 2-3 razach stan skóry zamiast się poprawić, jeszcze się pogorszy... ech, "trudne sprawy" :P
A jeszcze: czy ten wysyp, to są takie typowe pryszcze, czerwone krostki? czy raczej bardziej widoczne zaskórniki?
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 15:44   #758
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez waniuśka Pokaż wiadomość
bojestemtegowarta - dziękuję!
Kurcze... trochę się boję tych efektów ubocznych, nie mogę sobie pozwolić na tygodniowe siedzenie w domu, a moja praca jednak wymaga dobrej prezencji. Jeszcze łuszczącą się skórę bym jakoś przebolała, ale ten wysyp... on mnie najbardziej zniechęca, bo aż tyle pieniędzy nie mam, żeby zrobić w krótkich odstępach czasu dajmy na to 10 zabiegów, a jeżeli po 2-3 razach stan skóry zamiast się poprawić, jeszcze się pogorszy... ech, "trudne sprawy" :P
A jeszcze: czy ten wysyp, to są takie typowe pryszcze, czerwone krostki? czy raczej bardziej widoczne zaskórniki?


nie chciałam Cię przestraszyć ! migdała nie masz co się bać, naprawdę. To jest w miarę delikatny kwas, dlatego uważam żeby uzyskać w miarę dobre efekty lepiej zrobić kilka zabiegów (chodzi mi o taką bardziej problematyczną skórę). Pamiętaj że co skóra, to inna reakcja, więc nie ma co się za bardzo sugerować innymi opiniami. Zresztą myślę, że w wypadku migdała wysyp to zbyt mocne słowo. Ja wtedy co miałam robiony 1 zabieg kwasami zaczynałam tez brać antybiotyk, więc skóra oczyszczała się jakby podwójnie. Poza tym przed zabiegiem miałam sporo 'niespodzianek'. Ja bym Ci radziła spróbować, zrobić tyle zabiegów ile możesz, a potem kontynuować w domu np za pomocą kremów z kwasami, których jest pełno.
Moja koleżanka miała wczoraj migdala (to był jej pierwszy zabieg kwasami) plus mikrodermabrazje. po zabiegu miała dość widoczne czerwone 'placki' w miejscach gdzie były wypryski, dzisiaj wygląda znacznie lepiej, ale zaznaczam, że miała też oprócz kwasu mikro, no i stan jej skóry przed zabiegiem nie był za ciekawy. Ogólne jej wrażenia były bardzo dobre.
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 21:43   #759
waniuśka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: po drugiej stronie tęczy :)
Wiadomości: 72
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
nie chciałam Cię przestraszyć ! migdała nie masz co się bać, naprawdę. To jest w miarę delikatny kwas, dlatego uważam żeby uzyskać w miarę dobre efekty lepiej zrobić kilka zabiegów (chodzi mi o taką bardziej problematyczną skórę). Pamiętaj że co skóra, to inna reakcja, więc nie ma co się za bardzo sugerować innymi opiniami. Zresztą myślę, że w wypadku migdała wysyp to zbyt mocne słowo. Ja wtedy co miałam robiony 1 zabieg kwasami zaczynałam tez brać antybiotyk, więc skóra oczyszczała się jakby podwójnie. Poza tym przed zabiegiem miałam sporo 'niespodzianek'. Ja bym Ci radziła spróbować, zrobić tyle zabiegów ile możesz, a potem kontynuować w domu np za pomocą kremów z kwasami, których jest pełno.
Moja koleżanka miała wczoraj migdala (to był jej pierwszy zabieg kwasami) plus mikrodermabrazje. po zabiegu miała dość widoczne czerwone 'placki' w miejscach gdzie były wypryski, dzisiaj wygląda znacznie lepiej, ale zaznaczam, że miała też oprócz kwasu mikro, no i stan jej skóry przed zabiegiem nie był za ciekawy. Ogólne jej wrażenia były bardzo dobre.
Dziękuję Ci raz jeszcze Przekonałaś mnie i zakupiłam zabieg (na jednym z serwisów zakupów grupowych) - na razie jeden, bo nie mogłam znaleźć w internecie żadnych opinii na temat tego konkretnego salonu. Jeśli będę zadowolona z tamtego, to pewnie dokupię więcej, a jeśli nie to będę szukała innego, bardziej profesjonalnego
A wspominałaś o kremach z kwasami - możesz jakiś polecić? Widziałam też, że wizażanki stosują tonik migdałowy domowej roboty. Muszę przyznać, że w tych tematach jestem zupełną ignorantką, nie chciałabym zrobić sobie krzywdy...
waniuśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 23:58   #760
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

nie ma za co z kremów, hmmm:

chociażby b.popularny Triacneal Avene https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39133,avene-triacneal.html&next=1

tu inny krem, firmy Uriage https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29696,uriage-hyseac-soin-actif-aux-aha-krem-z-kwasami-aha.html&next=1

krem firmy Clarena, ma całkiem dobre recenzje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18689,clarena-aha-fruit-line-glyco-fruit-cream-krem-z-kwasami-aha.html&next=1


jest także mnóstwo innych kremów, żeli, maseczek etc., jeżeli kwasy ci podpasują to rozglądnij sie za gotowcami, albo zacznij 'bawić się' z nimi na własną rękę. Możesz zakupić ampułki z przeróżnymi kwasami na allegro (ja tak robię) lub jesli będziesz się czuć na siłach, zacząć 'tworzyć' samemu toniki czy kremy ( na tym się nie znam, polecam lekturę innych wątków, dziewczyny wiele razy pisały np. o tym jak zrobić tonik migdałowy).
Fajnie, że się zdecydowałaś, mam nadzieję, że będziesz zadowolona z zabiegu.
Ja we wtorek mam kolejny, także dam znać, co i jak
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:02   #761
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczynki, zrobiłam około 10 peelingów kwasem migdałowym, ostatni skonczylam 2 tyg temu, ciagle uzywam toniku. Jak myślicie kiedy mogę zacząc uzywac toniku z kwasu mlekowego? Chętnie bym usłyszała naszego góru- Lorri.
Pozdrawiam !
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 16:19   #762
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://bielenda.pl/profesjonalne/zab...su-migdalowego
czy ktoś stosował kwasy firmy bielenda? Podobno to jakaś nowość, cenowo wypada bardzo korzystnie w stosunku do migdała z natinuela.
Jeśli nie ten watek to przekierujcie mnie bądź skierujcie gdzie ktoś coś o tym napisał. Bo nie znalazłam żadnych opini
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:42   #763
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wiecie co, zrobiłam 2 dni temu tonik z kwasu migdalowego 5% i jestem w szoku, mam nadzieję, że pozytywnym Byłam przekonana, że przy pieelingu będę należała do tych "niezłuszczających". A tu sobie patrze dzisiaj i się złuszczam po samym toniku!!! na początku myślałam, że to zwykła przesuszona skóra (mam do tego tendencję), ale nie! Cieniutkie płaty skóry schodzą mi z nosa całego, czoła, policzki heh, cieszę się, bo choć wyglądam okropnie, to wychodzi mi na wierzch nowa buźka Natłuszczam lanoliną. Mam nadzieję, że nie chwalę dnia przed zachodem słońca i na niedzielę lub poniedziałek planuję peeling 20%, mam nadzieję, że wreszcie coś przyniesie pozytywne efekty mojej zmordowanej "mordce"
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:17   #764
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam dzisiaj swój trzeci peeling migdałowy. 1. miał 20%, 2. 25%, a dzisiejszy nie mam pojęcia, bo wzięłam proporcje, jak na 30%, dałam 1,25ml kwasu i zamiast 2,25 wody, to dałam 2 ml wody i 0,25ml spirytusu 95%. Kto mi powie, ile to było %? Podobno dodanie szpirytu zwiększa % Dodam, że kalkulator stężeń nie działa mi w Firefoxie, a w IE, na dole strony mam jakąś reklamę i mi zasłania okienka, do wybierania tych wszystkich składników.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 02:26   #765
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Mam tylko dwa pytania, czy możliwe by po peelingu wystąpił wysyp? Tzn. pojawiają się (nawet codziennie nowe) malutkie ropne krostki w miejscu gdzie skóra się łuszczy/już zeszła. Nie wiem czy to normalne, czy może to nie jest akurat winą peelingu.
I czy peeling dużo traci gdy nie ma w sobie alkoholu? Mam zamiar zrobić peeling 30% bez alkoholu wg proporcji podanych w wątku.. czy działanie będzie mniej intensywne?
1. Tak. "Wysyp" (osutka trądzikowa) jest jednym z możliwych skutków ubocznych peelingu. Do powstawania zmian trądzikopodobnych mogą się też przyczyniać preparaty stosowane po zabiegu (maści, emolienty).

2. Tak. Kwas migdałowy w takim stężeniu szybko skrystalizuje po rozpuszczeniu w wodzie. Jego skuteczność będzie bardzo ograniczona. Alkohol pełni funkcję rozpuszczalnika i jednocześnie zwiększa penetrację kwasu.

Cytat:
Napisane przez _PinaColada_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, bo od około 3 tygodni używam acnederm i tak się zastanawiam czy muszę przed peelingiem przygotowywać skórę tonikiem, dodam, że wcześniej stosowałam krem z kwasami bandi 5%, to chyba mam już trochę przyzwyczajaną tą buźkę? A jeszcze jedno czy po i przed peelingiem mogę sobie spokojnie stosować acnederm codziennie wieczorem, czy odpuścić?
Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Dziewczynki, zrobiłam około 10 peelingów kwasem migdałowym, ostatni skonczylam 2 tyg temu, ciagle uzywam toniku. Jak myślicie kiedy mogę zacząc uzywac toniku z kwasu mlekowego?
Kwas azelainowy stosowany w ramach przygotowania do peelingu zmniejsza ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Dobrze jest jednak stosować też AHA lub retinoidy dla zapewnienia łatwiejszej i bardziej równomiernej penetracji kwasu oraz szybszego gojenia po zabiegu. Preparaty z tego typu substancjami należy odstawić na 1-2 dni przed peelingiem. Można do nich wrócić, gdy ustąpi podrażnienie i zakończy się złuszczanie naskórka.

Cytat:
Napisane przez _PinaColada_ Pokaż wiadomość
A tu sobie patrze dzisiaj i się złuszczam po samym toniku!!! na początku myślałam, że to zwykła przesuszona skóra (mam do tego tendencję), ale nie! Cieniutkie płaty skóry schodzą mi z nosa całego, czoła, policzki heh, cieszę się, bo choć wyglądam okropnie, to wychodzi mi na wierzch nowa buźka
Z tego co piszesz, wynika, że nie zrobiłaś "toniku" (w sensie - kosmetyku do regularnego stosowania), tylko roztwór peelingujący. Czyli po prostu nie podnosiłaś pH. Taki preparat, zawierający 5-10% wolnego kwasu, należy traktować jako łagodny peeling lub pre-peeling (do stosowania przed nałożeniem peelingu o wyższym stężeniu). Nie nadaje się to do codziennego użytku (nie wiem po raz który to piszę...). Intensywność łuszczenia bierze się stąd, że zostawiłaś roztwór na twarzy, w ten sposób mogłaś uzyskać bardziej widoczny efekt niż po peelingu kwasem w wyższym stężeniu, który zmywałaś po jakimś czasie.

Z kolejnym peelingiem powinnaś się wstrzymać ze dwa tygodnie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-01 o 04:35
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 12:48   #766
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz, wynika, że nie zrobiłaś "toniku" (w sensie - kosmetyku do regularnego stosowania), tylko roztwór peelingujący. Czyli po prostu nie podnosiłaś pH. Taki preparat, zawierający 5-10% wolnego kwasu, należy traktować jako łagodny peeling lub pre-peeling (do stosowania przed nałożeniem peelingu o wyższym stężeniu). Nie nadaje się to do codziennego użytku (nie wiem po raz który to piszę...). Intensywność łuszczenia bierze się stąd, że zostawiłaś roztwór na twarzy, w ten sposób mogłaś uzyskać bardziej widoczny efekt niż po peelingu kwasem w wyższym stężeniu, który zmywałaś po jakimś czasie.

Z kolejnym peelingiem powinnaś się wstrzymać ze dwa tygodnie.

Bardzo Ci dziękuję, tak masz rację, nie podnosiłam ph, przy całym zamówieniu pominęłam papierki i jak przyszlo to zrobilam "tonik" myśląc " a nóż się uda". Czytałam o tym, byłam świadoma, tylko źle zrozumiałam ja głupia. Myślałam, że przy nie odpowiednim ph " roztwór po prostu nie będzie działał, a jak trafie w ciemno to zadziała. Wiem straszna durnota, dopiero teraz jest to dla mnie takie logiczne, wstyd Kurcze, a ja stosowałam to 3 dni... Nic mi nie będzie? wiem, że to z mojej głupoty

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-01 o 13:10
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:45   #767
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _PinaColada_ Pokaż wiadomość
Kurcze, a ja stosowałam to 3 dni... Nic mi nie będzie? wiem, że to z mojej głupoty
Po prostu się złuszczysz. Ale odstaw już ten roztwór, żebyś sobie krzywdy nie zrobiła.

Dziewczyny, zanim cokolwiek zaczniecie robić z kwasami, zajrzyjcie do pierwszego posta. Są tam linki do podstawowych informacji, również na temat pH. Żeby otrzymać tonik czy inny kosmetyk z kwasem AHA, trzeba podnieść pH do poziomu 3,5 - 4,0 (np. za pomocą wodorowęglanu sodu lub mleczanu sodu). Kosmetyk z kwasem różni się od roztworu peelingującego właśnie tym, że ma podwyższone pH dzięki częściowej neutralizacji kwasu zasadą.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-01 o 16:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:57   #768
_PinaColada_
Przyczajenie
 
Avatar _PinaColada_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeszcze raz dziękuję. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja czytałam te wszystkie informacje i tak świadomie zrobiłam głupotę. Ale nie jest źle. Rano wstałam z mega ściągniętą i suchą buzią. Umyłam i nałożyłam na twarz czystą glicerynę, a na to lanolinę, która pełniła rolę warstwy okluzyjnej, (na jakimś innym forum znalazłam taki przepis) zostawiłam na godzinę, zmyłam i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Buzia milutka, mięciutka, pełna blasku, nawilżona i podrażnienia złagodzone. Serdecznie polecam takie zestawienie każdemu, przy wysuszeniu, podrażnieniu, właśnie szczególnie po kwasach
_PinaColada_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 10:07   #769
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przedwczoraj byłam na drugim peelingu glikolowym w dermatologa (50%) i dzis już się łuszcze ale zauważyłam jeszcze że na skroniach wyszły mi takie jakby wybroczyny. Takie sine plamki. Jak myslicie co to jest?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 13:36   #770
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

hmmm... nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale może te sine plamki to po prostu małe ranki po kwasie? ja mam parę takich miejsc, gdzie od razu po kwasie zszedł naskórek, ale tego nie zauważyłam dopóki dzień, czy dwa dni później te ranki nie ściemniały...może to to?

ja we wtorek miałam robiony kwas u dermatologa. Szczerze mówiąc nie wiem jaki, chociaż się pytałam poinformowano mnie, że to jakiś tajemniczy R gdy spytałam, a cóż to za cudo, usłyszałam na co działa, i że są także inne, np. J miałam w sumie nałożone 3 warstwy ( najpierw 1, po 5 minutach 2), nie szczypało zbytnio, czym niezmiernie kosmetyczka była zdziwiona. Potem miałam oczyszczanie, po nim 3 warstwa kwasu i jakiś Blemish i zakazano mi mycia twarzy, ze względu na to, iż te kwasy i blemish w ciągu nocy będa przenikały do skóry. Po zabiegu nie wyglądałam jakos bardzo źle, oczywiście zaczerwienienia itp. po oczyszczaniu, poza tym po tym blemishu OKROPNIE!! świeciła mi się skóra, gdy ktos się na mnie popatrzył w autobusie to zastanawiałam się czy aby się we mnie nie przegląda Tuż po zabiegu udałam się do kina do jednej z największych galerii w Warszawie. Nastepnego dnia wyglądałam tragicznie - strupki, ranki, i 2 wypryski (ale w tym wypadku nie liczyła sie ilość, lecz jakość - 1 był na środku policzka i w dodatku był olbrzymi ), niezbyt wyjściowo. W czwartek do tego doszła zaczynająca się łuszczyć skóra (na razie w niewielu miejscach). Wczoraj strupki, ranki i wypryski były już o wiele mniejsze, za to łuszczenie osiągnęło maksymalną wartość dzisiaj łuszczenie trwa nadal, ale jakby troszkę jest mniejsze. W sumie kosmetyczka spytala, czy moge się pozłuszczać, a ja, że pewnie, jestem gotowa więc nie będę przecież narzekała
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 20:07   #771
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

tak te plamki wyglądają dokładnie jak to opisałas czyli się nie bede przejmować ja sie tak zastanawiam czy te zabiegi moje mają sens bo jednak cały czas mimo stosowanych leków wyskakują mi pryszcze. Nie jest ich dużo ale jednak są i mimo ze czerwony slady pozapalne znikają to przecież pojawiają sie nowe po pryszczach. Czy to nie błędne koło?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 22:29   #772
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

też się często zastanawiam. Ale pomyśl, co by mogło być, gdybyś tego nie stosowała?


4 dzień po zabiegu, dalej łuszczę się jak jaszczurka mam nadzieję, że do poniedziałku to linienie sie skończy
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:50   #773
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja musze sie przepisac z czwartku na wtorek bo szkoda mi weekendu na siedzenie w domu i chowanie sie przed światem.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 15:40   #774
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bojestemtegowarta Pokaż wiadomość
hmmm... nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale może te sine plamki to po prostu małe ranki po kwasie? ja mam parę takich miejsc, gdzie od razu po kwasie zszedł naskórek, ale tego nie zauważyłam dopóki dzień, czy dwa dni później te ranki nie ściemniały...może to to?

ja we wtorek miałam robiony kwas u dermatologa. Szczerze mówiąc nie wiem jaki, chociaż się pytałam poinformowano mnie, że to jakiś tajemniczy R gdy spytałam, a cóż to za cudo, usłyszałam na co działa, i że są także inne, np. J miałam w sumie nałożone 3 warstwy ( najpierw 1, po 5 minutach 2), nie szczypało zbytnio, czym niezmiernie kosmetyczka była zdziwiona. Potem miałam oczyszczanie, po nim 3 warstwa kwasu i jakiś Blemish i zakazano mi mycia twarzy, ze względu na to, iż te kwasy i blemish w ciągu nocy będa przenikały do skóry. Po zabiegu nie wyglądałam jakos bardzo źle, oczywiście zaczerwienienia itp. po oczyszczaniu, poza tym po tym blemishu OKROPNIE!! świeciła mi się skóra, gdy ktos się na mnie popatrzył w autobusie to zastanawiałam się czy aby się we mnie nie przegląda Tuż po zabiegu udałam się do kina do jednej z największych galerii w Warszawie. Nastepnego dnia wyglądałam tragicznie - strupki, ranki, i 2 wypryski (ale w tym wypadku nie liczyła sie ilość, lecz jakość - 1 był na środku policzka i w dodatku był olbrzymi ), niezbyt wyjściowo. W czwartek do tego doszła zaczynająca się łuszczyć skóra (na razie w niewielu miejscach). Wczoraj strupki, ranki i wypryski były już o wiele mniejsze, za to łuszczenie osiągnęło maksymalną wartość dzisiaj łuszczenie trwa nadal, ale jakby troszkę jest mniejsze. W sumie kosmetyczka spytala, czy moge się pozłuszczać, a ja, że pewnie, jestem gotowa więc nie będę przecież narzekała
ja kiedyś wracając z zabiegu natknęłam się na grupkę dzieciaków, które na mój widok uciekły z krzykiem

w piątek nałożyłam na policzki kwas glikolowy 30% z Mazideł. wahałam się czy go rozcieńczyć czy nie, no i w końcu machnęłam sobie go prosto z opakowania. spodziewałam się skóry schodzącej płatami, tymczasem oprócz kilku drobnych strupków dziś nic nie widać... skóra po nałożeniu też nie piekła, zrobiła się trochę czerwona, a kwas zmyłam raczej z nudów po jakichś 10-15 minutach. za dwa tygodnie znowu spróbuję, może będzie większy efekt
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:33   #775
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć dziewczyny ja ogólnie jestem zielona w tym temacie, od dawna noszę się z zamiarem zrobienia sobie peelingu, ponieważ po mikrodermabrazji było super, ale po kwasie migdałowym czuję, że będzie jeszcze lepiej i tak moje pytanie brzmi czy to co mam w obrazku będzie się nadawało na zrobienie najpierw toniku, potem peelingu? Czytałam i znalazłam, że jeszcze paru rzeczy potrzebuję, ale kurde głupia bagietka kosztuje prawie 2zł, do tego przesyłka to mnie wyniesie 40zł ja wiem, że normalnie zapłaciłabym za zabieg 120zł, no ale właśnie ze względu na brak kasy chciałabym by to nie było aż takie drogie.
Zatem czy coś muszę jeszcze dokupić czy to mi starczy? Czy muszę kupować bagietkę? Nie mogę mieszać np. łyżeczką (metalową lub plastikową)? A czy mogę odmierzać np. w strzykawce ze sklepu?
I czy mogę użyć normalnej wody z kranu lub przegotowanej z czajnika czy musi być destylowana? Czy może zwykła mineralna do picia?
Boję się trochę, że spapram coś, ale już mam dość mojej skóry, więc proszę bądźcie wyrozumiałe.
Bardzo bym prosiła o odpowiedź Pozdrawiam
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Edytowane przez Semia
Czas edycji: 2013-03-15 o 18:47
Semia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 23:47   #776
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuszak
Dziewczynki, zrobiłam około 10 peelingów kwasem migdałowym, ostatni skonczylam 2 tyg temu, ciagle uzywam toniku. Jak myślicie kiedy mogę zacząc uzywac toniku z kwasu mlekowego?

Lorri : Kwas azelainowy stosowany w ramach przygotowania do peelingu zmniejsza ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Dobrze jest jednak stosować też AHA lub retinoidy dla zapewnienia łatwiejszej i bardziej równomiernej penetracji kwasu oraz szybszego gojenia po zabiegu. Preparaty z tego typu substancjami należy odstawić na 1-2 dni przed peelingiem. Można do nich wrócić, gdy ustąpi podrażnienie i zakończy się złuszczanie naskórka.

Nie wiem jak bardzo bym chciała i tak nie do końca rozumiem Lorri co napisałaś Więc proszę jeszcze raz o odpowiedź: W JAKIM CZASIE OD ODSTAWIENIA PEELINGU MIGDAŁOWEGO MOGĘ ZACZĄĆ UŻYWAĆ TONIKU Z KWASU L-MLEKOWEGO 10% ? I CZY MOGĘ DO PRZEPISU Z MAZIDEŁ ZAMIAST WODY DESTYLOWANEJ WLAĆ HYDROLAT?
Pozdrawiam )
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 00:20   #777
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Nie wiem jak bardzo bym chciała i tak nie do końca rozumiem Lorri co napisałaś Więc proszę jeszcze raz o odpowiedź: W JAKIM CZASIE OD ODSTAWIENIA PEELINGU MIGDAŁOWEGO MOGĘ ZACZĄĆ UŻYWAĆ TONIKU Z KWASU L-MLEKOWEGO 10% ? I CZY MOGĘ DO PRZEPISU Z MAZIDEŁ ZAMIAST WODY DESTYLOWANEJ WLAĆ HYDROLAT?
Pozdrawiam )
Tak jak napisałam: kosmetyki z kwasami można zacząć stosować, gdy ustąpi podrażnienie i zakończy się złuszczanie naskórka po peelingu. U każdego może to trwać krócej lub dłużej, nikt Ci nie powie, ile dni od wykonania peelingu powinnaś się wstrzymywać z używaniem toniku. Jeśli robiłaś peeling ponad 2 tyg. temu, to na pewno skóra wróciła już do normy.

Osobiście nie polecam stosowania hydrolatów w kosmetykach z kwasami ze względu na ich możliwą niestabilność przy pH poniżej 4 (dane Mazideł, BU twierdzi że można bez ograniczeń). Wyjątki to hydrolat cytrynowy (stabilny powyżej pH=3,5) oraz woda pomarańczowa (stabilna powyżej pH=3,0). Moje zdanie na ten temat:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post29594800
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post29774988

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-06 o 00:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 10:34   #778
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję Lorri. Nie będę kombinować i będę używać wody destylowanej. Pozdrawiam
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 12:09   #779
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
ja kiedyś wracając z zabiegu natknęłam się na grupkę dzieciaków, które na mój widok uciekły z krzykiem

w piątek nałożyłam na policzki kwas glikolowy 30% z Mazideł. wahałam się czy go rozcieńczyć czy nie, no i w końcu machnęłam sobie go prosto z opakowania. spodziewałam się skóry schodzącej płatami, tymczasem oprócz kilku drobnych strupków dziś nic nie widać... skóra po nałożeniu też nie piekła, zrobiła się trochę czerwona, a kwas zmyłam raczej z nudów po jakichś 10-15 minutach. za dwa tygodnie znowu spróbuję, może będzie większy efekt

no nieźle, ale za parę lat mozliwe, że któreś z nich na własnej skórze doświadczy tego samego ja po pierwszych zabiegach wyglądałam koszmarnie, teraz było o wiele lepiej. Złuszczałam się jeszcze odrobinkę w poniedziałek (tylko na nosie), więc w sumie trwało to 5 dni (od zeszłego czwartku do tego poniedziałku [zabieg był we wtorek])
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 01:42   #780
MarinaRR
Przyczajenie
 
Avatar MarinaRR
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 29
Thumbs up Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Bałam się peelingu migdałowego..
Jestem taka Zosia-Samosia i zawsze robię rzeczy na swoją rękę, ale z wyrobieniem własnego kosmetyku miałam znaczne obawy.. Jednak..
Stosuje tonik a po 2 tyg peeling co tydzień i dla mnie po prostu bomba!
Co prawda nie są to spektakularne efekty jak u innych dziewczyn, ale różnica jest zdecydowana:
1) zero świecenia skóry
2) wyrównanie kolorytu skóry
3) lekko zwężone pory

Jedyny minus to jaśniejszy kolor skóry co mi akurat nie pasuje bo jestem jasną blondynką, jednak wolę bledszą buzię, ale gładszą jakby odżywioną skórę
Obecnie stosuję regularnie tonik z kwasu migdałowego wody i kwasu hialuronowego- jest świetny!!!
MarinaRR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.