OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-21, 15:27   #1351
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość

Co do winogronowego, wiele dziewczyn stosuje rafinowany, z Biedronki.
Właśnie dzisiaj kupiłam winogronowy i wypróbuje dzisiaj
Mam nadzieję, że ten mi posłuży, w przeciwieństwie do lnianego.

A czy można trzymać mieszankę olei dłużej? Czy trzeba codziennie świeża przygotowywać? To trochę uciążliwe jest

Cytat:
Napisane przez vouge13
Ja mam mieszankę: 20% rycyny, 30% lnianego i 50% rzepakowego - jest bardzo ok
Na razie zrezygnuję z lnianego, na rzecz winogronowego i zobaczymy jak będzie



Edit. Jestem po drugim użyciu rycyny + winogrono i doszłam do wniosku, że również mnie wysusza mam taka suchą skórę na policzkach nasmarowałam sie dzisiaj kremem nivea po OCM
__________________

24.08.2009


Edytowane przez kamona
Czas edycji: 2011-12-22 o 18:48
kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 22:13   #1352
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
A próbowałaś te gule i syfy smarować punktowo: tłuszczem kokosowym, albo srebrem koloidalnym, albo rozcieńczonym olejkiem z drzewa herbacianego? A okłady z rumianku też można robić. Spróbuj jakiejś z tych rzeczy.

A kremu jakiego teraz używasz?



Krem brzowskwiniowy z Alterry, maść ochronna z witaminą A - tylko tych kremów używam.



POzytaj co wyżej Olasi napisałam.
A co do żelu-kremu, patrz jak nagle wrócisz do zelu to mozesz mieć jeszcze gorszy wysyp. Lekarze nawet nic nie wiedzą o tej metodzie i na wszelki wypadek powiedzą stanowczo: NIE. Jak chcesz powiedzieć, że OCM używasz to się przygotuj ;-) o oleju rycynowym i jego podobieństwie do sebum ludzkiego poczytaj, żeby wytłumaczyć, że to nie szkodzi. Lekarz moze Ci przepisać coś typowo chemicznego - jak dla mnie jeszcze gorzej niż OCM.

Wiesz może kwestia też u Ciebie pozostałych kosmetyków jakie uzyasz: kremy, sera, kosmetyki kolorowe, mogą zanieczyszczać skórę stąd nie ma możliwości wyleczenia wyprysków...
Albo nawet kwestia diety, ilosci godzin snu - bo to też ma ogromne znaczenie.

Nie mam ani kokosa, ani srebra. Gdzie moge sie zaopatrzyc w to srebro? W aptece? A olej kokosowy juz dawno mialam zamiar kupic, ale jakos nigdy mi nie bylo po drodze Olejku herbacianego uzywam, nawet nie rozcienczam, bo tego mozna uzywac nawet 100% bezposrednio na skore, tak jak w przypadku olejku manuka; ale szczerze powiedziawszy ,on u mnie slabo dziala, moze dziala kiedy juz pryszcz peknie, to wtedy dezynfekuje to miejsce i zapobiega rozsianiu sie bakterii po calej buzi, ale sam w sobie nie przyspiesza 'leczenia', na pewno nie sprawi, ze pryszcz sie w cudny sposob ulotni - przynajmniej w moim przypadku. Zamowilam ostatnio z BU olej tamanu, zobaczye jak on sobie poradzi. Mam czasem zalamke i z checia cisnelabym w kat te wszyskie moje mazidla ....Ale gdy wlasnie pomysle o tym, ze jakis doktorek przepisze mi kolejne antybiotyki , robi mi sie slabo i pokornie wracam do olejkow.
Tak sobie uswiadomilam dopiero teraz - choc znalam teorie - ze przyczyna tradziku nie sa bakterie, a wlasnie ta rozregulowana produkcja sebum. Przeciez myjac sie olejem nie jestem w stanie pozbyc sie wszytkich bakterii, a mimo to, moja cera wcale nie pogorszyla sie jakos znaczaco, nawet polepszyla, co prawda przyszcze pokazuja sie, ale juz znacznie mniej. Dlatego antybiotyk nie rozwiaze problemu i ta mysl daje mi otuche i sile zeby dalej w to brnac
Dokladam do pielegnacji maslanke Mysle, ze to bardzo fajny pomysl... w ogole w mojej laziece powinnam miec chyba juz mala podrozna lodowczke, bo coraz wiecej tam produktow z kuchni

Aha, uzywalam kremu z lusha - vanishing cream, ale chyba mnie jednak zapycha, teraz wrocila do takiego z miessence do cery tradzikowej - nie nawilza dostatecznie i jest cholernie drogi ale przynajmniej nie zapycha. A kolorowke uzywam mineralna, z malym wyjatkiem - korektorem
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015

Edytowane przez olasia
Czas edycji: 2011-12-22 o 22:15
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 23:03   #1353
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

przepraszam wstawilam post nie w tym watku!
pryszcze mi wywala zastanawiam sie czy moja mieszanka jest odpowiednia, czy to nie przez ta oliwke hipp?? mieszam rycynowy (25%) tylko z nia?
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875

Edytowane przez nataliaaa88
Czas edycji: 2011-12-28 o 16:28
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 16:02   #1354
oolivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

/

Edytowane przez oolivia
Czas edycji: 2012-03-10 o 14:31
oolivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 17:59   #1355
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Niestety muszę porzucić OCM, gdyż na początku była poprawa, a teraz jest co raz gorzej nie jest to oczyszczanie, bo miałam już wysyp, a teraz mi cała twarz oblazła i jest przesuszona ta metoda nie jest dla mnie niestety. Teraz mam nadzieję, że uda się by wrócić do cery sprzed OCM
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 18:51   #1356
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=1a159cf6a0624b31db6aaef b6bbb43b621a184e1;3121944 8]Niestety muszę porzucić OCM, gdyż na początku była poprawa, a teraz jest co raz gorzej nie jest to oczyszczanie, bo miałam już wysyp, a teraz mi cała twarz oblazła i jest przesuszona ta metoda nie jest dla mnie niestety. Teraz mam nadzieję, że uda się by wrócić do cery sprzed OCM[/QUOTE]

uuu współczuje długo oczyszczasz tym sposobem twarz?? mam nadzieję, że u mnie nic takiego się nie stanie bo chyba bym się załamała, cere z dnia na dzień mam coraz lepszą, gładszą i mniej przetłuszczającą się, nie chce już wrócic do stanu przed
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 11:28   #1357
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
uuu współczuje długo oczyszczasz tym sposobem twarz?? mam nadzieję, że u mnie nic takiego się nie stanie bo chyba bym się załamała, cere z dnia na dzień mam coraz lepszą, gładszą i mniej przetłuszczającą się, nie chce już wrócic do stanu przed
Moja cera może nie była idealna przed OCM, ale na pewno o 97% lepsza niż teraz Stosowałam go miesiąc. Po pierwszym tyg było lepiej, a później co raz gorzej, więc przerywam, bo dalszego pogorszenia nie przeżyję
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 11:44   #1358
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=1a159cf6a0624b31db6aaef b6bbb43b621a184e1;3122576 7]Moja cera może nie była idealna przed OCM, ale na pewno o 97% lepsza niż teraz Stosowałam go miesiąc. Po pierwszym tyg było lepiej, a później co raz gorzej, więc przerywam, bo dalszego pogorszenia nie przeżyję [/QUOTE]


też bym przerwała, nie ma co ciągnąć jak jest coraz gorzej, mam tylkko nedzieje, że mnie to nie spotka
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 11:59   #1359
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
też bym przerwała, nie ma co ciągnąć jak jest coraz gorzej, mam tylkko nedzieje, że mnie to nie spotka
Mamuśka się przeraziła gdy zobaczyła mnie bez makijażu, chciała nawet jechać na dyżur do szpitala
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 12:56   #1360
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tez mam nadzieje ze sie nie pogorszy,bo jak na razie twarz wyglada o wiele lepiej,stosuje te motode 2/3 tygodnie dopiero :P
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 18:13   #1361
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje do kuracji OCM Triacneal? Uzywacie do mycia buzi jeszcze coś? Jakie jeszcze kosmetyki stosujecie?
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 20:09   #1362
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje do kuracji OCM Triacneal? Uzywacie do mycia buzi jeszcze coś? Jakie jeszcze kosmetyki stosujecie?
to o mnie mowa
używam jeszcze kremu bambino i żelu pod oczy z flos-leku. do mycia buzi używam rano maślanki
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 20:20   #1363
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje do kuracji OCM Triacneal? Uzywacie do mycia buzi jeszcze coś? Jakie jeszcze kosmetyki stosujecie?
na mnie triacneal w ogóle nie działał, po prostu jakbym nakładała jakąś obojętną dla skóry substancje nie używam nic więcej do mycia, wiczorewm po myciu nakładam jeszcze olej na twarz zamierzam sobie jeszcze zamówić jakieś olejki, odkąd zaczęłam przygodę z ocm odrzuciłam wszelkie kremy, toniki, peelingi i micele i jak narazie z świetnym efektem
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 21:37   #1364
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
zamierzam sobie jeszcze zamówić jakieś olejki, odkąd zaczęłam przygodę z ocm odrzuciłam wszelkie kremy, toniki, peelingi i micele i jak narazie z świetnym efektem
Ja narazie jeszcze tonik sposuje, krem pomalu odstawilam po odkryciu oleju ze slodkich migdalow. Nawet nie wiedzialam ze jakikolwiek olej moze byc taki lekki
No i poki co sluzy.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 19:50   #1365
PrincessCookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 69
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Uzywalam OCM 2 miesiace,mozliwe ze dłuzej,efekty były zadowalajace do bodajze tamtego tygodnia,nigdy w zyciu nie mialam suchych skorek,a teraz nakladajac podklad wygladam okropnie.Nos,policzki,bro da wszystko suche, a uzywam tych samych kremow i innych produktow.Myslalam,ze przez to, ze robi sie juz powoli zimno,ale nie,mocne nawilzanie nic nie zdziałało(masc z witamina a,ktora zawsze robila mi idealnie nawilzona buzie pomaga-ale na 1 dzien).Mieszanka poleciała do kosza,oleje rozdane i nigdy wiecej OCM. Tylko sie modle,zeby do sylwestra moja twarz wrocila do normy ;(
PrincessCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:26   #1366
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

oj, ale ostatnio na forum wysyp negatywnych opinii o ocm Oo"
ja zostawiłam moją szmatkę w innym mieście i dopiero jutro kupię nową nie wyobrażam sobie już innego mycia twarzy
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 21:27   #1367
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja mialam wysyp suchych skorek ale po oczyszczaniu i dzieki olejom jako tako funkcjonowalam teraz testy przechodza w druga faze
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 05:58   #1368
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
oj, ale ostatnio na forum wysyp negatywnych opinii o ocm Oo"
ja zostawiłam moją szmatkę w innym mieście i dopiero jutro kupię nową nie wyobrażam sobie już innego mycia twarzy
No właśnie. Może potrzeba dłuższego czasu stosowania niż miesiąc żeby wyrobić sobie zdanie o OCM i zobaczyć efekty działania metody na naszą twarz. Ja stosuję OCM tak średnio 1 na tydzień więc nie ma szału ale i problemów ze skórą też nie zauważam. Postaram się od nowego roku wziąć się w garść i "oceemować" częściej.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 08:36   #1369
aasiaa1109
Rozeznanie
 
Avatar aasiaa1109
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 667
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja jestem po pierwszym razie narazie i jestem już pozytywnie zaskoczona po pierwszym użyciu wczoraj wieczorem miałam jakieś mieszane uczucia, po oczyszczeniu twarz była taka jakaś dziwna, ale po wyschnięciu nie było tłustej warstwy więc okej, żadnego kremu już nie użyłam bo chciałam zobaczyć co będzie dalej, a dzisiaj jak się obudziłam nie miałam tłustego nosa, zero sebum, każdego ranka moja mieszana cera mi fundowała tą przyjemność a dzisiaj nic kompletnie takiego nie było, więc ogromny pozytyw, oby to się nie zmieniło
__________________

aasiaa1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 13:00   #1370
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

czy ten olej z pestek winogron z biedronki Fairway jest odpowiedni? Piszecie że oleje mogą zapchać, jak mam to poznac?
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 14:23   #1371
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
czy ten olej z pestek winogron z biedronki Fairway jest odpowiedni? Piszecie że oleje mogą zapchać, jak mam to poznac?
ja miałam z nim pierwszą mieszanką i dla mnie był ok, chociaż moją mamę lekko po tym ściągało
no chyba nie po zapachu ani smaku
http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 14:54   #1372
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
noo nie pomyślałam o tym żeby to zmieszać z sokiem spróbuję jutro ciekawe z jakim efektem a piłaś ten skrzypolen?? działa coś?

co do rycynki to jutro ją zakupie bo wybieram się na zakupy
i wstąpie do biedry po wingronowy
Skrzypolenu nie piłam nigdy, a mieszam len z sokiem malinowym domowejroboty, bo coś mi nie podchodzi ostatnio.


Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
czy ten olej z pestek winogron z biedronki Fairway jest odpowiedni? Piszecie że oleje mogą zapchać, jak mam to poznac?
Biedronkowy jest odpowiedni.
Zapychanie: skóra jest ciężka w odczuciu, czasem czujesz, że nie jest "domyta", ciągle masz zapchane pory - to tak w wielkim skrócie.

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje do kuracji OCM Triacneal? Uzywacie do mycia buzi jeszcze coś? Jakie jeszcze kosmetyki stosujecie?
Ja używam. Myję jeszcze kostką Lusha węglową, i olejkiem myjącym z Biochemii Urody. Krem: maść z witaminą A- ochronna, lub brzoskwiniowy z Alterry, czasem nałożę samorobiony krem z witaminą E - jak mam wyjść na słońce.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

QUOTE=oolivia;31212177]chcialam zapytac czy moze mieszanka z oleju rycynowego i oliwki dla dzieci bylaby dobrym pomyslem. niestety ani oliwki hipp ani tej z rossmana na tutejszym rynku nie znajde. osobiscie uzywam oliwki Nivea do ciala. chcialam jej uzyc ale nie wiem czy to nie blad. ewentualnie ktory (slonecznikowy, sezamowy, sojowy) z oleji bylby najodpowiedniejszy do bardzo przetluszczajacej sie i tradzikowej cery??? dziekuje za odpowiedz.[/QUOTE]

Z olwiką powinny się wypowiedzieć inne Wizażanki ;-), ja mam przeczucie, ze jednak bym jej nie używała.
Oliwa z oliwek może nieco zapychać skórę. Spróbuj słonecznikowy!!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Nie mam ani kokosa, ani srebra. Gdzie moge sie zaopatrzyc w to srebro? W aptece? A olej kokosowy juz dawno mialam zamiar kupic, ale jakos nigdy mi nie bylo po drodze Olejku herbacianego uzywam, nawet nie rozcienczam, bo tego mozna uzywac nawet 100% bezposrednio na skore, tak jak w przypadku olejku manuka; ale szczerze powiedziawszy ,on u mnie slabo dziala, moze dziala kiedy juz pryszcz peknie, to wtedy dezynfekuje to miejsce i zapobiega rozsianiu sie bakterii po calej buzi, ale sam w sobie nie przyspiesza 'leczenia', na pewno nie sprawi, ze pryszcz sie w cudny sposob ulotni - przynajmniej w moim przypadku. Zamowilam ostatnio z BU olej tamanu, zobaczye jak on sobie poradzi. Mam czasem zalamke i z checia cisnelabym w kat te wszyskie moje mazidla ....Ale gdy wlasnie pomysle o tym, ze jakis doktorek przepisze mi kolejne antybiotyki , robi mi sie slabo i pokornie wracam do olejkow.
Tak sobie uswiadomilam dopiero teraz - choc znalam teorie - ze przyczyna tradziku nie sa bakterie, a wlasnie ta rozregulowana produkcja sebum. Przeciez myjac sie olejem nie jestem w stanie pozbyc sie wszytkich bakterii, a mimo to, moja cera wcale nie pogorszyla sie jakos znaczaco, nawet polepszyla, co prawda przyszcze pokazuja sie, ale juz znacznie mniej. Dlatego antybiotyk nie rozwiaze problemu i ta mysl daje mi otuche i sile zeby dalej w to brnac
Dokladam do pielegnacji maslanke Mysle, ze to bardzo fajny pomysl... w ogole w mojej laziece powinnam miec chyba juz mala podrozna lodowczke, bo coraz wiecej tam produktow z kuchni

Aha, uzywalam kremu z lusha - vanishing cream, ale chyba mnie jednak zapycha, teraz wrocila do takiego z miessence do cery tradzikowej - nie nawilza dostatecznie i jest cholernie drogi ale przynajmniej nie zapycha. A kolorowke uzywam mineralna, z malym wyjatkiem - korektorem
Kremu Lush'a nie znam niestety, a co do antybiotyków święta prawda.

Srebro dostaniesz a aptekach, na Allegro, w sklepach ekologicznych.

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Właśnie dzisiaj kupiłam winogronowy i wypróbuje dzisiaj
Mam nadzieję, że ten mi posłuży, w przeciwieństwie do lnianego.

A czy można trzymać mieszankę olei dłużej? Czy trzeba codziennie świeża przygotowywać? To trochę uciążliwe jest


Na razie zrezygnuję z lnianego, na rzecz winogronowego i zobaczymy jak będzie



Edit. Jestem po drugim użyciu rycyny + winogrono i doszłam do wniosku, że również mnie wysusza mam taka suchą skórę na policzkach nasmarowałam sie dzisiaj kremem nivea po OCM
Skóra czasami po OCM jest ściągnięta, napięta - to normalne.
A co do przygotowywania mieszanki "na zaś". Ja mam butelkę szklaną z ciemnego szkła po oelju rycynowym i w niej przygotowuję mieszankę do OCMu, trzymam w łazience, na półce, gdzie nie pada światło słoneczne.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 16:48   #1373
nataliaaa88
Zadomowienie
 
Avatar nataliaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 1 587
GG do nataliaaa88
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jak dobrzze tu zagladac czesto, ciagle sie czegos dowiaduje wlasnie mialam pytac czy trzymacie w ciemnych czy jasnych? musze to zmienic bo trzymałam w normalnym plastikowym opakowaniu po jakies odzywce i na polce przy lusterku, trzeba trzymac w szafce ja swoją mieszanke robie raz na okolo tydzien, przed uzyciem wstrzasam by sie wymieszalo wszystko, nadal mi wywala bolące pryszcze ale nie poddaje się, bede probowac z różnymi olejami i proporcjami skora poza tym chyba dobrze reaguje, zaczerwienienia jakby mniej widoczne, bez suchych skórek, elastyczna i mila w dotyku. bylam w biedronce nie bylo winogronowego byla tylko oliwka z oliwek, napisanena niej bylo ze jest wyciskana mechanicznie, oznacza to ze jest nierafinowany i sie nadaje?
dzieki za odpowiedzi odnośnie oleju winogronowego i zapychania!!
__________________
mam takie myśli na myśli że nawet moja podświadomość się rumieni...

wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post27112875

Edytowane przez nataliaaa88
Czas edycji: 2011-12-29 o 17:04
nataliaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:39   #1374
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam
Ja dzisiaj zrobilam sobie nowa mieszanke, poniewaz stara juz sie zrobila metna i troszke juz wysuszala mi za bardzo buzie. Dodalam 1 czesc rycyny, 1 czesc oleju sojowego i 1 czesc oleju z orzechow wloskich plus okolo 20 kropel olejku mandarynkowego. Moja mieszanka pachnie bardzo przyjemnie i lepiej nawilza, mam nadzieje, ze przy okazji mnie nie zapcha, poniewaz to moje pierwsze spotkanie z orzechem
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:30   #1375
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja jestem po lekko zmodyfikowanej wersji OCM. Na zwilżoną twarz nalozylam moją mieszankę (rycyna, lniany i tamanu+kropla olejku z drzewa herbacianego) i zrobiłam parówkę z dodatkiem grejfrutowego olejku eterycznego. Co jakiś czas wyjmowalam głowę i masowalam twarz olejem. Na koniec usunelam wszystko mikrofibrą delikatnie masując (skupilam sie głownie na porach: nos, policzki przy nosie i broda), na koniec oczywiście zamknęłam pory lodowatą wodą. Pory miałam tak doczyszczone, że aż widziałam dziurki
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 14:06   #1376
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Potrzebuje dorady osob doświadczonych.

Uzywam mieszanki z oleju ze slodkich migdalow 90% i rycyny 10% + 2krople olejku z drzewa herbacianego i moja skora jest przesuszona
Jak zmodyfikowac przepis (dodac jakis olej, odjąc) zeby bylo bardziej nawilzająco?

Poki co po zmyciu oleju/odsączeniu w chusteczke musze zastosowac krem, bo skora mnie ściąga.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 14:47   #1377
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Potrzebuje dorady osob doświadczonych.

Uzywam mieszanki z oleju ze slodkich migdalow 90% i rycyny 10% + 2krople olejku z drzewa herbacianego i moja skora jest przesuszona
Jak zmodyfikowac przepis (dodac jakis olej, odjąc) zeby bylo bardziej nawilzająco?

Poki co po zmyciu oleju/odsączeniu w chusteczke musze zastosowac krem, bo skora mnie ściąga.
Po zmyciu olejów większość z nas ma lekko napiętą i suchą skórę i bez kremu się" nie da"...i być może stąd masz to przesuszenie. A próbowałaś innych olejów?

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja jestem po lekko zmodyfikowanej wersji OCM. Na zwilżoną twarz nalozylam moją mieszankę (rycyna, lniany i tamanu+kropla olejku z drzewa herbacianego) i zrobiłam parówkę z dodatkiem grejfrutowego olejku eterycznego. Co jakiś czas wyjmowalam głowę i masowalam twarz olejem. Na koniec usunelam wszystko mikrofibrą delikatnie masując (skupilam sie głownie na porach: nos, policzki przy nosie i broda), na koniec oczywiście zamknęłam pory lodowatą wodą. Pory miałam tak doczyszczone, że aż widziałam dziurki
Fajna sprawa, nie myślałam nigdy nad połączeniem takiego masażu i parówki.

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Witam
Ja dzisiaj zrobilam sobie nowa mieszanke, poniewaz stara juz sie zrobila metna i troszke juz wysuszala mi za bardzo buzie. Dodalam 1 czesc rycyny, 1 czesc oleju sojowego i 1 czesc oleju z orzechow wloskich plus okolo 20 kropel olejku mandarynkowego. Moja mieszanka pachnie bardzo przyjemnie i lepiej nawilza, mam nadzieje, ze przy okazji mnie nie zapcha, poniewaz to moje pierwsze spotkanie z orzechem
Ta "stara" mieszanka ile miała dni? Oleje mają różne stopnie gęstości, więc mętność może z tego faktu też wynikać.

Cytat:
Napisane przez nataliaaa88 Pokaż wiadomość
jak dobrzze tu zagladac czesto, ciagle sie czegos dowiaduje wlasnie mialam pytac czy trzymacie w ciemnych czy jasnych? musze to zmienic bo trzymałam w normalnym plastikowym opakowaniu po jakies odzywce i na polce przy lusterku, trzeba trzymac w szafce ja swoją mieszanke robie raz na okolo tydzien, przed uzyciem wstrzasam by sie wymieszalo wszystko, nadal mi wywala bolące pryszcze ale nie poddaje się, bede probowac z różnymi olejami i proporcjami skora poza tym chyba dobrze reaguje, zaczerwienienia jakby mniej widoczne, bez suchych skórek, elastyczna i mila w dotyku. bylam w biedronce nie bylo winogronowego byla tylko oliwka z oliwek, napisanena niej bylo ze jest wyciskana mechanicznie, oznacza to ze jest nierafinowany i sie nadaje?
dzieki za odpowiedzi odnośnie oleju winogronowego i zapychania!!
Trzymam w ciemnych, szklanych buteleczkach, a jeśli jest to plastik niechbędzie nieprzezroczysta.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 15:37   #1378
dorotie85
Zadomowienie
 
Avatar dorotie85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 802
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, a mogę dodać do mojego olejku jakiegoś olejku eterycznego dla ładniejszego zapachu?
dorotie85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 16:28   #1379
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

O, widze że istnieje coś co już sama stosowałam

Kiedyś myłam buzię olejkiem pomarańczowym z BU. Potem olejkiem Babydream dla mam (mieszanka migdałowego i innych), dla mnie najlepsza mieszanka pod słońcem.
Najczęściej jednak myję buzię w taki sposób: nasączam wacik wodą i olejkiem i przemywam, potem znowu zmywam wodą, a potem wacik nasączam tonikiem aloesowym i olejem. Już w mniejszej ilości. Ładnie się wchłania i jest okej i ładnie pachnie
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 20:51   #1380
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Po zmyciu olejów większość z nas ma lekko napiętą i suchą skórę i bez kremu się" nie da"...i być może stąd masz to przesuszenie. A próbowałaś innych olejów?
poki co jeszcze rycyny + oliwa z oliwek. To byl moj poczatek, zeby za duzo nie wydawac ale oliwa jest zbyt tlusta i ciezka. No i ten zapach...

dzis robilam nowa mieszanke, dalam mniej rycyny, przewaza olej ze slodkich migdalow. Zobaczymy jak bedzie. Ale dobrze wiedziec, ze to uczucie sciagania jest normalne

Dzieki!!!
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.