Nagle problem z cera.22 lata , Co robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-03, 18:26   #1
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227

Nagle problem z cera.22 lata , Co robic?


Mam 22 lata i od roku mam problemy z cera..Zawsze mialam wzorowa cere ,nie mialam wyprysków..krost itd co najwyzej wagry sporadycznie i bardzo rzadko. Nagle rok temu dostalam okropnych gul na brodzie ,musialam brac doustnie antybiotyki i od tego czasu ciagle prawie mam jaka zapalna wypukla widoczna grudke...teraz na okres wyszlo nawet 3 maskara jakas.. ... ...Najgorsze ze po takich duzych zmianach zostaja dluugo przebarwienia...a moja cera rzadko wygalda dobrze bo nawwet jedna taka zmiana zle wplywa na wyglad skory, bo ciagle jest jakas neispodzianka...kolo ust/na brodzie..juz nie mam sily.Nie jest to tradzik ale natretne zmiany zapalne na skorze.ciagle musze bcy umalowana zle sie czuje , i ciezko mi zrozumeic dlaczego w wieku 22 lat pojawil sie taki problem.. na brodzie mam ogrom przebarwien..ciagle wierze ze ta zmiana bd ostatnia a zaraz wychiodzi cos nastepnego..
Nie wiem co zrobic?? ciezko mi pzrejsc na radykalna diete , bo mieszkam z rodzicami i oni robia zywnosciowe zakupy i obiady a jetsem studentka i nei stac mnie na kupowanie jedzenia..bralam syntetyczne witaminy z gruby B..cynk...olej z wiesiolka wapno..itd ..I juz mam dosc tej chemii co malo co daje..Zastanawiam sie teraz nad piciem siemienia lnianego i oleju z czarnuszki.Regularnie prze 3 miesiace..a dodam ze zawsze jadlam duzo slodyczy, duzo slodzilam...od kilku dni nie slodze...co Wam pomoglo na skore?Juz mam dosc tych zmian brzydkich dlugo sie gojacych i zostawiajaccyh slad na jeszcze dluzej.Mam nadzieje ze jest jakis czas skora wroci do normy..Pomozcie mi , bo jestem juz u kresu wytrzymalosci nerwowej.Co poteguje w luszczyce ktora od lat dizecinstwa jest dla mnie rzadkoscia.Jakies picie oleju Wam pomogloo , moze odstawienie slodyczy nie wiem..Bo juz mam dosyc!! stosuje kosmetyki , kremy i nic..a nowa grudka znow zaskakuje.Naprawde licze na Wasza pomoc! od roku probuje sobie pomoc kosmetykami, sumplemetami ...i nic..
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 18:54   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nagle problem z cera.22 lata , Co robic?

ginekolog-endokrynolog- hormony zbadać, sprawdzić czy nie masz cyst na jajnikach (usg)
alergolog- wykluczyć alergię pokarmową. Wypryski na brodzie iw okolicy ust to może być alergia na laktozę albo soję (lecytyna sojowa jest w wielu produktach), alergia na gluten.
Nie panikować. Zrobić badania zanim zaczniesz stosować na ślepo domowe sposoby.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.