PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-27, 12:58   #91
basia1981
Raczkowanie
 
Avatar basia1981
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 95
GG do basia1981
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Witam!
Szukam informacji i może podpowiecie mi co nieco. Otórz mój 55 letni tata ma zaawansowaną miażdżycę. Próbujemy z tym walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Do diety chciałabym wprowadzić oliwe nie wiem jaką kupić, kupiłąbym nawet z wyższej półki. Poradźcie.
Z góry dziękuję!
basia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 14:04   #92
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Czy to możliwe, że ogólny cholesterol mam za wysoki, ale ten "zły" jest w normie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 17:20   #93
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Witam!
Szukam informacji i może podpowiecie mi co nieco. Otórz mój 55 letni tata ma zaawansowaną miażdżycę. Próbujemy z tym walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Do diety chciałabym wprowadzić oliwe nie wiem jaką kupić, kupiłąbym nawet z wyższej półki. Poradźcie.
Z góry dziękuję!
czy tata ma nadwage, zwlaszcza brzuszna? miazdzyca jest stanem zapalnym organizmu wynikajacym z oksydaycjnego stresu

powiazanie cholesterol vs miazdzyca wzielo sie z pewnych badan z poczatku zeszlego wieku oraz z lat 50, w jednym karmiono kroliki cholesterolem i zaobserwowano wzrost miazdzycy...co jest co najmniej dziwne gdy wezmiemy pod uwage, ze kroliki to roslinozercy i cholesterol nigdy nie powinien byc czescia ich diety...drugie badanie odnosilo sie do epidemiologicznych obserwacji, w ktorym mylnie zalozone ze korelacja oznacza przyczyne
kiedys pisalam ogolnie na temat cholesterolu http://www.tlustezycie.pl/2012/07/ch...-dobry-zy.html

Generalnei w przypadku chorob serca z chronicznym stanem zapalnym minimalizacja spozywania Omega6 wydaje sie kluczowa, wlasnie aby uniknac stresu oksydacyjnego. Jednoczesnie zaleca sie zwiekszenie antyzapalnych Omega3. Ponadto optymalizacja pwewnych skladnikow odzywczych jak wit D czy K2, magnez, cholina, jod, selen jest jak najbardziej wskazana. No i redukcja poziomu utylizacji glukozy, przez zmniejszenie ilosci wegli w diecie. Powiazanie metabolizmu weglowodanow z miazdzyca jest ogromne, polecam badanie “Metabolic fuel utilization and subclinical atherosclerosis in overweight/obese subjects.”
Standardowo zaleca sie ograniczenie do 30% kalorii z diety na rzecz weglowodanow. Rezulatty sa ogromne http://pmid.us/22941424

No i ograniczenie kaloryczne wydaje sie byc duzym czynnikiem pomagajacym w walce z ta choroba http://toxsci.oxfordjournals.org/con..._1/49.full.pdf
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 17:07   #94
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Witajcie!

Dzisiaj robiłam badania krwi i moje wyniki to 239 cholesterolu całkowitego [norma to 200] i 133 LDL [norma to 130]. Dodam, że mam dopiero 22 lata i mam nadwagę i początki problemów z żyłami.
W przyszłym tygodniu idę skonsultować wszystko z lekarzem, gdyż zaszła obawa, że nie będę mogła brać antykoncepcji, jednak pozostałe wyniki mam w normie.
Jednak postanowiłam wziąć się za siebie i wprowadzić do diety rzeczy bardziej przyjazne organizmowi i poziomowi cholesterolu
Troszeczkę poczytałam i mój plan to:
1. Zielona herbata
2. Owsianka + szklanka mleka sojowego dziennie
3. Szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
4. Jabłka
5. Oczywiście więcej ryb, warzyw i dobrych olejów w diecie
6. Ruch fizyczny - codziennie ćwiczenia
7. Rezygnacja z kawy zwykłej na rzecz zbożowej, o wyższej zawartości magnezu
To taki wstępny plan i rzeczy, które moga pomóc zredukowac cholesterol.
Jesli macie jakieś naturalne sposoby z chęcia poczytam, bo po leki nie chcę sięgać
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 11:38   #95
basia1981
Raczkowanie
 
Avatar basia1981
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 95
GG do basia1981
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Dzięuję Klora!
Dużo informacji konkretnych mi przekazałaś. Teraz muszę usiąść i dokłanie przeanalizować
Tata nie ma nadwagi, chociaż jeśli łapie dodatkowe kilogramy to właśnie w okolice brzucha. Ma 58 lat ale z miażdżycą zmaga się już od dość dawna. Kiedyś były problemy z nogami, przeszły. Wrócił niezdrowy tryb życia - papierosy, alkohol. 5 lat temu wykonano u taty operację by-bass naczyń wieńcowych (niepokoiło nas bardzo wysokie ciśnienie, w konsekwncji badań znalezono niebezpieczny skrzep i wykoanano operację).
Od kilku lat tata narzekał na problemy z widzeniem. Okolista (niejeden) zarzekał się, że wszystko jest ok. Wnastępstwie bardzo silnych buli zlokalizowanych za okiem tata trafił do szpitala. Okazało się, że ma jaskrę i zaćmę - w kilka tygodni stracił niemal widzenie w tym oku - operacja zaćmy poprawiła widzenie, jednak miażdżyca naczyń min. w oku powoduje omueranie narządu. Tata widzi coraz gorzej, powieka zaczyna mu opadać. Przy okazji zbadano drożność tętnic szyjnyć - zatkane - zoperowano.
Lekarz naczyniowiec przy każdej wizycie mówi, że straszna miażdżyca. Tata dba o siebie. Jednak nie wiem czy zdrowy tryb życia już teraz wystarczy. Jego skóra jest szara, taka bez życia, chodzi smutny , osowiały.
Jak mogę mu pomóc. Jak oczyścić naczynia, krew choć w niewielkim stopniu. Boję się najgorszego a w tym kierunku to wszystko idzie.
Czy są jakieś zabiegi, które mogłyby pomóc (słyszałam o chelatacji - ale nie jest to do końca sprawdzona metoda), czego się chwytać, uzdrowiska, jakieś rośliny, nowe metody?
Z góry dziękuję
Będę teraz analizować post Klory!
Pozdrawiam cieplutko!
basia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 19:45   #96
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Cytat:
Napisane przez basia1981 Pokaż wiadomość
Dzięuję Klora!
Dużo informacji konkretnych mi przekazałaś. Teraz muszę usiąść i dokłanie przeanalizować
Tata nie ma nadwagi, chociaż jeśli łapie dodatkowe kilogramy to właśnie w okolice brzucha. Ma 58 lat ale z miażdżycą zmaga się już od dość dawna. Kiedyś były problemy z nogami, przeszły. Wrócił niezdrowy tryb życia - papierosy, alkohol. 5 lat temu wykonano u taty operację by-bass naczyń wieńcowych (niepokoiło nas bardzo wysokie ciśnienie, w konsekwncji badań znalezono niebezpieczny skrzep i wykoanano operację).
Od kilku lat tata narzekał na problemy z widzeniem. Okolista (niejeden) zarzekał się, że wszystko jest ok. Wnastępstwie bardzo silnych buli zlokalizowanych za okiem tata trafił do szpitala. Okazało się, że ma jaskrę i zaćmę - w kilka tygodni stracił niemal widzenie w tym oku - operacja zaćmy poprawiła widzenie, jednak miażdżyca naczyń min. w oku powoduje omueranie narządu. Tata widzi coraz gorzej, powieka zaczyna mu opadać. Przy okazji zbadano drożność tętnic szyjnyć - zatkane - zoperowano.
Lekarz naczyniowiec przy każdej wizycie mówi, że straszna miażdżyca. Tata dba o siebie. Jednak nie wiem czy zdrowy tryb życia już teraz wystarczy. Jego skóra jest szara, taka bez życia, chodzi smutny , osowiały.
Jak mogę mu pomóc. Jak oczyścić naczynia, krew choć w niewielkim stopniu. Boję się najgorszego a w tym kierunku to wszystko idzie.
Czy są jakieś zabiegi, które mogłyby pomóc (słyszałam o chelatacji - ale nie jest to do końca sprawdzona metoda), czego się chwytać, uzdrowiska, jakieś rośliny, nowe metody?
Z góry dziękuję
Będę teraz analizować post Klory!
Pozdrawiam cieplutko!
Tak na szybko: mysle ze jaskra jest mocno zwiazana z cisnieniem...byc moze w ta strone warto by isc. Ale posprawdzam jeszcz epare kwestii bo niestety choroby naczyniowe nie sa moim obszarem zainteresowam az w takim stopniu.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 22:00   #97
xywa
Przyczajenie
 
Avatar xywa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 4
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Jeśli ktoś ma za wysoki cholesterol, polecam codzienne picie świeżo wyciśniętego soku z 2-3 czerwonych grejpfrutów. Praktycznie po miesiącu są już niezłe efekty! Powodzenia
__________________
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli"
Honda CBF 600S
Turystyka Motocyklowa
www.drogoweloty.pl

xywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 01:25   #98
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Cytat:
Napisane przez xywa Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma za wysoki cholesterol, polecam codzienne picie świeżo wyciśniętego soku z 2-3 czerwonych grejpfrutów. Praktycznie po miesiącu są już niezłe efekty! Powodzenia
Bardzo dziękuję za radę!!! Mój Tato miał problemy z miażdżycą i pamiętam, że grejfruty były mu bardzo polecane. Teraz ja je mam i szukam nowych pomysłów na zdrowe nawyki żywieniowe, także od jutra włączę grejfruty do swojej diety!

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez bobo_gumi Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!Niestety problem wysokiego cholesterolu to i problem moj a raczej mojego meza .Bylismy u lekarza i przepisal Liphantyl. Dodatkowo wybralismy sie do dietetyka i przepisal diete niskotluszczowa i niskocholesterolowa.idea to jesc male posilki co 3-4 godziny (wazna sa stale godziny ), ostatni posilek o 19.ponadto duzo warzyw, owocow niekoniecznie duzo, rozsadnie . zero smazenia , tluszcz tylko w postaci oleju rzepakowego i to lyzka dziennie.Trzeba zrezygnowac z sera zoltego, topionego, tlustych wedlin.Jedyne formy to pieczenie duszenie, grilowanie.Do tego ruch i nie podjadanie pomiedzy posilkami.jak na razie dieta trwa tydzien.kolejna wizyta za dwa miesiace i zobaczymy czy to cos dalo.Przerazja mnie takie wyniki, wiec staramy sie cos z tym zrobic.Musze powiedziec ze jeszcze abrdziej przeraza mnie faskt , ze lekarze nie chca dawac skierowan do specjalistow(dietetyk) i na badania krwi.No paranoja.trzymajcie sie.
Robienie badań krwi co miesiąc może po prostu nie jest jeszcze konieczne. Dwa tygodnie diety to dopiero początek. Trzymajcie sie nowego jadłospisu i efekty będą po 3 miesiacach, a po pól roku będzie wiadomo, że nowe propozycje żywieniowe udało się Wam wdrożyć i stały się nawykiem. Wtedy będzie prawdziwy sukces

---------- Dopisano o 01:25 ---------- Poprzedni post napisano o 01:19 ----------

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Ja mam 270, jestem wegetarianka - pracuje, mam troche ruchu w pracy, nie obzeram sie , nie jem duzo slodyczy, czuje sie dobrze

nie wiem moze to ok, moze kazdy organizm jest inny i nie da się go zlapac w "widelki"
Moj tato i siostra maja takze wysoki cholesterol, z tym, ze ja mam cukier ok - na czczo zwykle 70-75
U mnie jest identycznie, całe życie jem warzywa i owoce, mięsa po prostu nie lubię i unikam, fast foody to może jadłam raz na pół roku... Żyję intensywnie, ruszam się naprawdę dużo. I wystarczyło parę miesięcy zaniedbania się (przy czym to nie były jakieś żywieniowe koszmary!), i cholesterol skoczył.

Kwestia genów. W mojej rodzinie ojciec i dziadek mieli to samo, lekarz powiedział wprost, że mam to po nich. I z takim obciążeniem genetycznym trzeba zabrać się za siebie na 1000%. Nie można sobie pozwalać na to, co jedzą normalni ludzie, dieta niskocholesterolowa to konieczność.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 15:19   #99
kaskakhel
Przyczajenie
 
Avatar kaskakhel
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czy to możliwe, że ogólny cholesterol mam za wysoki, ale ten "zły" jest w normie?
Teoretycznie jest to możliwe. Ale jak to w praktyce wygląda? najlepiej zagadać do lekarza
Jak potrzebujesz trochę więcej informacji o cholesterolu zajrzyj na przykład tu.
kaskakhel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:23   #100
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

Cytat:
Napisane przez xywa Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma za wysoki cholesterol, polecam codzienne picie świeżo wyciśniętego soku z 2-3 czerwonych grejpfrutów. Praktycznie po miesiącu są już niezłe efekty! Powodzenia
Taa...Powodzenia... Po dwóch dniach miałam dosyć...Czy były efekty,nie wiem.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 18:17   #101
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

2-3 codziennie to za dużo. kto to wytrzyma?
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-18, 09:28   #102
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: PROBLEM Z CHOLESTEROLEM! ratunku!

W walce z cholesterolem bardzo pomocne są grejpfruty. Ten owoc jest bardzo korzystny dla serca, bo zawiera składniki aktywne powodujące obniżenie poziomu cholesterolu we krwi mogące powodować nawet oczyszczenie tętnic z już istniejących złogów.

Codziennie warto zjeść 2 owoce. Pektyny w nich zawarte mogą spowodować obniżenie cholesterolu o 19% a także poprawić wskaźnik "dobrej frakcji" HDL. Należy je jeść (jeśli to możliwe) wraz z przegrodami między cząstkami (lecznicze pektyny znajdują się w ściankach komórek grejpfruta) dlatego trzeba rzuć całe fragmenty owocu, a nie jedynie wyssać sok . W soku nie ma pektyn i nie pomoże on w obniżeniu cholesterolu.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-18 09:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.