Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 09:12   #661
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ja bardzo proszę o analizę podkładu Skin Ilusion Clarinsa

Active Ingredient: Titanium Dioxide 1.89%; Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Alcohol, HDI/Trimethyloyl Hexyllactone Crosspolymer, PEG/PPG-20/15 Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Silica, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Fragrance, Glycerin, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Disodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Methylpropanediol, Mica, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Urea, Sorbic Acid, Hydrated Silica, Asaparagopsis Armata Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Algin, Acacia Senegal Gum, Opal Powder, Carbomer May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 12:05   #662
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Superdrug Extracts Conditioner Coconut & Almond

Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Cocos Nucifera Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Benzophenone-3, Butylene Glycol, Parfum, Hexyl Cinnamal, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid,

bardzo prosze o analize
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:05   #663
Magdalena512
Raczkowanie
 
Avatar Magdalena512
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraina Deszczowców w DE
Wiadomości: 231
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę
Rugard, krem witaminowy, stoi na półkach u znajomych Niemek. Czy rzeczywiście walczy ze zmarszczkami i czy nie ma zbyt wielu zapychaczy?

Aqua, Decyl Oleate, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate, Sorbitane Sesquioleate, Parafinum Liquidum, Cera Microcristallina, Glycine Soja Oil, Cera Alba, Desamidocollagen, Aluminium Stearate, Tocopheryl Acetate, Persea Gratissima Oil, Pyridoxine Tripalmitate, Parfum, Panthenol, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, Butylparaben, BHT, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Magnesium Sulfate, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Citric Acid
__________________

Magdalena512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 22:28   #664
Fru Mannelig
Ekshuldra
 
Avatar Fru Mannelig
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 62
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej, mogę prosić o pomoc? Waham się między trzema kremami nawilżającymi i kompletnie nie wiem, który wybrać. Próbowałam rozszyfrować je sama, ale okazało się to trudniejsze, niż przypuszczałam. Szukam kremu nawilżającego, a jednocześnie lekkiego, który będzie szybko się wchłaniał. W jednym ze składów zobaczyłam alkohol denat., czy to go całkowicie wyklucza? Miałam jeden taki krem, z tym, że alkohol denat. był wyżej w składzie - bardzo mnie wysuszył.
Oto składy:
krem nr 1, Oceanic, AA Technologia Wieku Ultra Nawilżanie Krem intensywnie nawilżający 24h UVA/UVB: Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Coco-Caprylate/Caprate, Isodecyl Neopentanoate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Palmitic Acid, Arachidyl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Durvillea Antartica Extract, Panthenol, Ceramide NP, Borago Officinalis Seed Oil, Squalane, Cholesterol, Inulin Lauryl Carbamate, Allantoin, Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Trideceth-6, Glyceryl Behenate, Hydrogenated Palm Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

krem nr 2, Kolastyna, Energy Touch, Lekki krem nawilżający na dzień i noc dla cery normalnej `Fala nawilżenia`: aqua, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, c14-22 alcohols, c12-20 alkyl glucoside, STEARYL DIMETHICONE, PANTHENOL, LECITHIN, UREA, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT, SOLUBLE COLLAGEN, GLYCOGEN, HYDROLYZED ELASTIN, GLUCOSE, FRUCTOSE, TREHALOSE, ALGIN, SERINE, MALTOSE, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, TOCOPHERYL ACETATE, ALCOHOL DENAT. , SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, GLYCERYL POLYACRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, PEG-8, polyacrylate crosspolymer-6, OCTADECANE, decylene glycol, T-BUTYL ALCOHOL, SODIUM CHLORIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM SUCCINATE, ASCORBYL PALMITATE, TETRASODIUM EDTA, DISODIUM ADENOSINE PHOSPHATE, POTASSIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SORBIC ACID, PHENOXYETHANOL, limonene, hexyl cinnamal, CITRONELLOL

krem nr 3, Kolastyna, Energy Touch, Bogaty krem nawilżający na dzień i na noc `Siła odżywienia`: aqua, PARAFFINUM LIQUIDUM, GLYCERIN, CETYL PALMITATE, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, ARGANIA SPINOSA OIL, CETEARYL GLUCOSIDE, LECITHIN, PANTHENOL, SOLUBLE COLLAGEN, GLYCOGEN, HYDROLYZED ELASTIN, TREHALOSE, UREA, ALGIN, SERINE, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-8, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, GLYCERYL POLYACRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, decylene glycol, ASCORBYL PALMITATE, DISODIUM SUCCINATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TETRASODIUM EDTA, DISODIUM PHOSPHATE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID, limonene, hexyl cinnamal, CITRONELLOL

mam cerę mieszaną, przyszedł mi do głowy jeszcze ten, Oceanic, AA Technologia Wieku Cera Mieszana Krem matująco-nawilżający 24h UVA/UVB: Aqua, Propylene Glycol, Tridecyl Salicylate, Betaine, Cetyl Ricinoleate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Triethylhexanoin, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Isodecyl Neopentanoate, Nylon-12, Octocrylene, Ceramide NP, Panthenol, Borago Officinalis Seed Oil, Squalane, Zinc Gluconate, Niacinamide, Azelaic Acid, Yeast Ferment Extract, Biotin, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Arginine, Paraffinum Liquidum, Ammonium Glycyrrhizate, Caffeine, Cholesterol, Allantoin, Glyceryl Behenate, Trideceth-6, Hydrogenated Palm Oil, Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Parfum.

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Fru Mannelig
Czas edycji: 2015-03-26 o 22:50
Fru Mannelig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 08:31   #665
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja bardzo proszę o analizę podkładu Skin Ilusion Clarinsa

Active Ingredient: Titanium Dioxide 1.89%; Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Alcohol, HDI/Trimethyloyl Hexyllactone Crosspolymer, PEG/PPG-20/15 Dimethicone, Nylon-12, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Silica, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Fragrance, Glycerin, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Disodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Methylpropanediol, Mica, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Urea, Sorbic Acid, Hydrated Silica, Asaparagopsis Armata Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Lapsana Communis Flower/Leaf/Stem Extract, Algin, Acacia Senegal Gum, Opal Powder, Carbomer May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides
Nie najgorzej to wygląda, całkiem, całkiem

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Superdrug Extracts Conditioner Coconut & Almond

Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Cocos Nucifera Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Benzophenone-3, Butylene Glycol, Parfum, Hexyl Cinnamal, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide, Lactic Acid,

bardzo prosze o analize
Wygląda przyzwoicie, powinna się sprawdzić w częstym stosowaniu, raczej do włosów śrendniowymagających w stronę zdrowych, emolientowa.

Cytat:
Napisane przez Magdalena512 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę
Rugard, krem witaminowy, stoi na półkach u znajomych Niemek. Czy rzeczywiście walczy ze zmarszczkami i czy nie ma zbyt wielu zapychaczy?

Aqua, Decyl Oleate, Petrolatum, Dicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate, Sorbitane Sesquioleate, Parafinum Liquidum, Cera Microcristallina, Glycine Soja Oil, Cera Alba, Desamidocollagen, Aluminium Stearate, Tocopheryl Acetate, Persea Gratissima Oil, Pyridoxine Tripalmitate, Parfum, Panthenol, Phenoxyethanol, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Propylene Glycol, Butylparaben, BHT, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Magnesium Sulfate, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Citric Acid
Kiepski, tani skład, sama parafina i pochodne, prawie nic pielęgnującego, więcej konserwantów, niż substancji aktywnych. Walką ze zmarszczkami bym jego działania nie nazwała, to raczej zasłona dymna Nazwali krem witaminowym, ale te witaminy utonęły w parafinie i syntetycznym wosku, każdy inny krem zawiera te witaminy, w dodatku zastosowano tańsze i gorzej przyswajalne formy.

Cytat:
Napisane przez Fru Mannelig Pokaż wiadomość
Hej, mogę prosić o pomoc? Waham się między trzema kremami nawilżającymi i kompletnie nie wiem, który wybrać. Próbowałam rozszyfrować je sama, ale okazało się to trudniejsze, niż przypuszczałam. Szukam kremu nawilżającego, a jednocześnie lekkiego, który będzie szybko się wchłaniał. W jednym ze składów zobaczyłam alkohol denat., czy to go całkowicie wyklucza? Miałam jeden taki krem, z tym, że alkohol denat. był wyżej w składzie - bardzo mnie wysuszył.
Oto składy:
krem nr 1, Oceanic, AA Technologia Wieku Ultra Nawilżanie Krem intensywnie nawilżający 24h UVA/UVB: Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Coco-Caprylate/Caprate, Isodecyl Neopentanoate, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Palmitic Acid, Arachidyl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Durvillea Antartica Extract, Panthenol, Ceramide NP, Borago Officinalis Seed Oil, Squalane, Cholesterol, Inulin Lauryl Carbamate, Allantoin, Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Trideceth-6, Glyceryl Behenate, Hydrogenated Palm Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

krem nr 2, Kolastyna, Energy Touch, Lekki krem nawilżający na dzień i noc dla cery normalnej `Fala nawilżenia`: aqua, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, c14-22 alcohols, c12-20 alkyl glucoside, STEARYL DIMETHICONE, PANTHENOL, LECITHIN, UREA, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT, SOLUBLE COLLAGEN, GLYCOGEN, HYDROLYZED ELASTIN, GLUCOSE, FRUCTOSE, TREHALOSE, ALGIN, SERINE, MALTOSE, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, TOCOPHERYL ACETATE, ALCOHOL DENAT. , SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, GLYCERYL POLYACRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, PEG-8, polyacrylate crosspolymer-6, OCTADECANE, decylene glycol, T-BUTYL ALCOHOL, SODIUM CHLORIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM SUCCINATE, ASCORBYL PALMITATE, TETRASODIUM EDTA, DISODIUM ADENOSINE PHOSPHATE, POTASSIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SORBIC ACID, PHENOXYETHANOL, limonene, hexyl cinnamal, CITRONELLOL

krem nr 3, Kolastyna, Energy Touch, Bogaty krem nawilżający na dzień i na noc `Siła odżywienia`: aqua, PARAFFINUM LIQUIDUM, GLYCERIN, CETYL PALMITATE, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, ARGANIA SPINOSA OIL, CETEARYL GLUCOSIDE, LECITHIN, PANTHENOL, SOLUBLE COLLAGEN, GLYCOGEN, HYDROLYZED ELASTIN, TREHALOSE, UREA, ALGIN, SERINE, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-8, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, GLYCERYL POLYACRYLATE, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, decylene glycol, ASCORBYL PALMITATE, DISODIUM SUCCINATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TETRASODIUM EDTA, DISODIUM PHOSPHATE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID, limonene, hexyl cinnamal, CITRONELLOL

mam cerę mieszaną, przyszedł mi do głowy jeszcze ten, Oceanic, AA Technologia Wieku Cera Mieszana Krem matująco-nawilżający 24h UVA/UVB: Aqua, Propylene Glycol, Tridecyl Salicylate, Betaine, Cetyl Ricinoleate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Triethylhexanoin, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylyl Methicone, Cetearyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Isodecyl Neopentanoate, Nylon-12, Octocrylene, Ceramide NP, Panthenol, Borago Officinalis Seed Oil, Squalane, Zinc Gluconate, Niacinamide, Azelaic Acid, Yeast Ferment Extract, Biotin, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Arginine, Paraffinum Liquidum, Ammonium Glycyrrhizate, Caffeine, Cholesterol, Allantoin, Glyceryl Behenate, Trideceth-6, Hydrogenated Palm Oil, Acrylamide/Sodium Acrylate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Parfum.

Z góry dziękuję za pomoc!
Jeśli już, to wybrałabym Kolastynę, ten lekki, cala reszta do kitu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 08:40   #666
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuje Korah!!! Na Ciebie zawsze można liczyć
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-27, 13:03   #667
Fru Mannelig
Ekshuldra
 
Avatar Fru Mannelig
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 62
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah, bardzo dziękuję!
Fru Mannelig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 08:59   #668
anikaes
Raczkowanie
 
Avatar anikaes
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Zastanawiam się nad kupnem kremu- La Roche Possay Kerium DS, kojący do skóry łojotokowej. Przede wszystkim boję się zapchania bo niestety mam duże tendencje do powstawania zmian trądzikowych.

Skład:

aqua / water, isononyl isononanoate, glycerin, dimethicone, ammonium polyacryldimethyltauramid e / ammonium, polyacryloyldimethyl taurate, myristyl myristate, stearic acid, potassium cetyl phosphate, zinc pca, glyceryl stearate se, sodium hydroxide, palmitic acid, disodium edta, capryloyl glycine, vitreoscilla ferment, citric acid, xanthan gum, acrylates copolymer, sodium benzoate, phenoxyethanol, piroctone olamine, parfum / fragrance.
anikaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 08:22   #669
Purpur
Przyczajenie
 
Avatar Purpur
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Myślę, że ryzyko "zapchania" jest niewielkie - jedynym typowo tłustym emolientem jest Myristyl Miristate, ale zakładam, że w recepturze nie ma go więcej niż 0,5% (ma działanie konsystencjotwórcze). Najwięcej jest emolientów suchych (Isononyl Isononanoate oraz Dimethicone). Powinny zminimalizować tłustość i tendencje do zapychania mirystynianu.
Purpur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 15:02   #670
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Chciałam prosić o analizę składu kremu:

aqua, glycerin, ispropyl palmitate, perfluoropolymethylisopro pyl ether, cetearyl alcohol, polysorbate 60, mineral oil, tephrosia purpurea seed extract, butylene glycol, stearic acid, caprylic/capric trigliceride, cyclomethicone, glyceryl stearate, canola oil, pvp/eicosene copolymer, allantoin, hydroxyproypl starch phosphate, phenoxyethanol, propylparaben, butylparaben, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl pamitate, citric acid

Działa niczym lek na podrażnienia, ale nie wiem czy nie będzie szkodził.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 09:07   #671
anikaes
Raczkowanie
 
Avatar anikaes
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dzięki Purpur!
anikaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 12:40   #672
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

bardzo proszę o analizę składu
krem pod oczy clinique all about eyes rich
http://zolzanna.blogspot.com/2014/09...d-oczy-na.html
i krem shiseido benefiance concentrated anti wrinkle eye
http://agawkrainieczarow.blogspot.co...ed-anti_9.html
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 06:20   #673
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Przekierowana z watku zbiorczego o filtrach , szukam kremu z filtrem do ciała spf 25-30 w pojemniczku do 100 ml (bagaż..) i widzialam u kolezanki filtr z Oriflame, spf 25. Fajny bo malutki, 50 ml, ale rzuci ktoś okiem na skład, czy jest fotostabilny?

Składniki

AQUA, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, GLYCERIN, MYRISTYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, SUCROSE STEARATE, CANOLA OIL, DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, SORBITOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CITRIC ACID, POTASSIUM PCA, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM PCA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, UBIQUINONE
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 22:56   #674
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Przekierowana z watku zbiorczego o filtrach , szukam kremu z filtrem do ciała spf 25-30 w pojemniczku do 100 ml (bagaż..) i widzialam u kolezanki filtr z Oriflame, spf 25. Fajny bo malutki, 50 ml, ale rzuci ktoś okiem na skład, czy jest fotostabilny?

Składniki

AQUA, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, GLYCERIN, MYRISTYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, SUCROSE STEARATE, CANOLA OIL, DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, SORBITOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CITRIC ACID, POTASSIUM PCA, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL GLUCOSIDE, SODIUM BENZOATE, SODIUM PCA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, UBIQUINONE
jest
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 06:32   #675
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
jest
SUper! Dziekuję bardzo )
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 19:29   #676
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

pozwolicie że subskrybuję
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 20:07   #677
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy mogłybyście spojrzeć na te składy? Te kosmetyki są określane jako naturalne, do tego są dość tanie, dlatego byłyby dobrą alternatywą dla droższych produktów Do tej pory używałam Lavery, Logony, Alvy, itd... Z góry dziękuję za opinię.

Benecos - kredka do oczu (kolor niebieski ciemny)
INCI:
HYDROGENATED JOJOBA OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MICA, LIMNANTHES ALBA SEED OIL, HYDROGENATED COTTONSEED OIL, MANGIFERA INDICA SEED OIL, CANDELILLA CERA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, COPERNICIA CERIFERA CERA, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CI 77891, CI 77499, CI 77288, CI 77491, CI 77510
*składniki pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych


Benecos - puder w kompakcie
INCI:
TALC, MICA, KAOLIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, MAGNESIUM STEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, P-ANISIC ACID*, TOCOPHEROL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, [+/- (MAY CONTAIN) CI 77891, CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77007, CI 75470]
* aus kontrolliert biologischem Anbau
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 20:14   #678
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witajcie. Jestem na kuracji izo i potrzebuję kremu nawilżającego na dzień i na noc.Chciałbym, aby kremy ukajały moją wysuszoną i zaczerwienioną cerę. Co myślicie o Hydrabio Legere na dzień pod filtr (jestem chłopakiem jak coś)?

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CYCLOMETHICONE, DICAPRYLYL ETHER, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE,
POLYETHYLENE, SODIUM LACTATE, ARACHIDYL ALCOHOL, NIACINAMIDE,
MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT
EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BEHENYL ALCOHOL,
CETYL PALMITATE, PENTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE,
HEXYLDECANOL, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE
CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC
TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN,
FRAGRANCE (PARFUM). [BI 534V3]

A na noc chciałbym coś cięższego, mocniej nawilżającego, ale też żeby nie był tłuściochem i nie szkodził cerze. Co powiecie o np. Iwostinie Purritin Rehydrin?

Skład (INCI): Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, Iwonicz Brine Solution, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

A może znacie jakiś lepsze kremiki?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 16:39   #679
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dzień dobry
Mam prośbę o ocenę składu kanaryjskiego kremu do twarzy. Dostałam w prezencie prosto z Teneryfy To jakiś ich tamtejszy specyfik, bez patrzenia stwierdziłam, że pewnie do bani, ale przeczytałam skład i na moje laickie oko może być ciekawy. Doradzicie?

Tabaiba Facial Cream Aloe Vera + Snail Slime Solar Protection Factor 15
INCI: aqua, helix aspersa extract, C12-20 acid peg-8 ester, cetearyl octanoate, aloe barbadensis, decyl oleate, octyl dodecanol, propylene glycol glyceryl stearate, glyceryn, caprylic/capric triglyceride lanolin, octyl methoxycinnamate, benzophenone-3, ceratonia sliqua, carbomer, dimethicone, triethanolamine cetyl phosphate, parfum, imidazolidinyl ureamethyl paraben, propyl parabel, bht, glycosaminoglycans ascorbyl palmiate, tocopheryl acetate, retinyl palmiate, linalcool, citronellol, butylphenyl methylopropional.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 16:57   #680
beacik2
Raczkowanie
 
Avatar beacik2
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 146
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam i pozdrawiam wszystkie Wizażanki. /to pierwszy mój wpis na forum/.
Zauważyłam, że w odżywkach do włosów b/s jest na 2 miejscu alkohol. Proszę o odpowiedź czy to konieczne, pogodzić się z tym i używać ? Czy są dostępne bez alkoholu ? A jeśli tak to jakie ?
Posiadaczka suchych włosów.

( proszę mnie nie ochrzaniać jeśli już o tym było, nie znalazłam)
beacik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 18:46   #681
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

http://www.urodaiwlosy.pl/2013/09/al...-nie-taki.html
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 22:24   #682
beacik2
Raczkowanie
 
Avatar beacik2
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 146
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję Olka.
beacik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:29   #683
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem na kuracji izo i potrzebuję kremu nawilżającego na dzień i na noc.Chciałbym, aby kremy ukajały moją wysuszoną i zaczerwienioną cerę. Co myślicie o Hydrabio Legere na dzień pod filtr (jestem chłopakiem jak coś)

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CYCLOMETHICONE, DICAPRYLYL ETHER, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE,
POLYETHYLENE, SODIUM LACTATE, ARACHIDYL ALCOHOL, NIACINAMIDE,
MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES,
LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT
EXTRACT, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BEHENYL ALCOHOL,
CETYL PALMITATE, PENTYLENE GLYCOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE,
HEXYLDECANOL, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE
CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC
TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN,
FRAGRANCE (PARFUM). [BI 534V3]

A na noc chciałbym coś cięższego, mocniej nawilżającego, ale też żeby nie był tłuściochem i nie szkodził cerze. Co powiecie o np. Iwostinie Purritin Rehydrin?

Skład (INCI): Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, Iwonicz Brine Solution, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.

A może znacie jakiś lepsze kremiki?
http://kosmostolog.blogspot.com/sear...awil%C5%BCanie
na dzień hydraphase intensew legere dla mnie jest super, lekki, i nawilza a tez stosuje kwasy i retinol
na noc lubie cos mocnegp np. nutritic rich
a regeneracyjnie zawsze mam Cicalfate Avene zaczerwienienie i pieczenie i suchość znika po jednej aplikacji (na noc bo tłuścioch to jest)
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 15:40   #684
marchpanee
Przyczajenie
 
Avatar marchpanee
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mary Kay - Nawilżająca emulsja Botanical Effects dla skóry wrażliwej normalnej i suchej.

Skład: Aqua, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, caprylic/capric trigliceride, butylene glycol, helianthus annus seed oil, glyceryl stearate, petrolatum, isostearyl alcohol, stearic acid, betaine, peg-100 stearate, dimethicone, butyrospermum parkll butter, cetyl alcohol, linum ustitatissimum seed extract, momordica grosvenorii fruit extract, silybum marianum fruit extract, hydrolyzed algin, tocopherol, tocopheryl acetate, propylene glycol, stearyl alcohol, carbomer, triethanolamine, disodium edta, xanthan gum, sodium benzoate, potassium benzoate, potassium sorbate, citric acid, methylparaben, phenoxyethanol, dmdm hydantoin.
marchpanee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 17:03   #685
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o rozszyfrowanie składu serum ( dość drogiego stąd moje pytanie czy warto za to zapłacić)
Serum na działać kojąco i anti -age ( według producenta)
Składniki

WATER, HYDROGENATED POLYISOBUTENE(AND) ANEMARRHENA, ASPHODELOIDES ROOT EXTRACT, GLYCERIN , BUTYLENE GLYCOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), NIACINAMIDE, CETYL ETHYLHEXANOATE , 1,2-HEXANEDIOL, GLYCERYL STEARATE, BETAINE, POLYSORBATE 60, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, CETEARYL ALCOHOL, MICROCRYSTALLINE WAX, ISOPROPYL MYRISTATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, PROPOLIS EXTRACT, HYDROLYZED COLLAGEN, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, "ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL (AND)LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL (AND)OCIMUM BASILICUM (BASIL) OIL(AND)SALVIA SCLAREA (CLARY) OIL(AND)PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL(AND)CITRUS GRANDIS (GRAPEFRUIT) PEEL OIL(AND)CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL(AND)CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL(AND), CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL", TOCOPHERYL ACETATE , ALLANTOIN, PANTHENOL, ADENOSINE, SORBITAN STEARATE, STEARIC ACID, DISODIUM EDTA , PEG-100 STEARATE

Oraz skład tej maseczki.. Chodzi mi o to czy nie ma więcej chemicznych zapychaczy niż właściwych składników odżywczych .. Miałam 3 próbki , użytkuje się fajnie, zastanawiam się nad kupnem

Składniki

Water, Wine Extract, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Glycerin, Bis-PEG-18Methyl Ether Dimethyl Silane, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3Glycerin, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Glyceryl Polyacrylate, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Alcohol, Phenoxyethanol, Fragrance, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Water, PEG-240/HDI Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Xanthan Gum, My Asia Beauty, Biosacharide Gum-1, Hydrolyzed Wheat Protein/PVP Crosspolymer, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Bergenia Ciliata Root Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Impatiens Balsamina Flower Extract, Adenosine, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Yellow 5 (CI 15985), Red 227 (CI 17200)

Biorę pod uwagę także tą maskę

Honey Sleeping Pack (Acerola): Water, Disodium EDTA, Honey Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Glycerin, Methylparaben, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dipotassium Glycyrrhizate , Dimethicone, Arginine, Glycereth-26, Phenoxyethanol, Ethanol, PEG-2M, PEG-90M , My Asia Beauty, Hydrogenated Lecithin, Sucrose Distearate, Dipropylene Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Caramel, CI 19140, CI 17200, Fragrance


Nie wiem co z tego warto zakupic. Mam cere suchą ale lubiącą się zapychać
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-05-16 o 17:35
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 17:56   #686
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy witamina C w tym serum jest stabilna?
Skład/INCI: Water, Ascorbic Acid 30% , Butylene Glycol, Sodium Hyalunorate, Potassium Hydroxide, Rosa Centifolia Flower Water, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Arbutin, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Polyquaternium-51, Tocopheryl Acetate, Morus Alba Bark Extract, Gleditschia Australis Thorn Extract,Angelica Dahurica Root Extract, Cimicifuga Dahurica Root extract,Bletia Hyacinthina Bulb Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Trichosanthes Kirilowii Root Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Eugenia Caryophyllus(Clove) Flower Extract, Amonium Xanthioides Seed Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Glycerin, Flavor
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 19:12   #687
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Czy mogłybyście spojrzeć na te składy? Te kosmetyki są określane jako naturalne, do tego są dość tanie, dlatego byłyby dobrą alternatywą dla droższych produktów Do tej pory używałam Lavery, Logony, Alvy, itd... Z góry dziękuję za opinię.

Benecos - kredka do oczu (kolor niebieski ciemny)
INCI:
HYDROGENATED JOJOBA OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MICA, LIMNANTHES ALBA SEED OIL, HYDROGENATED COTTONSEED OIL, MANGIFERA INDICA SEED OIL, CANDELILLA CERA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, COPERNICIA CERIFERA CERA, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CI 77891, CI 77499, CI 77288, CI 77491, CI 77510
*składniki pochodzące z kontrolowanych upraw biologicznych


Benecos - puder w kompakcie
INCI:
TALC, MICA, KAOLIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, MAGNESIUM STEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, P-ANISIC ACID*, TOCOPHEROL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, [+/- (MAY CONTAIN) CI 77891, CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77007, CI 75470]
* aus kontrolliert biologischem Anbau
Kredka tak, puder zawiera talk, więc niby naturalny, ale talk jest ponoć szkodliwy.

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Mam prośbę o ocenę składu kanaryjskiego kremu do twarzy. Dostałam w prezencie prosto z Teneryfy To jakiś ich tamtejszy specyfik, bez patrzenia stwierdziłam, że pewnie do bani, ale przeczytałam skład i na moje laickie oko może być ciekawy. Doradzicie?

Tabaiba Facial Cream Aloe Vera + Snail Slime Solar Protection Factor 15
INCI: aqua, helix aspersa extract, C12-20 acid peg-8 ester, cetearyl octanoate, aloe barbadensis, decyl oleate, octyl dodecanol, propylene glycol glyceryl stearate, glyceryn, caprylic/capric triglyceride lanolin, octyl methoxycinnamate, benzophenone-3, ceratonia sliqua, carbomer, dimethicone, triethanolamine cetyl phosphate, parfum, imidazolidinyl ureamethyl paraben, propyl parabel, bht, glycosaminoglycans ascorbyl palmiate, tocopheryl acetate, retinyl palmiate, linalcool, citronellol, butylphenyl methylopropional.
Taki sobie, może podrażniać i uczulać osoby mające do tego skłonności, ale zawiera kilka wartościowych dla skóry substancji, witaminy, może być tłustawy.

Cytat:
Napisane przez marchpanee Pokaż wiadomość
Mary Kay - Nawilżająca emulsja Botanical Effects dla skóry wrażliwej normalnej i suchej.

Skład: Aqua, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, caprylic/capric trigliceride, butylene glycol, helianthus annus seed oil, glyceryl stearate, petrolatum, isostearyl alcohol, stearic acid, betaine, peg-100 stearate, dimethicone, butyrospermum parkll butter, cetyl alcohol, linum ustitatissimum seed extract, momordica grosvenorii fruit extract, silybum marianum fruit extract, hydrolyzed algin, tocopherol, tocopheryl acetate, propylene glycol, stearyl alcohol, carbomer, triethanolamine, disodium edta, xanthan gum, sodium benzoate, potassium benzoate, potassium sorbate, citric acid, methylparaben, phenoxyethanol, dmdm hydantoin.
Wrażliwcom jednak polecam coś innego

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Czy witamina C w tym serum jest stabilna?
Skład/INCI: Water, Ascorbic Acid 30% , Butylene Glycol, Sodium Hyalunorate, Potassium Hydroxide, Rosa Centifolia Flower Water, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Arbutin, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Polyquaternium-51, Tocopheryl Acetate, Morus Alba Bark Extract, Gleditschia Australis Thorn Extract,Angelica Dahurica Root Extract, Cimicifuga Dahurica Root extract,Bletia Hyacinthina Bulb Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Trichosanthes Kirilowii Root Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Eugenia Caryophyllus(Clove) Flower Extract, Amonium Xanthioides Seed Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Glycerin, Flavor
W tym serum są 2 formy wit C (jedna niestabilna, druga stabilna) + trzecia, zawarta w ekstraktach. Niestabilna forma stanowi główny składnik (ascorbic acid), jednakże taka jest najskuteczniejsza w działaniu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 05:07   #688
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah, dziękuję To maleństwo ma tylko 13g, więc uda mi się w pełni wykorzystać jego możliwości
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 08:16   #689
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy któraś z was mogłaby mi przetłumaczyć skład tego peelingu i jeśli mogłaby to od razu dopisać co jest co, ew. czego coś jest pochodną?
Cytat:
Aqua, hydrogenated vegetable oil, hydrogenated polydecene, stearyl alcohol, polyethylene, glycerin, glyceryl stearate, cera alba, alcohol denat., peg – 40 stearate, cetyl alcohol, c12 – 15 pareth – 12, triethanolamine, magnesium aluminium silicate, methylparaben, parfum, cellulose gum, sea salt.
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 17:23   #690
Zahia
Raczkowanie
 
Avatar Zahia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Proszę o rozszyfrowanie składu kremu Vis Plantis:

Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/capric Triglyceride, Glycerin , Betaine, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate,Ceteareth-20, Dimethicone, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Rosa Moschata Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) seed oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Zahia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.