kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 20:07   #301
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość

O tak, szkoda, że nie są według schematu, to dużo ułatwia, a w obecnej sytuacji też się nieco w tym gubię Victorian Lace i Light Sunset to ten sam poziom jasności?
Wg mnie nie, VL jest ciemniejszy i bardziej żółto- oliwkowy, LS jest jasny i żółtawy. Ale coraz częściej się przekonuję, ze to naprawdę wiele zalezy od skóry. Lepiej samej spróbować pewnie.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 20:36   #302
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Wg mnie nie, VL jest ciemniejszy i bardziej żółto- oliwkowy, LS jest jasny i żółtawy. Ale coraz częściej się przekonuję, ze to naprawdę wiele zalezy od skóry. Lepiej samej spróbować pewnie.
Po tym zgłupiałam już doszczętnie ale zamówiłam oba kolory, Antique Beige również jestem przy tym zszokowana szybkością wysyłki, po 2 godzinach od złożenia zamówienia i wykonania przelewu dostałam już sms-a z poczty Może jeszcze zdążę zamówić inne próbki, gdyby te nie pasowały, z darmową dostawą
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 21:50   #303
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Po tym zgłupiałam już doszczętnie ale zamówiłam oba kolory, Antique Beige również jestem przy tym zszokowana szybkością wysyłki, po 2 godzinach od złożenia zamówienia i wykonania przelewu dostałam już sms-a z poczty Może jeszcze zdążę zamówić inne próbki, gdyby te nie pasowały, z darmową dostawą
Ja zamawiałam próbki dwa razy po 3 kolory i za każdym razem dostałam gratis dodatkowe 2-3 próbki. Ty pewnie też dostaniesz

Wysłane z mojego SM-G530FZ

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Zamówiłam extraboxa shiny z pędzlem pixie, chyba jutro kurier dowiezie
Ten pędzel chodził mi po głowie ale cena wysoka, trzonek długi.. ale i tak o nim myślałam w boxie się opłaca razem z pozostałymi kosmetykami

Wysłane z mojego SM-G530FZ
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 10:31   #304
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Hej dziewczyny Podczytuję Was trochę i w końcu skusiłam się na zamówienie Zamówiłam trzy próbki:Almond Milk, Natural Creamy i Vanilla Delight, ale dostałam dodatkowe trzy gratis - Antique Beige(super, bo żałowałam, że go nie wziełam), Victorian Lace i Brown Sugar. Generalnie jestem bardzo jasna (poziom Siberii z NARS'a) twarzy nie opalam, ale generalnie latem ciało trochę opalam, tak więc najpierw przystąpiłam do testów tych ciemniejszych kolorów. Na połowę twarzy poszedł Antique Beige, a na drugą Victorian Lace. Oba ładne, ale jednak Antique wygrywa, bo kolor bardziej mój, nie jest tak żółty jak Victorian Lace i co ciekawe widzę różnicę w wykończeniu Antique ładniej wygląda na twarzy i lepiej kryje To moja pierwsza przygoda z minerałami i jestem zachwycona póki co ale okaże się za parę godzin co i jak tak naprawdę.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:59   #305
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Pisał ktoś maila do Pixie z poczty onet? Usiłuję wysłać im wiadomość, ale zaraz dostaję maila zwrotnego o błędzie, a formularzowi kontaktowemu na stronie internetowej ufam średnio Nie wiem, czy sytuacja z błędem jest przejściowa, czy mam kombinować z inną pocztą...
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:44   #306
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Macie jakieś doświadczenia z korektorem pod oczy od Pixie? Oczywiście czytałam recenzje na blogach, ale każda dodatkowa opinia jest dla mnie cenna, bo nie mogę się zdecydować
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 21:57   #307
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Mialam go i bylam dosc zadowolona. Nawet niezle kryl, kolor fajny - jasny, nie zbieral sie w zmarchach. Mial taka lekko maslana konsystencje, bardzo przyjemną. Jesli oczekujesz takiego krycia, jakie daje np. kamuflaz Catrice albo NYX HD Concealer to niestety on Ci go nie zapewni.
Z tym, ze ja go mialam rok temu, ale jemu chyba nie zmieniali formuły?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 23:34   #308
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mialam go i bylam dosc zadowolona. Nawet niezle kryl, kolor fajny - jasny, nie zbieral sie w zmarchach. Mial taka lekko maslana konsystencje, bardzo przyjemną. Jesli oczekujesz takiego krycia, jakie daje np. kamuflaz Catrice albo NYX HD Concealer to niestety on Ci go nie zapewni.
Z tym, ze ja go mialam rok temu, ale jemu chyba nie zmieniali formuły?
Nie, całkowitego krycia nie wymagam, może być lekkie. Zależy mi właśnie najbardziej na tym, żeby nie zbierał się w zmarszczkach i załamaniu powieki. Dziękuję za opinię!
Na jednym z blogów znalazłam porównanie starej wersji i nowej, ta nowa ma skład taki jak aktualnie, a post pochodzi z kwietnia 2013 r. zatem chyba miałaś już tę nową wersję i od tamtego czasu zmian nie było.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 09:23   #309
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Podkłady i testery Pixie Cosmetics 20% taniej z kodem rabatowym: pixie20 (ważność kuponu do 27.09)
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 19:46   #310
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Hej dziewczyny,
Chyba w końcu przekonałam się do Pixie Kiedyś (na targach kosmetycznych) dostałam kilka próbek minerałów tej firmy: Soft Muslin, Creamy Natural i Antique Beige. Pomazałam się nimi raz czy dwa, serca mi nie podbiły, szczególnie za tą cenę. Aż tu dziś, wkurzona na Amilie, sięgnęłam po próbki... I wow! Nie wiem, czy to nie była jednodniowa zwida, ale Creamy Natural to niemal wymarzony odcień dla mnie, po raz pierwszy chyba podkład zupełnie nie odznaczał mi się od szyi. Zimą będzie pewnie nieco za ciemny (teraz jestem minimalnie opalona), ale chyba zamówię kilka próbek i spróbuję znaleźć coś troszkę jaśniejszego, ale nie za mocno, bo Soft Muslin jest już zbyt jasny. Konsystencja miła, krycie całkiem całkiem, skóra nie świeci się po nim szybciej, niż po reszcie. Zobaczymy tylko jak z zapychaniem, bo Anabelki mnie kiedyś nieźle urządziły i od tamtej pory jestem czujna I ciekawe, czy Pixie ma w planach nowe formuły.
Nie sądziłam tylko, że Creamy Natural mi przypasuje. W saszetce wyglądał na dość ciemny i zbyt żółty, ale w porównaniu do większości minerałów innych firm akurat ten odcień nie utlenia się i nie ciemnieje mocno z czasem (nie wiem jak z innymi kolorami). Czy któraś z Was jest w stanie powiedzieć, który odcień jest minimalnie jaśniejszy i może nieco mniej żółty a bardziej złotawy niż CN? Niby żółte tony mi pasują i wiem, że większość z Was je lubi, ale ja jednak wolę mieć coś bardziej neutralnego, a zbyt żółte podkłady to dla mnie nie mniejszy horror niż zbyt pomarańczowe/różowe Zastanawiam się nad Almond Milk i Vanilla Delight, ale nie wiem, czy to dobry wybór.
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 20:12   #311
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Na fejsie promocja - podkład za 57zl
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 21:06   #312
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez syshda Pokaż wiadomość
Podkłady i testery Pixie Cosmetics 20% taniej z kodem rabatowym: pixie20 (ważność kuponu do 27.09)
Chodzi o stronę mineralcosmetics.pl
Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Na fejsie promocja - podkład za 57zl
Natomiast tutaj jest promo ze strony Pixie
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:07   #313
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Dzieki za sprostowanie!
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:29   #314
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Chyba w końcu przekonałam się do Pixie Kiedyś (na targach kosmetycznych) dostałam kilka próbek minerałów tej firmy: Soft Muslin, Creamy Natural i Antique Beige. Pomazałam się nimi raz czy dwa, serca mi nie podbiły, szczególnie za tą cenę. Aż tu dziś, wkurzona na Amilie, sięgnęłam po próbki... I wow! Nie wiem, czy to nie była jednodniowa zwida, ale Creamy Natural to niemal wymarzony odcień dla mnie, po raz pierwszy chyba podkład zupełnie nie odznaczał mi się od szyi. Zimą będzie pewnie nieco za ciemny (teraz jestem minimalnie opalona), ale chyba zamówię kilka próbek i spróbuję znaleźć coś troszkę jaśniejszego, ale nie za mocno, bo Soft Muslin jest już zbyt jasny. Konsystencja miła, krycie całkiem całkiem, skóra nie świeci się po nim szybciej, niż po reszcie. Zobaczymy tylko jak z zapychaniem, bo Anabelki mnie kiedyś nieźle urządziły i od tamtej pory jestem czujna I ciekawe, czy Pixie ma w planach nowe formuły.
Nie sądziłam tylko, że Creamy Natural mi przypasuje. W saszetce wyglądał na dość ciemny i zbyt żółty, ale w porównaniu do większości minerałów innych firm akurat ten odcień nie utlenia się i nie ciemnieje mocno z czasem (nie wiem jak z innymi kolorami). Czy któraś z Was jest w stanie powiedzieć, który odcień jest minimalnie jaśniejszy i może nieco mniej żółty a bardziej złotawy niż CN? Niby żółte tony mi pasują i wiem, że większość z Was je lubi, ale ja jednak wolę mieć coś bardziej neutralnego, a zbyt żółte podkłady to dla mnie nie mniejszy horror niż zbyt pomarańczowe/różowe Zastanawiam się nad Almond Milk i Vanilla Delight, ale nie wiem, czy to dobry wybór.
Mam wrażenie, ze używamy podobnych podkładów


Z A mam pine nut (jest za ciemny, musiałam go podrasować- lepszy był w starej wersji- jaśniejszy) i cashmere- ujdzie, na zimę zamówię olive fair. Bardziej pasuje mi formuła matująca, nie kryjąca.
Pine nut w wersji kryjącej podrasowałam do matującej


Z pixie pasuje mi creamy natural i satin sand (bardzo ładny odcień) teraz prawie pasuje mi vanila delight (jednak się nie opaliłam)


Vanila delight jest bardzo podobny do pine nut A, z tym, że u mnie nie ma tych brudno-pomarańczowych tonów jak pine nut.


Satin sand ma mniej żółtych tonów niż creamy, to taki złotawy beżyk


Myślę nad zamówieniem almond milk, właśnie na zimę On jest jaśniejszy niż creamy i jest jaśniejszym odpowiednikiem vanilii.


Almond jest na tym samym poziomie co golden pale z Neauty, tylko, że ma oliwkowe tony. Gdzieś widziałam swatche AM sunny cream i almonda to ten sam poziom.


Creamy natural jest podobny do warm 02 z Clair.


Mogę zrobić zdj odcieni Pixie : creamy, vanila, satin sand, almonda w porównaniu do Clair warm 02, neutral 01 i 02 olive 02
i do Amilie Pine nut mat, olive fair, golden fair cashmere
i z Neauty golden 01, 02 neutral 01, 02, olive 02


Niestety AM nie mam (miałam golden fairest i był za ciemny i bury, nie mówiąc już o formule)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 22:38   #315
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, ze używamy podobnych podkładów


Z A mam pine nut (jest za ciemny, musiałam go podrasować- lepszy był w starej wersji- jaśniejszy) i cashmere- ujdzie, na zimę zamówię olive fair. Bardziej pasuje mi formuła matująca, nie kryjąca.
Pine nut w wersji kryjącej podrasowałam do matującej


Z pixie pasuje mi creamy natural i satin sand (bardzo ładny odcień) teraz prawie pasuje mi vanila delight (jednak się nie opaliłam)


Vanila delight jest bardzo podobny do pine nut A, z tym, że u mnie nie ma tych brudno-pomarańczowych tonów jak pine nut.


Satin sand ma mniej żółtych tonów niż creamy, to taki złotawy beżyk


Myślę nad zamówieniem almond milk, właśnie na zimę On jest jaśniejszy niż creamy i jest jaśniejszym odpowiednikiem vanilii.


Almond jest na tym samym poziomie co golden pale z Neauty, tylko, że ma oliwkowe tony. Gdzieś widziałam swatche AM sunny cream i almonda to ten sam poziom.


Creamy natural jest podobny do warm 02 z Clair.


Mogę zrobić zdj odcieni Pixie : creamy, vanila, satin sand, almonda w porównaniu do Clair warm 02, neutral 01 i 02 olive 02
i do Amilie Pine nut mat, olive fair, golden fair cashmere
i z Neauty golden 01, 02 neutral 01, 02, olive 02


Niestety AM nie mam (miałam golden fairest i był za ciemny i bury, nie mówiąc już o formule)
Jeeej, my rzeczywiście używamy bardzo podobnych podkładów. : o Z Clair mam wszystko co Ty z wyjątkiem Warm 2 na którego się nie załapałam, z Amilie używałam wszystkich (z różnym skutkiem ). Tak jak u Ciebie, Pine Nut i Cashmere są mi przyciemne, najlepiej pasuje mi (chyba) olive fair. I tak z ciekawości, jak podrasowałaś kryjącego Pine na matujący? Dosypałaś czegoś z półproduktów?

Z tego co powiedziałaś, najbardziej ciekawi mnie Satin Sand, bo że Creamy Natural mi odpowiada to już wiem Szczególnie, że ma trochę mniej żółtych tonów, a wciąż jest złotawy - coś dla mnie. Choć Vanilla i Almond też brzmią nieźle, i weź tu człowieku pożyj

Poprosiłabym więc o porównanie wszystkich odcieni Pixie które wymieniłaś z Amilie (Olive Fair, Pine Nut, Cashmere, Golden Fair) i Clair (Neutral 1,2 i Olive 2), bo z Neauty nie miałam jeszcze do czynienia i nie znam ich kolorów Bardzo byś mi tym pomogła.
O porównanie z AM nawet nie pytałam, bo dla mnie też ta formuła jest straszna i nawet jeśli coś się w tej materii zmieniło, i tak nie odważyłabym się ich użyć.
__________________
Moja wymianka - klik!

Edytowane przez AncientQueen
Czas edycji: 2015-09-23 o 22:40
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 22:47   #316
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Jeżeli szukasz czegoś jaśniejszego od Creamy Natural, to Vanilla Delight sobie odpuść. Jest bardziej neutralny, ale też ciemniejszy.

Ja mam Creamy Natural, Vanilla Delight, Almond Milk, Shell Beige z Pixie (może znajdę jeszcze Satin Sand, bo wydawało mi się, że mam), Pine nut z Amillie i golden fairest z Neauty, mogę jutro wrzucić swatche.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 22:57   #317
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Jeżeli szukasz czegoś jaśniejszego od Creamy Natural, to Vanilla Delight sobie odpuść. Jest bardziej neutralny, ale też ciemniejszy.

Ja mam Creamy Natural, Vanilla Delight, Almond Milk, Shell Beige z Pixie (może znajdę jeszcze Satin Sand, bo wydawało mi się, że mam), Pine nut z Amillie i golden fairest z Neauty, mogę jutro wrzucić swatche.
Kurczę, dziewczyny, ale mnie rozpieszczacie z tymi swatchami.
Tym bardziej nie rozumiem rozkładu kolorystycznego Pixie. Kiedy pomalowałam się Creamy Natural i zobaczyłam, że to już trzeci poziom to stwierdziłam, że pierwszy musi być mąką. A tu się okazuje, że podkład "dla bardzo jasnej i jasnej karnacji" jest ciemniejszy od tego dla neutralnej...
Chętnie zobaczyłabym porównanie Creamy Natural i Pine Nut do Shell Beige, jako że tego odcienia koleżanka wyżej akurat nie ma Chyba, że wolisz machnąć od razu wszystkie, zawszy przy dwóch słoczach jest większa pewność.
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:38   #318
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Jeeej, my rzeczywiście używamy bardzo podobnych podkładów. : o Z Clair mam wszystko co Ty z wyjątkiem Warm 2 na którego się nie załapałam, z Amilie używałam wszystkich (z różnym skutkiem ). Tak jak u Ciebie, Pine Nut i Cashmere są mi przyciemne, najlepiej pasuje mi (chyba) olive fair. I tak z ciekawości, jak podrasowałaś kryjącego Pine na matujący? Dosypałaś czegoś z półproduktów?

Z tego co powiedziałaś, najbardziej ciekawi mnie Satin Sand, bo że Creamy Natural mi odpowiada to już wiem Szczególnie, że ma trochę mniej żółtych tonów, a wciąż jest złotawy - coś dla mnie. Choć Vanilla i Almond też brzmią nieźle, i weź tu człowieku pożyj

Poprosiłabym więc o porównanie wszystkich odcieni Pixie które wymieniłaś z Amilie (Olive Fair, Pine Nut, Cashmere, Golden Fair) i Clair (Neutral 1,2 i Olive 2), bo z Neauty nie miałam jeszcze do czynienia i nie znam ich kolorów Bardzo byś mi tym pomogła.
O porównanie z AM nawet nie pytałam, bo dla mnie też ta formuła jest straszna i nawet jeśli coś się w tej materii zmieniło, i tak nie odważyłabym się ich użyć.
Co do podrasowania to oczywiście kolor blend z kolorówki + tl.cynku (w moździerzu, a potem w torebce strunowej z szczyptą podkładu, a na końcu wymieszanie w pudełku).


Najpierw zamówiłam kryjący i próbkę matującego i okazało się, że mat jest lepszy a kryjący jest za ciemnobrudny

Zamawiałam kierując się jeszcze starym podkładem, bez próbek
I takie są skutki...
Jeśli chodzi o sam podkład Pixie to jest super, wytrzymał w upałach
Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Jeżeli szukasz czegoś jaśniejszego od Creamy Natural, to Vanilla Delight sobie odpuść. Jest bardziej neutralny, ale też ciemniejszy.

Ja mam Creamy Natural, Vanilla Delight, Almond Milk, Shell Beige z Pixie (może znajdę jeszcze Satin Sand, bo wydawało mi się, że mam), Pine nut z Amillie i golden fairest z Neauty, mogę jutro wrzucić swatche.
Zgadza się vanila jest ciemniejszy
Zapomnialam o shell beige
Mam próbkę, dostałam przy okazji zamówienia. Powiem tak jako jedyny okazał się porażką. Normalnie tak mi ściemniał na twarzy (na kremie) Wyglądałam jak po solarce, normalnie murzynek

Nie wiem czy to nie Ty na blogu miałaś swatche pixie?
Poza tym chyba gdzieś w tym wątku były też jakieś zdjęcia?
Coś mi dzwoni....
Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Kurczę, dziewczyny, ale mnie rozpieszczacie z tymi swatchami.
Tym bardziej nie rozumiem rozkładu kolorystycznego Pixie. Kiedy pomalowałam się Creamy Natural i zobaczyłam, że to już trzeci poziom to stwierdziłam, że pierwszy musi być mąką. A tu się okazuje, że podkład "dla bardzo jasnej i jasnej karnacji" jest ciemniejszy od tego dla neutralnej...
Chętnie zobaczyłabym porównanie Creamy Natural i Pine Nut do Shell Beige, jako że tego odcienia koleżanka wyżej akurat nie ma Chyba, że wolisz machnąć od razu wszystkie, zawszy przy dwóch słoczach jest większa pewność.
No wiesz trzeba sobie pomagać jak można
Soft muślin dla mnie jest mąką Prawie biały
Tak lepiej zrobić podwójnie. Wiadomo jak aparaty mogą przekłamywać.
Co do rozkładu to ja czytałam opisy, są jak najbardziej ok.
Aha rękę mam blado-białą
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:47   #319
AncientQueen
Rozeznanie
 
Avatar AncientQueen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 810
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Co do podrasowania to oczywiście kolor blend z kolorówki + tl.cynku (w moździerzu, a potem w torebce strunowej z szczyptą podkładu, a na końcu wymieszanie w pudełku).

No wiesz trzeba sobie pomagać jak można
Soft muślin dla mnie jest mąką Prawie biały
Tak lepiej zrobić podwójnie. Wiadomo jak aparaty mogą przekłamywać.
Co do rozkładu to ja czytałam opisy, są jak najbardziej ok.
Aha rękę mam blado-białą
Ooo, koniecznie muszę wykorzystać patent z kolorówką! Na dniach składam tam zamówienie, to doklikam jeszcze jeden color blend i tlenek cynku właśnie, zawsze się przyda. Jeśli tego nie zrobię, to nigdy tych pine nutów nie zużyję, bo zrobiłam ten sam błąd co Ty i liczyłam na kolor ze starej formuły..

Próbkę soft muslin mam i prawda, również dla mnie to już jest niemal mąka, zużywam go pod łuk brwiowy, bo innego zastosowania chyba nie znajdę, chyba, że rozjaśnię nim przyciemny podkład.

I ciekawe, czemu Shell Beige tak się u Ciebie zachował... Będę to mieć na uwadze, acz kolor i tak chętnie zobaczę, od próbki nie zbiednieję Obiecałam sobie mineralnego bana po wyprzedaży Clair, ale jak to zrobić, skoro Pixie zrobiło promo na bigi, a dziewczyny wyżej podały jeszcze 20% na testery
__________________
Moja wymianka - klik!
AncientQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 00:04   #320
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez AncientQueen Pokaż wiadomość
Ooo, koniecznie muszę wykorzystać patent z kolorówką! Na dniach składam tam zamówienie, to doklikam jeszcze jeden color blend i tlenek cynku właśnie, zawsze się przyda. Jeśli tego nie zrobię, to nigdy tych pine nutów nie zużyję, bo zrobiłam ten sam błąd co Ty i liczyłam na kolor ze starej formuły..

Próbkę soft muslin mam i prawda, również dla mnie to już jest niemal mąka, zużywam go pod łuk brwiowy, bo innego zastosowania chyba nie znajdę, chyba, że rozjaśnię nim przyciemny podkład.

I ciekawe, czemu Shell Beige tak się u Ciebie zachował... Będę to mieć na uwadze, acz kolor i tak chętnie zobaczę, od próbki nie zbiednieję Obiecałam sobie mineralnego bana po wyprzedaży Clair, ale jak to zrobić, skoro Pixie zrobiło promo na bigi, a dziewczyny wyżej podały jeszcze 20% na testery
Jeśli chodzi o color blendy to weź cb blue ( do ochłodzenia), cb green jeśli ma być podkład oliwkowy, nadaje się też do żeby podkład był bardziej ziemisty, i cb yellow- idealny do przyżółcenia
Cb white też nie zaszkodzi (to zamiast tl cynku, jak coś)
Ja chciałam żeby pine nut był jaśniejszy i taki mniej pomarańczowy ,i matował dodatkowo więc poszedł tl cynku, color blend white i blue i yellow.
Nie wiem co z tym shellem było nie tak
I na filtrze i kremie masakrycznie mi ściemniał. A zauważyłam to dopiero po paru godzinach chodzenia

pamiętaj jedno promo jest na str Pixie a drugie mineralcosmetics (-20%)

Aha znalazłam parę zdj na wątku ;
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795553&page=7 post 202, (nie umiem niestety wklejać poszczególnych postów)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3848
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3850
Może to Ci coś pomoże też
A zdj jutro.

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-09-24 o 00:06
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 11:29   #321
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Aha znalazłam parę zdj na wątku ;
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795553&page=7 post 202, (nie umiem niestety wklejać poszczególnych postów)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3848
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3850
Może to Ci coś pomoże też
A zdj jutro.
Jak masz numerek posta z prawej u góry to kliknij na niego, otworzy Ci się w przeglądarce tylko ten post, wtedy można skopiować adres (albo prawym na ten numerek i "kopiuj adres linku", "kopiuj adres URL" albo coś w tym stylu, zależy od przeglądarki - od razu masz skopiowany, nie musisz wchodzić)
W tym poście nr 202 jest to:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=202

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2015-09-24 o 11:30
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:22   #322
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;52880282]Jak masz numerek posta z prawej u góry to kliknij na niego, otworzy Ci się w przeglądarce tylko ten post, wtedy można skopiować adres (albo prawym na ten numerek i "kopiuj adres linku", "kopiuj adres URL" albo coś w tym stylu, zależy od przeglądarki - od razu masz skopiowany, nie musisz wchodzić)
W tym poście nr 202 jest to:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=202[/QUOTE]
Dzięki zastanawiałam się jak to zrobić nie robiąc bałaganu.
Wiadomo, że nie chce się przeglądać całej strony od góry do dołu.
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 16:26   #323
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Dzięki zastanawiałam się jak to zrobić nie robiąc bałaganu.
Wiadomo, że nie chce się przeglądać całej strony od góry do dołu.
Nie ma sprawy
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:49   #324
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

No dobra wrzucam zdjęcia uff...
trochę ich będzie.


Pixie vs clair
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9242170A.jpg (200,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242172A.jpg (199,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242173A.jpg (193,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242174A.jpg (202,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242178A.jpg (177,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242179A.jpg (195,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242190A.jpg (173,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242196A.jpg (208,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242165A.jpg (164,1 KB, 27 załadowań)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:55   #325
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
No dobra wrzucam zdjęcia uff...
trochę ich będzie.


Pixie vs clair
czyli warm02 z clair jest podobny do satin sand z pixie?
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:57   #326
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Część 2 zdjęć
Pixie vs Amilie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9242298A.jpg (307,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242300A.jpg (230,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242301A.jpg (280,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242302A.jpg (320,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242336a.jpg (249,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242343A.jpg (381,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242345A.jpg (295,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242346A.jpg (247,0 KB, 16 załadowań)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:06   #327
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
czyli warm02 z clair jest podobny do satin sand z pixie?
Bardziej jest podobny do creamy natural z pixie


Satin sand jest taki bardziej złocisto beżowy. Natomiast creamy natural to takie ecru, bladożółty
Tu widać różnicę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9242173A.jpg (193,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242180A.jpg (193,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242183A.jpg (182,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242181A.jpg (165,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242190A.jpg (173,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9242229A.jpg (261,8 KB, 23 załadowań)
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:10   #328
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Bardziej jest podobny do creamy natural z pixie


Satin sand jest taki bardziej złocisto beżowy. Natomiast creamy natural to takie ecru, bladożółty
Tu widać różnicę
na mnie clair warm02 jest definitywnie bardziej jasny i delikatnie żółty, u ciebie na zdjęciu widzę, że ma jakiś podton pomarańczki mały, a na innym zdjęciu znowu jest bardzo mocno żółty, gdzie u mnie nigdy taki nie wyszedł (albo już zmęczenie u mnie, nie mogę coś wyzdrowieć:P)
znowu creamy natural, który proponujesz ma wyraźny, zbyt mocny ton brzoskwinio-różu i od razu go odrzuciłam
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-09-24 o 18:12
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:23   #329
syshda
Cały czas się uczę
 
Avatar syshda
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 960
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

To ja pokaze Creamy Natural w porownaniu z AM Sunny i Golden Fairest. CN jest mniej zolty niz SF, a GF jest bardziej ziemisty, mniej zolty i ciemniejszy.
Moim zdaniem odpowiednikiem Warm 02 bedzie CN. Satin Sand mialam probke i wydawal mi sie bardziej bezowy niz CN.
Pierwsze zdjęcie jest zrobione w świetle sztucznym bez flesza, drugie z fleszem. Big to CN, górna próbka to GF, dolna SF.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1443115222866.jpg (33,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1443115240397.jpg (31,7 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez syshda
Czas edycji: 2015-09-24 o 19:49
syshda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:28   #330
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: kosmetyki mineralne Pixie Cosmetics

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
na mnie clair warm02 jest definitywnie bardziej jasny i delikatnie żółty, u ciebie na zdjęciu widzę, że ma jakiś podton pomarańczki mały, a na innym zdjęciu znowu jest bardzo mocno żółty, gdzie u mnie nigdy taki nie wyszedł (albo już zmęczenie u mnie, nie mogę coś wyzdrowieć:P)
znowu creamy natural, który proponujesz ma wyraźny, zbyt mocny ton brzoskwinio-różu i od razu go odrzuciłam
Mogę Ci jutro zrobić jeszcze porównanie Pixie creamy neutral i satin sand z Clair warm 2.


U mnie creamy nie ma w sobie pomarańczy a tym bardziej różu :nie jest bardzo podobny do warm 2 z Clair.


Jest typowo neutralno-żółty, taki blady (nie ma nic wspólnego z goldenami Clair czy Neauty)


Satin sand jest bardziej neutralny, beżowy z odrobiną żółci-złocieni.
Jest jaśniejszy od creamy natural (nie porównywałam go do warma2 Clair, jakoś tak wyszło)


U mnie w pomarańczę (lub kto woli brzoskwinię) wpada np. cashmere z Amilie i to samo było z golden fairest Annabelle


P.S
Zdj mogą zależeć też od aparatu, ogólnie robiłam bez błysku, blisko okna.
np. na niektórych swatchach w necie light lucy jest wyraźnie pomarańczowy


Może niech się jeszcze wypowiedzą dziewczyny mające creamy natural i satin sand z pixie


Syshda, no właśnie o to mi chodziło Akurat nie mam ani golden fairest ani gamy sunny

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2015-09-24 o 18:32
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-19 20:16:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.