Ból zębów w samolocie podczas lądowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 14:20   #1
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854

Ból zębów w samolocie podczas lądowania


Witam,
Mam dość nietypowy problem i nie wiem, czy uzyskam odpowiedź na moje pytanie

Niedawno pierwszy raz w swoim życiu podróżowałam samolotem. Dwa razy. I dwa razy powtórzyła się następująca sytuacja: o ile podczas startowania czy lotu wszystko było ok, o tyle podczas schodzenia do lądowania w pewnym momencie zaczęła mnie bardzo nieprzyjemnie boleć cała szczęka. Trudno mi stwierdzić, czy ból pochodził od jednego zęba, czy nie. Miałam wrażenie, że mi zaraz te zęby wylecą A potem nagle usłyszałam (gdzieś tam w szczęce) dziwny syk, jakby uszło skądś powietrze albo jakiś płyn, i wszystko ustało.

Co może być tego przyczyną i jak temu zapobiec następnym razem? Czy to wina jakiegoś ubytku, do którego pod wpływem ciśnienia dostaje się powietrze czy ślina?
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 15:50   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ból zębów w samolocie podczas lądowania

Niekiedy przy gwałtownych zmianach ciśnienia, które występują w wysokich górach czy w czasie przelotu samolotem, mogą pojawić się dolegliwości ze strony uzębienia, o jakich Pani pisze. Na ogół tego typu reakcje wykazują zęby, które były leczone kanałowo, a więc bez zachowanej żywej miazgi lub takie, w których bezobjawowo nastąpiła martwica miazgi, a także we wszelkich przewlekłych stanach zapalnych, również przebiegających na ogół bezobjawowo w tkankach okołokorzeniowych. Dlatego też proponowałabym wizytę u dentysty, który dokładnie klinicznie zbada stan uzębienia, a ponadto badaniem dodatkowym czyli radiologicznym obu szczęk (pantomogram) lub celowanym na poszczególne zęby, jeśli będą one podejrzane, wykluczy wszelkie stany patologiczne.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.