Dzieci z Afryki czekają na pomoc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 22:32   #31
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Tak jest druk do tego
ale nie ma dużo pisania, nadawca, odbiorca, zawartość to tak oględnie, zabawki, ubrania, nic szczegółowo nie trzeba, paczke dobrze owinąć folią, albo do worka, ale najpierw zważ w domu, ja nie raz musiałam wyciagać cos na poczcie :/

potem taśma no i sznurek, zeby mieli za co załapac + adres w 2 miejscach na paczce ja przyklejalam w koszulce wydrukowane.
Nie zapomnij o tym tekście który pozwala nie płacić siostrze cła.
Będzie dobrze
To Ty tam całe przedszkole obdzielisz
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 11:35   #32
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Tak jest druk do tego
ale nie ma dużo pisania, nadawca, odbiorca, zawartość to tak oględnie, zabawki, ubrania, nic szczegółowo nie trzeba, paczke dobrze owinąć folią, albo do worka, ale najpierw zważ w domu, ja nie raz musiałam wyciagać cos na poczcie :/

potem taśma no i sznurek, zeby mieli za co załapac + adres w 2 miejscach na paczce ja przyklejalam w koszulce wydrukowane.
Nie zapomnij o tym tekście który pozwala nie płacić siostrze cła.
Będzie dobrze
To Ty tam całe przedszkole obdzielisz
Zrobiłam tak, że okleiłam workami foliowymi i taśmą, nakleiłam białą kartkę z adresem jakby odpadła ta, co poczta klei, i napisałam to, co mówiłyście żeby było bez cła. Na pocztę poszedł mąż, bo ja nie dam rady, nie mam jak Cena do 10kg to 104,00 zł, do 20kg to 184,00 zł - tak nam panie podały.

Tak to wygląda, mam nadzieję, że dojdzie całe i zdrowe.
Ode mnie to głównie ubrania, buciki i trochę rzeczy do rysowania oraz trochę art. dla niemowląt i mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1160535.jpg (110,2 KB, 51 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:37   #33
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Bardzo profesjonalnie zapakowana paczka
trzymamy kciuki i czekamy na wieści kiedy dotrze a Pani na poczcie powiedziały ile czasu będzie płynąć?
A zapytał mąż może ile faktycznie ten priorytet kosztuje ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 13:20   #34
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Smile Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

może jest ktoś chętny aby wspólnie wysłać paczkę dla potrzebujących dzieci do Tanzanii- chętnie się przyłącze. Pomóżmy im wspólnie!!!!!!
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 13:33   #35
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Bardzo profesjonalnie zapakowana paczka
trzymamy kciuki i czekamy na wieści kiedy dotrze a Pani na poczcie powiedziały ile czasu będzie płynąć?
A zapytał mąż może ile faktycznie ten priorytet kosztuje ?
Mąż mówi, że panie mega nie kumate na tej poczcie, nic nie wiedziały, może pierwszy raz im się taka paczka trafia? Do deklaracji celnej powiedziały mu, że musi podać czy firma czy osoba prywatna, on mówi, że to do misji, a panie w kółko "firma" czy "osoba prywatna" i taka rozmowa...

Mama zdjęcia możesz wziąć, niestety skasowałam je z aparatu i zostało tylko to, co tutaj na forum, zgadzam się na skopiowanie, niech służą szczytnym celom Niech to będzie moja oficjalna zgoda

Ja ze swej strony poproszę jedynie o wiadomość, gdy paczka już dotrze, wiem, że to może być nawet i za kilka miesięcy, ale jak trafi do miejsca przeznaczenia było by mi miło, gdybym dostała o tym wiadomość
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-03-25 o 13:35
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 12:09   #36
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Klarisia dzieki za zdjęcia
a co do informacji kiedy dojdzie to z checia przekażę, tylko prosze napisz mi choc imię i miasto, zebym wiedziała że Ty to Ty


informacje o paczkach, które doszły będą też na stronie adopcyjnej


anecz38 Jeśli pozwolisz to umieszczę zapytanie na stronie adopcyjnej (link w podpisie) i FB, tylko podaj mi moze adres e-mail, do kogo ludzie maja w tej sprawie pisać.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 16:18   #37
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Klarisia dzieki za zdjęcia
a co do informacji kiedy dojdzie to z checia przekażę, tylko prosze napisz mi choc imię i miasto, zebym wiedziała że Ty to Ty


informacje o paczkach, które doszły będą też na stronie adopcyjnej
Napiszę pw
Wysłałam paczkę ekonomiczną, więc pewnie chwilę potrwa.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 09:22   #38
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

_MAMA jestem Ania.
Gdybym tylko mogła oddałabym dzieciaczkom i ich rodzinom połowę moich rzeczy( niestety paczki są bardzo drogie i nie stać mnie samej na tak duży koszt) . Dlatego wysyłam w kopertach bąbelkowych kiedy tylko mogę finansowo.
Fajnie by było aby jakaś fundacja w Polsce zbierała odzież, obuwie, żywność i inne potrzebne rzeczy i wysyłała bezpośrednio do nich. Napisałam zapytanie do fundacji Redemptoris Missio czy w tym roku będą zbierać rzeczy dla Afryki ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi. Wiem, że teraz zbierają okulary.
Z tego co zdążyłam przeczytać kiedyś ludzie prywatnie skrzyknęli się i razem wysłali dużą paczkę - łączyli koszty wysyłki.

podaję mojego e-maila

barra221@wp.pl
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 11:22   #39
MamaKatka
Raczkowanie
 
Avatar MamaKatka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 441
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Tu się schowałyście! Tygodniami zaglądałam na zambijskie forum, a tam nic... W końcu się wydało, ze pomagacie następnym potrzebującym . Brawo!!! Co prawda mamą adopcyjną nigdy nie byłam i nie jestem (nad czym ubolewam), ale paczkę na szczytne cele wysłać mogę i chcę. Jak dziś pamiętam pierwszy zakup na jednej z Waszych aukcji - kupiłam przepis na chleb. Do dziś go piekę. Potem były ciasteczka z marchwi, potem książka. Przyznam, że przez niełatwy czas mego pobytu za granicą, potem zaś przez trudny czas bezrobocia w kraju, śledzenie Waszych poczynań było wspaniałą przygodą. Mam nadzieję, że moja obecność na tym forum nie będzie Was dziwić. Może teraz bardziej się przydam.

Pozdrawiam!
__________________
MamaKatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:40   #40
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

dziewczyny czekam na PW odnośnie maila i imieniaz z miastem

MamaKatka cześć
a no jak widzisz jesteśmy tutaj, czyli tam gdzie potrzebna pilna pomoc dzieciaczkom.
Każda para rąk się przyda .

O dzieciaczkach z Tanzanii trzeba powiedzieć komu sie da i pomóc. Bo nie bardzo o nich ktokolwiek wie i biedne siostry czekaja na każdy grosz jak na wybawienie
Trudno codziennie patrzeć na dzieci żyjące w nedzy...

Wybudowaliśmy przedszkole w Zambii to moze uda się i wyremontować w Tanzanii

Jak mówiła Matka Teresa :

Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:02   #41
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

MamaKatka, dokładnie tak jak napisała MAMA "kolaborujemy" na boku trudno przejść obojętnie jak gdzie indziej dzieci tak bardzo potrzebują pomocy. ja mam swoje dziecko w Zambii, ale nie przeszkadza mi to pomagać gdzie indziej.

Tylko niestety nie wszyscy to rozumieją
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 15:39   #42
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

MAMA, Seonka, Ava, miło Was widzieć znowu w wirze wydarzeń Cieszę się, że coś się dzieje Każde pożegnanie w wątku zambijskim było dla mnie ciężkie do "przejścia".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:58   #43
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Talking Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
MamaKatka, dokładnie tak jak napisała MAMA "kolaborujemy" na boku trudno przejść obojętnie jak gdzie indziej dzieci tak bardzo potrzebują pomocy. ja mam swoje dziecko w Zambii, ale nie przeszkadza mi to pomagać gdzie indziej.

Tylko niestety nie wszyscy to rozumieją
ad.1 Znalazłam "starych" pomagaczy super
ad.2Seonka nie martw się im więcej i gdzie indziej pomagasz tym lepiej
Misja w Zambii świetnie sobie radzi trzeba pomóc teraz przedszkolaką w Tanzanii. Już zbieram rzeczy do paczki.
Aha w małym Tesco są piłki do siatkówki po 7 ,49 zł juz kupiłam dla dzieciaków.
agamann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:12   #44
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

joj, czyżby to powrót starych dobrych czasów nastąpił??? byłoby cudnie
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:48   #45
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

oo , stare dobre wyjadaczki się odezwały
Z ciężkim sercem pisałam rezygnację, ale nic nie trwa wiecznie. Całym sercem jestem z Zambią i zaglądam tam na blog, przeglądam zdjęcia czy nie ma tam gdzieś w tłumie mojego, ale jednak pusto tak bez sprawdzania meila, odpisywania

W Realu widziałam bardzo ładne plecaki szkolne za 7,99 zł i czekam tradycyjnie na bodziaki - można już za 3,99 zł wypatrzeć a czasem za 2,99 zł!!! Jutro będę to coś poprzeglądam. Szykuję paczkę dla Mercy i do Tanzanii jakąś kopertkę.

Na dwa fronty teraz działam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:58   #46
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
oo , stare dobre wyjadaczki się odezwały
Z ciężkim sercem pisałam rezygnację, ale nic nie trwa wiecznie. Całym sercem jestem z Zambią i zaglądam tam na blog, przeglądam zdjęcia czy nie ma tam gdzieś w tłumie mojego, ale jednak pusto tak bez sprawdzania meila, odpisywania
Na dwa fronty teraz działam
faktycznie, do "pisaczy" to ja może i aktywnych nie należę, ale co jak co, z zambią jestem (byłam) od 1. posta MAMY (to śledzenie blogów i wątków też jest mi znane )

ale tak na poważnie, super, że wszystkie macie siłę do nowych działań, mimo wszystko
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 18:44   #47
mukashana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 279
Send a message via Skype™ to mukashana
Smile Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

to i ja wpadłam pozdrowić "stare pisaczki-wyjadaczki" ;-) na forum zambijskie nie zaglądałam chyba ponad rok, ale sercem i duchem zawsze obecna

pozdrowienia


właśnie zwróciłam uwagę na datę mojego zarejestrowania na forum. to już prawie 6 lat... jak ten czas leci. Pamiętam jak na allegro przypadkiem znalazłam jakąś aukcję na rzecz dzieci w Mpanshy i się wzruszyłam, bo to był najpiękniejszy zakątek w Zambii jaki odwiedziłam... a potem trafiłam na wątek założony przez MAMĘ
__________________

Edytowane przez mukashana
Czas edycji: 2013-03-27 o 18:52
mukashana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 21:32   #48
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez mukashana Pokaż wiadomość
to i ja wpadłam pozdrowić "stare pisaczki-wyjadaczki" ;-) na forum zambijskie nie zaglądałam chyba ponad rok, ale sercem i duchem zawsze obecna

pozdrowienia


właśnie zwróciłam uwagę na datę mojego zarejestrowania na forum. to już prawie 6 lat... jak ten czas leci. Pamiętam jak na allegro przypadkiem znalazłam jakąś aukcję na rzecz dzieci w Mpanshy i się wzruszyłam, bo to był najpiękniejszy zakątek w Zambii jaki odwiedziłam... a potem trafiłam na wątek założony przez MAMĘ
Mukashana jak tam Mikołajek

Patrzcie, tyle lat jesteśmy razem, w miedzy czasie wyszłyśmy za maż, porodziłyśmy dzieci, wybudowaliśmy przedszkole, ponad 300 dzieci dostało rodziców.

Trzeba teraz z Tanzania to powtórzyć
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 08:53   #49
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
MAMA, Seonka, Ava, miło Was widzieć znowu w wirze wydarzeń Cieszę się, że coś się dzieje Każde pożegnanie w wątku zambijskim było dla mnie ciężkie do "przejścia".
I dla nas to było bardzo trudne przeżycie

LUBA pewnie nie uwierzysz, ale tak sobie myślałam jak zakładałam ten wątek ; "może wpadnie Luba tak jak kiedyś na wątek Zambijski i znowu się uda" dla tych , którzy nie są w temacie powiem, ze Luba jest 1 wizażanką, która zaadoptowała dziecko sercem a cała reszta poszła w jej ślady i moim zdaniem to właśnie było przełomowe wydarzenie, które zadecydowało, że wątek nie przepadł w otchłani

ps. Jak mąż?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

Tylko niestety nie wszyscy to rozumieją
no niestety, ale ja tak myśle a raczej jestem pewna, ze tak miało być, aby znaleźć sie w Tanzanii tym razem i wszędzie tam gdzie będzie taka potrzeba

Cytat:
Napisane przez quaderno Pokaż wiadomość
joj, czyżby to powrót starych dobrych czasów nastąpił??? byłoby cudnie
nawet nie wiesz ile to zdanie dla mnie znaczy i ile razy wspominałam te stare dobre czasy

Cytat:
Napisane przez quaderno Pokaż wiadomość

ale tak na poważnie, super, że wszystkie macie siłę do nowych działań, mimo wszystko
dzięki takim właśnie ludziom jak Wy

Cytat:
Napisane przez mukashana Pokaż wiadomość
to i ja wpadłam pozdrowić "stare pisaczki-wyjadaczki" ;-) na forum zambijskie nie zaglądałam chyba ponad rok, ale sercem i duchem zawsze obecna

pozdrowienia


właśnie zwróciłam uwagę na datę mojego zarejestrowania na forum. to już prawie 6 lat... jak ten czas leci. Pamiętam jak na allegro przypadkiem znalazłam jakąś aukcję na rzecz dzieci w Mpanshy i się wzruszyłam, bo to był najpiękniejszy zakątek w Zambii jaki odwiedziłam... a potem trafiłam na wątek założony przez MAMĘ
jak nawet Ty tu wpałdaś to uważam powrót starych dobrych czasów za otwary
witaj i tym razem wpadaj częściej

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Mukashana jak tam Mikołajek

Patrzcie, tyle lat jesteśmy razem, w miedzy czasie wyszłyśmy za maż, porodziłyśmy dzieci, wybudowaliśmy przedszkole, ponad 300 dzieci dostało rodziców.

Trzeba teraz z Tanzania to powtórzyć
ava moze mnie poprawi ale tych dzieci była raczej blizej 1000

oczywiście trzeba to powtórzyć

Dziewczyny nawet nie wiecie jak ja sie cieszę

Pare słów do osób które po raz pierwszy weszły na ten wątek no i widzą że wszyscy sie znają. Ja jak widze takie tematy to dochodze do wniosku że nie pasuje w takim miejscu.
Ale ten wątek taki nie jest .
Bardzo, bardzo serdecznie witamy i czekamy na wszystkich "nowych", którzy nie znają tematu

Im nas wiecej tym lepiej . Ci którzy pisali na wątku Zambijskim na pewno to potwierdzą.

Czasem piszemy nie na temat, plotkujemy, płaczemy i śmiejemy sie razem jak jest taka potrzeba. Ale robimy też razem piękne rzeczy, kazdy na swoja miarę i mozliwosci .

Przecież ocean składa sie z kropli.

Pozdrawiam serdecznie
Aga
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 09:15   #50
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

MAMA, pięknie to napisałaś Też mam nadzieję, że ktoś nowy się włączy Klarissa już piękną paczkę zrobiła

MAMA, zamiast smsa, co robić: Lili obudziła się z zaropiałym oczkiem i taką jakby spuchniętą powieką nie dużo tej ropy i tego opuchnięcia też nie ale co robić? przemywam solą fizj. i rumiankiem?

Może zatarła sobie, włosy jej włażą do ocza?? od czego to??
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 09:25   #51
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Seona a ma też katar? jeśli tak to kanały łzowe są połączone z nosem i w nocy przedostały się bakterie pewnie. Przemywaj rumiankiem, melisą, szałwią, tymiankiem, majerankiem, herbatą nawet to wszystko zioła o działaniu antyseptycznym, powinno pomóc i wit. C + słońce ( u mnie akurat wyszło)

i tak to z nami właśnie jest
wszystkie dzieci nasze są
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 10:55   #52
mukashana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 279
Send a message via Skype™ to mukashana
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Mukashana jak tam Mikołajek

Patrzcie, tyle lat jesteśmy razem, w miedzy czasie wyszłyśmy za maż, porodziłyśmy dzieci, wybudowaliśmy przedszkole, ponad 300 dzieci dostało rodziców.

Trzeba teraz z Tanzania to powtórzyć
Seona Mikołajek dziś skończył roczek A Twoje Panny?

MAMA- no NAWET ja ;-) hehe. FB mnie nakierował na nowe forum. Mimo, że tyle lat się znamy to ja jestem mało na bieżąco.poza jedna paczką z lekami i jakimiś fantami na aukcje na allegro to moje zaangażowanie było zerowe, ale obiecuję się poprawić tylko, że za miesiąc mam poważny egzamin, więc jeszcze się trochę wstrzymam z przeczesywaniem forum, bo to zawsze pochłaniało godziny

a o co chodzi z tą rezygnacją? z czego musiałyście rezygnować? że się tak głupio zapytam

Czy Wy się jeszcze spotykacie w realu?;-) bo było chyba sporo tych "zlotów"

Czy siostra Józefa nadal pracuje w Mpanshy?

to tyle pytań na dziś wracam do zakuwania
__________________
mukashana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 11:19   #53
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

mukashana zacytuję Seone i niech tak zostanie
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
trudno przejść obojętnie jak gdzie indziej dzieci tak bardzo potrzebują pomocy. ja mam swoje dziecko w Zambii, ale nie przeszkadza mi to pomagać gdzie indziej.

Tylko niestety nie wszyscy to rozumieją
nie masz wiele do przeczesywania to dopiero 2 strona chyba ze przyjdziesz za tydzień
trzymamy mocno kciuki za Twój egzamin i serdeczne życzenia dla córci
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 11:47   #54
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Patrzcie, tyle lat jesteśmy razem, w miedzy czasie wyszłyśmy za maż, porodziłyśmy dzieci, wybudowaliśmy przedszkole, ponad 300 dzieci dostało rodziców.
Trzeba teraz z Tanzania to powtórzyć
Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
oczywiście trzeba to powtórzyć
Dziewczyny nawet nie wiecie jak ja sie cieszę
i wygląda na to, że jesteśmy na całkiem dobrej drodze dobrze, że Ty Mama jesteś niezatapialna

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Pare słów do osób które po raz pierwszy weszły na ten wątek no i widzą że wszyscy sie znają. Ja jak widze takie tematy to dochodze do wniosku że nie pasuje w takim miejscu. Ale ten wątek taki nie jest .
Bardzo, bardzo serdecznie witamy i czekamy na wszystkich "nowych", którzy nie znają tematu
Im nas wiecej tym lepiej . Ci którzy pisali na wątku Zambijskim na pewno to potwierdzą. Przecież ocean składa sie z kropli.
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
MAMA, pięknie to napisałaś Też mam nadzieję, że ktoś nowy się włączy
nic dodać, nic ująć - tak też jest
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 11:51   #55
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Kobietki może zrobimy paczuszkę dla dzieciaczków z Tanzanii?

_MAMA_ napisałam ci na PW że dam rade zrobić paczuszkę - może wklej linka z wiadomością o paczce dla dzieciaczków do Tanzanii gdzie tylko możesz. Może ktoś się odezwie.... miejmy nadzieję!!!

Edytowane przez anecz38
Czas edycji: 2013-03-28 o 12:01
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:13   #56
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Mukashana, już nie koordynujemy pomocy w Zambii nie mamy wglądu w kartotekę, meila, nie przydzielamy dzieci, nie odpisujemy rodzicom

A Ty nie gadaj, bo na każde wezwanie byłaś przede wszystkim jak potrzebne były leki Mukashana jest wterynarzem=> to tak dla wyjaśnienia dla Nowych

Anecz83, jestem za

Ava, Mama
, ale napiszcie mi, do tej szkoły potrzebne jest wyposażenie - czy ono będzie tam na miejscu kupowane? Czyli przede wszystkim pieniądze potrzebne i wszystko tam się kupi? Ile w przeliczeniu kosztuje krzesełko, tablica?

Na pewno trzeba się pomaga rozreklamować - przesłanie pieniędzy to dosłownie sekunda: http://www.siepomaga.pl/f/majaprzyszloscfundacja/c/746

Mama,
Lili zdrowa, nie ma kataru. Ale mój mąż miał ostatnio to samo, możliwe że się zaraziła okiem?? on był przeziębiony bardzo, miał katar i gardło i dalej kasze jeszcze.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Mukashana, tak spotykamy się jak jest możliwość. Ostatni raz widziałam się z MAMA w zeszłym roku nad morzem, w Darłówku
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2013-03-28 o 12:03 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:20   #57
quaderno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 27
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Na pewno trzeba się pomaga rozreklamować - przesłanie pieniędzy to dosłownie sekunda: http://www.siepomaga.pl/f/majaprzyszloscfundacja/c/746
[B]
a propos reklamy, zapraszam
http://www.facebook.com/events/233474120131373/
quaderno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:22   #58
mukashana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 279
Send a message via Skype™ to mukashana
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość

nie masz wiele do przeczesywania to dopiero 2 strona chyba ze przyjdziesz za tydzień
trzymamy mocno kciuki za Twój egzamin i serdeczne życzenia dla córci
hehe, a no tak. nie zauważyłam, że to początek dzięki za kciuki. A mój Mikołaj jest chłopcem
__________________
mukashana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:10   #59
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Cytat:
Napisane przez anecz38 Pokaż wiadomość
Kobietki może zrobimy paczuszkę dla dzieciaczków z Tanzanii?

_MAMA_ napisałam ci na PW że dam rade zrobić paczuszkę - może wklej linka z wiadomością o paczce dla dzieciaczków do Tanzanii gdzie tylko możesz. Może ktoś się odezwie.... miejmy nadzieję!!!
PACZKA ZBIOROWA DLA TANZANII

Najbardziej ekonomiczną formą przesyłania paczek jest zrobienie jednej dużej, wtedy koszty wysyłki na 1 kg są niższe niż kilka małych paczek.
Aktualnie taką wspólną paczkę organizuje Ania barra221@wp.pl albo na PW do anecz38. Osoby zainteresowane piszą do Ani, ona podaje adres do wysyłki przedmiotów w Polsce.
Jeśli możesz do każdego 1kg przekazanych przedmiotów dorzuć 10 zł na znaczki.
Ania po uzbieraniu 20 kg pakuje wszystko do pudła, robi zdjęcia i wysyła do Tanzanii.
Później wszyscy czekamy na wiadomość od siostry, że paczka szczęśliwe dotarła na miejsce .

Skopiowałam treść jaką dałam na stronę. ten link można powstawiać w podpisy, na blogi, FB

dodam tutaj , ze jak ktos nie ma pieniędzy na wysyłkę do Zambii, to nie musi wkładać tych 10 zł na znaczki, tylko wysłać do Ani swoje rzeczy. Może znajdzie się ktos kto nie ma rzeczy a chce mieć udział w paczce i da wtedy na znaczki

Jeszcze muszę paczkę Klarisy wstawić w podziękowania

mukashana, oczywiśce synka ucałuj

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2013-03-28 o 13:21
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:37   #60
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Tanzanii pilnie potrzebują pomocy !

Widziałam wiadomość wstawioną na stronkę adopcji super to wygląda. Dziękuję bardzo za pomoc!!!!
Czekam teraz na e-maile myślę , że znajdą się osoby, które będą chciały pomóc.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny kochające Afrykę. i przesyłam
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 16:12:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.