Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-20, 13:39   #1
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Talking

Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss


Witam

Z gory przepraszam ze zakladam watek a tu tyle napewno o tym pisze ale ja sie pogubilam calkiem w tym wszystkim dlamnie to poprostu jak by pisane conajmniej po chinsku

Prosze pomozcie mi w grudniu 2005 przekroczylam ta magiczna cyfre "30" przyznaje sie ze do tej pory to uzywalam jedynie kremu na dzien "Oceanic do cery wrazliwej z odczynem zapalnym " czasami krem z witamina C Avon i to wszystko

Jak tu czytam i jakis "Juvit" "retin" "kwasy" itd.... to zglupialam i juz nic nie wiem co mam robic jak i kiedy

Mam cere mieszana , od jakiegos czasu (roku) problematyczna broda i policzek - robia sie ropne stany zapalne i to jakie czasami wielkie no i po nich zostaja slady (czerwone plamy) ponizej zalacze foto moze bedzie cos widac no i zaczynaja sie pojawiac dosc znacznie zmarszczki kolo oczek upss

Prosze powiedzcie mi co powinnam stosowac na poczatek (pamietajcie ze ja to calkowity laik w tym temacie) teraz na wiosne(wiem juz ze napewno filtry - zakupie je zaraz po przyjezdzie do polski) ale co dalej ???

Z gory wielkie DZIEKUJE za zrozumienie i pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.JPG (19,9 KB, 177 załadowań)
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:14   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Myślę, że jednak bez przeczytania tych kilkunastu wątków na Wizażu się nie obejdzie, bo ja co najwyżej moge rzucić hasłowo: filtry, retinoidy, kwasy, wit. C.
O filtrach wiesz, mam nadzieję, że znalazłaś też informacje o ich stabilności i interakcjach z talkiem i miką.
Co do kwasów i retinoidów, to lepiej z rozpoczęciem kuracji poczekać do jesieni, bo oba składniki działają fotouwrażliwiająco. Retinoidy są przeciwzmarszkowe, a kwasy złuszczająco/oczyszczające, zalecane jest stosowanie na noc. Jeden i drugie występują w kremach, retinoidy także w kremo-maściach na receptę. Kwasy można także zapodac u kosmetyczki lub dermatologa w postaci zabiegów - nakjładane jest wysokie stężenie. Że kwasy są AH i BH, to pewnie wiesz. Ale to własnie raczej na jesień. Co najwyżej teraz (wiosna-lato) możesz stosować maseczkę aspirynową lub tonik aspirynowy, jeśli nie masz uczulenia na salicylany - pomoże Ci to zwalczyć wypryski na skórze.
Wit. C wspomaga działanie filtrów, działa rozjaśniająco i antyoksydacyjnie. Sam Juvit jest dość tłusty, dlatego niektóre z nas rozcieńczają go wodą destylowaną lub produkują serum z wit. C w proszku. Nakłada się na dzień pod krem z filtrem. Można kupić gotowe serum FlavoC firmy Auriga. Są też oczywiście kremy z wit. C, ważne jest jej stężenie i forma (żeby była aktywna).
No i oczywiście zdrowa dieta, niepalenie, wysypianie się porządne, sport i świeże powietrze - to świetnie wpływa na cerę
Jeśli masz konkretne pytania, to łatwiej będzie coś doradzić, bo przecież nie streszczę całego Wizażu w jednym poście Może powyszukuj sobie najpierw informacje o tych ww składnikach, a potem ewentualnie pytaj, jesli coś będzie niejasne.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:58   #3
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Wielkie "DZIEKUJE" za informacje

Czyli juz wiem ze teraz na wiosne nie ma co zaczynac z kwasami !
Powiem tak wczoraj dostalam paczke od siostry poslala mi "JUVIT" i "ASPIRYNE" mam zamiar robic maseczke aspirynowa i smarowac sie Juvitem (bede musiala chyba tez rozcienczyc z woda - zeby mnie nie wysypalo) na dzien dodatkowo krem z filtrami .

A do jesieni chyba pokakuje o co chodzi z tymi kwasami , retin... a teraz bedzie aspirynka i Juvit

A co do lektury to wlasnie sie za nia wzielam , i napewno bede miec pytanka

Jeszcze raz dziekuje
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:33   #4
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Hej! Midi tak straszy, bo ona naczynkowiec Ja też A o ile mogę dostrzec na Twojej fotce, to masz skórę raczej nie skłonną do zaczerwienień i rozszerzonych naczyń? To ja bym spróbowała delikatnie jakiś kwasik, mimo że lato idzie Oczywiście tylko na noc, a na dzień filtr! Np. nieśmiertelny Effaclar la Roche Posay - nie wiem, gdzie mieszkasz, ale to jest chyba dostępne w całej Europie Delikatny kwasik - salicylowy, nie drażni (zazwyczaj, nigdy nie ma gwarancji, że na "konkretnym egzemplarzu" coś nie zbroi ) A z retinoidów to np. Ystheal, on Ci nie powinien krzywdy zrobić. Jak się będziesz wybierała na plażę, to oczywiście zostaw to wszystko w domu
Jeżeli masz skórę wrażliwą (tego się nie da zobaczyć na zdjęciu ), to rzeczywiście odpuść sobie do jesieni. Nie chcę Cie namówić i wpędzić w kłopoty! Pozdrowionka
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:41   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

No fakt, Erato ma rację Ja po Diacnealu przyzwyczaiłam się dmuchać na zimne i teraz się smaruję filtrem nawet na 40-minutowy jogging rano, bo prześladują mnie straszne wizje rozlewisk przebarwień, wybuchającyh naczynek i wulkanicznych krost wszędzie, gdzie się da
Może rzeczywiście Effaclar by nie zaszkodził albo Acne-Derm z kwasem azaleinowym - podobno tez ładnie oczyszcza pory. Oczywiście pod warunkiem, że na noc, a na dzień filtr 50+ z jak najwyższą ochroną UVA.
Co do Ystheala to ja mam mieszane odczucia, bo z jednej strony niby ma sporo retinaldehydu, ale z drugiej jeszcze się nie natknęłam na osobę, która by konkretnie powiedziała, że po kilku latach stosowania widzi efekty (a może po prostu nikt tyle czasu nie stosował ). Tzn. chodzi mi to, że skoro jest już dostępny w PL Eluage, a tym bardziej różne Zoraki i Retiny, to ja nie bardzo widzę sens kupować Ystheal za 80 zł, jesli jest mniej skuteczny.
To takie moje czysto teoretyczne rozważania bo sama na razie stosuję tylko Diacneal i Diroseal z tych retinoidalnych, ale czytam tu tyle innych opinii, że chyba już jakoś ogarniam problem
Aha, Fredziunia - zmarszki koło oczek są często w "tym" wieku mimiczne i mało można z tym zrobić. Oczywiście stosowanie filtrów zapobiegnie tym następnym zmarom, a warto też kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, koniecznie z prawdziwym filtrem (tzn. nie te z ulicy z naklejką UV400 za 12 zł). Zwróć też uwagę, czy się nie marszczysz za często, np. przy czytaniu - chodzi mi o mrużenie oczu. Trzeba się pilnowac i odzwyczajać od mrużenia albo iść do okulisty, bo może to pierwsze symptomy pogorszenia wzroku.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 13:25   #6
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Witam

Wkoncu dotarlam do kompa i netu

Dziekuje za odpowiedzi , ja narazie zrobilam sobie maseczke aspirynowa i smaruje sie JUVIT-em

Mam pytanie :
- jak rozcienczacie ten Juvit ?? (wiem ze woda destylowana)
- co to jest "Effaclar" - "Acne-Derm" i gdzie je kupie ??
- jaki dobry krem z filtrami ??
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:00   #7
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Effaclar K to krem, poczytaj w KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=220

Acne Derm to krem dermatologiczny do kupienia w aptekach bez recepty, zawiera 20% kwasu azelainowego. Ten kwas zawiera też Skinoren (Schering chyba) w kremie 20% lub w żelu 15%. Też bez recepty.

Odpowiedź na pytanie "dobry krem z filtrami" to odpowiedź z serii "wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą" , naprawdę każdemu odpowiada co innego, np. są zapalone wielbicielki filtrów Avene, i takie, które nie mogą ich znieść (ja ). Z tzw. "lekkich" filtrów chyba najbardziej chwalone są Vichy Fluid 50+, Bioderma Photoderm Fluid 50+, Anthelios Dermo Kids (albo Dermo Pediatrics, różnie sie nazywają), Avene mleczko 50+ albo mleczko 40 dla dzieci, ostatnio furorę zrobił krem Avene dla cery suchej 50+ tzw. "łososiowy" z racji swojej barwy. Spray Avene zbiera jak na razie średnie oceny.
No nie ma rady, przejrzyj KWC, spróbuj sie przekopać choć trochę przez wątek "do filtromaniaczek" i zawalcz w aptekach o próbki...
Ogólnie "dobre" w sensie stabilne i zapewniające dobrą ochronę są filtry firm "aptecznych" tj. Vichy, Avene, Bioderma, SVR. Polski Iwostin w tym roku wypuścił serię Solecrin, która podobno zawiera fotostabilne filtry (fotostabilne są przede wszystkim filtry Mexoryl oraz Tinosorb).
Ufff... a teraz należy mi się nagroda za streszczenie w dwóch zdaniach zawartosci wątku "do filtromaniaczek" zawierającego ponad 2600 postów
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 13:24   #8
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Witam

WIELKIE WIELKIE DZIEKUJE
za streszczenie watku Filtromaniaczek , juz sobie spisalam o jakie probki mam poprosic w aptece moze jednak jest stansa ze bede miala ladna buzke

Pozdrawiam
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 16:12   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Cytat:
Napisane przez fredziunia
Witam

WIELKIE WIELKIE DZIEKUJE
za streszczenie watku Filtromaniaczek , juz sobie spisalam o jakie probki mam poprosic w aptece moze jednak jest stansa ze bede miala ladna buzke

Pozdrawiam
Fredziuniu, Dziewczyny napisały CI już taką pielęgnację zaawansowaną w pigułce. Od siebie doam tylko tyle, że lada moment powstanie na wizażu forum biochemiczne, do lektury którego Cię zachęcam. Wszystkie Twoje pytania są właśnie z tej dziedziny
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 17:36   #10
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

Oj tak tak! Biochemiomaniaczki już szykują nowe wątki Zapraszamy na nowe forum, jak tylko zostanie otwarte
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:46   #11
fredziunia
Rozeznanie
 
Avatar fredziunia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 783
Dot.: Pomozcie mi to wszystko zrozumiec :-)) plisss

To super ze cos takiego powstanie , przegladajac forum parenascie razy czytalam "Biochemia..." wszyscy byli tym zachwyceni ...wiec czekam z niecierpliwoscia
fredziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.