młody wiek , zniszczona cera! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 18:22   #1
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11

młody wiek , zniszczona cera!


Jezuuś , dziewczyny ja się chyba załamię . Dopiero skończyłam 15 lat mam takie zmarszczki , zazwyczaj po śmianiu , uśmiechaniu się ... wokół ust mam takie paskudne , że aż mnie lewa strona policzka boli nie wiem z jakiej przyczyny ... pod oczami mam lekką dolinę łez , tak zwany dołek , sińce i skóra pod oczami jest strasznie cieńka .. po prosztu wszytsko na raz na czole chyba 4 zmarszczki , które wuczówam pod palcami (( i jak się uśmiecham mam "kurze łapki" cały internet przewaliłam i nic jestem załamana tym ... a jak ja w szkole wyglądam !!1 gorzej niż moja nauczycielka ... nie przesadzam , za rok nowa szkoła , nowe twarze !! co ja mam robic ... wysypiam się 8h co dziennie .. i jeszcze moja cera jest 3 kolorowa , czerwono żółto zielona :O lol.

Edytowane przez czekoladoweoczka
Czas edycji: 2013-10-02 o 18:25
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 09:32   #2
BandB
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 341
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

może masz bardzo przesuszoną skórę? W tym wieku raczej tutaj szukałabym przyczyny zmarszczek. Jaką stosujesz pielęgnację? Przypadkiem nie kosmetyki z tzw. serii dla nastolatek typu clean&clear itp?
__________________
Wymiana kosmetyków
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1135541
BandB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 13:14   #3
korba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Musisz zabdać o odpowiednią pielęgnacje. Naważniejsze nawilżać i spróbuj nie myć twarzy wodą, zastąp ją płynem micelarnym lub żelem micelarnym np z ziaji med . Chlorowana woda wysusza cere i moze ją podrażniać . W kremach szukaj gliceryny , mocznika, panthenolu który wnika w naskórek . Pij duzo wody mineralnej i zdrowo się odżywiaj to na pewno poprawi stan twojej skóry .
korba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:07   #4
miss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

mam ten sam problem, co prawda mam 24 lata ale i tak uwazam ze to za wczesnie na zmarszczki... uzywam korektora pod oczy bo cienie sa okropne... to pewnie od tego zmarszczki sie zrobiły... chociaz uzywam dobrych i drogich korektorów i dbam o nawilzanie... koszmar!
miss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 10:16   #5
gudrunkartika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

1. prawidłowa kompleksowa pielęgnacja - nie zawsze wystarczy posmarować skórę losowo wybranym kremem, czasem trzeba ją nawilżać kilka razy dziennie, myć delikatnymi specyfikami nie niszczącymi płaszcza lipidowego skóry i okresowo odżywiać. Tutaj po prostu poradziłabym się dobrej kosmetyczki, która po obejrzeniu Twojej skóry zaproponowałaby Ci jakąś serię produktów dobraną tylko dla Ciebie.
2. uzupełnienie niedoborów witamin i kwasów tłuszczowych nienasyconych, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry
3. dieta i używki - zwróć uwagę, czy Twoja dieta jest wystarczająco urozmaicona i zapewnia Ci wszystkie składniki odżywcze, jakich Twój organizm potrzebuje (np. kolagen, pektyny + patrz wyżej) oraz czy nie nadużywasz alkoholu i kawy, które odwadniają i zmarszczki stają się bardziej widoczne albo papierosów, które w ogóle rujnują cerę już od początku nałogu
4. czy pijesz wystarczającą ilość wody w ciągu dnia - j.w
5. w okresie letnim koniecznie kremy z filtrem, bo opalona skóra co prawda pięknie wygląda, ale nic tak jej nie niszczy jak nadmiar promieniowania UV, stąd też nie polecam przy takich problemach solarium
6. jeśli powyższe + konsultacja z kosmetyczką nie pomogą, udałabym się do dermatologa

Edytowane przez gudrunkartika
Czas edycji: 2013-10-07 o 10:22
gudrunkartika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 22:25   #6
Fouette
Raczkowanie
 
Avatar Fouette
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 108
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Co do sińców:
niektorzy po prostu je mają, taka ich uroda. Możesz się nimi zamartwiać, możesz je pokochać. W pewnej książce ("Granica" Nałkowskiej) mężczyźni zachwycali się cieniami pod oczami jednej z postaci. Nie wiem ,czy to dowód na to, że cienie mogą się komuś podobać, ale literatura (a zwłaszcza ta powieść) zazwyczaj wzoruje się na świecie rzeczywistym.
Zmarszczki- myślę, że jeśli znikają po niedługim czasie od uśmiechania się, zwłaszcza "mocnego", to wszystko w porządku.
__________________
Raz wybrawszy, codziennie wybierać muszę. Za to odważnym szczęście sprzyja
Fouette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 17:43   #7
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez Fouette Pokaż wiadomość
Co do sińców:
niektorzy po prostu je mają, taka ich uroda. Możesz się nimi zamartwiać, możesz je pokochać. W pewnej książce ("Granica" Nałkowskiej) mężczyźni zachwycali się cieniami pod oczami jednej z postaci. Nie wiem ,czy to dowód na to, że cienie mogą się komuś podobać, ale literatura (a zwłaszcza ta powieść) zazwyczaj wzoruje się na świecie rzeczywistym.
Zmarszczki- myślę, że jeśli znikają po niedługim czasie od uśmiechania się, zwłaszcza "mocnego", to wszystko w porządku.
właśnie że nie znikają i są nawet od uśmiechania , a pod oczami to masakra ...
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 22:53   #8
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

na cienie niewiele poradzisz prócz, czegoś co je zakryje. prawdopodobnie jak ja, masz pod oczami cienką skórę, przez którą najzwyczajniej prześwitują naczynia krwionośne. w takim przypadku w opcje wchodzą tylko zabiegi
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 09:15   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez korba22 Pokaż wiadomość
Musisz zabdać o odpowiednią pielęgnacje. Naważniejsze nawilżać i spróbuj nie myć twarzy wodą, zastąp ją płynem micelarnym lub żelem micelarnym np z ziaji med . Chlorowana woda wysusza cere i moze ją podrażniać . W kremach szukaj gliceryny , mocznika, panthenolu który wnika w naskórek . Pij duzo wody mineralnej i zdrowo się odżywiaj to na pewno poprawi stan twojej skóry .
Moze, ale nie musi

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gudrunkartika Pokaż wiadomość
1. prawidłowa kompleksowa pielęgnacja - nie zawsze wystarczy posmarować skórę losowo wybranym kremem, czasem trzeba ją nawilżać kilka razy dziennie, myć delikatnymi specyfikami nie niszczącymi płaszcza lipidowego skóry i okresowo odżywiać. Tutaj po prostu poradziłabym się dobrej kosmetyczki, która po obejrzeniu Twojej skóry zaproponowałaby Ci jakąś serię produktów dobraną tylko dla Ciebie.
2. uzupełnienie niedoborów witamin i kwasów tłuszczowych nienasyconych, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry
3. dieta i używki - zwróć uwagę, czy Twoja dieta jest wystarczająco urozmaicona i zapewnia Ci wszystkie składniki odżywcze, jakich Twój organizm potrzebuje (np. kolagen, pektyny + patrz wyżej) oraz czy nie nadużywasz alkoholu i kawy, które odwadniają i zmarszczki stają się bardziej widoczne albo papierosów, które w ogóle rujnują cerę już od początku nałogu
4. czy pijesz wystarczającą ilość wody w ciągu dnia - j.w
5. w okresie letnim koniecznie kremy z filtrem, bo opalona skóra co prawda pięknie wygląda, ale nic tak jej nie niszczy jak nadmiar promieniowania UV, stąd też nie polecam przy takich problemach solarium
6. jeśli powyższe + konsultacja z kosmetyczką nie pomogą, udałabym się do dermatologa
Szkodliwe promieniowanie jest przez cały rok, wiec filtry powinny być stosowane przez caly rok. Min. 30, z nowoczesnymi filrami

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
Jezuuś , dziewczyny ja się chyba załamię . Dopiero skończyłam 15 lat mam takie zmarszczki , zazwyczaj po śmianiu , uśmiechaniu się ... wokół ust mam takie paskudne , że aż mnie lewa strona policzka boli nie wiem z jakiej przyczyny ... pod oczami mam lekką dolinę łez , tak zwany dołek , sińce i skóra pod oczami jest strasznie cieńka .. po prosztu wszytsko na raz na czole chyba 4 zmarszczki , które wuczówam pod palcami (( i jak się uśmiecham mam "kurze łapki" cały internet przewaliłam i nic jestem załamana tym ... a jak ja w szkole wyglądam !!1 gorzej niż moja nauczycielka ... nie przesadzam , za rok nowa szkoła , nowe twarze !! co ja mam robic ... wysypiam się 8h co dziennie .. i jeszcze moja cera jest 3 kolorowa , czerwono żółto zielona :O lol.
Na since polecam rozświetlacz w malej ilości wklepany pod oczy (nie korektor). Na noc dobre są kremy floslek. Tylko pamietaj, że w/w kosmetyki uzywa się tam gdzie czujesz kosc jarzmową, nie pod same dolne rzesy jak to robi wiekszość kobiet... Delikatnie wklepujesz mala ilosc.

Nawilżaj swoją skórę na noc kremem lipidowym. Zauważyłaś łuszczenie, szorstkość? Na dzien krem z filtrem- również działa przeciwzmarszczkowo na przyszlosc. Myj twarz delikatnym żelem, płynem do skóry wrażliwej bez drobinek. Jeśli peeling to enzymatyczny.

Niektorzy maja po prostu taką mimikę twarzy. Można trochę pomoc sobie kosmetykami, ale najważniejsze to samoakceptacja.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:40   #10
czekoladoweoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: ok. Rzeszowa
Wiadomości: 11
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Moze, ale nie musi

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------



Szkodliwe promieniowanie jest przez cały rok, wiec filtry powinny być stosowane przez caly rok. Min. 30, z nowoczesnymi filrami

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------



Na since polecam rozświetlacz w malej ilości wklepany pod oczy (nie korektor). Na noc dobre są kremy floslek. Tylko pamietaj, że w/w kosmetyki uzywa się tam gdzie czujesz kosc jarzmową, nie pod same dolne rzesy jak to robi wiekszość kobiet... Delikatnie wklepujesz mala ilosc.

Nawilżaj swoją skórę na noc kremem lipidowym. Zauważyłaś łuszczenie, szorstkość? Na dzien krem z filtrem- również działa przeciwzmarszczkowo na przyszlosc. Myj twarz delikatnym żelem, płynem do skóry wrażliwej bez drobinek. Jeśli peeling to enzymatyczny.

Niektorzy maja po prostu taką mimikę twarzy. Można trochę pomoc sobie kosmetykami, ale najważniejsze to samoakceptacja.
problem w tym że ja mam cerę mieszaną , i strasznie mi się przetłuszcza a nie przesusza ...
czekoladoweoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 19:59   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez czekoladoweoczka Pokaż wiadomość
problem w tym że ja mam cerę mieszaną , i strasznie mi się przetłuszcza a nie przesusza ...
Skóra mieszana też potrzebuje nawilżenia. A wbrew pozorom nawilżanie może ograniczyć przetłuszczanie. Spróbuj łykać suplement z cynkiem i wit B. Pomaga na takie problemy (albo jest pokarmy z tymi wit.). Matowić skórę możesz pudrem bambusowym z "Biochemii Urody" albo mała ilością zwyklego pudru Do tego bibułki matujace.

Co do nawilżania- nie wszystkie typy skóry potrzebuja codziennego kremu nawilzajacego. Możesz nakłądać go na noc co 3 dzien- sama musisz wypracować sobie najlepsza pielegnacje dla ciebie.

Jeśli nie masz krostek to ziarnisty peeling możesz spróbować. Reszta jak powyzej

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-10-21 o 20:00
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 20:15   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez Modelka2212 Pokaż wiadomość
Zacznij stosować tą maść xxxxxx
Również zgłoszony kolejny spam.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-22 o 09:42 Powód: link, spam w cytacie
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 08:53   #13
Mimichalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Dziewczyny ja też mam straszne cienie pod oczami i mi puchną rano. Nie znacie jakiegoś dobrego kremu pod oczy? Może być jakiś droższy, byleby był skuteczny.
Mimichalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:05   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: młody wiek , zniszczona cera!

Cytat:
Napisane przez Mimichalinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też mam straszne cienie pod oczami i mi puchną rano. Nie znacie jakiegoś dobrego kremu pod oczy? Może być jakiś droższy, byleby był skuteczny.
Przejrzyj kwc
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.