Płaskie tipsy - help :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-22, 15:53   #1
niki9010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Unhappy

Płaskie tipsy - help :(


Cześć dziewczyny .
Z góry mówię, że jestem nowa na forum więc jeśli temat już był to proszę o odesłanie mnie do niego. Ale do rzeczy. Na wstępie też powiem, że nie mam możliwości uczestniczyć w kursie. Mam problem z płaskimi paznokciami. Uczę się robić tipsy metodą żelową. Ok, jako tako wychodzą, ale problem pojawia się kiedy chcę zrobić albo owale, albo migdałki. Po prostu nie ma tunelu, a paznokcie są płaskie. Inna rzecz, jak robię kwadraty, wtedy "tunel" (mały, bo mały) jest. Czy to może być wina tipsów czy to raczej moja? Z góry dzięki za pomoc!
niki9010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:32   #2
Ewka ESSTETICA
Raczkowanie
 
Avatar Ewka ESSTETICA
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 42
Dot.: Płaskie tipsy - help :(

No niestety tunel przy przedłużaniu za pomocą tipsów jest jaki jest, czyli średnio zachwycający-jak pisałaś. I niestety nie da się z tym nic zrobić, jedynie co możesz jeszcze spróbować, to tipsy głęboko tunelowe, ale niestety nie pasują one też do każdego rodzaju płytki. Tak więc najlepszym wyjściem będzie-przerzucić się na szablony.
Ewka ESSTETICA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:45   #3
niki9010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Płaskie tipsy - help :(

Ok, już rozumiem. Dziękuję bardzo za pomoc
niki9010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 22:17   #4
niki9010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Płaskie tipsy - help :(

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy do tipsów/paznokci bez tunelu jest konieczność robienia krzywej c? Czy można ewentualnie zrobić krzywą delikatnie? W moim mniemaniu przy dość płaskich tipsach krzywa c sprawia, że paznokcie sprawiają wrażenie łopatkowatych.
niki9010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 23:09   #5
asik G
Raczkowanie
 
Avatar asik G
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 459
Dot.: Płaskie tipsy - help :(

po to właśnie jest krzywa c
"Przez krzywą C rozumie się wygląd prawidłowo przedłuzonego paznokcia. Krzywa powinna wznosić się od skórek i delikatnie przechodzić w linie włosa, a na tzw linii stresu powinien znajdować się jej szczyt. Linia stresu to miejsce najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne takie jak złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Położenie linii stresu możemy określić poprzez dociśniecie palca do twardej powierzchni i miejsce które chwilowo zmieni kolor to właśnie linia stresu. Budując krzywa C wiemy iz paznokcie będą dobrze przedłużone, a zabezpieczone miejsce stresu zapewni trwałość paznokciom i uchroni je przed urazami."
asik G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 15:25   #6
niki9010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Płaskie tipsy - help :(

Ok, chyba jednak zostawię krzywą c nawet przy tipsach
niki9010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.