POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-11, 21:48   #1
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019

POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?


Hej, dziewczyny, pytanie jak w temacie
W szkole na zajęciach wf mam do wyboru zajęcia z karate, judo lub krav magi. Jest oczywiście też masa innych zajęć, ale najbardziej interesują mnie te ze sztuk walki - wydają mi się daleko rozsądniejszym wyborem niż np. siatkówka.
Moja szkoła jest wojskowa, stąd tak duży wybór zajęć wf i poziom - jak domniemywam - powinien być dość wysoki (pod kątem np. skuteczności nauki).
Częstotliwość zajęć dość mała - ok. 1 raz w tygodniu.

Które z tych zajęć byłyby najlepsze dla dziewczyny?
Zależy mi na:
- treningu ogólnorozwojowym
- przydatności nabytych umiejętności (typu np. samoobrona)
- komforcie trenowania.

W ostatnim raczej mi nie pomożecie, natomiast generalnie chodzi o to, że jestem drobną dziewczyną i czy w którejś z tych dyscyplin będzie mi szczególnie trudno ze względu na dużą różnicę masy i wzrostu - i będę wdzięczna, jeśli również to uwzględnicie w waszych poradach / ocenach i argumentacji

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 07:15   #2
BlackSecurity
Raczkowanie
 
Avatar BlackSecurity
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 93
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Fajny profil każde z osobna będzie dobrym wyborem. Osobiście wybrałabym krav mage ponieważ technika umiejętnej walki - samoobrony jest ważna, nigdy nie wiesz co Cie spotka. Jest nieco brutalna dla co po niektórych aczkolwiek za*ebista tez ćwiczyłam i byłam strasznie zadowolona. O swoje warunki wzrostowe i wagowe się nie martw. Ja nie należę do wysokich osób, mam jedynie 163. Oczywiście wybór należy do Ciebie sama chętnie powróciłabym do trenowania krav magi.
__________________
" Nie rezygnuj z czegoś, tylko dlatego ze wymaga to czasu. Czas i tak minie. " POF II, PNB.


Szczęśliwa... 19.05.2013 r.
BlackSecurity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:10   #3
Kasiora82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Judo lub krav maga. Chodziłam na wszystkie trzy i karate uznaje za stratę czasu.
Kasiora82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:17   #4
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Spędziłam kilka dobrych lat życia jako zawodniczka judo więc tak mi serce podpowiada żeby i Tobie polecić

A co do Twoich gabarytów, nie będzie to żaden problem jeśli będziesz mieć koleżankę podobnych wymiarów, z którą będziesz mogła ćwiczyc
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 22:22   #5
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny, pytanie jak w temacie
W szkole na zajęciach wf mam do wyboru zajęcia z karate, judo lub krav magi. Jest oczywiście też masa innych zajęć, ale najbardziej interesują mnie te ze sztuk walki - wydają mi się daleko rozsądniejszym wyborem niż np. siatkówka.
Moja szkoła jest wojskowa, stąd tak duży wybór zajęć wf i poziom - jak domniemywam - powinien być dość wysoki (pod kątem np. skuteczności nauki).
Częstotliwość zajęć dość mała - ok. 1 raz w tygodniu.

Które z tych zajęć byłyby najlepsze dla dziewczyny?
Zależy mi na:
- treningu ogólnorozwojowym
- przydatności nabytych umiejętności (typu np. samoobrona)
- komforcie trenowania.

W ostatnim raczej mi nie pomożecie, natomiast generalnie chodzi o to, że jestem drobną dziewczyną i czy w którejś z tych dyscyplin będzie mi szczególnie trudno ze względu na dużą różnicę masy i wzrostu - i będę wdzięczna, jeśli również to uwzględnicie w waszych poradach / ocenach i argumentacji

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
krav maga zdecydowanie
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 11:33   #6
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Cytat:
Napisane przez BlackSecurity Pokaż wiadomość
Fajny profil
Hmm? Może doprecyzuję: każdy kierunek ma u nas takie za☠☠☠iaszcze wfy dlatego, że jako studenci cywilni możemy korzystać z zaplecza stworzonego dla studentów wojskowych (te same sale, ci sami wfiści, to samo wyposażenie itd) Idąc podstawą programową na każdym wfie mam coś innego: czasem siatka, czasem biegi, czasem nordic walking a czasem sztuki walki

Cytat:
Napisane przez 69love69 Pokaż wiadomość
A co do Twoich gabarytów, nie będzie to żaden problem jeśli będziesz mieć koleżankę podobnych wymiarów, z którą będziesz mogła ćwiczyc
No właśnie pytałam już o to prowadzącego i podobno nie ma takiej osoby, same chłopa jakieś 40 kg więcej ważące ode mnie i tylko jedna dziewczyna, zresztą też podobno nie z mojej kategorii wagowej... Ważę jakieś 45-50 kg

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, bardzo pomogły mi się one utwierdzić w mojej decyzji Generalnie tak: napisałam jeszcze na innym forum i wszyscy odradzają karate - nie wiem w sumie dlaczego, ale nie będę się zgłębiać, skoro mam do wyboru fajniejsze SW to po prostu wybiorę fajniejsze Zajęcia miałam do tej pory tylko z judo (jedne) i bardzo mi się podobały, ale na treningu mieliśmy sporo elementów zapaśniczych i jak trafiła mi się sporo cięższa koleżanka do takiego ćwiczenia to miałam problem... Jak napisałam wyżej, prowadzący judo ma podobno samych chłopa na składzie i podejrzewam, że bardzo szybko by mnie to zniechęciło
Do krav magi po samym opisie na Wikipedii się bardzo zapaliłam, ale czytałam, że lepiej (skuteczniej w samoobronie) jest trenować takie bardziej sportowe style walki, bo... możesz je faktycznie przećwiczyć na koledze/koleżance, co ciężko powiedzieć o np. wsadzaniu palca w oko czy kopaniu po jajcach, czyli "ciosach poniżej pasa" z których głównie składa się krav maga Ale osobiście uważam, że sama wiedza o wrażliwych miejscach na ciele człowieka może być bardzo użyteczna, a biorąc pod uwagę, że podczas 1 zajęć w tygodniu i tak pewnie nie będę miała szansy nabyć jakiejś niesamowitej skuteczności w technice np. zakładania dźwigni, to mamy 1:1 judo:krav maga

Ale skoro polecacie krav magę, to się pewnie skuszę, jeszcze tylko obczaję sobie, jak wyglądają zajęcia i jeśli nic mnie nie zrazi, to się w trybie natychmiastowym zapisuję
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 16:55   #7
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Jak Tobie polecam KungFu. Uczysz sie i samoobrony, wzmacniasz ciało...
Zobacz czy sa walki Sanda

edit: własnie widze ze do szkoła
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 19:54   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Jak Tobie polecam KungFu. Uczysz sie i samoobrony, wzmacniasz ciało...
Zobacz czy sa walki Sanda

edit: własnie widze ze do szkoła
No cóż, nie można mieć wszystkiego A moim zdaniem 3 sztuki walki to i tak duży wybór jak na bezpłatne zajęcia szkolne
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 22:01   #9
Yarija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: POMOCY! Jaki wf wybrać? Karate, judo, krav maga?

Dziewczyny, tu nie ma wątpliwości - tylko krav maga! to żadna sztuka walki, którą trzeba praktykować latami, tylko prosty system żeby się uratować. u nas na sekcji jest kilka dziewczyn, niektóre niepozorne ale dają radę chłopakom.
Poza tym, specjalnie dla kobiet są organizowane specjalne seminaria: "obrona przed gwałtem" itp. Treningi prowadzi sympatyczny trener Robert Mikulski, to się nazywa Krakowskie Centrum Krav Maga, jest fajna atmosfera, no tylko nad kondycją to trzeba popracować żeby to wytrzymać!
Oczywiście to tylko dla wszystkich z okolic Krakowa, ale warto dojeżdżać - ostatnio koleżanka właścicielka fitness zamówiła seminarium u siebie i było interesująco! Zobaczcie na stronie jak to wygląda:
www.ikmf.pl
po treningu żegnamy się ukłonem i tradycyjnym hasłem "kida" - czego wszystkim Wam życzę
Yarija
Yarija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-22 23:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.