straszny ból - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-05, 09:26   #1
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Exclamation

straszny ból - POMOCY!


Od jakiegoś roku mam bardzo bolesne miesiączki. Jest to ból nie do wytrzymania, dosłownie mam ochotę wziąć pistolet i sobie ulżyć i zrobić to szybciej bo czuję, że i tak powoli umieram. Byłam u lekarza i powiedziała, że jestem zdrowa i to normalne. Z jednej strony cieszyć się, ale z dugiej nie moge normalnie funkcjonować. Z łóżka nie mogę wyjść, zalewam się łzami z bólu, a co dopiero wyjść z domu. Powiedziałam lekarzywi, że zawsze wtedy wypiję kielicha na rozluźnienie mięśni, powiedział, ze dobry sposób, ale przecież po kilekichu nie wyjdę na zajęcia! Tabletki na receptę przedawkowuję i biorę do nich no-spę - dopiero wtedy czuję jako taką ulgę. Niestety kij ma dwa końce, po tym czuję się zmulona, senna, mam problemy z równowagą i mało co do mnie dochodzi. Tabletki które biorę to Aulin. Z początku pomagały idealnie. Próbowałam jeszcze Buscopan, ale po nim w ogóle nie czułam róźnicy. Jeśli też macie podobny problem, to BŁAGAM! napiszcie mi jakie bierzecie tabletki, albo może jakie inne stosujecie metody.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 09:28   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Od jakiegoś roku mam bardzo bolesne miesiączki. Jest to ból nie do wytrzymania, dosłownie mam ochotę wziąć pistolet i sobie ulżyć i zrobić to szybciej bo czuję, że i tak powoli umieram. Byłam u lekarza i powiedziała, że jestem zdrowa i to normalne. Z jednej strony cieszyć się, ale z dugiej nie moge normalnie funkcjonować. Z łóżka nie mogę wyjść, zalewam się łzami z bólu, a co dopiero wyjść z domu. Powiedziałam lekarzywi, że zawsze wtedy wypiję kielicha na rozluźnienie mięśni, powiedział, ze dobry sposób, ale przecież po kilekichu nie wyjdę na zajęcia! Tabletki na receptę przedawkowuję i biorę do nich no-spę - dopiero wtedy czuję jako taką ulgę. Niestety kij ma dwa końce, po tym czuję się zmulona, senna, mam problemy z równowagą i mało co do mnie dochodzi. Tabletki które biorę to Aulin. Z początku pomagały idealnie. Próbowałam jeszcze Buscopan, ale po nim w ogóle nie czułam róźnicy. Jeśli też macie podobny problem, to BŁAGAM! napiszcie mi jakie bierzecie tabletki, albo może jakie inne stosujecie metody.
moze idz do innego lekarza?
bo przeciez nie mozesz sie tak meczyc co miesiac
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 16:11   #3
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: straszny ból - POMOCY!

A ja się tak niestety męczę już kilka lat
Jeżeli byłaś na kompleksowych badaniach i takie bóle nie są wynikiem np. jakiegoś zapalenia wewnętrznego, to musisz nauczyć się, że tak masz i już. Ja biorę Ketanol na receptę ale nie zawsze. Kiedy przychodzi ból w weekend, to staram się to przespać. Gorzej kiedy muszę iść do pracy.. U mnie to wynik innego ułożenia macicy. Tak przynajmniej stwierdził lekarz. Nie wiem co ci poradzić, bo zdaję sobie sprawę, że to problem ogromny. Ale może rzeczywiście powinnaś zmienić lekarza. Chociaż wielu z nich nie wie co znaczy taki ból i często słyszałam, że przesadzam
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 16:29   #4
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Ja tez mam z tym problem od kilku lat, kiedy zbliza sie miesiaczka i w jej tarkcie nie moge normalnie funkcjonowac, bol jest nie do wytrzymania bylam u kilku lekarzy i kazdy z nich powiedzial ze mam "tyłozgięcie macicy" i to jest przyczyna tego niesamowitego bolu. Od roku biore tabletki antykoncepcyjne, najpierw yasmin teraz cilest, mailo byc lepiej a wydaje mi sie ze jest jeszcze gorzej i te straszne bole jajnikow na krotko przed pojawieniem sie miesiaczki...sama nie wiem co mi jest:......
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 17:37   #5
screwface
Raczkowanie
 
Avatar screwface
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 86
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Też bardzo boleśnie odczuwałam bóle miesiączkowe... Leżałam w łóżku zwinięta w kłębek i ryczałam a jak już musiałam wstać to dosłownie chodziłam po ścianach bo nie mogłam się zwyczajnie wyprostować ale od pół roku używam plastrów Evra i nie odczuwam najmniejszego bólu podczas okresu... różnica KOLOSALNA a jeszcze większa ulga
screwface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 17:45   #6
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: straszny ból - POMOCY!

ja tez mam tylozgiecie macicy...i rowniez mialam takie bole ze robilam sie zielonofioletowa na buzi..bylo mi niedobrze i wogole umieralam...od ok 3 lat biore tabletki anty...bol czasem jeszcze sie pojawia ale jest taki ze zwalczam go no-spa albo ibuprofenem...moze to kwestia dobrania odpowiednich tabletek...ja polecalabym Ci zaczac brac tabletki i robic przerwe raz na pol roku max 3 razy w roku..tak bylo z mojej mamy kolezanka...miala tak silne bole ze lekarz kazal jej robic 2 razy w roku przerwe...zasugeruj to lekarzowi bo nie sadze zeby ktorys do tej pory na to wpadl skoro sie tak meczysz biedaczko...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:01   #7
screwface
Raczkowanie
 
Avatar screwface
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 86
Dot.: straszny ból - POMOCY!

A zanim zwalczyłam ten ból kładłam na brzucj termofor z gorącą wodą... Ale to byla tylko chwilowa ulga Masowanie też pomagalo tylko na chwilę. Nie wiem czy jest inny sposób oprócz tabletek lub plastrów.. No chyba jeszcze tylko urodzenie dziecka bo gdzieś słyszałam, że po ciąży bóle ustępują
screwface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 19:05   #8
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: straszny ból - POMOCY!

ja tez to slyszalam...ale to chyba nie dotyczy wszystkich kobiet..bo moja mama po urodzeniu 3 dzieci (w tym mnie ) nadal ma bole brzucha i czasem sa one naprawde silne...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:13   #9
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Termofor z ciepłą wodą to faktycznie też ukojenie, ale na chwile. Co do Ketonalu, to brałam te tabletki ale na migrenę i do nich osłonowe koniecznie. Mój tata też brał ten lek, ale chyba na kręgosłup, to porobiły mu się wrzody i bez zgody lekarza mam ich sama nie brać. O plastrach i tabletkach czytałam inny post, gdzie dziewczyny się wypowiadały o różnych powikłaniach w związku ze stosowaniem, a nawet sam cellulit i tycie mnie przeraża;p I ostatni fakt, to to, że wiem, ze biorąc tabletki wpływam też na przyszłą ciążę, a boję się, bo sama maiąłam szczęscie, że urodziłam się żywa i prawie zdrowa
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:14   #10
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

chilligirl, moja mama też dopiero po 2 dziecku, czyli po mnie
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:08   #11
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Tu chyba lekarz tylko pomoże... Dobry lekarz,.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 10:03   #12
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Powiem dokładnie co powiedział mi lekarz. Powiedział, że baba jestem czyli, że wreszcie osiągnęłam dojrzałość płciową, ale nie taką, że wreszcie zaczęłam miesiączkować i stałąm się kobietą, tylko mój organizm jest w pełni dojrzały, a wszystko jest w normie i te bóle są tego wynikiem. Ciężko mi to jakoś profesjonalnie wytłumaczyć, ale tak to zrozumiałam.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:20   #13
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Powiem dokładnie co powiedział mi lekarz. Powiedział, że baba jestem czyli, że wreszcie osiągnęłam dojrzałość płciową, ale nie taką, że wreszcie zaczęłam miesiączkować i stałąm się kobietą, tylko mój organizm jest w pełni dojrzały, a wszystko jest w normie i te bóle są tego wynikiem. Ciężko mi to jakoś profesjonalnie wytłumaczyć, ale tak to zrozumiałam.
Typowe dla lekarzy... milion razy słyszałam, że kobieta musi się co miesiąc męczyć. A to nieprawda! Najlepiej chyba będzie zmienić lekarza i metodą wielu prób dobrać sobie odpowiednie tabletki. Czasem nawet takie zwykłe przeciwbólowe mają jakiś składnik, który ci pomoże.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:27   #14
screwface
Raczkowanie
 
Avatar screwface
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 86
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
dziewczyny się wypowiadały o różnych powikłaniach w związku ze stosowaniem, a nawet sam cellulit i tycie mnie przeraża;p
a ja tam ani nie przytyłam ani cellulitu nie mam libido wieksze niz wczesniej a nawet piersi mi w koncu urosły
screwface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:38   #15
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Screwface, a jakie bierzesz tabletki, moze mi też pomogą i w końcu piersi mi urosną?
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:54   #16
screwface
Raczkowanie
 
Avatar screwface
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 86
Dot.: straszny ból - POMOCY!

plastry evra wisniowa
screwface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 17:46   #17
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: straszny ból - POMOCY!

no mnie po Dianie tez urosly...ale poza nimi i biodra i tylek..i brzuch ile kosztuja te plastry? i rzeczywiscie one sa takie skuteczne? bo ja tak szczerze mowiac jestem do nich sceptycznie nastawiona...moze to wynika z mojej niewiedzy nt. plastrow...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:54   #18
screwface
Raczkowanie
 
Avatar screwface
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 86
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Ja kupuję za 55 złotych. Ale wiesz... każda kobieta inaczej reaguje... jedna może przytyć a druga nie.
Ja od początku ufałam plastrom i się nie zawiodłam
W tygodniu całkowicie o nich nie pamiętam tylko komórka pika co sobote że pora zmienić
screwface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 19:29   #19
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: straszny ból - POMOCY!

a jak jest z tym odklejaniem sie? czy to prawda ze wokol plastra tworzy sie taka nieestetyczna obwodka? ile jest plasterkow w pudeleczku?
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 20:44   #20
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

No właśnie, każda z nas reaguje inaczej. Ja się cieszę, bo niedawno schudłam 9 kg co było moim celem, ale niestety schudłam na całym ciele. Czytając post przeciwniczki antykoncepcji hormanalniej widać, że jednak większość kobiet przytyło a mało schudło, biorąc te same tabletki i raczej nie ma co się sugerować pojedynczymi opiniami, bo każda z nas jest inna
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 20:51   #21
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: straszny ból - POMOCY!

tabletki anty to nie jest wyjście. tylko czasowe rozwiązanie, które nie rozwiąże problemu.idź do innego lekarza. sprawdź jajniki, poziom hormonów, tarczyca też może mieć wpływ. to nieprawda, że trzeba się tak męczyć, bo jest się kobietą


polecam przeczytanie wątku o odstawieniu i jak się dziewczyny męczą po tabsach. ja też to przechodziłam.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 21:06   #22
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: straszny ból - POMOCY!

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
polecam przeczytanie wątku o odstawieniu i jak się dziewczyny męczą po tabsach. ja też to przechodziłam.
No właśnie, tego też się bardzo obawiam...
Wydaje mi się, że mam dobrego lekarza, bo zawsze bada mnie "własnoręcznie" robi mi badanie usg, miałam robioną cytologię (nie wiem dokładnie o co chodzi w tym badaniu, ale ponoć dobre badanie) i co najlepsze, mam to zadarmo, bo to u lekarza rodzinnego. Jak go poprosiłam o coś innego na ból brzucha, to mi przepisał bez gadania buscopan, ale to raczej na układ moczowy i ale niestety nie były skuteczne. Już nie chciałam się tak dalej męczyć i biorę te same co na początku (aulin), tylko że sama sobie zwiększyłam dawkę z jednej raz dziennie na dwie jednocześnie plus 3 no-spy
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.