dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 07:18   #1
ajam89
Raczkowanie
 
Avatar ajam89
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 133

dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(


pół roku temu zaczełam farbować włosy na blond. Włosy farbuje ok co 2 miesiące
1. Matrix 10AV na całość
2. Ce-ce 10.71 na całość
3. ce-ce 10.71 na odrosty, pod koniec na 10 minut przeciągniete na całość
4. wellaton 12/1 na odrosty, na koniec 5 minu malax z dużą ilością wody.

Włosy miałam bardzo zdrowe, teraz to jedno wielkie siano. Nie rozumiem, czytam tu dziewczyny, które po kilka razy pod rząd farbują i mają całkiem ok włosy, albo traktują je kilka razy rozjaśniaczem i też jest ok. A moje po kilku farbowaniach i to w calkiem dużym odstępie czasu, gdzie 2 ostatnie razy farbowałam praktycznie tylko odrosty są bardzo suche, wypadają, łamią się niemiłosiernie, a do tego po umyciu, w fazie wysychania są w dotyku jak guma. Tylko siąść i plakać. Nie wiem co z tymi włosami jest nie tak

Staram się dbać o włosy. Po każdym myciu odżywka do spłukiwania, odzywka bez spłukiwania, jedwab biosilk. + Henna Wax ta z aloesem + olejek kokosowy dabur vatika.
ajam89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 07:53   #2
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Jedwab biosilk ma w składzie alkohol, więc przy dłuższym stosowaniu wysusza końcówki. Przerzuć się na jedwab biovax.

Może porzuć farbowanie i spróbuj zobaczyć, w jakim stanie będą wtedy twoje włosy (te co odrosną)?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:23   #3
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 914
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Wax(niektóre) ma w składzie SLS - może Ci dodatkowo wysuszać włosy!
__________________
zagęścić włosy
od 11 listopada - drożdże
od 7 listopada - skalpel
kuleczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:49   #4
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Bo to na ile farba niszczy zależy w dużym stopniu od użytego oksydantu Ja polecam Ci zakupić poza farbą na odrosty też farbę tonującą danej firmy w takim samym odcieniu i wówczas odrosty farbujesz raz farbą z wysokim oksy a potem na całość kładziesz ten toner z oksy 3% to tak na przyszłość

Pielęgnacja wygląda ok (mimo ze nie napisałaś jakich dokładnie używasz kosmetyków), więc może wybierz się do fryzjera i podetnij te 2-3 cm (albo więcej jak nie będzie Ci to przeszkadzać)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 09:56   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Rozjaśnianie ZAWSZE niszczy włosy. A to jak szybko to zależy od włosów.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:20   #6
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

JEDWAB nie jest taki kochaniutki dla naszych włosów! Tylko na początku daje złudny efekt wygładzenia. Nic dziwnego, ze masz je suche. Tu masz więcej o tym temacie:
http://thegreatkatee.blogspot.com/20...ny-jedwab.html

Unikaj stosowania szamponów z SLS , SLES bo one podrażniają i wysuszają włosy. Polecam robić sobie płukankę z octu po każdym myciu ( na litr wody , 3 łyżki octu, może być jabłkowy), na prawdę polecam, ja stosuje i moje włosy w końcu odżyły ! I wcale nie śmierdzą octem jak się na początku obawiałam

A z odżywek polecam Ziaja odżywka intensywna odbudowa
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:22   #7
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
JEDWAB nie jest taki kochaniutki dla naszych włosów! Tylko na początku daje złudny efekt wygładzenia. Nic dziwnego, ze masz je suche. Tu masz więcej o tym temacie:
http://thegreatkatee.blogspot.com/20...ny-jedwab.html

Unikaj stosowania szamponów z SLS , SLES bo one podrażniają i wysuszają włosy. Polecam robić sobie płukankę z octu po każdym myciu ( na litr wody , 3 łyżki octu, może być jabłkowy), na prawdę polecam, ja stosuje i moje włosy w końcu odżyły ! I wcale nie śmierdzą octem jak się na początku obawiałam

A z odżywek polecam Ziaja odżywka intensywna odbudowa
Nie każdy jedwab, jedwabiem można zabezpieczyć końcówki, żeby się nie rozdwajały, trzeba tylko patrzeć, czy nie ma w składzie np alkoholu
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 11:28   #8
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Nie każdy, ale na dłuższą metę nie powinno się go stosować, w formie kilku dniowej kuracji raz na jakiś czas i owszem, ale nie dłużej. Poza tym chodzi o sylikon zawarty w jedwabiu i rodzaj który się w nim znajduje
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:33   #9
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie każdy, ale na dłuższą metę nie powinno się go stosować, w formie kilku dniowej kuracji raz na jakiś czas i owszem, ale nie dłużej. Poza tym chodzi o sylikon zawarty w jedwabiu i rodzaj który się w nim znajduje
Tzn? Co w nim takiego złego?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:34   #10
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie każdy, ale na dłuższą metę nie powinno się go stosować, w formie kilku dniowej kuracji raz na jakiś czas i owszem, ale nie dłużej. Poza tym chodzi o sylikon zawarty w jedwabiu i rodzaj który się w nim znajduje
Po co używać jedwab do jakiejś "kuracji" skoro on nie daje NIC poza warstwą ochronną
przecież to bez sensu
Inna kwesta, warstwa silikonu po pierwsze zmywa się przy myciu, po drugie nie tworzy nieprzepuszczalnej warstwy dla odzywki/oleju,a za to chroni włosy przez uszkodzeniami mechanicznymi
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:39   #11
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Zmywa się przy myciu bo używacie szamponów z SLS których jest pełno, gdyż SLS dobrze się pieni dlatego wciskają go wszędzie nawet do środków czyszczących do urządzeń i pomieszczeń. Jak włos będzie zdrowy i silny to sam się będzie bronił przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są po prostu dużo lepsze i zdrowsze sposoby na odżywianie włosów Nie koniecznie jedwabiem.
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 11:45   #12
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Zmywa się przy myciu bo używacie szamponów z SLS których jest pełno, gdyż SLS dobrze się pieni dlatego wciskają go wszędzie nawet do środków czyszczących do urządzeń i pomieszczeń.
Po pierwsze szamponów z SLS jest bardzo mało, jeśli już to z SLES
Po drugie ja akurat używam szamponów z ALS
Po trzecie powiem szczerze że nawet zanim umyje włosy często mam wrażenie że połowa tego silikonu wytarła się w ubrania/poduszkę itp.
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Jak włos będzie zdrowy i silny to sam się będzie bronił przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są po prostu dużo lepsze i zdrowsze sposoby na odżywianie włosów Nie koniecznie jedwabiem.
Co do pierwszego zdania - pogadamy jak będziesz miała dłuższe włosy Im dłuższe włosy tym bardziej końce się niszczą bo po pierwsze uszkodzenia mechaniczne a po drugie nie mają naturalnego nawilżacza w postaci łoju
Co do drugiego - nikt nie mówi przeciez że jedwab* odżywia wręcz przeciwnie, jest to produkt z kategorii ochronno-stylizujących, a nie odżywiających

*chodzi mi oczywiście o jedwab w "potocznym" znaczeniu czyli jako serum silikonowe, a nie dostępne w sklepach z półproduktami proteiny jedwabiu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-14 o 11:48
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:45   #13
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Jedwab, który opisujesz na swoim blogu, to jedwab Biosilka, jak się domyślam, a pisałam już parę postów wyżej, że zawiera on alkohol i to jest właśnie przyczyna wysuszania włosów.

Przyznaj szczerze, czy używałaś jedwabiu tylko jednej firmy czy kilku przed wyrobieniem sobie opinii?

Tak jak napisała Viki, silkony w jedwabiu pełnią funkcję ochronną i osłaniają włosy przed zniszczeniami.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 11:52   #14
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Nie niestety nie używałam tylko jedwabiu jednej firmy, dopóki nie owaliła mnie za jego używanie fryzjerka byłam jego wielką zwolenniczką.

Mam włosy długości za biust i dłuższych chyba nie zamierzam mieć a wydaje mi się, że do najkrótszych nie należą. Żeby rozprowadzić po nich łój równomiernie trzeba często szczotkować włosy

I przyznaję, że nie mam idealnych końcówek, ale staram się te najbardziej zniszczone podcinać a inne ratować, tak jak wcześniej pisałam płukanką z octu, na prawdę jest bardzo fajna
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 12:18   #15
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie niestety nie używałam tylko jedwabiu jednej firmy, dopóki nie owaliła mnie za jego używanie fryzjerka byłam jego wielką zwolenniczką.

Mam włosy długości za biust i dłuższych chyba nie zamierzam mieć a wydaje mi się, że do najkrótszych nie należą. Żeby rozprowadzić po nich łój równomiernie trzeba często szczotkować włosy

I przyznaję, że nie mam idealnych końcówek, ale staram się te najbardziej zniszczone podcinać a inne ratować, tak jak wcześniej pisałam płukanką z octu, na prawdę jest bardzo fajna
No widzisz, Ty wolisz ratować i obcinać, ja wolę zapobiegać stosując jedwab i obcinać rzadziej...

Co do długości Twoich włosów to się zasugerowałam Twoim zdjęciem na blogu na którym masz włosy za ramiona. A btw. w najnowszym wpisie masz włosy masz włosy kilka cm poniżej obojczyka, a nie za biust.

Nie ma nic złego w stosowaniu jedwabiu/serów silikonowych jeśli rozumie się sposób ich działanie i nie uważa się że odbudowują/odżywiają one włosy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-14 o 12:29
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 12:48   #16
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Dlatego tak wyglądają na zdj bo są pokręcone
Wiesz ja tam nic na temat jedwabiu nie wymyśliłam nowego sugerowałam się tylko artykułami o nim w internecie i zdaniami fryzjerów, ale widzę, że wolisz dalej tak lakonicznie podchodzić do tematu

Zadaniem jedwabiu jest wygładzić włosy i tak jak mówisz chronić przed uszkodzeniami , ale na dłuższą metę na prawdę tworzą się warstwy, przez które trudno jest się przedrzeć nawilżającym preparatom, jeżeli wcześniej nie użyjesz jakiegoś środka z SLES, SLS lub Sodium Chloride

A jak stosujesz jedwab to nie masz rozdwojonych końcówek? To gratuluję, bo wiele dziewczyn po jego stosowaniu i tak i tak narzeka na taki problem. Może znalazłaś złoty środek, jakiej firmy jedwabiu używasz?

Poza tym jak już pisałam też byłam wielką zwolenniczką jedwabiu bo włosy mi się łatwiej rozczesywały , były miękkie i gładkie, ale potem wracały do suchości. Dlatego jak powiedziała mi o tym fryzjerka, zaczęłam szukać innych naturalnych odżywek I Serio życie moich włosów bez jedwabiu jest całkiem udane

Edytowane przez thegreatkate
Czas edycji: 2012-07-14 o 12:49
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 13:15   #17
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Moje życie całkowicie bez silikonów przy cienkich i łatwo niszczących się włosach było bardzo udane przez blisko rok... później musiałam wszystko ściąć, bo były zniszczone nie do odratowania. A póki używałam ich w odżywce czy jedwabiu, były w jako-takim stanie. Nie generalizowałabym. Moje - niefarbowane, potrzebują tej ochrony.
Uważam, że używanie silikonów z głową, zwłaszcza na włosy podniszczone rozjaśnianiem przyniesie im więcej pożytku niż szkody.

Niesamowicie bawią mnie te antysilikonowe krucjaty połączone z wywalaniem do śmieci wszystkiego, co ma je w składzie.
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 13:17   #18
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Dlatego tak wyglądają na zdj bo są pokręcone
No skoro nosisz takie na co dzień to taką masz długość włosów...
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Wiesz ja tam nic na temat jedwabiu nie wymyśliłam nowego sugerowałam się tylko artykułami o nim w internecie i zdaniami fryzjerów, ale widzę, że wolisz dalej tak lakonicznie podchodzić do tematu
Lakonicznie?
Zdanie mojego fryzjera- jedwab to produkt z kat. stylizacyjnych
W internecie często są bzdury powypisywane, choć oczywiście nie zawsze, ale np. na blogach często na prawdę ludzie straszne bzdury piszą, na Kanałach YT też często wyczytane gdzieś bzdury powtarzają...
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Zadaniem jedwabiu jest wygładzić włosy i tak jak mówisz chronić przed uszkodzeniami , ale na dłuższą metę na prawdę tworzą się warstwy, przez które trudno jest się przedrzeć nawilżającym preparatom, jeżeli wcześniej nie użyjesz jakiegoś środka z SLES, SLS lub Sodium Chloride
No przecież nie wylewam sobie całej butelki tego jedwabiu na włosy, używam po myciu Nie sądzę by wówczas warstwa ta była, aż tak nie przepuszczalna, w końcu to nie beton
A może mi wytłumaczysz co ma Sodium Chloride do zmywania silikonów? Nie wiem czy wiesz, ale chlorek sodu to chemiczna nazwa soli kuchennej....
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
A jak stosujesz jedwab to nie masz rozdwojonych końcówek? To gratuluję, bo wiele dziewczyn po jego stosowaniu i tak i tak narzeka na taki problem. Może znalazłaś złoty środek, jakiej firmy jedwabiu używasz?
Mam, ale pojawiają się znacznie później, niż gdy go nie używam, dzięki czemu mogę rzadziej podcinać włosy. Napisałam to już z resztą w poprzednim poście.
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Poza tym jak już pisałam też byłam wielką zwolenniczką jedwabiu bo włosy mi się łatwiej rozczesywały , były miękkie i gładkie, ale potem wracały do suchości. Dlatego jak powiedziała mi o tym fryzjerka, zaczęłam szukać innych naturalnych odżywek I Serio życie moich włosów bez jedwabiu jest całkiem udane
Oczywiście, że wracały do suchości, jeśli nie odżywiałaś/nawilżałaś ich prawidłowo, bo jedwab tylko maskował problem, pod warstwą silikonu włosy nadal były suche.
Używanie jedwabiu nie wyklucza używania naturalnych odżywek, z resztą sama takich używam, więc nie rozumiem zarzutu.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:22
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 13:32   #19
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Nie sieję antysylikonowej propagandy ahahhaha po prostu mówię, że jego stosowanie nie jest aż takie super w niektórych przypadkach, Literko M. A odżywki z jedwabiem używam teraz do depilacji, skóra jest po niej gładsza (więc nie wyrzucam wszystkiego co jedwab posiada)

I viki1988 nie nie noszę włosów kręconych na co dzień, więc wybacz ale wiem jaką mam długość włosów

Nie zabraniam wam też jego użwania, jejku jakie wy drażliwe wszystkie o ten jedwab jakby cuda działał.Poza tym napisałam, że częste jego stosowanie nie jest wskazane, a nie że kategorycznie zabraniam używania(z resztą zabraniać to sobie nie mogę). Chciałam tylko przedstawić swoje zdanie i powiedzieć, że bez jego używania osiągam taki sam efekt odpowiednio dobraną odżywką i nie muszę ryzykować jakichś dylematów czy przez niego będę miała suche włosy czy nie. Moja fryzjerka też używa go do stylizacji, a nie w celach wygładzania czy upiększania włosów.


Tyle na temat mojego zdania o jedwabiu, każdy ma własne

Edytowane przez thegreatkate
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:34
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 13:45   #20
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie sieję antysylikonowej propagandy ahahhaha po prostu mówię, że jego stosowanie nie jest aż takie super w niektórych przypadkach, Literko M. A odżywki z jedwabiem używam teraz do depilacji, skóra jest po niej gładsza (więc nie wyrzucam wszystkiego co jedwab posiada)

I viki1988 nie nie noszę włosów kręconych na co dzień, więc wybacz ale wiem jaką mam długość włosów
Na blogu masz tylko w kręconych właściwie, więc nie dziw się ze pomyślałam ze najczęściej tak nosisz...
A tak na marginesie jedwab =/= silikony, w odżywkach jedwab jest zwykle w postaci protein, wiec odzywka z jedwabiem wcale nie musi zawierać silikonów
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie zabraniam wam też jego użwania, jejku jakie wy drażliwe wszystkie o ten jedwab jakby cuda działał.
Nie jakby cuda działał, tylko po prostu piszesz nieprawdę, np.tu :

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Poza tym napisałam, że częste jego stosowanie nie jest wskazane, a nie że kategorycznie zabraniam używania(z resztą zabraniać to sobie nie mogę).
Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Chciałam tylko przedstawić swoje zdanie i powiedzieć, że bez jego używania osiągam taki sam efekt odpowiednio dobraną odżywką i nie muszę ryzykować jakichś dylematów czy przez niego będę miała suche włosy czy nie. Moja fryzjerka też używa go do stylizacji, a nie w celach wygładzania czy upiększania włosów.

Tyle na temat mojego zdania o jedwabiu, każdy ma własne
Ok , Ty osiągasz taki sam, tylko jak ktoś ma delikatniejsze włosy to nie osiągnie tego samego samą odżywką (chyba że jest ze silikonami - ja używam bez)
Ja nie mam żadnych dylematów, włosy nie robią się suche od stosowania jedwabiu (bez alkoholu)

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Literka M Pokaż wiadomość
Moje życie całkowicie bez silikonów przy cienkich i łatwo niszczących się włosach było bardzo udane przez blisko rok... później musiałam wszystko ściąć, bo były zniszczone nie do odratowania. A póki używałam ich w odżywce czy jedwabiu, były w jako-takim stanie. Nie generalizowałabym. Moje - niefarbowane, potrzebują tej ochrony.
Uważam, że używanie silikonów z głową, zwłaszcza na włosy podniszczone rozjaśnianiem przyniesie im więcej pożytku niż szkody.

Niesamowicie bawią mnie te antysilikonowe krucjaty połączone z wywalaniem do śmieci wszystkiego, co ma je w składzie.
100% racji
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:44
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:47   #21
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Pomimo naszej rozbieżności zdań, w temacie było, że dziewczyna używa już jedwabiu (tego z alkoholem niestety) i nadal szybko niszczą jej się włosy. Więc zamiast wałkować bez sensu dyskusję za lub przeciw, może ktoś dorzuci coś co może jej pomóc, a tego nie próbowała. Ja dorzucam tą płukankę z octu i odżywkę Ziaja Intensywna Odbudowa

Edytowane przez thegreatkate
Czas edycji: 2012-07-14 o 14:49
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:59   #22
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

kurcze a czy te jedwabie sa az tak niezbedne do pielegnacji wlosow a nie wystarczy jakis fajny olejek(np z rossmana czy alterry) czy olej nie rozumiem tego zamieszania wokol jedwabiow , poza silikonami i tym nieszczesnym alkoholem wiekszosc zawiera tez inne zle dzialajace na wlosy skladniki...
ja nie uzywam jedwabiu i zyje skoro uzywam odzywki(ds i bs ) czy maski silikonowe to po jaki walek mi jeszcze pozniej jedwab jak juz na wlosach mam silikony
przesada tez zle dziala na wlosy..
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 18:40   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
kurcze a czy te jedwabie sa az tak niezbedne do pielegnacji wlosow a nie wystarczy jakis fajny olejek(np z rossmana czy alterry) czy olej nie rozumiem tego zamieszania wokol jedwabiow , poza silikonami i tym nieszczesnym alkoholem wiekszosc zawiera tez inne zle dzialajace na wlosy skladniki...
ja nie uzywam jedwabiu i zyje skoro uzywam odzywki(ds i bs ) czy maski silikonowe to po jaki walek mi jeszcze pozniej jedwab jak juz na wlosach mam silikony
przesada tez zle dziala na wlosy..
Mi się bardzo przydają. Na olejach się bardzo zawiodłam i wolę jednak coś innego. Poza tym Alterra jest dla mnie tragiczna pod względem zapachów a zwracam na to uwagę. Alkohol jest w Biosilku, który jest raczej odradzany. Dwa jedwabie/sera które mam nie zawierają żadnych szkodliwych substancji: jeden ma silikony i proteiny, drugi silikony i filtr. Nie wiem więc, o jakich szkodliwych substancjach myślisz.
Ja używam jedwabiu, kiedy nie stosuję akurat odżywki z silikonem.
Cały problem z jedwabiami wziął się moim zdaniem z tego, że wielu producentów zachwala je jako odżywki (np CHI) i sporo kobiet uważa, że jak nałoży takie coś, to ma z głowy odżywkę/maskę i inne elementy dbania o włosy, tym bardziej, że efekt jest przecież zadowalający: włosy są gładkie, błyszczą. Jeśli doda się do tego ilość kobiet prostujących włosy (a w moim otoczeniu prostuje większość) i używających tylko tria szampon/jedwab/prostownica, to pewnie że można się przerazić. Tylko że silikony można po prostu włączyć do normalnej, kompleksowej pielęgnacji, właśnie jako wykończenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 18:47   #24
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mi się bardzo przydają. Na olejach się bardzo zawiodłam i wolę jednak coś innego. Poza tym Alterra jest dla mnie tragiczna pod względem zapachów a zwracam na to uwagę. Alkohol jest w Biosilku, który jest raczej odradzany. Dwa jedwabie/sera które mam nie zawierają żadnych szkodliwych substancji: jeden ma silikony i proteiny, drugi silikony i filtr. Nie wiem więc, o jakich szkodliwych substancjach myślisz.
Ja używam jedwabiu, kiedy nie stosuję akurat odżywki z silikonem.
Cały problem z jedwabiami wziął się moim zdaniem z tego, że wielu producentów zachwala je jako odżywki (np CHI) i sporo kobiet uważa, że jak nałoży takie coś, to ma z głowy odżywkę/maskę i inne elementy dbania o włosy, tym bardziej, że efekt jest przecież zadowalający: włosy są gładkie, błyszczą. Jeśli doda się do tego ilość kobiet prostujących włosy (a w moim otoczeniu prostuje większość) i używających tylko tria szampon/jedwab/prostownica, to pewnie że można się przerazić. Tylko że silikony można po prostu włączyć do normalnej, kompleksowej pielęgnacji, właśnie jako wykończenie.
chodzi mi o konserwanty
ja mam jedwabna kuracje z mariona i robi puch a nie daj boze deszcz czy mglista pogoda i wyjsc z czyms takim na wlosach , efekt barana czy waty cukrowej na wlosach mam gwarantowany
moze do wygladzenia prostych wlosow to sie nadaje ale czy do kreconych to mam pewnie sprzecznosci...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 18:52   #25
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie zabraniam wam też jego użwania, jejku jakie wy drażliwe wszystkie o ten jedwab jakby cuda działał.Poza tym napisałam, że częste jego stosowanie nie jest wskazane, a nie że kategorycznie zabraniam używania(z resztą zabraniać to sobie nie mogę). Chciałam tylko przedstawić swoje zdanie i powiedzieć, że bez jego używania osiągam taki sam efekt odpowiednio dobraną odżywką i nie muszę ryzykować jakichś dylematów czy przez niego będę miała suche włosy czy nie. Moja fryzjerka też używa go do stylizacji, a nie w celach wygładzania czy upiększania włosów.

Nie napisałyśmy, że działa cuda, jednak pomaga w ochronie końcówek, powtarzam po raz kolejny. A wdajemy się z tobą w dyskusję, bo po prostu niezbyt dobrze radzisz założycielce wątku...
Twoja fryzjerka używając go do stylizacji równocześnie wygładza i upiększa włosy, bo właśnie taki efekt wizualny daje jedwab
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 19:08   #26
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
chodzi mi o konserwanty
ja mam jedwabna kuracje z mariona i robi puch a nie daj boze deszcz czy mglista pogoda i wyjsc z czyms takim na wlosach , efekt barana czy waty cukrowej na wlosach mam gwarantowany
moze do wygladzenia prostych wlosow to sie nadaje ale czy do kreconych to mam pewnie sprzecznosci...
Ale konserwanty są wszędzie. Jedwabie takie jak CHI, Frizz-Ease Johna Friedy w ogóle ich nie nie mają. Wiele odżywek, które na KWC mają świetne opinie ma całą masę konserwantów np słynna Gloria to w połowie konserwanty.
A ten Marion to nie puszy przez dodatek protein? Chociaż kręconym silikony są w ogóle odradzane, ale jednak tego typu włosy to mniejszość, większość kobiet ma proste/fale.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 20:40   #27
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Nie sieję antysylikonowej propagandy ahahhaha po prostu mówię, że jego stosowanie nie jest aż takie super w niektórych przypadkach, Literko M. A odżywki z jedwabiem używam teraz do depilacji, skóra jest po niej gładsza (więc nie wyrzucam wszystkiego co jedwab posiada)

I viki1988 nie nie noszę włosów kręconych na co dzień, więc wybacz ale wiem jaką mam długość włosów

Nie zabraniam wam też jego użwania, jejku jakie wy drażliwe wszystkie o ten jedwab jakby cuda działał.Poza tym napisałam, że częste jego stosowanie nie jest wskazane, a nie że kategorycznie zabraniam używania(z resztą zabraniać to sobie nie mogę). Chciałam tylko przedstawić swoje zdanie i powiedzieć, że bez jego używania osiągam taki sam efekt odpowiednio dobraną odżywką i nie muszę ryzykować jakichś dylematów czy przez niego będę miała suche włosy czy nie. Moja fryzjerka też używa go do stylizacji, a nie w celach wygładzania czy upiększania włosów.


Tyle na temat mojego zdania o jedwabiu, każdy ma własne
To ja mam takie pytanie bo już zgłupiałam. Podcięłam ostatnio końcówki i używam regularnie od tamtego momentu Kurację z olejkiem arganowym marki Marion. Czy to pomoże mi zapuścić włosy i wydłużyć czas zdrowych końcówek?
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 22:08   #28
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
To ja mam takie pytanie bo już zgłupiałam. Podcięłam ostatnio końcówki i używam regularnie od tamtego momentu Kurację z olejkiem arganowym marki Marion. Czy to pomoże mi zapuścić włosy i wydłużyć czas zdrowych końcówek?
Owszem, pomoże zmniejszy narażenie końcówek na mechaniczne uszkodzenia
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 05:17   #29
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Jak włos będzie zdrowy i silny to sam się będzie bronił przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Nie zgadzam się . Czym się będzie bronił ?! Ogniem i mieczem ?

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Żeby rozprowadzić po nich łój równomiernie trzeba często szczotkować włosy
Z całym respektem, ale
Długie szczotkowanie włosów zwiększa w dużym stopniu ryzyko uszkodzenia ich łusek i nie jest w stanie ich wzmocnić . Szczotkowanie może wręcz włosy osłabić i spowodować też rozdwajanie końcówek.

Cytat:
Napisane przez thegreatkate
I przyznaję, że nie mam idealnych końcówek, ale staram się te najbardziej zniszczone podcinać a inne ratować, tak jak wcześniej pisałam płukanką z octu, na prawdę jest bardzo fajna
No tak, płukanka z octu to podstawa kuracji ratująco - pielęgnacyjnej .
A zaznaczam, że też stosuję .

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
D wolisz dalej tak lakonicznie podchodzić do tematu
viki1988 podchodzi lakonicznie do tematu ... Po raz trzeci - .
Toż Ona Ci wytłumaczyła jak chłopu na miedzy {przepraszam, to takie polskie powiedzenie}, do tego z iście stoickim spokojem, jakie jest działanie tzw. jedwabiu .

Cytat:
Napisane przez thegreatkate
A jak stosujesz jedwab to nie masz rozdwojonych końcówek? (...) Może znalazłaś złoty środek, jakiej firmy jedwabiu używasz?
Ironia nie na miejscu . Sama, jako doświadczona włosomaniaczka {wszakże blog z poradami prowadzisz} doskonale wiesz, że złoty środek nie istnieje, a na "rozdwajanie" końcówek wpływa wiele czynników . Takoż samo i na zdrowotność włosów .

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Więc zamiast wałkować bez sensu dyskusję za lub przeciw, może ktoś dorzuci coś co może jej pomóc, a tego nie próbowała.
Proszę bardzo : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=615568
Jak przypuszczam, tego środka nie próbowała .

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
kurcze a czy te jedwabie sa az tak niezbedne do pielegnacji wlosow a nie wystarczy jakis fajny olejek(np z rossmana czy alterry) czy olej
Nie, nie są niezbędne . U wielu osób wspomagają zabezpieczenie włosów . Np. u mnie olejki nie sprawdzają się w temacie : zabezpieczenie . A alterrowe olejki uważam wręcz za straszliwe badziewie .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 06:47   #30
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: dlaczego tak szybko niszczą mi się włosy ;(

Cytat:
Napisane przez ajam89 Pokaż wiadomość
pół roku temu zaczełam farbować włosy na blond. Włosy farbuje ok co 2 miesiące
1. Matrix 10AV na całość
2. Ce-ce 10.71 na całość
3. ce-ce 10.71 na odrosty, pod koniec na 10 minut przeciągniete na całość
4. wellaton 12/1 na odrosty, na koniec 5 minu malax z dużą ilością wody.

Włosy miałam bardzo zdrowe, teraz to jedno wielkie siano. Nie rozumiem, czytam tu dziewczyny, które po kilka razy pod rząd farbują i mają całkiem ok włosy, albo traktują je kilka razy rozjaśniaczem i też jest ok. A moje po kilku farbowaniach i to w calkiem dużym odstępie czasu, gdzie 2 ostatnie razy farbowałam praktycznie tylko odrosty są bardzo suche, wypadają, łamią się niemiłosiernie, a do tego po umyciu, w fazie wysychania są w dotyku jak guma. Tylko siąść i plakać. Nie wiem co z tymi włosami jest nie tak

Staram się dbać o włosy. Po każdym myciu odżywka do spłukiwania, odzywka bez spłukiwania, jedwab biosilk. + Henna Wax ta z aloesem + olejek kokosowy dabur vatika.

Pominę kłótnie powyżej i doradzę coś od siebie. Po farbowaniu powinnaś dać włosom zastrzyk lekko proteinowo - nawilżający. Ja robie wg bloka Czarownicującej.

Mieszam trochę żelu lnianego + masa humektantów (co masz w domu, gliceryna, miód, sok aloesowy, panthenol) do tego olej niewnikający (np lniany, aj ajk ci szkoda, możesz kupić kapsułki z olejem z wiesiołka i wycisnąć z nich 1 łyżeczkę) to wszystko razem wymieszaj z ulubioną maską/odżywką i potrzymaj ile chcesz, ale od 30 - 40 min w zwyż przed każdym myciem. Nie pomoże to od razu, ale przy regularnym stosowaniu po miesiącu zauważysz różnicę
I zabezpieczaj końcówki silikonami na odżywkę bez spłukiwania (jeśli masz taką bez silikonów) Pod spodem będą nawilżacze, a na to kompres z jedwabiu
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami

Edytowane przez Denaris
Czas edycji: 2012-07-15 o 07:02
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.