Pytania odnośnie pielęgnacji włosów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-16, 10:38   #1
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117

Pytania odnośnie pielęgnacji włosów.


Cześć. Mam kilka pytań, na które nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Na pytania zadawane w komentarzach na włosowych blogach rzadko kiedy ktoś mi odpowiada, a także chcę by wypowiedziało się parę osób, więc postanowiłam założyć wątek.

1. Czy spanie w rozpuszczonych włosach tak naprawdę je niszczy ? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to. Zazwyczaj polecane jest przerzucanie włosów za łóżko, ale moje włosy są na to za krótkie. W warkoczu czy koku nigdy nie mogę się wyspać, a po za tym po takich fryzurach mam okropne fale.


2. Zależy mi na szamponie bez sls/sles. Jednak w moim mieście nie ma drogerii rossman,nie znalazłam też nigdzie szamponu hipp, szukałam niemal wszędzie. Nie wiem już sama co kupić. Wszystkie dostępne dziecięce szampony mają sls - bambino, bambi itd. Co robić ?

3. Kupiłam niedawno szampon nivea baby. Ma on sls na końcu składu. Czy zalicza się w takim razie do szamponów bez sls ? Jest łagodny?


4. Czy naolejowane włosy można myć na całej długości ? Samo mycie skalpu sprawia że mam niedomyte włosy. Czy nie wysuszę ich myjąc je całe ? Olejuję włosy niemal przed każdym myciem.

5. Czy olei z włosów nie można zmywać szamponami z sls ? spotykam się bardzo często z tą opinią, ale niestety mi jest ciężko bez rossmana itd. Czy źle robiłabym zmywając oleje szamponem z sls lub chociaż tym nivea baby ?

6. Czy olejowanie włosów na odżywkę jest na pewno dobre ? Na opakowaniu każdej odżywki pisze, by spłukać ją niemal odrazu po nałożeniu. Czy trzymanie jej kilka godzin nie zaszkodzi włosom ?


7. Czy jakieś półprodukty oprócz gliceryny i nafty, np. hm nie wiem mocznik, keratynę itd. dostanę w aptece ?


Od dawna chodzą mi po głowie te pytania i byłabym bardzo wdzięczna za jakąś dokładną, wyczerpującą odpowiedź na wszystkie. Z góry dziękuję i proszę nie odsyłać mnie do jakiś innych wątków. Pozdrawiam.
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 10:52   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Pytania odnośnie pielęgnacji włosów.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam kilka pytań, na które nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Na pytania zadawane w komentarzach na włosowych blogach rzadko kiedy ktoś mi odpowiada, a także chcę by wypowiedziało się parę osób, więc postanowiłam założyć wątek.

1. Czy spanie w rozpuszczonych włosach tak naprawdę je niszczy ? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to. Zazwyczaj polecane jest przerzucanie włosów za łóżko, ale moje włosy są na to za krótkie. W warkoczu czy koku nigdy nie mogę się wyspać, a po za tym po takich fryzurach mam okropne fale.


2. Zależy mi na szamponie bez sls/sles. Jednak w moim mieście nie ma drogerii rossman,nie znalazłam też nigdzie szamponu hipp, szukałam niemal wszędzie. Nie wiem już sama co kupić. Wszystkie dostępne dziecięce szampony mają sls - bambino, bambi itd. Co robić ?

3. Kupiłam niedawno szampon nivea baby. Ma on sls na końcu składu. Czy zalicza się w takim razie do szamponów bez sls ? Jest łagodny?


4. Czy naolejowane włosy można myć na całej długości ? Samo mycie skalpu sprawia że mam niedomyte włosy. Czy nie wysuszę ich myjąc je całe ? Olejuję włosy niemal przed każdym myciem.

5. Czy olei z włosów nie można zmywać szamponami z sls ? spotykam się bardzo często z tą opinią, ale niestety mi jest ciężko bez rossmana itd. Czy źle robiłabym zmywając oleje szamponem z sls lub chociaż tym nivea baby ?

6. Czy olejowanie włosów na odżywkę jest na pewno dobre ? Na opakowaniu każdej odżywki pisze, by spłukać ją niemal odrazu po nałożeniu. Czy trzymanie jej kilka godzin nie zaszkodzi włosom ?


7. Czy jakieś półprodukty oprócz gliceryny i nafty, np. hm nie wiem mocznik, keratynę itd. dostanę w aptece ?


Od dawna chodzą mi po głowie te pytania i byłabym bardzo wdzięczna za jakąś dokładną, wyczerpującą odpowiedź na wszystkie. Z góry dziękuję i proszę nie odsyłać mnie do jakiś innych wątków. Pozdrawiam.
1. Badań nie robiłam, ale wydaje mi się, że niszczy. Moje włosy też są krótkie, więc znalazłam dla siebie taki sposób, że na poduszkę rozciągam jedwabny szlafrok lub koszule nocną od kompletu. Włosy mi się nie puszą, nie zostają na poduszce.

2. Może po prostu przejechać się gdzieś gdzie jest Rossmann? Czy produktów Hipp nie ma w biedronce, wydaje mi się, że kiedyś widziałam. Tu masz całą listę, może coś dostaniesz u siebie: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

3. Na tej liście kosmetyków bez SLS/SLES jest nawet wypisany, więc raczej łagodny.

4. Ja, pianą, która się tworzy na skalpie myję też delikatnie włosy, bo też boję się, że byłyby niedomyte.

5. Też spotkałam się z taką opinią i staram się tego trzymać, ale jak widzisz ten Nivea Baby się nadaje do zmywania i jest łagodny

6. Ja olejuję w ten sposób bardzo rzadko, boję się o skalp, bo czasem wrażliwy jest, a jeśli już to na BioVaxa.

7. Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo nie wiem. Możesz tam kupić olejki - zwykłe i eteryczne.

Też jestem początkująca w temacie, więc jeśli napisałam gdzieś bzdury to proszę o poprawienie
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2012-07-16 o 10:54
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:22   #3
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Pytania odnośnie pielęgnacji włosów.

Nie chcę być złośliwa, ale albo niedokładnie szukałaś tych odpowiedzi, albo nie chce ci się szukać - to raz. Dwa: przeczytaj sobie swoje pytania dokładnie kilka razy, a odpowiedź nasunie się sama (w zasadzie odpowiedź jest zawarta w pytaniu)
No, ale niech tam, mam wakacje mogę się powynaturzać

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
1. Czy spanie w rozpuszczonych włosach tak naprawdę je niszczy ? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na to. Zazwyczaj polecane jest przerzucanie włosów za łóżko, ale moje włosy są na to za krótkie. W warkoczu czy koku nigdy nie mogę się wyspać, a po za tym po takich fryzurach mam okropne fale.
Niezwiązane włosy stanowią większą powierzchnię, na której mogą powstać potencjalne uszkodzenia, to logiczne. Nie są to zniszczenia niewiadomo-jak-duże, ale włosy rozpuszczone ocierają się o poduszkę bardziej niż włosy związane - fakt.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
2. Zależy mi na szamponie bez sls/sles. Jednak w moim mieście nie ma drogerii rossman,nie znalazłam też nigdzie szamponu hipp, szukałam niemal wszędzie. Nie wiem już sama co kupić. Wszystkie dostępne dziecięce szampony mają sls - bambino, bambi itd. Co robić ?
Czymś musisz myć włosy Poza tym SLeS cię nie zje ani nie zabije podczas snu, czego się tak obawiasz?
Wpisz sobie w wyszukiwarkę "mycie odżywką" - może tam znajdziesz coś dla siebie.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
3. Kupiłam niedawno szampon nivea baby. Ma on sls na końcu składu. Czy zalicza się w takim razie do szamponów bez sls ? Jest łagodny?
Pytanie z serii "odpowiedzio-pytanie" Jak szampon z SLS na końcu składu może się zaliczać do szamponów bez SLS? Nie może. Ale, owszem, jest łagodniejszy od tych, które SLS maja na początku składu - znowu: logiczne.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
4. Czy naolejowane włosy można myć na całej długości ? Samo mycie skalpu sprawia że mam niedomyte włosy. Czy nie wysuszę ich myjąc je całe ? Olejuję włosy niemal przed każdym myciem.
Pytanie z serii jak wyżej. Skoro mycie skalpu pozostawia włosy niedomyte, to myj i długość - chyba nie chcesz chodzić w tłustych włosach?

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
5. Czy olei z włosów nie można zmywać szamponami z sls ? spotykam się bardzo często z tą opinią, ale niestety mi jest ciężko bez rossmana itd. Czy źle robiłabym zmywając oleje szamponem z sls lub chociaż tym nivea baby ?
Opinie są rzeczywiście podzielone, ale odpowiedź jest podobna do tej na pytanie 2 - czymś musisz myć włosy i jeżeli nie masz dostępu do szamponów z delikatniejszymi detergentami, to myj tym, co masz.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
6. Czy olejowanie włosów na odżywkę jest na pewno dobre ? Na opakowaniu każdej odżywki pisze, by spłukać ją niemal odrazu po nałożeniu. Czy trzymanie jej kilka godzin nie zaszkodzi włosom ?
Musisz sprawdzić na sobie, nie ma innej odpowiedzi. Jednym będzie służyć, innym nie. Dużo też zależy od odżywki.

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Pokaż wiadomość
7. Czy jakieś półprodukty oprócz gliceryny i nafty, np. hm nie wiem mocznik, keratynę itd. dostanę w aptece ?
Nie wiem, co jest w "twojej" aptece, idź i zapytaj
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 00:45   #4
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: Pytania odnośnie pielęgnacji włosów.

  1. Spanie w rozpuszczonych włosach jest dla nich niekorzystne i może powodować uszkodzenia, złamania po przez ocieranie o poduszkę. Może też powodować ich poplątanie.
  2. Poszukaj w necie szamponów bez SLS, zawsze możesz zamówić choć to dodatkowy koszt.
  3. Myślę że jeśli w składzie jest z SLS w takim razie jest to szampon z SLS .
  4. Nie ma reguły, jeśli czujesz że masz tłuste włosy to umyj całe, jeśli nie to tylko skalp. Może używaj mniej oleju i wtedy wystarczy umycie samego skalpu i spływająca piana po długości
  5. To już zależy od typu włosów i ciebie. Mycie "SLS'ami" to oczyszczanie, wiec myjąc nimi zmywasz całkowicie lub w części olej, wiec olejowanie traci sens . Choć niektórym to zupełnie nie szkodzi. Musisz zaobserwować czy Ci to służy czy przeciwnie.
  6. Nie wiem, nie stosowałam.
  7. Musisz sprawdzić w aptece, skąd mamy to wiedzieć. Jak już to sprawdź w sklepie zielarskim. Wiele włosomaniaczek kupuje w pewnych sklepach z necie.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 06:34   #5
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Pytania odnośnie pielęgnacji włosów.

serio? w rozpuszczonych wlosach nie powinno sie spac? a mi ktos mowil ze w spietych nie powinno sie bo gumka odkształca/zniekształca włosy.. co do reszty pytan
nivea jest delikatna poza tym popatrz po tych sklepach obok ciebie ogolnie szampony dla dzieci sa lagodne wiec mysle ze wiekszosc sie nada
olejowanie na calosc wlosa ja bynajmniej tak olejjuje
zmyjesz kazdym szamponem i z sls i bez ja tak myje i sie wymywa dobrze
olejowanie na odzywke? ja olejjuje na suche wlosy i potem splukuje a potem szampon i odzywka albo sama odzywka nie olejjuje na odzywke ..
co do polproduktow nie wiem nie kupowalam ale nie zaszkodzi isc i spytac
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.