Kwiaty doniczkowe - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości > Ogród - rośliny w ogrodzie, na balkonie

Notka

Ogród - rośliny w ogrodzie, na balkonie Przydomowy ogródek... kwiaty na tarasie, rośliny na balkonie, w domu w doniczkach, meble ogrodowe

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-16, 10:49   #1231
pannajoanna71
Wtajemniczenie

Dot.: Kwiaty doniczkowe

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Będzie. Te rosliny wolno rosną.
Ja swoich jeszcze nie przycinałam bo zastanawiam się gdzie te szczepki ustawię ;-)
Ja czekam właśnie na jakieś efekty, ale faktycznie wolno rosną. Szkoda było mi go wyrzucić bo to prezent imieninowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 00:53   #1232
Mariposa58
Raczkowanie

Exclamation Dot.: Kwiaty doniczkowe

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Ale ten mech nie jest ozdobny tylko rośnie na korze sam z siebie?
Nie wiem ale możliwe że to pleśń. jak go podlewasz, jak często, o jakich kąpielach mówisz?
Storczyk nie potrzebuje dużo podlewania, ja go podlewam obficie ale raz na dwa - trzy tygodnie, zimą jeszcze rzadziej
Ja bym go przesadziła, obcięła to co żółte i uschnięte i traktowała preparatem leczniczym. Z nawozem sobie na razie daj spokój, w kwiaciarni prawdopodobnie był nawożony, daj mu kilka miesięcy odpoczynku
Nie, ten mech znajduje się w doniczce, gdzie też jest kora. Ziemi samej w sobie praktycznie tam nie ma. Gdzieś czytałam, że mech sam w sobie jest dobrym wyborem dla orchidei, ale gdy zaczyna się rozrastać, to zaczyna zabierać kwiatom składniki odżywcze. Dlatego mnie zastanawia dodatkowo jak sobie mam z nim poradzić...
Z przesadzeniem będę musiała poczekać, aż przekwitną wszystkie, a nie zabiera się na to.
Kąpiele robię przez 15-20min i czekam do kolejnego dnia, gdy korzenie będą białawe/białe (ok.10dni). Po kąpieli dolewam trochę nawozu w tych tubkach z aplikatorem, co teraz popularne się zrobiły.
Zastanawia mnie, czy to nie wciornastki. Zauważyłam po kąpieli, że jakieś 3 szybkie/ruchliwe żyjątka zostały w wodzie. Tylko teraz mnie zastanawia co z tym dalej. Od kogoś słyszałam, żeby zastosować zwykły, chemiczny preparat na te owady. Jednocześnie na jakiejś stronie wyczytałam, że chemiczne preparaty powinny być używane po przekwitnięciu... Po przeczytaniu tych wszystkich artykułów na Internecie i nagrań na YT już sama nie wiem co z tym zrobić. A jak już wspominałam, to jest pierwszy kwiat w moim domu, więc jak na razie pozostaje mi tylko porównywać opinie i patrzeć na podobne obserwacje innych posiadaczy orchidei. Zachciało mi się kwiatów...
Mariposa58 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:07   #1233
_Matilde_
Biała Dama

Dot.: Kwiaty doniczkowe

Storczyki takie jak Ty masz nie rosną w ziemi w przyrodzie, "siedzą" na gałęziach drzew i pobierają wodę korzeniami z wilgotnego powietrza.
To już wiem o jaki mech chodzi, to jest składnik podłoża, ale mi on nigdy nie rósł.
No to zanim przekwitnie minie kilka miesięcy, a można zwalczać te owady jakimiś domowymi sposobami? Szkoda rośliny żeby się z nimi męczyła tyle czasu

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ogród - rośliny w ogrodzie, na balkonie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości