Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-16, 16:19   #1591
25ml
Raczkowanie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Jednak interweniowałam u moderatorów, odwołałam usunięcie konta i konta nie usunęłam, ale trzymam się z dala od intymnego .
kupiłam sobie ten olejek nacomi ze złotymi drobinkami . Ładnie pachnie, drobinki są delikatne, ładną poświatę daje .
Kupiłam też ostatnią niezmydlalną frakcję oleju sojowego. Na razie używam od dwóch dni i faktycznie daje mat, taki satynowy (?), w sensie że nie taki płaski jak po pudrze, twarz nie wygląda na martwo suchą. I bardzo mi się to podoba . Ale zaczęłam się zastanawiać, czy nie będzie zapychać. Ktoś z was miał ten półprodukt?
25ml jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 17:56   #1592
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez 25ml Pokaż wiadomość
Kupiłam też ostatnią niezmydlalną frakcję oleju sojowego. Na razie używam od dwóch dni i faktycznie daje mat, taki satynowy (?), w sensie że nie taki płaski jak po pudrze, twarz nie wygląda na martwo suchą. I bardzo mi się to podoba . Ale zaczęłam się zastanawiać, czy nie będzie zapychać. Ktoś z was miał ten półprodukt?
Ja miałam dawno temu i byłam bardzo zadowolona, kupiłam dwa opakowania. W kwestii matu był to JEDYNY produkt emolientopodobny, który rzeczywiście trzymał przetłuszczanie w ryzach. Przestałam używać frakcji, bo zaczęlam wtedy kombinować z pudrami i makijażem i tutaj mi się ona nie sprawdzała tzn z niczym nie chciała współpracować . Frakcja ma mniej lub bardziej nierówną postać, jest w niej dużo grudek i takich specyficznych "płatków" lub "łusek" i minimalna nawet ilość pudru powodowała, że te elementy zaczynały być widoczne, nawet zwracano mi uwagę, że coś mi odstaje od skóry. Nie wyglądało to dobrze i przestałam jej używać.

Dobrze, że nie usuwasz konta

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 18:21   #1593
25ml
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja miałam dawno temu i byłam bardzo zadowolona, kupiłam dwa opakowania. W kwestii matu był to JEDYNY produkt emolientopodobny, który rzeczywiście trzymał przetłuszczanie w ryzach. Przestałam używać frakcji, bo zaczęlam wtedy kombinować z pudrami i makijażem i tutaj mi się ona nie sprawdzała tzn z niczym nie chciała współpracować . Frakcja ma mniej lub bardziej nierówną postać, jest w niej dużo grudek i takich specyficznych "płatków" lub "łusek" i minimalna nawet ilość pudru powodowała, że te elementy zaczynały być widoczne, nawet zwracano mi uwagę, że coś mi odstaje od skóry. Nie wyglądało to dobrze i przestałam jej używać.

Dobrze, że nie usuwasz konta
Ja na razie nie zauważyłam u siebie łusek i grudek. Już od dawna nie używam pudrów, więc brak współpracy z makijażem mi nie przeszkadza . A pamiętasz czy cię zapychało?
Stary 2018-07-16, 18:33   #1594
Linka25
Zakorzenienie

Co sadzicie o Mokosh? Eliksir pieknie pachnie, mam nadzieje ze zapach zmobilizuje mnie do uzywania codziennego.
Znacie OnlyBio? Mialam kiedys probke zelu albo czegos innego do kapieli, a wersja ktora kupilam jest bezzapachowa, moje niedopatrzenie buuu 1531762375604.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2018-07-16, 18:48   #1595
Soso
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Co sadzicie o Mokosh? Eliksir pieknie pachnie, mam nadzieje ze zapach zmobilizuje mnie do uzywania codziennego.
Znacie OnlyBio? Mialam kiedys probke zelu albo czegos innego do kapieli, a wersja ktora kupilam jest bezzapachowa, moje niedopatrzenie buuu Załącznik 7596626

Ja mam sporo kosmetyków Mokosh, ale w sumie nic mnie nie powaliło działaniem, najbardziej podobają mi się zapachy. A słynny krem pod oczy to w ogóle oddałam partnerowi, jemu się podoba, mi wcale.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 19:18   #1596
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Ja na razie nie zauważyłam u siebie łusek i grudek. Już od dawna nie używam pudrów, więc brak współpracy z makijażem mi nie przeszkadza . A pamiętasz czy cię zapychało?
Nie, mnie w ogóle mało mało co wysypywało.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 20:48   #1597
kasiamagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość
OMG- te azjatyckie pojemności są naprawdę mega https://www.ecco-verde.pl/whamisa/bb...ral-expression
Nawet puder/podkład ma 16g, czyli ok. 2x więcej, niż znane minerały
Szkoda, że próbek nie mają
Ale akurat przy podkładzie poduszkowym to mało...I nie widzę jeszcze uzupełnień w sprzedaży...
Light beige to taki jak nasze popularne neutralne "light ivory" (ani różowy ani żółty). Powiedziałabym, że MAC 10-15 (ale ani NW ani NC - pomiędzy) , Widziałam na twarzy u koleżanki - bardzo ładnie wygląda, ale na cięższej bazie ( typowy krem albo krem z filtrem) maże się trochę i po kilku godzinach ciastkuje /spływa
Stary 2018-07-16, 22:05   #1598
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Ale akurat przy podkładzie poduszkowym to mało...I nie widzę jeszcze uzupełnień w sprzedaży...
Light beige to taki jak nasze popularne neutralne "light ivory" (ani różowy ani żółty). Powiedziałabym, że MAC 10-15 (ale ani NW ani NC - pomiędzy) , Widziałam na twarzy u koleżanki - bardzo ładnie wygląda, ale na cięższej bazie ( typowy krem albo krem z filtrem) maże się trochę i po kilku godzinach ciastkuje /spływa
O, a to nie jest proszek? Mogliby wspomnieć, że poduszka (pobieżnie bardzo przejrzałam skład, przyznam ).
Ten środkowy kolor wygląda, jakby miał żółte tony, a szkoda, bo light beige będzie w takim razie dla mnie za jasny, a pink beige za różowy- przydałby się jeszcze jeden odcień ciemniejszego, neutralnego beżu wg mnie
Stary Wczoraj, 16:22   #1599
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że by się nie nadawał. Dla mnie te żelowe tonery, tak samo zresztą jak tonik Resibo, to jest pielęgnacja. W ogóle nie dostrzegam w nich potencjału myjącego czy choćby oczyszczającego w minimalny sposób.
Ja nawet nie potrafię powiedzieć, bo nie używałam z wacikami, tylko chlust na dłoń i smaruję, a w przypadku np. toników Orientany, to psikaczem bezpośrednio na twarz, bo też bez detergentów są. Wszystkie toniki, które mają detergenty, zawsze będę traktować jakby to były micele, do oczyszczania skóry z wacikiem, natomiast, jeśli nie ma detergentu, to traktuję jak pielęgnację, bez pocierania skóry i spłukiwania. Tonik Sylveco też jest w żelu, ale pieni się, jak zwykły żel do mycia Jedynie ta esencja rumiankowa Polny warkocz to ewenement, bo niby nie ma detergentów, jak prawdziwy tonik, a zmywa make up lepiej, niż niejeden płyn micelarny

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ale ciężko jest na tym odwyku. Coś bym sobie kupiła.
A ja mam kiepski nastrój, deszcz okropny i wszystko u mnie na "nie".
Cytat:
O to fajnie, że jednak skład może być inny niż na kwc, chyba że to znów zależy od wersji, którą się kupiło.

a co sądzicie o tym serum:
https://www.e-fiore.pl/naturalne-ser...kowy-30ml.html ?
Nie chcę wywołać kolejnej kłótni o plastiku .
Prosty skład, ale konkretny.
Jeśli o plastik chodzi, to po prostu mnie drażnią takie składy, gdzie w produkcie jest 50%, albo i więcej rozpuszczalnika (rakotwórczego), którego używa się też m.in. do produkcji opon czy butelek, nie chcę wyjść na jakąś wariatkę, no ale jak ktoś od wielu lat używa prawie tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków, to ma awersję i tyle, i też nie jest to takie panikarstwo, takie kosmetyki tak naprawdę bardzo często pogarszają stan skóry. Ja rozumiem, że kobiety w ciąży czy dzieci nie powinny stosować też wielu naturalnych substancji, ale tak samo tutaj przestrzegamy o takich składnikach, gdy jest o nich mowa w kontekście osób pod specjalną "ochroną". Wiadomo, że nie zachoruje nikt na raka od jednego kosmetyku, ale biorąc pod uwagę, że plastik i inne sztuczne tworzywa nas otaczają na każdym praktycznie kroku, to po co sobie jeszcze dokładać i to bezpośrednio na skórę Wtedy ryzyko staje się już realne, a w dodatku wszystko to idzie do ścieków, a potem do gruntów, zjadają to potem zwierzęta oraz rośliny wodne i lądowe, które potem jemy i jedzą np. nasze dzieci. A skoro Magda pisze, że skład jest teraz na propanediolu, to oznacza, że go z jakiegoś powodu zmienili...

Cytat:
Jednak interweniowałam u moderatorów, odwołałam usunięcie konta i konta nie usunęłam, ale trzymam się z dala od intymnego .
kupiłam sobie ten olejek nacomi ze złotymi drobinkami . Ładnie pachnie, drobinki są delikatne, ładną poświatę daje .
Kupiłam też ostatnią niezmydlalną frakcję oleju sojowego. Na razie używam od dwóch dni i faktycznie daje mat, taki satynowy (?), w sensie że nie taki płaski jak po pudrze, twarz nie wygląda na martwo suchą. I bardzo mi się to podoba . Ale zaczęłam się zastanawiać, czy nie będzie zapkychać. Kteoś z was mia ł ten półprodukt?
Fajnie, że Ci się podoba olejek i że zostajesz

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Znacie OnlyBio? Mialam kiedys probke zelu albo czegos innego do kapieli, a wersja ktora kupilam jest bezzapachowa, moje niedopatrzenie buuu Załącznik 7596626

Ja nic nie miałam z Mokosh, ale wyglądają, jak kolejny polski producent kosmetyków naturalnych, olejki, hydrolaty, masełka, peelingi do ciała z soli lub cukru i kremy z tłuszczów roślinnych, czyli zero innowacyjności

15% na Lynia w e-naturalne w tym tygodniu

20% na Saisona na hasło LATO przez całe lato.

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 16:30
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:52   #1600
25ml
Raczkowanie

Dzisiaj kupiłam sobie żel aloesowy z equilibry. Ma tylko 5 składników . I to bez gliceryny
Stary Wczoraj, 17:04   #1601
Mon_Cherry
secret.

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
To spróbuj tak: rozmasuj na suchej twarzy, aż się wszystko rozpuści, potem zwilż lekko! dłonie ciepłą wodą (strzep z nadmiaru wody - aby nie były mokre tylko lekko wilgotne), znów pomasuj, żeby na twarzy się wszystko zemulgowało i zrobiło białawe, a'la mleczko. Wtedy spłucz ciepłą wodą. I nie zostawiaj na twarzy,( a na pewno nie na 2-3 minuty- emulgatory wspomagają też przenikanie przeznaskórkowe, a po co masz "wchłaniać " to, co zmywasz? - taki skrót myślowy ), nie ma potrzeby

Pozdrawiam

Biola Organics, przykładowy kosmetyk ze składem . I zjedz langosa (langosza)- bomba kaloryczna z białej mąki, ale za to jakaaaa dobra
Najlepiej sajtos-tejfölös langos - z czosnkiem, serem i kwaśną śmietaną :p

Deciem używa teraz propanediolu ( a ten nawet jest "eco bio") Aktualny skład boostera Hylamide tu: klik

O dzięki. Tez tak czasami robie jak zeby juz umyte

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Dzisiaj kupiłam sobie żel aloesowy z equilibry. Ma tylko 5 składników . I to bez gliceryny

O patrz. Tez polowałam na niego ale w koncu sie nie zdecydowałam
Stary Wczoraj, 17:26   #1602
25ml
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mon_Cherry Pokaż wiadomość
O patrz. Tez polowałam na niego ale w koncu sie nie zdecydowałam
Wychodzi drożej niz holika, a przynajmniej ja kupiłam w hebe 75ml za 18 zł.
Stary Wczoraj, 17:31   #1603
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Wychodzi drożej niz holika, a przynajmniej ja kupiłam w hebe 75ml za 18 zł.

To chyba najdrożej jak się dało, ja ostatnio kupowałam 150 ml za niecałe 13 zł w drogerii Wispol, a w aptekach kosztuje średnio 18-24 zł, więc dużo taniej, niż Holika, ale to dotyczy tylko tej większej tuby, ta malutka się nie bardzo opłaca, chociaż jest fajna na wyjazdy i jak ktoś nie używa dużo. Tak czy siak to świetny aloes, działa jak lekarstwo na wiele spraw.

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 17:39
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:08   #1604
25ml
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To chyba najdrożej jak się dało, ja ostatnio kupowałam 150 ml za niecałe 13 zł w drogerii Wispol, a w aptekach kosztuje średnio 18-24 zł, więc dużo taniej, niż Holika, ale to dotyczy tylko tej większej tuby, ta malutka się nie bardzo opłaca, chociaż jest fajna na wyjazdy i jak ktoś nie używa dużo. Tak czy siak to świetny aloes, działa jak lekarstwo na wiele spraw.
Ja tego żelu w aptekach nie widziałam, equilibrię tylkoo w hebe widziałam. Wypróbuję tę malą tubę, jeśli będzie fajna, to poszukam dużych . No ale holika ma jednak ladną butelkę

Edytowane przez 25ml
Czas edycji: Wczoraj o 20:02
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (2 użytkowników i 2 gości)
kasiaa__, Katiaskaa
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości